Čekamo plusiće

Plusići   308 votes

  1. 1. Da li tema 'Čekamo plusiće' treba da bude zaštićena?

    • Da
      138
    • Ne
      170

Molimo vas da se prijavite ili regstrujete da biste glasali.

odgovora

Objavljeno

Je li, a jel' tebi veštica inače počinje sa tim braon sekretom? Pitam pošto je meni uvek onako bledo rozo..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ма ово није баш ни браон, не знам како да објасним, кад ми кане на гаћице кад се направи круг или неки облик од тог секрета, тамо где је средина ту је бело а на крајевима се види као да је браонкасто. И данас ми кренуло само кад сам ишла у вц.

Крене ми понекад, али дан пре менструације, само што је тад више розе боје.

Ima tu nešto :P Nešto se kuva, nadam se da je ono najlepše :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ивана а кад да очекујемо од тебе слику следећег теста :D

Tamo negde 10, 11og, videću kako se stvari budu odvijale :rolleyes: Interesantno kako mi se dani ispita približavaju brzo a vreme za (ne)dobijanje sve mi je dalje <_<

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Tamo negde 10, 11og, videću kako se stvari budu odvijale :rolleyes: Interesantno kako mi se dani ispita približavaju brzo a vreme za (ne)dobijanje sve mi je dalje <_<

Potpisujem sve, pa cak i datum nedobijanja :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Potpisujem sve, pa cak i datum nedobijanja :D

Sestro slatka razumemo se :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sestro slatka razumemo se :lol:

Skroz ;)

Odoh ja da spavam, okasnila sam...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jekic, ja jasno vidim crtu!

Sad se jos bolje vidi nego pre neki dan...

Ja imam osecaj da si trudna i nadam se da me osecaj ne vara! A i taj tvoj sekret mi je sumnjiv i sve mislim da se tu nesto debelo zakuvalo :rolleyes::rolleyes::rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sexy avatar :rolleyes: hvala žene moje, hvala, znam da sam sexy :D

jekić, zauzela sam mesto i čekam projekciju t1918.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

jekić, ni ja ne vidim ništa, ali ti si ionako rano uradila test, par dana pre NE dobijanja, aj' da sačekamo još malo za sledeći test.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ајде да видимо ако не добијем до сутра урадићу још један тест ујутру, од мене је доста чекања :P:lol:

:lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Juče kod ginekologa : Prvo me devojka na šalteru kad sam joj dala knjižicu pita " Kad ste se porodili?" :blink: :blink: :lol: A ja joj odgovaram "Kad sam se porodila?" :blink: Pomešala me sa nekim, al' baš beše smešno. U ordinaciji ispričam svom gin. za treći pobačaj, ona i njen asistent se baš smorile, zato što znaju moju priču od početka. Pomenu mi ona genetiku da uradimo mm i ja... Al', najludje je kako me je gin. "utešila", na temu NEmogućnosti dobijanja deteta zbog genetike, kaže "E, kad sam ja ležala u Frontu na patologiji, bila je žena koja se 15-ti put poradjala, 14-ro dece je izgubila, i to po rodjenju" :blink: Deca su imala neki genetski poremećaj, i nikako nisu mogla da prežive, dva-tri dana i... :( Mislim se u sebi "baš ti hvala što mi sve to pričaš" I kad se porodila taj 15-ti put, ulazi pedijatrijska sestra u sobu gde su porodilje ležale, izmedju ostalih i ta žena i moj gin.i kaže "sve bebe su loše sem njene" i pokaže prstom na tu ženu. Znači, eto, 15-ta beba je bila zdrava. Auu, kakvih priča ima, da ne poveruje čovek.

Genetika je čist "ruski rulet" za to leka nema, možeš samo da se nadaš da će trudnoća jednom uspeti. Analize mogu da se urade, koje su inače jako skupe, i pokazaće se da li je ili nije sve u redu sa supružnicima, ali leka nema, tako da, malo mi je bezveze bacati pare na to.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

A koliko ti suncokret pokusavas?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

A koliko ti suncokret pokusavas?

Trenutno ne pokušavam ništa, na pauzi sam do daljnjeg. A imala sam 3 spontana pobačaja.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zna li neka od vas nesto o testiranju hormona, da li je dovoljno uraditi ih samo jednom u toku meseca ili je potrebno readiti ih 7-i, 14-i, i 21-i dan ciklusa? :blink:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zna li neka od vas nesto o testiranju hormona, da li je dovoljno uraditi ih samo jednom u toku meseca ili je potrebno readiti ih 7-i, 14-i, i 21-i dan ciklusa? :blink:

Ovo drugo što si napisala, ne rade se svi hormoni u jednom danu. Jaoo, što mi poznat ovaj avatar :rolleyes: bio mi je prvi kad sam se uključila na forum :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Suncokret, jesi li se testirala na ureaplazmu, mikoplazmu i hlamidiju? Te bakterije izazivaju spontane pobacaje, a ureaplazma u ranoj trudnoci!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ovo drugo što si napisala, ne rade se svi hormoni u jednom danu. Jaoo, što mi poznat ovaj avatar :rolleyes: bio mi je prvi kad sam se uključila na forum :rolleyes:

Hvala na pomoci, jer je meni ginekolog dala uput i stiklirala sve hormone, ja otisla izvadila, i sad sam totalno zbunjena, posto tamo imaju neke tri faze i uopste ne znam koju fazu da gledam... :blink: Avatar je presladak, kad sam ugledala slicicu, morala sam da je stavim :rolleyes: :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Е па жене на Бејби Рапиду нема ништа <_< секрет је и даље ту, а једино позитивно је што ми се температура опет дигла, тако да сам и ја сад збуњена, јел долази или не :unsure:

kwj-DSCI25.jpg

Jekic, ovde nema nista, ispada da je BB ipak najosetljiviji iako pokazuje tri crtice <_<

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Juče kod ginekologa : Prvo me devojka na šalteru kad sam joj dala knjižicu pita " Kad ste se porodili?" :blink: :blink: :lol: A ja joj odgovaram "Kad sam se porodila?" :blink: Pomešala me sa nekim, al' baš beše smešno. U ordinaciji ispričam svom gin. za treći pobačaj, ona i njen asistent se baš smorile, zato što znaju moju priču od početka. Pomenu mi ona genetiku da uradimo mm i ja... Al', najludje je kako me je gin. "utešila", na temu NEmogućnosti dobijanja deteta zbog genetike, kaže "E, kad sam ja ležala u Frontu na patologiji, bila je žena koja se 15-ti put poradjala, 14-ro dece je izgubila, i to po rodjenju" :blink: Deca su imala neki genetski poremećaj, i nikako nisu mogla da prežive, dva-tri dana i... :( Mislim se u sebi "baš ti hvala što mi sve to pričaš" I kad se porodila taj 15-ti put, ulazi pedijatrijska sestra u sobu gde su porodilje ležale, izmedju ostalih i ta žena i moj gin.i kaže "sve bebe su loše sem njene" i pokaže prstom na tu ženu. Znači, eto, 15-ta beba je bila zdrava. Auu, kakvih priča ima, da ne poveruje čovek.

Genetika je čist "ruski rulet" za to leka nema, možeš samo da se nadaš da će trudnoća jednom uspeti. Analize mogu da se urade, koje su inače jako skupe, i pokazaće se da li je ili nije sve u redu sa supružnicima, ali leka nema, tako da, malo mi je bezveze bacati pare na to.

I ja se uvek smorim kad idem kod ginekologa... <_<

Utesila te je, svaka joj cast!

A zasto ti predlaze da radis genetiku kad ti znas u cemu je problem? Jel ti rekla da uradis joj nesto od analiza?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Suncokret, jesi li se testirala na ureaplazmu, mikoplazmu i hlamidiju? Te bakterije izazivaju spontane pobacaje, a ureaplazma u ranoj trudnoci!

Jesam naravno, pred svaku trudnoću se testiram na ove beštije i uvek mi je bilo negativno. I pred sl. trudnoću ću da se testiram.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I ja se uvek smorim kad idem kod ginekologa... <_<

Utesila te je, svaka joj cast!

A zasto ti predlaze da radis genetiku kad ti znas u cemu je problem? Jel ti rekla da uradis joj nesto od analiza?

Pa kao, čisto da proverim, ali kao što sam napisala, što bih bacala pare kad za to ionako nema leka. Već sam pisala da sam posle drugog pob. radila citogenetiku ploda i bio je dobar, 46xy, hromozomi su bili u redu, da je bilo, lupam xxyxy....poslali bi mene i mm kod genetičara da se ispitamo, al' pošto je sve bilo u redu nije bilo potrebe za tim.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ništa mi nije rekla da uradim od analiza, ona je takva, kad sam je prošli put pitala da uradim hormone ona je rekla "ostaješ u drugom stanju, hormoni su ti dobri" a nije računala na to da progesteron može naglo da opadne kad dodje do trudnoće, bez obzira što on bude dobar u drugom delu ciklusa. Tako da sam uzela stvar u svoje ruke, živeo internet i ovog puta ću uraditi na svoju ruku hormone i još neke stvarčice za koje znam da mogu da štete plodu, pisala sam već o tome. Mada, osnovni problem kod mene je trombofilija. U ovoj poslednjoj trudnoći trebala sam odmah po saznanju da sam trudna da počnem sa injekcijama, a meni su dali prvu tek nedelju dana kasnije. *ebavali me, te Beta dobra, te nije, aj' sačekaćemo sa injekcijama.... bla, bla.... E zato lepo, sl. put odmah po pozitivnom testu otvaram fioku, imam 8 injekcija u šteku, uzimam jednu i zabijam sama sebi, pa tek onda idem kod gin. Dok ne uzmeš stvar u svoje ruke nikog nije briga za tebe u ovoj jadnoj državi!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pa kao, čisto da proverim, ali kao što sam napisala, što bih bacala pare kad za to ionako nema leka. Već sam pisala da sam posle drugog pob. radila citogenetiku ploda i bio je dobar, 46xy, hromozomi su bili u redu, da je bilo, lupam xxyxy....poslali bi mene i mm kod genetičara da se ispitamo, al' pošto je sve bilo u redu nije bilo potrebe za tim.

Da, znam da si i skoro pomenula. A zasto si radila genetiku ploda u drugoj trudnoci? Jel su ti to preporucili zbog prvog spontanog?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ništa mi nije rekla da uradim od analiza, ona je takva, kad sam je prošli put pitala da uradim hormone ona je rekla "ostaješ u drugom stanju, hormoni su ti dobri" a nije računala na to da progesteron može naglo da opadne kad dodje do trudnoće, bez obzira što on bude dobar u drugom delu ciklusa. Tako da sam uzela stvar u svoje ruke, živeo internet i ovog puta ću uraditi na svoju ruku hormone i još neke stvarčice za koje znam da mogu da štete plodu, pisala sam već o tome. Mada, osnovni problem kod mene je trombofilija. U ovoj poslednjoj trudnoći trebala sam odmah po saznanju da sam trudna da počnem sa injekcijama, a meni su dali prvu tek nedelju dana kasnije. *ebavali me, te Beta dobra, te nije, aj' sačekaćemo sa injekcijama.... bla, bla.... E zato lepo, sl. put odmah po pozitivnom testu otvaram fioku, imam 8 injekcija u šteku, uzimam jednu i zabijam sama sebi, pa tek onda idem kod gin. Dok ne uzmeš stvar u svoje ruke nikog nije briga za tebe u ovoj jadnoj državi!

Bravo, Suncokret! Meni isto moj doktor nista ne prica da radim od analiza, a ja sve i svasta cula i ovde od vas a i ceprkanjem po netu...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Strasno je sto moramo same da se informisemo. Ali, problem je sto se na netu moze naci sve i svasta, sludi se covek, a informacije ne kontrolise niko i cesto su netacne.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.