Čekamo plusiće

Plusići   308 votes

  1. 1. Da li tema 'Čekamo plusiće' treba da bude zaštićena?

    • Da
      138
    • Ne
      170

Molimo vas da se prijavite ili regstrujete da biste glasali.

odgovora

Objavljeno

Super Suncokret samo polako :)

Ja pijem sve moguce vitamine folnu, vitamin e, propolis kapi, aloju itd. kako kad stignem...i d vitamin zimi...jos malo pa mozda i ne dodje..ovaj mesec mi se poklapalo sa lunarnim pa cemo videti..ne zelim previse da se radujem :unsure:

Sjajno, vitamin E bi mogao i tm, tj, svačiji muž da pije, kako hrani naše jajne ćelije tako hrani i spermiće i dovodi do lakšeg spajanja.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

i meni se ovaj mesec poklapaju plodni dani i lunarni :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

i meni se ovaj mesec poklapaju plodni dani i lunarni :)

jedva cekam ..bar kod jedne da uspe :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

E, 'ajd da napišem nešto pametno :) Konačno sam se pokrenula sa "mrtve" tačke, upravo sam zakazala briseve kod gin. :D Bravo za mene što sam konačno pružila ruku ka tel. slušalici t2012.gif

Bravo za prvi korak

BRavo! :lol:

Ja sam danas radila estradiol i lh iz krvi..za 7 dana jos progesteron i to je kraj sa testiranjem hormona :)

nadam se da će sve biti okej

i da nas uskoro obraduješ sa dve II

Ja cekam pappa nalaz, bila sam VI grupa iliti dosadna Candida :D

Dobar dan ... Danas je dan V ... od simptoma nemam vise nista :lol:

Mada i dalje sam trudna :D tj jos nisam dobila :D i bas je lepo biti trudan, dok se ne dokaze suprotno ... A i ako se dokaze, idemo opet radovi, radovi, radovi ... Bar nema dosadnih kondoma i dosadnog cuvanja ... Mada mozda bi i mogli da se cuvamo, mozda se tako lakse zatrudni :hm:

Suncokret - jel sad to znaci da mozes na radove?

:wub::wub: kako mi je ovo slatko

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

E devojke, ne znam da li iko od vas pije al' ako ne pije bilo bi dobro da počne sa vitaminom E, tocoferol. Jako je dobar za jajne ćelije i hormone.

Aj nesto malo vise o tome? Jel moze da se uzima zajedno sa folnom kiselinom? Jel treba da se javim doktoru da mi to prepise ili mogu da uzmem na svoju ruku?

Bravo za start ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

E, 'ajd da napišem nešto pametno :) Konačno sam se pokrenula sa "mrtve" tačke, upravo sam zakazala briseve kod gin. :D Bravo za mene što sam konačno pružila ruku ka tel. slušalici t2012.gif

Bas se radujem sto si se aktivirala.

Pa čekaću rezultate, ništa mi ne znači da krenem u akciju ako nisam sačekala rezultate, šta ne daj Bože imam neku beštiju i zatrudnim, šta ću s' njom? Ovako, ako nešto ima, da se zaleči pre trudnoće. A imam ja još toga da vadim pored briseva... To je tek početak.

Sta se desava sa tvojim problemom oko prepisivanja recepta za one inekcije? Da li si uspela da saznas ko je za to odgovoran ili da pocnemo svi da bombardujemo ministarstvo zdravlja pismima, a mozemo i jedan strajk da organizujemo t3704.gift3734.gift3732.gif

Sjajno, vitamin E bi mogao i tm, tj, svačiji muž da pije, kako hrani naše jajne ćelije tako hrani i spermiće i dovodi do lakšeg spajanja.

Hvala za ovu informaciju

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sjajno, vitamin E bi mogao i tm, tj, svačiji muž da pije, kako hrani naše jajne ćelije tako hrani i spermiće i dovodi do lakšeg spajanja.

U kom obliku vitamin E, tabletice, šumeće ili kako već?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Vitamina E ima u namirnicama a i u tableticama. Ima ga dosta u Suncokretu :D što znači da treba da me jedete :D Ja ga pijem, kupuje se normalno u apoteci, Vitamin E-tocoferol, jedna dnevno, to je dodatak ishrani. Meni je moj privatni ginekolog rekla za to još odavno, kako slobodno mogu da ga pijem jer je jako dobar za jajne ćelije i spermatozoide. Njega uzimam prepodne a folnu popodne, ne bih da ih uzimam zajedno, možda i može ali meni nekako bolje kad su odvojeno, da se svakaka nataloži tamo gde joj mesto.

Ljubinka brate moj, za one injekcije tek treba da vidim. Lek je na pozitivnoj listi što znači da ga trudnice ne plaćaju, sad mi samo treba potvrda iz ministarstva da lekar mora to da mi prepiše. To ćemo videti sa mm drugaricom, ona radi tamo kao pravnik.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Bas se radujem sto si se aktivirala.

Nešto mi puklo juče :lol: U pon. smo bili na slavi kod kumova, držala sam petomesečno kumče skoro celo veče, i toliko sam se raznežila :wub: da sam prelomila, HOĆU BEBU! :) i naterala se juče da načinim prvi korak i zakažem briseve.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nešto mi puklo juče :lol: U pon. smo bili na slavi kod kumova, držala sam petomesečno kumče skoro celo veče, i toliko sam se raznežila :wub: da sam prelomila, HOĆU BEBU! :) i naterala se juče da načinim prvi korak i zakažem briseve.

Sunce moje, kako sam se obradovala sada :wub: :wub:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sjajno, vitamin E bi mogao i tm, tj, svačiji muž da pije, kako hrani naše jajne ćelije tako hrani i spermiće i dovodi do lakšeg spajanja.

e drage moje morala sam ovde da se ukuljucim... kao sto vam je poznato mi se borimo sa losim spermogramom tako da mm pije svasta, ali sve sami vitamini, pa vam ja prepoorucujem za muzeve:

pored vitamina E, obavezno cink i selen, aloju, onu smesu sa mesom i semenkama...

verujte da cini cuda...

a kad sam rekla doci sta sam mu sve dala da pije (naravo da sam pre toga procesljala sve forume sa nasim problemom) ona je rekla da je to sve super i da nastavi!

verujte da kombinacija cini cuda, jer je od utvrdjene azzo (nema spermica) dosli smo za mesec i po do toga da su se pojavili.....ova kombinacija ubrzava spermice i povecava broj plivaca....

samo napred :-)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

e drage moje morala sam ovde da se ukuljucim... kao sto vam je poznato mi se borimo sa losim spermogramom tako da mm pije svasta, ali sve sami vitamini, pa vam ja prepoorucujem za muzeve:

pored vitamina E, obavezno cink i selen, aloju, onu smesu sa mesom i semenkama...

verujte da cini cuda...

a kad sam rekla doci sta sam mu sve dala da pije (naravo da sam pre toga procesljala sve forume sa nasim problemom) ona je rekla da je to sve super i da nastavi!

verujte da kombinacija cini cuda, jer je od utvrdjene azzo (nema spermica) dosli smo za mesec i po do toga da su se pojavili.....ova kombinacija ubrzava spermice i povecava broj plivaca....

samo napred :-)

Eto, još bolja kombinacija, bravo, to ne može da škodi, sve je to zdravo i može samo da pomogne. Znači kod vas se situacija poboljšava :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja cu jos jednom napisati,ja sam pila caj ocajnice,dva meseca po par dana,s tim da taj drugi mesec menstruacija izostala.Ne znam dal je to pomoglo ili samo slucajnost.Posto nisam znala dal postoji neki konkretni problem s nama,pomislila sam da probam to,mozda pomogne,odmoci nece.E sad,dal je to ili je jednostavno bio to moj mesec ne znam.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja cu jos jednom napisati,ja sam pila caj ocajnice,dva meseca po par dana,s tim da taj drugi mesec menstruacija izostala.Ne znam dal je to pomoglo ili samo slucajnost.Posto nisam znala dal postoji neki konkretni problem s nama,pomislila sam da probam to,mozda pomogne,odmoci nece.E sad,dal je to ili je jednostavno bio to moj mesec ne znam.

To nikada necemo znati a ni ne moramo, vazno da je cilj postignut ;) Pored ocajnice za plodnost je odlican i zdravac. Cak za njega kazu da ako od njega ne ostanete trudni verovatno nikada ni necete. Mada, ja sam pila oba i nista se nije desavalo, a zatrudnela sam kad nista nisam pila. Ono sto je sigurno - mogu samo da pomognu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Vitamina E ima u namirnicama a i u tableticama. Ima ga dosta u Suncokretu :D što znači da treba da me jedete :D Ja ga pijem, kupuje se normalno u apoteci, Vitamin E-tocoferol, jedna dnevno, to je dodatak ishrani. Meni je moj privatni ginekolog rekla za to još odavno, kako slobodno mogu da ga pijem jer je jako dobar za jajne ćelije i spermatozoide. Njega uzimam prepodne a folnu popodne, ne bih da ih uzimam zajedno, možda i može ali meni nekako bolje kad su odvojeno, da se svakaka nataloži tamo gde joj mesto.

:lol: :lol: Hvala na informaciji, mogla bih i to da ubacim..

Ja cu jos jednom napisati,ja sam pila caj ocajnice,dva meseca po par dana,s tim da taj drugi mesec menstruacija izostala.Ne znam dal je to pomoglo ili samo slucajnost.Posto nisam znala dal postoji neki konkretni problem s nama,pomislila sam da probam to,mozda pomogne,odmoci nece.E sad,dal je to ili je jednostavno bio to moj mesec ne znam.

Kako si ti osecas, jesi li rekla muzu lepe vesti? :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nešto mi puklo juče :lol: U pon. smo bili na slavi kod kumova, držala sam petomesečno kumče skoro celo veče, i toliko sam se raznežila :wub: da sam prelomila, HOĆU BEBU! :) i naterala se juče da načinim prvi korak i zakažem briseve.

Jeeej ajde ajde baš mi je drago što ćeš opet da se boriš!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

:lol: :lol: Hvala na informaciji, mogla bih i to da ubacim..

Kako si ti osecas, jesi li rekla muzu lepe vesti? :)

Jesam,nisam dugo izdrzala.Bio je jako srecan,ustvari u tom trenutku euforican,kao da nije mogao poverovati,skakutao i milion pitanja odjednom,kad je termin,pa poceo sam racunati,jao sta ce reci mala,jel imamo mi krevetac,sve ce to ocas proci.

Meni za sad sve ok,kao i da nisam trudna,jos me drzi bol u rudima i pocela sad da se "naduvavam" jako.Samo jos kao da nisam svesna,razmisljam kad cu kod lekara..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Evo da se javim i ja. Juce mi je bio 14. dan ciklusa i tacno sam osetila pucanje folikula i bol u jajniku i donjem stomaku. Sve me steglo nekih 10-ak minuta. Pratila sekret i to je to - juce je bila ovulacija. Predvece smo napravili bebu! Vec se osecam kao mama! :rolleyes::rolleyes::rolleyes:

Prethodna 3 meseca smo igrom slucaja propustali ovaj momenat, a sad smo uboli!

Drzite mi fige :huh:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ma,ne znam ja to postaviti.Rano mi jos,mislila sam pocetkom decembra.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Evo da se javim i ja. Juce mi je bio 14. dan ciklusa i tacno sam osetila pucanje folikula i bol u jajniku i donjem stomaku. Sve me steglo nekih 10-ak minuta. Pratila sekret i to je to - juce je bila ovulacija. Predvece smo napravili bebu! Vec se osecam kao mama! :rolleyes::rolleyes::rolleyes:

Prethodna 3 meseca smo igrom slucaja propustali ovaj momenat, a sad smo uboli!

Drzite mi fige :huh:

Fige za Tajči su tu!!! :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Evo da se javim i ja. Juce mi je bio 14. dan ciklusa i tacno sam osetila pucanje folikula i bol u jajniku i donjem stomaku. Sve me steglo nekih 10-ak minuta. Pratila sekret i to je to - juce je bila ovulacija. Predvece smo napravili bebu! Vec se osecam kao mama!

Prethodna 3 meseca smo igrom slucaja propustali ovaj momenat, a sad smo uboli!

Drzite mi fige :huh:

Joj, dobra si... Od srca ti zelim da bude tako :rolleyes:

ma,ne znam ja to postaviti.Rano mi jos,mislila sam pocetkom decembra.

Sto mislis da je rano?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Menstruaciju sam ocekivala izmedju 17 i 19 novembra.Test radila 20.11.u prvoj trudnoci sam iso kanije malo otisla,cula sam da se pre 5 nedelje nista ni ne vidi na uz.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mene od jutros opasno ziga levi jajnik :blink:

Mozda je ovulacija... <_<

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mene od jutros opasno ziga levi jajnik :blink:

Mozda je ovulacija... <_<

U akciju za svaki slucaj :rolleyes: Meni je izgleda bila ranije, oko 11og dana, rekla bih po sekretu :blink:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.