Čekamo plusiće

Plusići   308 votes

  1. 1. Da li tema 'Čekamo plusiće' treba da bude zaštićena?

    • Da
      138
    • Ne
      170

Molimo vas da se prijavite ili regstrujete da biste glasali.

odgovora

Objavljeno

Uradila sam test danas, DVE CRTICE SU SE ODMAH POJAVILE. Jos sam u soku I nisam svesna. Sad cu da uradim I Betu da vidim kolika je ona

Diiiivne vesti!!! Čestitam od srca! :rolleyes:

Evo ga moj mali punoglavac :lol: :lol: :lol: tj. tačkica moja...ako uspete da je vidite :wub:

9r3-DSC033.jpg

:wub::wub::wub:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Prvi put cujem za taj test, verovatno ga nema u svim apotekama. Ja kad trazim test odmah mi nude baby-rapid, nekad uzmem plocicu nekad trakicu.

A sto se tice folne kiseline, mislim da ne pomaze oko zaceca, nego samo pomaze da se plod bolje razvija ili tako nesto. Jel zna neko koliko se folna koristi, jel ima neki period kad se pravi pauza ako ne dodje do zaceca? Ja je pijem vec 2-3 meseca.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ljubim te draga moja, najdražat4843.gif I jedva čekam da završiš sve te analize i pripreme, pa da nas obraduješ!!!

E da znaš i ja, jedva čekam da budem trudna kad vidim ovoliko lepih vesti i pozitivne energije :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

anchy stvarno ne znam da li treba praviti pauzu. negde procitah da je neka devojka nju pila godinu dana pre nego sto je zatrudnela. ne znam, raspitaj se

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

jel moze neka veca slika od tog sokica?

koji je proizvodjac i cena?

vidjala sam po kaficima neke slicne sokove u limenci, ovo ne

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da, ovaj test ima u Lilly-ju...što se tiče folne kiseline, znam da se ona uzima za razvoj bebe, ali je najbolje da se krene pre začeća...kod mene je bila malo specifična situacija, jer sam ja dugo pila kontraceptivne pilule, a one baš troše folnu kiselinu iz organizma, pa treba da se nadoknadi, zato sam je pila skoro godinu dana sa malim prekidima, a i zbog toga što ulazi u terapiju protiv anemije...ali poslednjih par meseci sam pila pola one tabletice, da ne bih preterala, pa sam negde pre dvadesetak dana počela opet sa celom tableticom...rekla sam sve to dr i ona je rekla da je to dobro i da nastavim sa jednom dnevno...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

jel moze neka veca slika od tog sokica?

koji je proizvodjac i cena?

vidjala sam po kaficima neke slicne sokove u limenci, ovo ne

Milice, ti si iz Slovnije, pa to ovde sigurno nema

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

lenocka,

da li uzimas one od 5mg ili manje?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

lenocka,

da li uzimas one od 5mg ili manje?

Da, Folnak...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

lenocka,

da li uzimas one od 5mg ili manje?

Prvo put čujem da postoji manja miligraža :blink:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Prvo put čujem da postoji manja miligraža :blink:

I ja mislim da ne postoji zasebno, ali u onim vitaminskim preparatima za trudnice, ima i folne kiseline u manjim količinama...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja kad trazim u apoteci apotekarica mi kaze dve dnevno, a dr mi je rekao jedna dnevno, pa ja pijem po jednu. A vi?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja kad trazim u apoteci apotekarica mi kaze dve dnevno, a dr mi je rekao jedna dnevno, pa ja pijem po jednu. A vi?

Joj, Boze mili, napisala "apoteKi" :lol: :lol: :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja kad trazim u apoteci apotekarica mi kaze dve dnevno, a dr mi je rekao jedna dnevno, pa ja pijem po jednu. A vi?

Jednu dnevnu, dve su mnogo, znam da je tako pila jedna moja drugarica, ali zato što je nosila trojke...meni je sad dr napisala na receptu 2x1, ali samo zato da bih mogla da uzmem dve kutije, a rekla mi je da pijem 1 dnevno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jednu dnevnu, dve su mnogo, znam da je tako pila jedna moja drugarica, ali zato što je nosila trojke...meni je sad dr napisala na receptu 2x1, ali samo zato da bih mogla da uzmem dve kutije, a rekla mi je da pijem 1 dnevno.

Izbrisi ovaj moj post ili prepravi, zivota ti, vidis da sam napisala apoteKi. Haha :lol: :lol: :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja kad trazim u apoteci apotekarica mi kaze dve dnevno, a dr mi je rekao jedna dnevno, pa ja pijem po jednu. A vi?

Pije se jednom dnevno, u posebnim slučajevima i dva puta. Evo, moj primer, ja do trudnoće pijem jednu dnevno, kad ostanem trudna povećavam na dve zbog mog problema sa Trombofilijom koji je genetske prirode, a postoji mogućnnost da u trećem tromesečju počnem i tri dnevno ukoliko se dokaže da imam još jednu mutaciju.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ma ja pijem kako mi je doktor rekao, nego me ova zbuni kad mi tako kaze.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Izbrisi ovaj moj post ili prepravi, zivota ti, vidis da sam napisala apoteKi. Haha :lol: :lol: :lol:

Ma gde si napisala apoteKi ? Ja vidim apoteCi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Izbrisi ovaj moj post ili prepravi, zivota ti, vidis da sam napisala apoteKi. Haha :lol: :lol: :lol:

Urađeno ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

E devojke, znate šta? Pričala sam sa mm, rekla koliko sam nestrpljiva, dogovorili smo se i upravo dolazim iz laboratorije, rezultati će biti oko 14h. Eto, da i vas i sebe rešim neizvesnosti. Samo ne znam zašto sam ovoliko pozitivna, već se osećam blaagosloveno....Ljubim vas.

Jos 55 minuta i cemo da vidimo! ;)

Тест имаш у Лили апотекама, он је стварно добар и јефтин је :lol:

He, a mm se upravo vraca iz grada. A u selu je nemas. <_< Baby rapid i da pikim...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.