Čekamo plusiće

Plusići   308 votes

  1. 1. Da li tema 'Čekamo plusiće' treba da bude zaštićena?

    • Da
      138
    • Ne
      170

Molimo vas da se prijavite ili regstrujete da biste glasali.

odgovora

Objavljeno

Sad sam prelistavala malo,meni se cini da sam ovde najstarija cekalica??? dal da se ?

Po godinama ili cekalackom stazu?

Potpisujem.

A za drzavu ... nema tih reci koje mogu da opisu taj bezobrazluk ...

Zato si se ti sakrila u o®man ;)

Tako ti to kod nas, negde moze negde ne. Ma sa njima samo treba biti bezobrazan, odnosno kako oni sa tobom tako ti sa njima. Boriti se za svoja prava nista drugo..

Mene mnogo nervira sto trudnice nisu ravnopravne na nivou cele Srbije. U BG i jos nekim mestima imaju 100% platu na trudnickom, u Vojvodini pored roditeljskog dodatka za radjanje bebe dobijaju extra kintu po bebi. A sta je sa ostatkom (najpre sa jugom) Srbije??? Em nas je tamo sve manje, em je ionako najsiromasniji deo drzave i najnezaposleniji, pa ajmo da dizemo natalitet od Bg navise umesto da se sve sto je trudnicama namenjeno raspodeli na ravne casti.

Važi...samo mm da ne čuje da sam za njegovu bebu rekla da je punoglavac

:lol::wub:

Ja sam ga radila prošle godine, nema nigde besplatno, košta oko 11-12.000.

TORCH je besplatan sa uputom na Institutu za javno zdravlje u Beogradu, ja ga radila i dobijes reziltate vec sutra.

Nema me ali vas citam, reko da odgovorim, ustedite gde mozete

Cestitke za sve novopecene trudnice

Pozdrav

Ja sam posle prvog pobacaja dobila uput da radim Torch ali je komisija (ona ista sto produzava bolovanje) morala da odobri da rade basplatno a oni nisu hteli, kao nema osnova :blink:

Uradila sam test, negativan je. Ako ne dobijem do ponedeljka uradiću još jedan.

ma rano je... nadam se...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sledeći ću uraditi u ponedeljak ili utorak, pošto sam pričala juče sa mm kako mi kasni i kako bih trebala uraditi test, a on me pita gde žurim, da sačekam bar još pet dana, e sad pošto sam ovaj uradila za moju dušu, onaj ću uraditi onda kad on bude želeo, pa da zajedno čekamo rezultat. Naravno za ovaj moj mu neću ni reći, mada ne znam kako ću izdržati.

Cuj njega "gde zuris", on ne zna da mi zene hocemo sve sad i odmah :lol:

Salim se , naravno, ipak je to vasa zajednicka "stvar", ako ste se tako dogovorili onda cekamo ponedeljak.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Uradila sam test danas, DVE CRTICE SU SE ODMAH POJAVILE. Jos sam u soku I nisam svesna. Sad cu da uradim I Betu da vidim kolika je ona

Cestitaam!!!Ajde, ajde, pa onda kad stignes daj projekciju...

kiara, čestitam!!!! Sve najbolje!

Devojke........ja uzela test da ga bacim kad ono vidim onu drugu crticu toliko bledu, ma jedva vidljivu, sad sam zbunjena....drhtim.....

Eha ja ne bih izdrzala da ga ne uradim ponovo...Crkla bih, al' bih uradila. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Eha ja ne bih izdrzala da ga ne uradim ponovo...Crkla bih, al' bih uradila. :)

:lol: :lol: :lol:

I ja...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Cuj njega "gde zuris", on ne zna da mi zene hocemo sve sad i odmah :lol:

Salim se , naravno, ipak je to vasa zajednicka "stvar", ako ste se tako dogovorili onda cekamo ponedeljak.

Ma ne razume on to, muškarci..šta je on u životu morao da čeka - ama baš ništa.

Rekla bih više da je on odlučio....uf neka ajd sačekaću, kupiću test sutra pa ću ga uraditi onda kada se budemo usaglasili i kada i on bude bio kod kuće. Ljubim vaaaas.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Uradila sam test danas, DVE CRTICE SU SE ODMAH POJAVILE. Jos sam u soku I nisam svesna. Sad cu da uradim I Betu da vidim kolika je ona
kiara, čestitam!!!! Sve najbolje!

Devojke........ja uzela test da ga bacim kad ono vidim onu drugu crticu toliko bledu, ma jedva vidljivu, sad sam zbunjena....drhtim.....

Kolika radost u poslednjih 5 dana t9307.gift9307.gif

Ovde bas zanimljivo,lepih vesti ima.Cestitam od srca.

Neko me pitao,cekam skoro dve i po godine,drugom se nadam.

Ako je ikakvu utehu nisi najstarija, ima ih ovde koje cekaju i 3-4 godine. Ja sam prvo dete cekala 6 godina i docekala ga. Uvek ima nade.

Sledeći ću uraditi u ponedeljak ili utorak, pošto sam pričala juče sa mm kako mi kasni i kako bih trebala uraditi test, a on me pita gde žurim, da sačekam bar još pet dana, e sad pošto sam ovaj uradila za moju dušu, onaj ću uraditi onda kad on bude želeo, pa da zajedno čekamo rezultat. Naravno za ovaj moj mu neću ni reći, mada ne znam kako ću izdržati.

A kako mislis da mi izdrzimo :blink: Izdrzacemo sutra, ali u subotu da nas ceka slicica, vazi???

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

A kako mislis da mi izdrzimo :blink: Izdrzacemo sutra, ali u subotu da nas ceka slicica, vazi???

Paaa, ajd pokušaću, uglavnom...prve nove vesti javljam vama.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ух овај октобар баш плодан, девојке качите тестове, да ја не бих радила па качила, а имам још 10 дана до менстуације :mellow::lol:

Ja bogami necu moci da izdrzim, od mene premijera u ponedeljak :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Мој човек :lol:

Мејби, ти и ја делимо љубав према тестовима :lol:

:lol: :lol: :lol:

Ako ne odradim 3 nista nisam napravila! Jedan pre nego sto treba da dobijem, jedan na dan kad treba da dobijem i jedan ako malo zakasni :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ма и ја минимум три одрадим, мада не сећам кад сам задњи пут радила само три, чекам цео месец и да неодрадим, макар та 5 минута да се надам нечему ако ништа друго.

Ja prva dva ne prijavljujem mm, ne bi mi dao da radim, pa ceo mesec stekam pare da imam kad me uhvati kriza a da on ne primeti :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Maybe dobro si zapamtila poklapale su mi se ovulacije. Sad moram da idem da radim...čućemo se kasnije.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Јао ништа ме не питај за то, и ја живим у малом месту, сигурно већ мисле да сам луда, а шта сам пара бацила :blink: још кад наручим дигитални а он стиже за неколико дана, па поред њега још неколико обичних да се нађе :blink:

Срамота ме више али шта да радим, можда се и мени некад посрећи са тестовима.

Au, pa i ja zivim u malom mestu! Svaki put idem u drugu apoteku, al ih nema mnogo, pa se krug vrlo brzo zatvori :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

:lol: :lol: :lol:

Ako ne odradim 3 nista nisam napravila! Jedan pre nego sto treba da dobijem, jedan na dan kad treba da dobijem i jedan ako malo zakasni :lol:

Ja sam radila dva dok su bili negativni, da se uvjerim da nisam pogrjesila i to oba sa jutarnjom, a kad su se pojavile dvije crtice nisam smjela da ponovim, bojala se. :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam radila dva dok su bili negativni, da se uvjerim da nisam pogrjesila i to oba sa jutarnjom, a kad su se pojavile dvije crtice nisam smjela da ponovim, bojala se. :lol:

:lol: :lol: :lol:

Oni ne ujedaju...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ma sve sam zaboravila, čitala sam, ali tad su bili drugi u pitanju, a sad kad je za mene, kao da ništa ne znam :lol: Joj, slička, mrvica mala se vidi, pa smo uzimali lupu da gledamo :lol: Sad sam kod mojih, čekam mm-a da završi posao, pa kad dođem kući slikaću, pa ću da vam pokažem, ali samo se vidi tačkica, gestacioni mešak, tačkica moja :rolleyes:

Kako je ovo lepo..uzivaj Lenocka

Uradila sam test danas, DVE CRTICE SU SE ODMAH POJAVILE. Jos sam u soku I nisam svesna. Sad cu da uradim I Betu da vidim kolika je ona

Cestitam Kiara... krenulo ovaj mesec kuc...kuc..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Tacno tako. Natasa, ti i ja cekamo isto, t.j. dve i po godine ... Ali vidi ti to - kako ovde sve puca od DVE CRTICE!!!

Za koji mesec, mozda vec ovaj, eto i nas ovde sa NASIM slicicama! :)

Pa juce su se sve nesto bunile ... pa necu jos da radim, bla, bla, bla

Lepo sam ja vama pevala pesmicu - URADI TEST, URADI TEST, URADI TEEEEESTIIIIIC!

:lol:

Da,da,bas ti zavidim na tolikom optimizmu,mene s vremena na vreme napusti,zato nisam toliko ovde ni pisala.Sad sam nekako u fazi panike,samo brojim koliko je proslo,koliko mi devojcica ima god.Pocela sam raditi ne bi li manje mislila,i ne bi mozda ni bilo pozeljno da se desi narednih nekoliko meseci,al opet ja zelim.Sad sam pocela sa cajem,ajd kao da probam i to.Al nekoko me strah hvata sta ako nesto nije u redu a ja ovako trosim vreme,a opet,s druge strane,nekako sam umislila da ako odem kod dr moram prvo priznati sebi i drugima da zaista nesto ne funkcionise,a to nekako jos nisam spremna.Kad god me neko pita,kazem bice,bice,a dodje mi da vristim.I opet kazem i sebi bice.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Uradila sam test danas, DVE CRTICE SU SE ODMAH POJAVILE. Jos sam u soku I nisam svesna. Sad cu da uradim I Betu da vidim kolika je ona

kiara, čestitam!!!! Sve najbolje!

Devojke........ja uzela test da ga bacim kad ono vidim onu drugu crticu toliko bledu, ma jedva vidljivu, sad sam zbunjena....drhtim.....

Devojke,cestitam vam,uzivajte obe.

Meni se vesticara najavljuje,bar mi tako izgleda,i bas sam b0401.gif b0403.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

lenockaaa, super si lekara potrefila privatnog, svaka cast ako nije naplatio pregled. ovi ovde privatnici, dobar dan, i odmah uzimaju pare:-)

a reci mi,

kako radis TORCH, da li je to kod tebe besplatno?

ja sam cula da kod nas bar u novom sadu ne moze da se radi o trosku drzave a privatno kosta 15000 din.

Ja sam ga radila prošle godine, nema nigde besplatno, košta oko 11-12.000.

Kod nas je besplatno, samo mi je ginekolog napisala na običnom uputu za Zavod za javno zdravlje (ranije Higijenski zavod) kontrola obične trudnoće pa TORCH, HIV i još 2-3 stvari koje se kontrolišu u trudnoći i nisu mi uzeli ni dinar, ni participaciju, otišla sam juče, rezultati su sutra popodne...Juče su mi bile gotove analize krvne slike i biohemije, gvožđe mi je malo bolje, ali crvena krvna zrnca i hemoglobin i dalje niski, videćemo šta će da kaže doktorka kad joj odnesem...a gotova je i krvna grupa i RH faktor, baš sam se iznenadila i malo zabrinula, moji roditelji su O pozitivna, a ispalo da sam ja O negativna, dr u transfuziji kaže da to može, ne moram da budem isti faktor kao roditelji...za sad nema antitela, ali kontrola svaki mesec, a i mm da proveri koja je grupa i faktor...kad smo došli kući sve smo prevrnuli da nađemo njegovu knjižicu davaoca krvi jer tamo piše koja je njemu krvna grupa, jedva smo je našli, on je A negativna, što mislim da je dobro, sigurno bolje nego da je pozitivna, ako sam ja već negativna. Zna li neko nešto o tome??? :unsure:

Ниси тамо у сличице са УЗ, не знам где друго да гледам :unsure:

Evo sad ću da postavim ovde... ja još nekako ne mogu da odem sa ove teme, navikla sam na sve vas, vi ste moja družina :wub: Je l' me ne terate? :unsure:

Uradila sam test danas, DVE CRTICE SU SE ODMAH POJAVILE. Jos sam u soku I nisam svesna. Sad cu da uradim I Betu da vidim kolika je ona

Jeeee, jupi!!! ČESTITAM TI!!! h13006.gifRekla sam ti juče da je i meni tako bilo i da ne odustaješ još! Ma ne moraš da radiš Betu, i ja sam prvo to htela, ali bolje idi kod dr, možda se već vidi.

kiara, čestitam!!!! Sve najbolje!

Devojke........ja uzela test da ga bacim kad ono vidim onu drugu crticu toliko bledu, ma jedva vidljivu, sad sam zbunjena....drhtim.....

Jedva čekam da ponoviš test, držim ti palčeve...neću još da ti čestitam, da ne izbaksuziram ;) ali nestrpljivo iščekujem novi test i vesti od tebe!

Devojke,cestitam vam,uzivajte obe.

Meni se vesticara najavljuje,bar mi tako izgleda,i bas sam b0401.gif b0403.gif

Nemoj još da se bedačiš...nije još kasno, juče ste i ti Kiara bile u sličnom raspoloženju, a vidiš danas je ona ugledala svoje dve crtice, tako da... :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Evo ga moj mali punoglavac :lol: :lol: :lol: tj. tačkica moja...ako uspete da je vidite :wub:

9r3-DSC033.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala sto me tesite...imala sam malo braonksto(jako svetlo) na dnevnom,imala sam tako i prosli mesec pa sam kroz dva dana dobila..zato sam ubedacena...ali sam se bas obradovala kad sam procitala da su kiara i red imale dve crtice.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

:lol: :lol: :lol:

Oni ne ujedaju...

To ti mislis! :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam radila dva dok su bili negativni, da se uvjerim da nisam pogrjesila i to oba sa jutarnjom, a kad su se pojavile dvije crtice nisam smjela da ponovim, bojala se. :lol:

I ja sam se isto bojala da ponovim kad je bio pozitivan, zato sam zvala mm-a da ga uradimo zajedno :lol: A i posle u toku dana sam nekoliko puta gledala test, a i on, da li su tu crtice, da nisu nestale :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Evo ga moj mali punoglavac :lol: :lol: :lol: tj. tačkica moja...ako uspete da je vidite :wub:

9r3-DSC033.jpg

:wub: :wub: :wub: Mrvica mala!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Evo ga moj mali punoglavac :lol::lol::lol: tj. tačkica moja...ako uspete da je vidite :wub:

9r3-DSC033.jpg

t2036.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Uradila sam test danas, DVE CRTICE SU SE ODMAH POJAVILE. Jos sam u soku I nisam svesna. Sad cu da uradim I Betu da vidim kolika je ona

Cestitam!! Nema me dan jedan i odmah lepe vesti,bilo b sper da cekalice nastave ovim tempom pa da se druze u prvom trimestru!!

Lenocka meni je doktorica prvi Uz uradila sa sest nedelja i tada sam prvi put cula srculence :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.