Čekamo plusiće

Plusići   308 votes

  1. 1. Da li tema 'Čekamo plusiće' treba da bude zaštićena?

    • Da
      138
    • Ne
      170

Molimo vas da se prijavite ili regstrujete da biste glasali.

odgovora

Objavljeno

Suncokret,

ne mogu da verujem da su te tako isetali..ustvari i mogu, jer je kod nas sve naopacke.

a u pravu si,kao da iz svog dzepa vadi pare pa nece da prepise lek, ufff

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sad sam prelistavala malo,meni se cini da sam ovde najstarija cekalica??? dal da se :lol: ili :( ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Suncokret,

ne mogu da verujem da su te tako isetali..ustvari i mogu, jer je kod nas sve naopacke.

a u pravu si,kao da iz svog dzepa vadi pare pa nece da prepise lek, ufff

Da, baš tako, u inače visokorizičnoj trudnoći koju sam imala i izgubila posle, ja sam se j..... po zdravstvu da tražim ono što mi po zakonu pripada a što nisam dobila <_< E zato lepo, dok to ne rešim nema nove trudnoće.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da, baš tako, u inače visokorizičnoj trudnoći koju sam imala i izgubila posle, ja sam se j..... po zdravstvu da tražim ono što mi po zakonu pripada a što nisam dobila <_< E zato lepo, dok to ne rešim nema nove trudnoće.

Mila moja, šta si sve morarala da prođeš. :(

Jbmti :angry: :angry: državu! Ja ti držim palčeve, samo udri na ministrstvo, ako treba potegnućemo novine - ti verovatno nisi jedina, ali si prošla poces i dobro si obaveštena. Treba galamiti :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mila moja, šta si sve morarala da prođeš. :(

Jbmti :angry: :angry: državu! Ja ti držim palčeve, samo udri na ministrstvo, ako treba potegnućemo novine - ti verovatno nisi jedina, ali si prošla poces i dobro si obaveštena. Treba galamiti :)

Potpisujem ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mila moja, šta si sve morarala da prođeš. :(

Jbmti :angry: :angry: državu! Ja ti držim palčeve, samo udri na ministrstvo, ako treba potegnućemo novine - ti verovatno nisi jedina, ali si prošla poces i dobro si obaveštena. Treba galamiti :)

Potpisujem ;)

Hvala devojke moje t4624.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

My heart,

na koliko dana ti dobijas?

Pa,ne znam vise ni ja,od kad radimo na bebi sve mi se poremetilo,tako 28-32dana,prosli mesec tacno 30d,zato sad i cekam do ponedeljka,to ce onda biti 35dc,pa ako do tad ne dobijem trudna sam,nikad mi nije ciklus bio duzi od 32d,al cu da cekam jos i ta 3. <_<

bok curice ne mogu da ne virnem u vasu temu ;) htijela bi reci kiari i myheart,neka se samo sijete lenočkinog pmsa ovaj mjesec,sijecate se kako je bila nabrijana kao nikad,a zapravo se baba smijestala,ja sam osobno imala sve simptome pmsa +umor i evo me vec u 30oj nedelji hehehe,mislite pozitivno i ne bojte se razocaranja bit ce iduci mjesec ako ne ovaj ;):lol: pusač svima

Joj,hvala ti puno. Nije tema,ali moram ti reci da bas volim da citam vas jezik. :)

Mila moja, šta si sve morarala da prođeš. :(

Jbmti :angry::angry: državu! Ja ti držim palčeve, samo udri na ministrstvo, ako treba potegnućemo novine - ti verovatno nisi jedina, ali si prošla poces i dobro si obaveštena. Treba galamiti :)

Vala bas,jbmti drzavu,ne mogu da verujem,al sto je najgore to svima rade,njih boli dupe da li si trudna ili nisi,tako isto i za decu.Sto kaze Ivancica,treba galamiti,drugacije ne moze.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Vala bas,jbmti drzavu,ne mogu da verujem,al sto je najgore to svima rade,njih boli dupe da li si trudna ili nisi,tako isto i za decu.Sto kaze Ivancica,treba galamiti,drugacije ne moze.

Ma stoka bezobrazna! Al' ja znam šta ću, kad završim sa ministarstvom i kad ( verovatno ) dobijem potvrdu da meni to neko mora da prepiše, odem lepo kod tog što mora da mi prepiše :lol: pružim mu potvrdu i kažem " izvol'te, hoću svoj lek" ako i dalje bude tupio i jeo ono što ne treba samo kažem "ok, potpišite mi se ovde da nećete" i kraj priče!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pa ovo nase zdravstvo je strasno! :angry: Svi su u stanju da nesto palamude, a niko nista ne radi. Jbt, ne mogu da vjerujem da su te toliko isetali. To se zove cisti bezobrazluk, i u ovoj drzavi je mnogo dopusteno nasim doktorima. Cast izuzetcima koji imaju savjest i osjecaju obavezu, a ostalima, kojih je vecina, tako godi svo ovo stanje, da je to strasno. :angry: :angry: :angry:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ma stoka bezobrazna! Al' ja znam šta ću, kad završim sa ministarstvom i kad ( verovatno ) dobijem potvrdu da meni to neko mora da prepiše, odem lepo kod tog što mora da mi prepiše :lol: pružim mu potvrdu i kažem " izvol'te, hoću svoj lek" ako i dalje bude tupio i jeo ono što ne treba samo kažem "ok, potpišite mi se ovde da nećete" i kraj priče!

Pa,mozda i to upali..imas dokaz da nece da ti prepise lek koji mora da prepise.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kad su me otpustili iz Fronta posle 11 dana ležanja samo su rekli" javite se svom hematologu da vam prepiše Fraxi.mi to ne radimo" ja kod hematologa, o on kaže" a nee, to moraju da vam prepišu tamo gde ste ležali" ja u Dom zdravlja, ginekolog " a nee, ne radimo mi to, to hematolog prepisuje" ja kod lekara opšte prakse, a ona" ja ne znam ni šta ti je to" ja kod načelnika, a isti " jok, mi to ne prepisujemo trudnicama, samo osobama koji boluju od tromboze...... I ajd, sad, ko je tu lud??

:angry: :angry: I posle se pitaju zasto opada natalitet u Srbiji?! :angry:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pa,mozda i to upali..imas dokaz da nece da ti prepise lek koji mora da prepise.

Tako je, a stvarno mora neko da ga prepiše, nisam ja to izmislila pa glumim tiranina, to mi je rekla od mm drugarica, ona je pravnik, ne znam sad tačno gde ali ima veze sa zdravstvom. Kaže da takvih slučajeva kad dr. neće nešto da prepiše ima na stotine. Ona se baš raspitala i javila nam da taj lek koji je na pozitivnoj listi mora neko da mi prepiše, ne plaća se. Sad samo treba da vidim da mi neko izda potvrdu i s'tom potvrdom lepo odem tamo gde treba.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

:angry: :angry: I posle se pitaju zasto opada natalitet u Srbiji?! :angry:

E upravo, iz tog i još dosta razloga. Mnogo se iznerviram kad pročitam "Zašto opada natalitet u Srbiji?" <_<

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Bas malopre gledam na studiu b kako u Bg daju porodiljama pakete sa osnovnim stvarima, kao pomoc..I to je vaaauuu..A lek nisu u stanju da prepisu!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nema veze, grudi bole i u trudnoći ;) Kako se Lenočka iznenadila? Iste simptome imala kao i pred PMS

bok curice ne mogu da ne virnem u vasu temu ;) htijela bi reci kiari i myheart,neka se samo sijete lenočkinog pmsa ovaj mjesec,sijecate se kako je bila nabrijana kao nikad,a zapravo se baba smijestala,ja sam osobno imala sve simptome pmsa +umor i evo me vec u 30oj nedelji hehehe,mislite pozitivno i ne bojte se razocaranja bit ce iduci mjesec ako ne ovaj pusač svima

Da, My heart i Kiara, ništa nije još otpisano, znam da sam i ja govorila isto kao vi, da me drma pms kao nikad do sad, da me grudi bole, stomak kao da ću da dobijem svakog časa, pa prestane dan-dva, pa opet, ali taj strašni pms ipak nije bio pms :lol:

Ma stoka bezobrazna! Al' ja znam šta ću, kad završim sa ministarstvom i kad ( verovatno ) dobijem potvrdu da meni to neko mora da prepiše, odem lepo kod tog što mora da mi prepiše :lol: pružim mu potvrdu i kažem " izvol'te, hoću svoj lek" ako i dalje bude tupio i jeo ono što ne treba samo kažem "ok, potpišite mi se ovde da nećete" i kraj priče!

Ako ni to ne upali, a sigurno će, kaži ima "Nemoj da vam ja napujdam čekalice, trudnice i mame sa Bebca, pa da vidite vi svog Boga! :angry: " :lol:

Ja sam bila jutros u DZ, davala krv na 3 mesta, čini mi se da su me skroz iscedili :wacko: U labaratoriju DZ za krvnu sliku i biohemiju, u Higijenski za TORCH, HIV i još neke analize, i urinokulturu, i u transfuziju za krvnu grupu i rh faktor... ruke me bole, izboli su me skroz...ali dobro, mora se...dr u DZ nije htela još da mi uzima briseve, kaže da sačekamo malo da odmakne, samo mi je prepisala folnu kiselinu, što ja ionako pijem već 2 meseca, sa gvožđem zbog anemije i rekla da dođem kad budu gotove analize, a biće do sutra popodne, znači sledeće nedelje kod nje. Malopre sam išla privatno kod dr, i on mi je uradio uz 5+4 nedelje prema poslednjoj menstruaciji, ali pošto mi je kasnije ovulacija, a i tako se vidi, ustvari je manje 3-4 dana. Baš je fin čovek, lepo je pričao sa mnom, pitala sam ga za one antibiotike, kaže da je to bilo rano, i da se od sad ponašam kao da nisam ništa ni pila, da budem prava trudnica :D Samo mi je rekao da od sad pazim šta pijem od lekova, ništa bez pitanja, da izbegavam u prvom trimestru kućnu hemiju, kompjuter (znači biće me malo manje :( ) i da se pazim virusa i bakterija...Rekao mi da dođem za 15 dana da vidimo kuca li srce...Mnogo je fin, uopšte nije kao većina privatnika, nije mi čak ništa ni naplatio, a uradio mi je uz i dao sličicu da vidi mm :rolleyes: i rekao mi je da sve što mogu odradim u DZ, da ne plaćam, samo da mu donesem te rezultate, a samo ono što ne može tamo, da ćemo da radimo kod njega...moram da priznam da me baš iznenadio, mada sam čula takve priče za njega...

Da vas pitam: Kad kreće srce da kuca, u kojoj nedelji?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Bas malopre gledam na studiu b kako u Bg daju porodiljama pakete sa osnovnim stvarima, kao pomoc..I to je vaaauuu..A lek nisu u stanju da prepisu!

Prepisaće ga vala! Jer pazi, lek je na pozitivnoj listi, to stoji i na netu, pa ako je na pozitivnoj listi što ga onda ne prepišeš? Ok da nije, pa šta da radim, kupovala bih, šta ću ali ovo je potpuno kontradiktorno. Ova cimerka što je ležala sa mnom u Frontu je iz Šapca, ona je najnormalnije dobijala taj lek na recept celu trudnoću, znači u Šapcu može, a u Bg ne može, pazi ti to <_<

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

/Lenočka daj sličku da vidimo :rolleyes: A srce? Pa zavisi 6/7/8 nedelja, ajde ženo, kao ne znaš? Čitala si valjda prve semestre :P

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Prepisaće ga vala! Jer pazi, lek je na pozitivnoj listi, to stoji i na netu, pa ako je na pozitivnoj listi što ga onda ne prepišeš? Ok da nije, pa šta da radim, kupovala bih, šta ću ali ovo je potpuno kontradiktorno. Ova cimerka što je ležala sa mnom u Frontu je iz Šapca, ona je najnormalnije dobijala taj lek na recept celu trudnoću, znači u Šapcu može, a u Bg ne može, pazi ti to <_<

Tako ti to kod nas, negde moze negde ne. Ma sa njima samo treba biti bezobrazan, odnosno kako oni sa tobom tako ti sa njima. Boriti se za svoja prava nista drugo..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

/Lenočka daj sličku da vidimo :rolleyes: A srce? Pa zavisi 6/7/8 nedelja, ajde ženo, kao ne znaš? Čitala si valjda prve semestre :P

Ma sve sam zaboravila, čitala sam, ali tad su bili drugi u pitanju, a sad kad je za mene, kao da ništa ne znam :lol: Joj, slička, mrvica mala se vidi, pa smo uzimali lupu da gledamo :lol: Sad sam kod mojih, čekam mm-a da završi posao, pa kad dođem kući slikaću, pa ću da vam pokažem, ali samo se vidi tačkica, gestacioni mešak, tačkica moja :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Bas lepo sto si bila kod dr i sto je potvrdio ovo za lekove, a i da je normalan covek :) Kao sto pita Suncokret - ima li koja slicica? :)

Biće posle...ali ako uspete nešto da vidite, sad je kao punoglavac u balončiću :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ma sve sam zaboravila, čitala sam, ali tad su bili drugi u pitanju, a sad kad je za mene, kao da ništa ne znam :lol: Joj, slička, mrvica mala se vidi, pa smo uzimali lupu da gledamo :lol: Sad sam kod mojih, čekam mm-a da završi posao, pa kad dođem kući slikaću, pa ću da vam pokažem, ali samo se vidi tačkica, gestacioni mešak, tačkica moja :rolleyes:

E, držim te za reč, nema veze, tačka - tačka, bebica je to :wub:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

E, držim te za reč, nema veze, tačka - tačka, bebica je to :wub:

Važi...samo mm da ne čuje da sam za njegovu bebu rekla da je punoglavac :lol:

divno e od te tackice nastane pravo bebce jos malo brzo ce to proci sve ti se cini daleko a evo mile moje sad ce 5 meseci kako ja rodila ....tako da i tvoje ce brzo proci i kad svoju mrvicu dobijes u ruke to se zove ljubav na prvi pogled ...dace bog sve ce biti ok sad samo uzivaj ...

Daj Bože! :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

lenockaaa, super si lekara potrefila privatnog, svaka cast ako nije naplatio pregled. ovi ovde privatnici, dobar dan, i odmah uzimaju pare:-)

a reci mi,

kako radis TORCH, da li je to kod tebe besplatno?

ja sam cula da kod nas bar u novom sadu ne moze da se radi o trosku drzave a privatno kosta 15000 din.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Biće posle...ali ako uspete nešto da vidite, sad je kao punoglavac u balončiću :lol:

Ala ga i opisa.... :lol:

Eto vidis da ce sve biti u redu,sad uzivaj... :wub:

ja se ubih od razmisljanja jesam ili nisam...al bicu karakter-nema testa do utorka i .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

kucanje srca valjda 6.7.8.. nedelja?

kad sam bila trudna prvi put nisam imala pojma nista o tome. bila u 5 da mi potrvrdi trudnocu, i kaze dr vidimo se za mesec dana. sada da mi to kaze, rekla bih: e necete me prevatiti, hocu da cujem prvi otkucaj srca, ima svaki dan da dolazim da cujem ima li sta novo na UZ :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.