Čekamo plusiće

Plusići   308 votes

  1. 1. Da li tema 'Čekamo plusiće' treba da bude zaštićena?

    • Da
      138
    • Ne
      170

Molimo vas da se prijavite ili regstrujete da biste glasali.

odgovora

Objavljeno

lenocka, cestitam ti od srca!!! nisam bila tu neko vreme,pa nisam mogla da navijam i cekam sa svima vama, ali mnogo, mnogo sam se obradovala i mnogo, mnogo se radujem zbog tebe!!! zelim ti sve najbolje!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

lenocka, cestitam ti od srca!!! nisam bila tu neko vreme,pa nisam mogla da navijam i cekam sa svima vama, ali mnogo, mnogo sam se obradovala i mnogo, mnogo se radujem zbog tebe!!! zelim ti sve najbolje!

Hvala ti :wub:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

meni je danas 26 dan..nema M.....ne nadam se nista...

krsta me boluckaju, kao da bride, aaaaa, poludecu.

do 30og dana ne radim nista, ako me vestica ne preduhitri da se otreznim i prestanem da se nadam.

stomak me vec 3 dana na momenat zaboli i prodje.

mada, tako mi je bilo i prosli mesec pa je uredno dosla na 26dan.

jede mi se, jede, jedeee...

grudi bole.

joooooooj

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I ja mislim da ni ovog meseca nece biti nista,pocele su sinodj grudi da me boluckaju,ali samo kad ih pipnem..a to mi je uvek bio glavni pms,a osim grudi nemam nikakav simptom. A preksinoc me stomak dole tako zaboleo da sam morala da sednem,nisam mogla da stojim i to je trajalo minut-dva i posle vise nije,ne znam jel moguce da je to bilo usadjivanje ploda,ne znam kog dc se to obicno desava?

Ja odbrojavam :lol: jos jedan dan pa ne treba da dobijem...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

meni je danas 26 dan..nema M.....ne nadam se nista...

krsta me boluckaju, kao da bride, aaaaa, poludecu.

do 30og dana ne radim nista, ako me vestica ne preduhitri da se otreznim i prestanem da se nadam.

stomak me vec 3 dana na momenat zaboli i prodje.

mada, tako mi je bilo i prosli mesec pa je uredno dosla na 26dan.

jede mi se, jede, jedeee...

grudi bole.

joooooooj

Kiara,jesi ti to nama trudnica u najavi? :rolleyes: ja se nadam da jesi..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Усађивање плода се дешава обично 8-12 дана после овулације, мада кажу да је отприлике највећи проценат око 10 дана.

Који си ти сад дц.

30dc?????

И ја се надам, ајде да је терамо да ради тест, можда упали опет.

УРАДИ ТЕСТ, УРАДИ ТЕСТ, УРАДИ ТЕСТ АЛЕ, АЛЕ, АЛЕ!!!

Luda si...jedva cekam da ovo i kod tebe upali...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ух ја овулирала а груди ме не боле, а обично ме одмах почну болуцкају чим овулаирам. Сад не знам јел то добро или лоше :huh:

Ne znma,mila,stvarno,ja ti se u to ne razumem bas najbolje,ja od kad smo poceli da pravimo bebu nisam osetila ni jednu ovulaciju,a pre sam ih osecala...da li sam sad opterecena pa sve te simptome pripisujem necemu drugom ili ih jednostavno nije ni bilo...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

30dc?????

Pa to ti je to ;) Plod se obično zakači dan, dva pred očekivanu menstruaciju, +/- :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Па можда ти каснила овулација па се сад усађује, или као код многих трудница и код тебе се шири материца.

Ајде навијам и за тебе :lol:

УРАДИ ТЕСТ, УРАДИ ТЕСТ, УРАДИ ТЕСТ АЛЕ, АЛЕ, АЛЕ!!!

Pa ne znam,videcemo.pisala sam vec da ako ne dobijem do ponedeljka u utorak radim test,do tad necu...eto juce se ponadala kad sam cula za onaj suncani iscedak,pa se uvece vec ohladila kad su grudi pocele da me bole,i evo sad sam opet sva sludjena...Boze,nisam bila ovako komlikovana sa prvom...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pa ne znam,videcemo.pisala sam vec da ako ne dobijem do ponedeljka u utorak radim test,do tad necu...eto juce se ponadala kad sam cula za onaj suncani iscedak,pa se uvece vec ohladila kad su grudi pocele da me bole,i evo sad sam opet sva sludjena...Boze,nisam bila ovako komlikovana sa prvom...

A šti si se ohladila, to je dobar znak, kad te grudi bole ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Груди боле и у трудноћи, посебно на почетку трудноће, то је један од првих симптома :D

Znam,ali trudim se da se ne nadam previse

A šti si se ohladila, to je dobar znak, kad te grudi bole ;)

Pa,tako su me i prosli mesec bolele,pa nije bilo nista,pa sam odmah toga setila.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kiara, My heart ... Uradite test, uradite test, uradite testiiiiic! (Ovo vam ja pevam :lol: )

Sto se tice simptoma, vec sto puta sam rekla, od kako sam pocela da razmisljam o bebi, nista vise ne prepoznajem, kao neka luda ... zato ... uradite test! :D

Mene cete cekati do utorka.Tako i ja vise niste ne prepoznajem.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Znam,ali trudim se da se ne nadam previse

Pa,tako su me i prosli mesec bolele,pa nije bilo nista,pa sam odmah toga setila.

Nema veze, grudi bole i u trudnoći ;) Kako se Lenočka iznenadila? Iste simptome imala kao i pred PMS ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

My heart,

na koliko dana ti dobijas?

ne znam sta se desava, tj. ne kombinujem vise.

cekam subotu, tad ce biti 30dc.

najduzi ciklus u ovoj godini mi je bio 29 dan. i to na moru. racunam ja kad treba da dobijem pre mora, i vidim da me hvata kad smo tamo.

nisam ni stigla da razmisljam o M prvih nekoliko dana, kad pogledam na kalendar, vidim 29dc, kazem mm, on se upalio, hoce test da kupim. i ubedi on mene da radim test, naravno negativan iz prve. dobila sam tu noc :huh:

Jeckic, ,

bojim se testova i razocarenja, mada sam, priznajem, jutros razmisljala da trkenem po njega, ali sam vozila malog u vrtic, pa sipala gorivo u autu jer je bio na -0, a to vec sve ne bih izdrzala da uradim do kuce da ne psss :)

maybe, hahah , slatka si za pesmicuuuu:-)))))

i ja sam sva sludjena, ovi hormini me od pre par meseci ubise.

ja ovulacije u zivotu do pre par meseci nisam osetila.

od tad mi se jede slatko, taj dan sam exxxtremnooo nervozna, grudi bole i sl. sve naopacke.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

nisam vam jos napisala ovo da je meni ovde super, sve devojke su tako pozitivne i opustene. Sve ste pune dobre energije i bas uzivam kada s vama caskam.

jos kad neka od vas kaze da je trudna, onda je to pun pogodak.

niko ne razume toliko nas problem. sa vama mogu da caskam o tome do prekosutra i niko nikog nece smoriti, kao sto to mozda ne bi bio slucaj da pricamo uzivo sa nekim drugim :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

nisam vam jos napisala ovo da je meni ovde super, sve devojke su tako pozitivne i opustene. Sve ste pune dobre energije i bas uzivam kada s vama caskam.

jos kad neka od vas kaze da je trudna, onda je to pun pogodak.

niko ne razume toliko nas problem. sa vama mogu da caskam o tome do prekosutra i niko nikog nece smoriti, kao sto to mozda ne bi bio slucaj da pricamo uzivo sa nekim drugim :)

Upravo tako i hvala dragom Bogu što postoji ovaj forum :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Upravo tako i hvala dragom Bogu što postoji ovaj forum :)

Slazem se! :rolleyes:

Suncokret, a sta se desava sa tobom? Jel ste poceli da radite na bebi ili imas jos nesto od analiza da obavis?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Slazem se! :rolleyes:

Suncokret, a sta se desava sa tobom? Jel ste poceli da radite na bebi ili imas jos nesto od analiza da obavis?

Nismo još, trebam da zakažem kod moje privatne gin. da uradim briseve, posle hormone, hoću da proverim listeriju i još neke parazite iz krvi i najglavnija stvar da rešimo pitanje oko Fraxiparina, tu je glavna peripetija, ne želim da ulazim u trudnoću a da ne rešim taj problem, nikako ne želim da trudna trčim po domovima i ministarstvima zdravlja moleći za rešenje, ne treba mi taj stres ponovo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nismo još, trebam da zakažem kod moje privatne gin. da uradim briseve, posle hormone, hoću da proverim listeriju i još neke parazite iz krvi i najglavnija stvar da rešimo pitanje oko Fraxiparina, tu je glavna peripetija, ne želim da ulazim u trudnoću a da ne rešim taj problem, nikako ne želim da trudna trčim po domovima i ministarstvima zdravlja moleći za rešenje, ne treba mi taj stres ponovo.

Uh, nemam pojma sta ti je to, al drzim fige da bude ok ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Uh, nemam pojma sta ti je to, al drzim fige da bude ok ;)

Fraxiparin je lek koji mi je neophodan da iznesem trudnoću zbog trudničke trombofilije koja mi inače i izaziva spontane, to je injekcija koju moram da primam svaki dan od kad saznam za trudnoću, celu trudnoću i 6 nedelja posle porodjaja.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Fraxiparin je lek koji mi je neophodan da iznesem trudnoću zbog trudničke trombofilije koja mi inače i izaziva spontane, to je injekcija koju moram da primam svaki dan od kad saznam za trudnoću, celu trudnoću i 6 nedelja posle porodjaja.

Aha, sad kontam. Izvini sto zapitkujem, a koji problem imas s tim lekom? Posto kazes "da resimo pitanje oko Fraxipana".

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

bok curice ne mogu da ne virnem u vasu temu ;) htijela bi reci kiari i myheart,neka se samo sijete lenočkinog pmsa ovaj mjesec,sijecate se kako je bila nabrijana kao nikad,a zapravo se baba smijestala,ja sam osobno imala sve simptome pmsa +umor i evo me vec u 30oj nedelji hehehe,mislite pozitivno i ne bojte se razocaranja bit ce iduci mjesec ako ne ovaj ;):lol: pusač svima

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Aha, sad kontam. Izvini sto zapitkujem, a koji problem imas s tim lekom? Posto kazes "da resimo pitanje oko Fraxipana".

Pa, taj lek je na pozitivnoj listi, što znači da se ne plaća, pogotovo trudnice koje moraju da ga koriste celu trudnoću svaki dan pa i kasnije, on inače košta 300 din po injekciji, pa sad ti izračunaj koliko mi novca treba, Šta se dešava? Problem je što niko neće da mi ga prepiše, svi prebacuju loptu jedni na druge i svi se ogradjuju, "što ja moram da prepišem" kao da pare vade iz svog džepa, imala sam veliki problem sad u ovoj poslednjoj trudnoći zbog toga, na svu muku morala sam da jurcam ko će da mi prepiše injekcije, i što je najgore nisam uspela, niko nije hteo, morali smo da kupujemo :angry: Kad su me otpustili iz Fronta posle 11 dana ležanja samo su rekli" javite se svom hematologu da vam prepiše Fraxi.mi to ne radimo" ja kod hematologa, o on kaže" a nee, to moraju da vam prepišu tamo gde ste ležali" ja u Dom zdravlja, ginekolog " a nee, ne radimo mi to, to hematolog prepisuje" ja kod lekara opšte prakse, a ona" ja ne znam ni šta ti je to" ja kod načelnika, a isti " jok, mi to ne prepisujemo trudnicama, samo osobama koji boluju od tromboze...... I ajd, sad, ko je tu lud?? Razumela bih da lek nije na pozitivnoj listi, ali jeste i sve trudnice ga dobijaju normalno, bez plaćanja, samo mene zezaju! I sad kad sam bila kod Elezovića u K.C on mi kaže" da bih mogao da vam prepišem Fraxi. morali biste da ležite s' vremena na vreme ovde na odeljenju leukemije :blink: :blink: što meni ne pada na pamet da se izlažem takvom stresu u svojoj inače visokorizičnoj trudnoći. E, jedino rešenje i to ćemo i uraditi je da odemo u ministarstvo zdravlja i da se raspitamo kakva ja prava imam. Tako da, to mi je trenutno najveći problem sada i dok to ne rešim ne ulazim u trudnoću.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ludi ljudi, da se tako igraju... To samo u ovoj nasoj ludoj zemlji moze da se desi!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

bok curice ne mogu da ne virnem u vasu temu ;) htijela bi reci kiari i myheart,neka se samo sijete lenočkinog pmsa ovaj mjesec,sijecate se kako je bila nabrijana kao nikad,a zapravo se baba smijestala,ja sam osobno imala sve simptome pmsa +umor i evo me vec u 30oj nedelji hehehe,mislite pozitivno i ne bojte se razocaranja bit ce iduci mjesec ako ne ovaj ;):lol: pusač svima

hvala na podrsci;-) svaki mesec se nadamo iznova i iznova, nema nam druge:-)))))

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.