Čekamo plusiće

Plusići   308 votes

  1. 1. Da li tema 'Čekamo plusiće' treba da bude zaštićena?

    • Da
      138
    • Ne
      170

Molimo vas da se prijavite ili regstrujete da biste glasali.

odgovora

Objavljeno

Dobro jutro

Ispratila sam i naravno otišla na sajt i odštampala plodne dane po mesečevim menama,pogotovo što se meni menstruacija uskladila sa punim mesecom ima tome već godinu dana.Ali ipak,koliko god da ja volim astrologiju,meni natalna karta ili bilo šta što se radi po principu dana rodjenja nije NIKAD ništa pogodila a više puta sam se trudila da nešto saznam.Malo me je rastužilo jer po ovom kalendaru plodni dani su mi već prošli za ovaj mesec i bili su tik pred menstruaciju,opet ništa ne košta da probamo u sledećem mesecu. :unsure:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Naravno, i ja sam skinula kartu i cik pogodite, plodni dani za ovaj mjesec mi padaju kad i menzes. To sam sinoc uradila i naravno nista nisam skontala, ali nisam imala snage vise da kuckam, pa sam sacekala jutro, kad ono Lenocka se fino raspitala. :)

Nego je fino kupim trakice, pa cemo da vidimo B) .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

plodni dani mogu biti za vreme menstruacije. Tako je bilo mojoj mami, kad je nakon godinu ipo dana pokusavanja otisla kod lekara. Tad joj je dao neku injekciju, pa joj na ruci iskoci neka kvrga velicine oraha kad je u ovulaciji. Da li tako nesto danas postoji, ne znam. Ta injekcija je vazila 3 meseca. 1. mesec nista, a naredna 2 joj to iskoci kad je imala menstruaciju. Onda joj je dao neke injekcije da se izreguliše ciklus i odmah je zatrudnela sa mnom. :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Bogami, jeste lude :lol:

Verovatno ce kako koja dolazi prvo da skine tu tabelu... ;) kao sto sam ja uradila.

hahah i ja sam sad uradila, iako mi imamo drugi problem, al ajde nek se nađe :-)

nikad se ne zna...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

plodni dani mogu biti za vreme menstruacije. Tako je bilo mojoj mami, kad je nakon godinu ipo dana pokusavanja otisla kod lekara. Tad joj je dao neku injekciju, pa joj na ruci iskoci neka kvrga velicine oraha kad je u ovulaciji. Da li tako nesto danas postoji, ne znam. Ta injekcija je vazila 3 meseca. 1. mesec nista, a naredna 2 joj to iskoci kad je imala menstruaciju. Onda joj je dao neke injekcije da se izreguliše ciklus i odmah je zatrudnela sa mnom. :rolleyes:

Uuuu, ovo mi se svidja, dal to jos uvek postoji?

Inace, bila sam na f-metriji, i nista specijalno nisam saznala, na desnom jajniku folikul 2,1cm (14dc, proslog meseca mi je tog dana bio 2,5cm). Nema nacina da proverim sta je bilo sa ovulacijom jer doktor nece raditi nekoliko dana, a nijedan drugi nece hteti ni da me pogleda. A nesto vise necu ni da se opterecujem time, nastavljamo po planu i programu svaki drugi dan, pa sta bude. E ono sto mi se svidja je sto mi je rekao da i na drugom jajniku postoji skoro jednako dobar (veliki) folikul kao ovaj, pa mozda ovog meseca budu dva... :wub:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja moram da vam kazem nesto, nije me mrzelo pa sam izracunala "plodne dane" po onoj tabeli, za proslu godinu, verovale ili ne, u dan mi se poklopilo sa datumom kad sam ostala trudna!

Aj nek izracuna jos neko! Trmalja, Ljubinka, Suncokret, Red_butterfly? Aj ako vas ne mrzi, da vidimo da li se jos nekome poklapa?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja moram da vam kazem nesto, nije me mrzelo pa sam izracunala "plodne dane" po onoj tabeli, za proslu godinu, verovale ili ne, u dan mi se poklopilo sa datumom kad sam ostala trudna!

Aj nek izracuna jos neko! Trmalja, Ljubinka, Suncokret, Red_butterfly? Aj ako vas ne mrzi, da vidimo da li se jos nekome poklapa?

Aj' ja ću drugi put, sad nemam vremena, moram da idem.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Aj' ja ću drugi put, sad nemam vremena, moram da idem.

Aj :P

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja moram da vam kazem nesto, nije me mrzelo pa sam izracunala "plodne dane" po onoj tabeli, za proslu godinu, verovale ili ne, u dan mi se poklopilo sa datumom kad sam ostala trudna!

Aj nek izracuna jos neko! Trmalja, Ljubinka, Suncokret, Red_butterfly? Aj ako vas ne mrzi, da vidimo da li se jos nekome poklapa?

Pa sta znam, ne mogu reci tacan dan proslogodisnje ovulacije, tako da ne znam je li bas pogodio, ali poklapa se sa tim periodom. Ako je po nkim mojim proracunima, on kasni 5 dana za mnom. Mada, opet ni ja nisam sigurna.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

zdravo zdravo, dobro jutro :) uvijek rado prekinem ucenje da bih vidjela o cemu se caska na forumu :) iako bas mnogo ne pisem, nova sam i ne znam bas nista :D ali ucim polako od svih vas... skinula sam i ja ovaj kalendar (naravno :rolleyes: ) pa cemo i sa njim da probamo... nadala sam se trudnoci ali sam juce dobila... vidim po muzu da mu je tesko kad vidi ocigledno da nisam ostala trudna jer se baaaaaaaaaaas trudimo, bukvalno svaki dan, ali ja ne mogu da mu objasnim da je mozda jos rano, tek smo mjesec dana u braku a tek 2 pokusavamo da dobijemo bebu.. ima vremena,ali ja isto ne bih predugo cekala, jer znam one price tipa jos ste mladi bla bla i poslije problem... sta vi mislite o tome?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Maybe, ja sam dosla do one tabele i ne znam dalje :blink:

Ne mrzi me i imam vremena, al ne znam kako, jel ti lakse da mi objasnis sta da radim ili da mi izracunas?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Takodje, nas su savetovali da nije bas pozeljno svaki dan brati tresnjice, bolje je svaki drugi, da se da malo vremena plivacima da se obnove :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Видим ноћна смена ради, цццц само гледате на који начин још да искористите ваше јадне мужеве :lol:

Све ми се чини да сам чула негде да је менструација повезана са месечевим менама али не могу нешто да се сетим.

Sta da se radi, treba ih maksimalno iskoristiti, hiihihihi

Jeste, svi se mi po mesecu upravljamo.

Ovako sam ja razumela sta treba da se uradi i sta to znaci - kod zene postoje "dva" plodna perioda, ovulacija i lunarna ovulacija koja ne mora da je vezana za ciklusnu ovulaciju. Plavim su oznaceni ovulacioni periodi po mens. ciklusu (preporucuju da odbrojite 15 dana od pocetka mens, pa plus i minus 6 dana, to je ovulacioni period po ciklusu). E sad, po mesecu postoji jos jedan plodan period u cikklusu - to je ovde oznaceno crvenim - i on se racuna individualno jer se za svakog od nas razlikuje.

Bas tako Maybe!!!

Jos cu da napomenem - ne moraju crveni i plavi da se poklope, sasvim je moguce da samo pratite CRVENE dane i da ostanete u drugom stanju lako. Tako bar kazu. Posto vidite koliko crveni dani mogu da se razlikuju od plavih, nije lose da obratimo paznju na oba perioda u coklusu, hehe :P

Jos nesto ... po istrazivanjima dzonasa i drugih strucnjaka oni tvrde da su skoro jedino ti crveni plodni dani bitni. NJohov dokaz je da 80% zena koje kao kontracepciju koriste ciklusne plodne dane (plave) neplanirano ostane u drugom stanju. Takodje, kazu da je plodnost crvenih dana na njihovom institutu dokazana u 89% slucajeva. Cak su napomenuli jedan veoma interesantan podatak - da "slabost" plodnosti ovih ciklusnih plavih dana dokazuje uspeh inseminacije koji je svega 15%.

TACNO!!!!! Ta lunarna ovulaci je "plodnija"!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Maybe, ja se ne snalazim u tim tabelama.

Molim te ako ti nije tesko da mi to skockas.

Sta ti treba?

poslednji ciklus sam imala 29 septembra

Dosla je na 26dan.

U proseku dobijam 24-26 dana

Traje 5.6 dana

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nije baš možda za ovu temu,ali moram ovde da napišem,pošto ćete nju verovatno pre posetiti.

Sanjala sam noćas da je Lenočka trudna,kao ugledala je svoje dve crtice i ja sam presrećna zbog nje...

Toliko je bilo realno,da sam se probudila srećna. :rolleyes:

Eh,baš bih volela da se to ostvari,i da ti se posle i ja pridružim. :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nije baš možda za ovu temu,ali moram ovde da napišem,pošto ćete nju verovatno pre posetiti.

Sanjala sam noćas da je Lenočka trudna,kao ugledala je svoje dve crtice i ja sam presrećna zbog nje...

Toliko je bilo realno,da sam se probudila srećna. :rolleyes:

Eh,baš bih volela da se to ostvari,i da ti se posle i ja pridružim. :rolleyes:

Joj, Tiko :wub: :wub: :wub: Nadam se da će se uskoro ostvariti tvoj san...i ja sam sanjala nekoliko puta da sam trudna...čekaj da mi se poklope plodni dani sa onim lunarnim, pošto smo trenutno sve u tom fazonu :lol: Ili bar da oberem trešnjice koji put po tim lunarnim plodni danima, ne znam, možda sam ih ranije promašivala :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Joj, Tiko :wub: :wub: :wub: Nadam se da će se uskoro ostvariti tvoj san...i ja sam sanjala nekoliko puta da sam trudna...čekaj da mi se poklope plodni dani sa onim lunarnim, pošto smo trenutno sve u tom fazonu :lol: Ili bar da oberem trešnjice koji put po tim lunarnim plodni danima, ne znam, možda sam ih ranije promašivala :lol:

Ma,ostvariće se,sigurno,ja verujem u to. :wub:

Na divan način već dugo pružate jedna drugoj podršku,ja vam se stvarno divim.

I znam da će doći red na svaku od vas.

Ali mi smešno da sam počela da sanjam dešavanja na forumu...totalno sam se navukla. :o

Čim razmišljam toliko o vama,podvukle ste mi se pod kožu,što neko reče,više se raduješ kad neko ovde ostane trudan,nego neko koga lično poznaješ.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ma,ostvariće se,sigurno,ja verujem u to. :wub:

Na divan način već dugo pružate jedna drugoj podršku,ja vam se stvarno divim.

I znam da će doći red na svaku od vas.

Ali mi smešno da sam počela da sanjam dešavanja na forumu...totalno sam se navukla. :o

Čim razmišljam toliko o vama,podvukle ste mi se pod kožu,što neko reče,više se raduješ kad neko ovde ostane trudan,nego neko koga lično poznaješ.

Da to se desi vremenom, i ja sam sanjala Suncokret, a ponekad, kad se nešto važno dešava kod neke članice, pomislim na nju, kako je, šta se dešava...

Hvala ti na lepim željama! t4843.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Znaci ti si od onih sto mogu da rode dve bebe razlicite starosti a i od razlicitih oceva :lol:

Da, ali nebi valjalo da bude tako.

Izvini napisala sam My heart, a mislila sam na tebe, danas sam :wacko:

Pa ako su ti ciklusi tako duži, onda je moguće da je tu negde ovulacija, možda je bila juče, prekjuče, tad kad su te boleli jajnici, a možda je i danas...meni su takvi otprilike ciklusi, mada su mi se poslednjih par puta skratili na 30, zato kažem, kad su mi bili na 35 dana, ovulacija mi je bila 21. dana...Kažu kad se pojavi rastegljiva providna sluz ovulacija se približava i onda kad je ima najviše za par sati će biti ovulacija...nadam se da ste bili vredni ovih dana, a "zapečatite" vi to i sad, jer jajna ćelija može da preživi 6-12 sati, a 2-3 dana posle ovulacije sluz još uvek nije zatvorila prolaz na grliću materice...zato, za svaki slučajt1507.gif I to što imaš podeljenu matericu mislim da ne utiče na ovulaciju, ipak su za to zaduženi jajnici...

Nema veze, shvatila sam da si na mene mislila.

Ja moram da vam kazem nesto, nije me mrzelo pa sam izracunala "plodne dane" po onoj tabeli, za proslu godinu, verovale ili ne, u dan mi se poklopilo sa datumom kad sam ostala trudna!

Aj nek izracuna jos neko! Trmalja, Ljubinka, Suncokret, Red_butterfly? Aj ako vas ne mrzi, da vidimo da li se jos nekome poklapa?

Računala sam ali mi se datum koji stoji u tabeli nije poklopiosa datumom začeća.

Ali po novoj tabeli koja se odnosi na ovaj mesec piše da mi je ovulacija bila juče, a juče sam i imala onaj staklasti sekret.

Nije baš možda za ovu temu,ali moram ovde da napišem,pošto ćete nju verovatno pre posetiti.

Sanjala sam noćas da je Lenočka trudna,kao ugledala je svoje dve crtice i ja sam presrećna zbog nje...

Toliko je bilo realno,da sam se probudila srećna. :rolleyes:

Eh,baš bih volela da se to ostvari,i da ti se posle i ja pridružim. :rolleyes:

Lepo :) Neka ti se san ostvari što pre.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Inače, mi obustavljamo pravljenje bebe, biću čekalica dok dobijem ovog meseca i onda ču vam biti samo verna podrška dok se opet ne budem vratila na listu.

Donela sam konačnu odluku da odem na operaciju uklanjanja pregrade. Mnogo sam razmišljala i rešila da nisam spremna da budem odgovorna za još koji pobačaj,ili ako se zbog moje pregrade naše dete rodi pre vremena ili nedaj Bože zaostalo u razvoju, takođe nisam spremna da mesecima ležim i svaki trenutak brinem hoću li izgurati trudnoću, hoće li mi dete biti u inkubatoru, hoće li mu nešto faliti....

Ako sam kojim slučajem ovog meseca ostala trudna, biće kako mora.

Volela bih da čujem i vaša mišljenja.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Inače, mi obustavljamo pravljenje bebe, biću čekalica dok dobijem ovog meseca i onda ču vam biti samo verna podrška dok se opet ne budem vratila na listu.

Donela sam konačnu odluku da odem na operaciju uklanjanja pregrade. Mnogo sam razmišljala i rešila da nisam spremna da budem odgovorna za još koji pobačaj,ili ako se zbog moje pregrade naše dete rodi pre vremena ili nedaj Bože zaostalo u razvoju, takođe nisam spremna da mesecima ležim i svaki trenutak brinem hoću li izgurati trudnoću, hoće li mi dete biti u inkubatoru, hoće li mu nešto faliti....

Ako sam kojim slučajem ovog meseca ostala trudna, biće kako mora.

Volela bih da čujem i vaša mišljenja.

Oh, draga moja.

Sta ti kazu doktori???? Bojim se da sam ja za to laik. Imala sam jako puno operacija i pristalica sam toga da ako nesto treba, onda to treba uraditi sto pre. Ali pre konacne akcije, obavim sve moguce pretrage i proucavanja na odredjenu temu. Sto vise parametara, bolja odluka.

Kakva je to operacija? Sta podrazumeva? Koliko traje oporavak?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Inače, mi obustavljamo pravljenje bebe, biću čekalica dok dobijem ovog meseca i onda ču vam biti samo verna podrška dok se opet ne budem vratila na listu.

Donela sam konačnu odluku da odem na operaciju uklanjanja pregrade. Mnogo sam razmišljala i rešila da nisam spremna da budem odgovorna za još koji pobačaj,ili ako se zbog moje pregrade naše dete rodi pre vremena ili nedaj Bože zaostalo u razvoju, takođe nisam spremna da mesecima ležim i svaki trenutak brinem hoću li izgurati trudnoću, hoće li mi dete biti u inkubatoru, hoće li mu nešto faliti....

Ako sam kojim slučajem ovog meseca ostala trudna, biće kako mora.

Volela bih da čujem i vaša mišljenja.

Nisam upoznata sa tim koliki je rizk ta pregrada sto ti deli matericu ali sam sigurna da si se dovoljno informisala. Mislim da ti je dobra odluka, jer treba otkloniti i najmanji rizik za pobacaj ili, jos gore, neke smetnje po bebu. Nadam se da ta operacija nije previse komplikovana i ne znam koliko traje oporavak, ali vredi uraditi je.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Oh, draga moja.

Sta ti kazu doktori???? Bojim se da sam ja za to laik. Imala sam jako puno operacija i pristalica sam toga da ako nesto treba, onda to treba uraditi sto pre. Ali pre konacne akcije, obavim sve moguce pretrage i proucavanja na odredjenu temu. Sto vise parametara, bolja odluka.

Kakva je to operacija? Sta podrazumeva? Koliko traje oporavak?

Nisam upoznata sa tim koliki je rizk ta pregrada sto ti deli matericu ali sam sigurna da si se dovoljno informisala. Mislim da ti je dobra odluka, jer treba otkloniti i najmanji rizik za pobacaj ili, jos gore, neke smetnje po bebu. Nadam se da ta operacija nije previse komplikovana i ne znam koliko traje oporavak, ali vredi uraditi je.

Mišljenja doktora su podeljena. Trebalo bi uskoro da odem kod mog doktora da mi preporuči nekog specijalistu u koga ima poverenja da mi odradi tu operaciju...e sad ja pristajem samo na histeroskopsku ako u mom slučaju uspeju da je izvedu, a to bi značilo da će ući instrumentima kroz vaginu i odraditi otklanjanje ili na laporoskopiju što bi značilo da će uči kroz trbuh kroz par rupica, na klasičnu operaciju ne bih pristala za sada. Ležala bih u bolnici jedan dan, nisam sigurna koliko traje oporavak, ali sigurno je kao i kod pobačaja, tri do šest meseci.

Rizika ima, već jednu bebu smo izgubili, a opet sa druge strane može sve da prođe ok i bez uklanjanja pregrade, ali nisam opet spremna za lutriju. Mislila sam da jesam, ali sam u međuvremenu shvatila da nisam.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Obavezno vidi kod specijaliste.

AKo se mora, tipujem na laporoskopiju. Mnogo je bolja i lakse se podnosi!!! Moje je bar iskustvo takvo. Sutra odmah mozes kuci.

Sad cu da kopam da nadjem sta mogu o tom tvom problemu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Obavezno vidi kod specijaliste.

AKo se mora, tipujem na laporoskopiju. Mnogo je bolja i lakse se podnosi!!! Moje je bar iskustvo takvo. Sutra odmah mozes kuci.

Sad cu da kopam da nadjem sta mogu o tom tvom problemu.

A jesi li radila i jedno i drugo? Gde si radila?

Kolika je pauza od operacije do sledećeg pokušaja začeća.

Dijagnoza mi je uterus bicornis septus.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.