Čekamo plusiće

Plusići   308 votes

  1. 1. Da li tema 'Čekamo plusiće' treba da bude zaštićena?

    • Da
      138
    • Ne
      170

Molimo vas da se prijavite ili regstrujete da biste glasali.

odgovora

Objavljeno

pa moguce da je kasnijaa ovulacija..a mi vec pomislile da ti radis :lol:

:) Nisam jos cekam vas da mi odgovorite. Ali inace kod mene nista nije normalno, imam podeljenu matericu, mozda imam i dve ovulacije, ko ce ga znati...isti ovakav sekret sam imala i peti dan mece.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Red butterfly... cim imas dilemu da li ti je mozda ovulacija ponasaj se ko da jeste. A i kad mislis da nije opet se ponasaj ko da jeste :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

:) Nisam jos cekam vas da mi odgovorite. Ali inace kod mene nista nije normalno, imam podeljenu matericu, mozda imam i dve ovulacije, ko ce ga znati...isti ovakav sekret sam imala i peti dan mece.

sve je moguce...ja ponekad imam isto pred menstr. ovulaciju, to sam slucajno na prekledu otkrila, znaci dve u mesecu..i doktorica mi je objasnila da nekad od radosti ili leti kad je toplo moze da dodje do spontane ovulacije...pa sad..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

:) Nisam jos cekam vas da mi odgovorite. Ali inace kod mene nista nije normalno, imam podeljenu matericu, mozda imam i dve ovulacije, ko ce ga znati...isti ovakav sekret sam imala i peti dan mece.

Znaci ti si od onih sto mogu da rode dve bebe razlicite starosti a i od razlicitih oceva :lol:

Lenocka, ne pricati o svojim pregledima je najbolje resenje, mada ce oni i dalje da razglabaju makar o tome kako im nista ne pricate. Najvaznije je da je tm u redu, makar bakterioloski, a nacicete vec nacin i da se ostale tegobe saniraju.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nisam pobegla, nego je mm hteo nesto za komp, pa sam se brzo iskljucila.

Izvini napisala sam My heart, a mislila sam na tebe, danas sam :wacko:

Pa ako su ti ciklusi tako duži, onda je moguće da je tu negde ovulacija, možda je bila juče, prekjuče, tad kad su te boleli jajnici, a možda je i danas...meni su takvi otprilike ciklusi, mada su mi se poslednjih par puta skratili na 30, zato kažem, kad su mi bili na 35 dana, ovulacija mi je bila 21. dana...Kažu kad se pojavi rastegljiva providna sluz ovulacija se približava i onda kad je ima najviše za par sati će biti ovulacija...nadam se da ste bili vredni ovih dana, a "zapečatite" vi to i sad, jer jajna ćelija može da preživi 6-12 sati, a 2-3 dana posle ovulacije sluz još uvek nije zatvorila prolaz na grliću materice...zato, za svaki slučajt1507.gif I to što imaš podeljenu matericu mislim da ne utiče na ovulaciju, ipak su za to zaduženi jajnici...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

(Red_Butterfly @ 12.10.2011, 21:08) post_snapback.gifsmile.gif Nisam jos cekam vas da mi odgovorite. Ali inace kod mene nista nije normalno, imam podeljenu matericu, mozda imam i dve ovulacije, ko ce ga znati...isti ovakav sekret sam imala i peti dan mece.

Znaci ti si od onih sto mogu da rode dve bebe razlicite starosti a i od razlicitih oceva laugh.gif

Lenocka, ne pricati o svojim pregledima je najbolje resenje, mada ce oni i dalje da razglabaju makar o tome kako im nista ne pricate. Najvaznije je da je tm u redu, makar bakterioloski, a nacicete vec nacin i da se ostale tegobe saniraju.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nesto sam odlepila pa poslala opet isti odgovor :blink:

luna mi... Ajde, molim te ili napisi nesto blize o tim mesecevim menama ili postavi linkove. Zanimljivo mi zvuci taj pristup a jos samo to nisam probala

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ljubinka vidim i ti nešto brljaš sa ovim postovima :lol:

U pravu si ovo što mi kažeš, ali neka pričaju, zabole me uvce :lol: Ma samo mm-u to da se sredi, to nam je najvažnije, jer mi osim toga i nemamo problema, bar ih nismo još uvek našli...

A ti bi sve da isprobaš, joj ženo, kako popamtiš sve...ma najbolje ti opet na masažu, to ti je oproban recept! :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Па и ја сам таква, знам да сад ко год да ми прича ја ћу само да климам главом и потврђујем, а онда ћу да запалим :lol:

Ту је најбитнија воља а ја је тренутно нешто немам, знам кад будем решила оставићу.

E ovako je bilo i kod mene,dok mi pricaju kako su cigare stetne,ja bi ih jos vise pusila. Kad sam odlucila da prestanem,nisam nikom nista pricala a imala sam jaku volju i evo jos malo ce 4 meseca kako nisam zapalila.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Lenocka mislim da ste dobro odlucili. Ni mrvu intime im ne pruzati!!!!

I da, nisam vam rekla, stigli su njegovi nalazi brisa, nema bakterija, nema gljivica, kao i što je do sad bilo, znači jeste nebakterijski prostatitis, tj.samo mu je uvećana prostata, a za to mora on najviše da se pripazi, ishrana, odmor i da se ne prehlađuje...

Super sto su dobri nalazi. Samo lagano draga i bice sve super.

Imala otprilike sest dana unazad sekret pa onda juce nista i danas staklast tegljivi, da li to znaci da imam ovulaciju?

OVULACIJAAAAAAAAA

t2027.gif

Red butterfly... cim imas dilemu da li ti je mozda ovulacija ponasaj se ko da jeste. A i kad mislis da nije opet se ponasaj ko da jeste :lol:

t2019.gif

cula sam za ovo, kako da racunam po ovoj metodi? verovatno je za svakoga individualno..pa da probam i ovo ;)
LunaMi zanimljivi podaci...jesi ostavljala link prema njegovom sajtu, kako si se ti ustvari toliko informisala o tome? Izvini ako si već pisala, bar me uputi gde je to, ceo dan mi je u magli, izvedena sam bila skroz iz takta...
Nesto sam odlepila pa poslala opet isti odgovor :blink:

luna mi... Ajde, molim te ili napisi nesto blize o tim mesecevim menama ili postavi linkove. Zanimljivo mi zvuci taj pristup a jos samo to nisam probala

Evo ovako, nije mi tesko i da 100 puta ponovim (mada mislim da je neko ovde vec o tome pisao), samo ako ce neka od nas da ima koristi iz toga.

Odete na sajt www.astro.com i sa desne str. odabereta "Free horoscopes", onda vam se otvori više stavki, vi odaberete "Horoscope Drawings & Calculations", pa u okviru toga drugu stavku "Extended Chart Selection", tu kod "Methods" kliknite na "Special charts" i odaberite skroz poslednju opciju "Lunar Phases Fertility Calendar" onda kliknete " Click here to show the charts", iskocice vam prozorcic u koji popunite Ime, datum i vreme rodjenja, drzavu, grad.. i onda vam izbaci za narednih godinu dana.

Malo je mozda komplikovano, ali je to sada jedino sto je free. Ranije je dr.Jonas imao svoju stranu sa besplatnim izracunavanjem, ali se sada i to placa.

Eto, pa srecno

b0304.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nego, moram da vas se požalim, mnogo sam se iznervirala :angry: Došla mi malopre komšinica i zapričale se i došle nekako na temu svekrva, normalno je li :P i ona mi kaže kako je moja svekrva njenoj ispričala kako je mm nešto mnogo bolestan, ovo za prostatu, treba nešto da se seče, operiše, šta li ti ja znam, od usta do usta, svašta se tu dodalo, ženi bilo glupo i da mi sve priča, samo je rekla da ima svašta, pa joj je još ispričala kako i ja imam Ešerihiju...pukla sam! Prvo mm ne voli da se o njemu priča sa nekim van kuće, ni za šta, drugo šta ona ima da priča o meni sa nekom tamo ženom, nego kad priča za sina, šta se i ja čudim za mene...

Uf,kako je to tuzno,sto ces u buducnosti verovatno da pazis sta pricas pred njom bas kao da je komsinica,ali nekad ne moze drugacije. U svemu tome je najvaznije da tm bude ok.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

hvala ti puno.....sad si me rasplakala... sve smo mi hrabre.....

sto se tiče vto, ja bih odmah ako može..... što pre to bolje... zato i idem sutra kod doce u dz da kukam pa šta bude.... pošto sam istraživala slučajeve kao naš, ima napretka i to je bitno... i ma rezultata sa vto... i to mi znači.... videću sta ce sutra reći doca.... kukaću pa šta bude....

ja bih ako je rešenje vto da krenemo odmah sa svim analizama kako bih što pre dočekala dve crtice....

a vi drage moje odmah muževe pod ruke i na ispitivanja oboje... ako e možete dže od 6 meseci da ostanete u drugom stanju, odmah na analize.... a ne da vas zavlače kao nas: mladi ste ima vremena... ufffff i sad mi dodje da plačem kad samo pomislim da je prošlo skoro 3 godine kako čekam da zatrudnim....

i ovih dana mi je mnogo teško.... čini mi se da su sve oko mene trudne i imaju bebe.... a mi imamo problem koji mi se na trenutke čini nerešivim!

nisam zla i drago mi je kad čujem da je neko trudan, ali nekako osetim ljubomoru A KAD ĆU JA?

eto.... sad sam i rekla...

Da,da,razumem te u potpunosti,mislim da smo mi sve takve, evo ja sam se maksimalno opustila,ali kad cujem da je neka trudna isto to pomislim,ili kazem.

Drago mi je da su spermici poceli da se pojavljuju,znaci da ide na bolje,samo tako nastavite sa vitaminima. Nadam se da ces imati lepe vesti kod dr. i da ce sve da prodje u najboljem redu. Ljubim te

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Odete na sajt www.astro.com i sa desne str. odabereta "Free horoscopes", onda vam se otvori više stavki, vi odaberete "Horoscope Drawings & Calculations", pa u okviru toga drugu stavku "Extended Chart Selection", tu kod "Methods" kliknite na "Special charts" i odaberite skroz poslednju opciju "Lunar Phases Fertility Calendar" onda kliknete " Click here to show the charts", iskocice vam prozorcic u koji popunite Ime, datum i vreme rodjenja, drzavu, grad.. i onda vam izbaci za narednih godinu dana.

Malo je mozda komplikovano, ali je to sada jedino sto je free. Ranije je dr.Jonas imao svoju stranu sa besplatnim izracunavanjem, ali se sada i to placa.

Eto, pa srecno

b0304.gif

Luna otišla sam i uradila sve po tvojim uputstvima, izbacilo mi je tu listu, sve kako si rekla...ali ja tu nešto ne razumem...tamo piše da treba da beležimo početak i kraj menstruacije, ovulacije, nekim plavim i zelenim markerima, vidim te tačkice, ne znam kako se to radi, a onako kako je trenutno obeleženo nije tačno...tako da, molim te, objasni, ako znaš šta dalje, kad dobijemo ovu listu za narednih godinu dana...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Luna otišla sam i uradila sve po tvojim uputstvima, izbacilo mi je tu listu, sve kako si rekla...ali ja tu nešto ne razumem...tamo piše da treba da beležimo početak i kraj menstruacije, ovulacije, nekim plavim i zelenim markerima, vidim te tačkice, ne znam kako se to radi, a onako kako je trenutno obeleženo nije tačno...tako da, molim te, objasni, ako znaš šta dalje, kad dobijemo ovu listu za narednih godinu dana...

Cek, cek, ovako treba da dobijes (ovo je samo deo):

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

i ja imam listu,kako dalje? a ovo crvenim obelezeno tada kao da pravimo bebu???

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Znam da je proces do tabele malo duzi

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da, to crveno du plodni dani, pri cemu je onaj jedan kada je najcrvenije u stvari dan B (dan pravljenja bebe, kako ga ja zovem) t2027.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da..onda meni ispada da sam ovog meseca imala za vreme menstr.plodne dane..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Prijateljica moje mame, inace doktorica, sa oba svoja deteta je zatrudnela za vreme menstruacije.

Znam da u Africi postoji pleme kada samo za vreme menstruacije "spavaju" pa im to nije predstavljalo problem.

Tako da nisam pametna oko toga, Venera, znajuci sve ono sto smo ucili iz biologije.

Za neke slucajeve koje sam cula, ispalo je da je bolje po onom starinskom - ipak su se, zene i ranije poradjale i to uspesno. Do porodjaja cajevi i mesec a u toku dobra babica.

Meni je tesko da ovo priznam, kao osobi koja veruje samo u ono sto se moze pokazati i dokazati, naucno objasniti. Ali posto bebe nema pa nema ... Nije ni cudo sto su onaj caj nazvali ocajnica

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da dobila sam isto tako...

buw-astro-.gif

Mene buni ovo ispod tabele što piše:Please, regularly mark the beginning and the end of menstruation (blue) and the ovulation (green)...jer ako plave tačke označavaju menstruaciju onda nije tako, ja treba da dobijem ranije nego što je tamo obeleženo...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Preporuka je da se odstampa i da ti sama unosis svoj ciklus, kako bi mogla sve da pratis. Ovo ti pokazuje kada su po ovoj metodi tvoji plodni dani. A one tackice zute i crne, oznacavaju kada je pun odnosno mlad mesec.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hej Lenocka, pa tebi je tri dana pre mene dan B!!!

m0112.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Preporuka je da se odstampa i da ti sama unosis svoj ciklus, kako bi mogla sve da pratis. Ovo ti pokazuje kada su po ovoj metodi tvoji plodni dani. A one tackice zute i crne, oznacavaju kada je pun odnosno mlad mesec.

Aaaa, sad mi je jasno...pretpostavila sam da treba da se odštampa i da sam beležiš, ali su me bunile one tačkice, nisam znala šta predstavljaju...po ovome će moj najplodniji dan biti 22. u sledeću subotu, a kod mene bi tad trebalo ili da mi je menstruacija na samom kraju ili da je već prošla, pošto je očekujem oko 17. Mada ovaj mesec preskačemo zbog ovih silnih antibiotika koje pijem i sad po prvi put posle godinu dana nadam se da ću da dobijem, eto, neće biti loše za sledeće mesece, probati ovo...kako ono kažu "neće da škodi, a može da koristi"...mislim od viška sexa glava ne boli :lol:

Hvala ti mnogo i izvini na uznemiravanju u ovim sitnim satima...ujutru kad se probude i dođu ovde ostale čekalice ima da pomisle da nismo normalne :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

...kako ono kažu "neće da škodi, a može da koristi"...mislim od viška sexa glava ne boli :lol:

Hvala ti mnogo i izvini na uznemiravanju u ovim sitnim satima...ujutru kad se probude i dođu ovde ostale čekalice ima da pomisle da nismo normalne :lol:

Navijam za sex m0140.gif

Ma kakvo uznemiravanje, dobro je da sam bila tu. Znam ja sebe kakva bih bila da neka od vas nesto novo stavi a da ja ne mogu da dodjem do onoga sto mi treba. Postala sam mnooooooooooooogo NEstrpljiva.

A ostalim cekalicama ce biti krivo sto se nisu ukljucile odnah u situaciju. Mada, znam da ce sutra vec da padnu sale na nas racun

m0139.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Bogami, jeste lude :lol:

Verovatno ce kako koja dolazi prvo da skine tu tabelu... ;) kao sto sam ja uradila.

Meni isto pokazuje plodne dane u sred menstruacije za ovaj mesec, a za sledeci dan pre nego sto treba da dobijem. Sto kaze Jekic to verovatno treba da se poklopi, ko zna kad ce to da bude... :(

Joj, zene, piski mi se na oci ne vidim, a ne smem da piskim necu moci ponovo da napunim besiku za uz, idem za par minuta. Drzite mi palceve da se ne obrukam negde usput... :P

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.