Čekamo plusiće

Plusići   308 votes

  1. 1. Da li tema 'Čekamo plusiće' treba da bude zaštićena?

    • Da
      138
    • Ne
      170

Molimo vas da se prijavite ili regstrujete da biste glasali.

odgovora

Objavljeno

Исто и моја понавља свакодневно, мрзззззимм тооо.

Потенцирање да имамо проблема.

Upravo to! Ne shvataju i ne mogu da shvate, koliko to pecka...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Uh, ludimt1943.gif A znam, da joj skrenemo pažnju, opet po 101. put, i da joj kažemo ovo što smo čuli, počela bi da plače i kao nije ona ništa loše mislila i ono što stalno govori, znam dobronamerno, ali mi cepa uši, kad se stalno ponavlja "Da da Bog decu svima, svima, u svaku kuću"...

Исто и моја понавља свакодневно, мрзззззимм тооо.

Потенцирање да имамо проблема.

Joj tesko vama sa takvim svekrvama! <_<:angry: :angry:

Nama moja i svekra i zaova pricaju, sta ce nam jos, dosta nam ovo! Pizdim na to! Ok, jesu finansije malo zategnute, ali nisu bas toliko da nemamo sta da jedemo. Jos kad se sastanu pa za Tamaru kazu da je neuhranjena...grrrr!!! Toliko su me bile istripovale da me doktorica pola sata ubjedjivala, i mm i mene da je ona sitnija i da tako napreduje od pocetka.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Joj, bas mi zao...

Ja ne znam da li bih mogla da se odreknem kafe, da budem iskrena, pogotovo prve jutarnje, bez nje sam kao slogirana , a imam i nizak pritisak pa mi se cini da ga kafa odrzava na normali.

I ja imam nizak pritisak i kafa mi je jedini lek. Ali to se samo regulise posle 10 dana, ne mogu ni da opisem razliku, koliko organizam (bar moj) ima vise energije bez kafe. Jedini mi je problem sto je bas volim. Toliko mi je mirisala u trudnoci, sve mi je voda na usta isla i u 6. mesecu nisam vise mogla da joj odolim, pa sam uvela tu jutarnju.

Ljubinka, što reče Sunce ti si stvarno car. I meni je drago što te poznajem kao i ostale članice.

I baš mi je krivo što ti stiže veštičara.

I ljubi mi drugara

:wub:

hvala ti puno.....sad si me rasplakala... sve smo mi hrabre.....

sto se tiče vto, ja bih odmah ako može..... što pre to bolje... zato i idem sutra kod doce u dz da kukam pa šta bude.... pošto sam istraživala slučajeve kao naš, ima napretka i to je bitno... i ma rezultata sa vto... i to mi znači.... videću sta ce sutra reći doca.... kukaću pa šta bude....

ja bih ako je rešenje vto da krenemo odmah sa svim analizama kako bih što pre dočekala dve crtice....

a vi drage moje odmah muževe pod ruke i na ispitivanja oboje... ako e možete dže od 6 meseci da ostanete u drugom stanju, odmah na analize.... a ne da vas zavlače kao nas: mladi ste ima vremena... ufffff i sad mi dodje da plačem kad samo pomislim da je prošlo skoro 3 godine kako čekam da zatrudnim....

i ovih dana mi je mnogo teško.... čini mi se da su sve oko mene trudne i imaju bebe.... a mi imamo problem koji mi se na trenutke čini nerešivim!

nisam zla i drago mi je kad čujem da je neko trudan, ali nekako osetim ljubomoru A KAD ĆU JA?

eto.... sad sam i rekla...

Nisi zla vec svoje probleme dozivljavas kao nepravdu. A sigurno je da nisi nista gora od drugih koje zatrudne kad god pozele, cak sta vise od mnogih si i bolja. Pa sto si bas ti kaznjena? Eeee svima nama to prolazi kroz glavu. Za utehu je sto znate u cemu je problem (iako ne mali) ali je resiv, cim ima poboljsanja. Sto kaze Jekic, a i urolog mm, i jedan je dovoljan!

Hahaha

Nisam mogla sve da vas citiram vezano za pusenje - ali vidim da se sve i po tom pitanju razumemo, pa cak i one "bivse"

Mene ovo najvise obeshrabruje da ostavim pusenje - to jest, sto znam toliko pusaca koji su prestajala pa ponovo pocinjali, pa prestajali ... u taj zacaran krug ne zelim da udjem

Sad ne znam da li ce vam moje iskustvo biti na neku korist za ostavljanje ili neostavljanje cigareta... Pusila sam skoro 14 godina, od pocetka srednje skole, istina nikad vise od pakle u najgorem slucaju a cesto mi je jedna znala da potraje i 2-3 dana. Prvi put kad mi je palo na pamet da ih ostavim to sam uradila bez nekih problema. Sistem koji je isproban na par ljudi koje znam i svi su uspeli i niko nije ponovo poceo (vec 10-ak god.) Princip je sledeci: ostavljas pusenje i ne pusis vise, kada ti je frka pokusas da izdrzis sve dok zelja ne bude mnogo jaka - u tom slucaju zapalis 1 ili jos bolje uzmes od nekoga dim-dva. Moj brat je tako 6 meseci uzimao od mene dim, vremenom su te krize bile slabije i vreme izmedju njih duze i polako je skroz prestao. Ja nisam ni jednu zapalila, sve sam cekala da kriza bude neizdrziva, ali sam ih ipak sve izdrzala a one su bile sve slabije.

Godinama nisam zapalila ni jednu a sad umem ponekad npr. na nekoj zurci ili na moru i uopste mi ne smeta ni to sto sam zapalila a nemam ni zelju kasnije da opet pusim. Prodje i po nekoliko meseci dok ne zapalim sledecu.

Jedini problem sa mojim naglim prestajanjem je sto sam tada pocela da se gojim i sto mi je proradila stitna zlezda, verujem da je to ipak bio stres za organizam iako bas cigare negatino uticu na tiroidu, ona bi sigurno bolje prosla da sam postepeno smanjivala do 1 dnevno i na kraju izbacila.

To bih i vama preporucila i nikako naglo prestajanje u trudnoci. Krenite sad postepeno jer ne moram da vam pricam koliko je lose pusenje po bebu.

Jekic ovo posebno za tebe vazi jer te vec vidim kako opravdavas svoje pusenje u trudnoci jer nisi smela naglo da prekidas :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Bas vala ... a zove se i sebicnost :angry:

Uh, to, bas to ... 100%

Ja mislim da cemo STALNO da slusamo kako nam sole pamet - ili previse cekamo ili smo isuvise mladi, ili treba imati decu, samo se deca cekaju, ali posle bude pa ne treba imati "previse" dece ... i tako u nedogled ... niko nikada zadovoljan ... Ja ih sve samo lepo molim da se ucute - pa neka ko god misli sta god mu volja, ja cu da radim onako kako je najbolje za mene!

Kad bi moglo ovo da se ostvari...ništa više ne mora, samo ovo!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Uh, ludimt1943.gif A znam, da joj skrenemo pažnju, opet po 101. put, i da joj kažemo ovo što smo čuli, počela bi da plače i kao nije ona ništa loše mislila i ono što stalno govori, znam dobronamerno, ali mi cepa uši, kad se stalno ponavlja "Da da Bog decu svima, svima, u svaku kuću"...

:angry: Da, znam, njihova muka je veca od nase... :angry:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Neko je danas spomenuo recept za onaj prirodni preparat sa medom za naše muške...imam i ja jedan, moj brat ga odavno sprema, onako čisto zbog zdravlja, on još nije oženjen i nema u planu bebice, ali je dobar za zdravlje, čisti organizam, a pored toga dobar je i za plivače, prostatu i sl. I ja ponekad uzmem malo, jer, što mu je još jedna prednost, utoli ti želju za slatkim, a nema šećera, vrlo je ukusno,mada ne treba preterivati, kalorično je, a i ovi orašasti plodovi imaju dosta masnoće...1-2 kašičice dnevno...

U 1 kg meda ili malteksa staviti po 100 grama: semenki lana (samlevenih u mašini za kafu ili nečemu sličnom, nikako nesamlevene, jer onda samo "prođu" kroz creva), lešnika, badema, oraha (samlevenih ili saseckanih sitno u secku). Sve lepo promešati, bude baš gusto, i uzimati sa drvenom ili plastičnom kašičicom.

Ja sam napravila pre neki dan pola ture sa malteksom, da vidim da li će da se svidi mm-u i baš mu se sviđa, čak hoće da uzima više nego što treba :P

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Uh, zene, al ste se raspisale... :D

Sto se tice cigareta, i ja sam pusac vec 12 godina, a imam 26 (to je skoro pola mog zivota), Jekic potpisujem sve sto si napisala u vezi toga, volim ih, sta cu...

A sve se tesim da je moja mama pusila u obe trudnoce, i hvala Bogu, nista ne fali ni meni ni sestri, osim sto i mi curimo samo tako :D

I mm bi tu najvise ispastao, jer sam ja u stanju da ga nateram da u pola noci sedne u kola i ode po cigare ako shvatim da ujutru necu imati za uz kafu...

Sve su to navike i poroci ali sta ces, niko nije savrsen.

Lenocka, to jeste bezobrazno s njene strane, verovatno ne bi isla redom i pricala da ona ima neki problem, ali ovako, verujem dobronamerno, da bi cula ko se kako leci ko sta koristi, ona prica svima, a ne shvata da to vama smeta. Moras da popricas s njom, ili mozda bolje tvoj muz, ipak je ona njegova majka. To radi i moja svekrva, ako ti je za utehu, mada sam ja oguglala, a i mi za sada nismo otkrili neki konkretan problem pa i nema mnogo materijala. Vise nikome nista ne pricam, ni kad idem kod doktora, ni sta mi je rekao, nista! Sutra idem na folikulometriju, i mm sam rekla da necu da mu kazem sta se tamo desava, da ne bih stvorila pritisak kao proslog meseca. Beremo tresnje svaki drugi dan, kako smo krenuli i to je to, a f-metrija je cisto zbog mene da znam kad ne treba da dobijem ;)

Neko je vec rekao, sve smo mi u istim g..., zato se ovako dobro razumemo, i jedne drugima smo najveca podrska! Sve vas ljubim!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

:angry: Da, znam, njihova muka je veca od nase... :angry:

Joj, pokušavam da se smirim...sve se kao ponašam normalno da ne spomenem to, a dođe mi da joj svašta kažem...nema veze, proći će i to...hvala vam puno za razumevanje i izvinite malo na gnjavaži... k05142.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Lenocka, to jeste bezobrazno s njene strane, verovatno ne bi isla redom i pricala da ona ima neki problem, ali ovako, verujem dobronamerno, da bi cula ko se kako leci ko sta koristi, ona prica svima, a ne shvata da to vama smeta. Moras da popricas s njom, ili mozda bolje tvoj muz, ipak je ona njegova majka. To radi i moja svekrva, ako ti je za utehu, mada sam ja oguglala, a i mi za sada nismo otkrili neki konkretan problem pa i nema mnogo materijala. Vise nikome nista ne pricam, ni kad idem kod doktora, ni sta mi je rekao, nista! Sutra idem na folikulometriju, i mm sam rekla da necu da mu kazem sta se tamo desava, da ne bih stvorila pritisak kao proslog meseca. Beremo tresnje svaki drugi dan, kako smo krenuli i to je to, a f-metrija je cisto zbog mene da znam kad ne treba da dobijem ;)

Neko je vec rekao, sve smo mi u istim g..., zato se ovako dobro razumemo, i jedne drugima smo najveca podrska! Sve vas ljubim!!!

Anchy rečeno joj je 100 puta i džaba! Kad su nam sve rezultati bili u redu, opet je kukala, a i sad je urolog mm-u rekao da ovo ne bi trebalo da bude velika prepreka za bebu, njemu je spermogram pre ovoga bio super, perfektan, sad mu je možda malo gori, ali nije stvar u tome, nego ona voli da priča, mislim da je to jače od nje...kao što rekoh, nije bitno, jesam se iznervirala i upropastilo mi je dan, ali neću više da trošim vreme i reči na to...

Srećno tebi na folikulometriji, nemoj da gnjaviš mužića, ali nama da kažeš novosti...samo vi berite trešnjice...mi ne smemo sad, neću da rizikujem dok se potvrđeno ne rešim ove beštije Ešerihije, znam da je u mokraćnim kanalima, nije vaginalna, ali opet...a i pošto pijem ove jake antibiotike, mogu da mi se jave gljivice, pa dok ne završim sve, i tu vaginaletu što mi je prepisana, bolje da sačekamo...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Joj, drzite mi fige da ne dobijem! Sve sad zavisi od vas, da znate! :rolleyes::lol::rolleyes:

A steze me stomak, kao da cu dobiti...Ona napetost. Jedina razlika je sto me boli i donji deo ledja vec danima, a to mi se nikda dosad nije desavalo. Kako preyiveti ova 3 dana? Da mi je da prespavam! :blink:

Ljubinka, ima li bebe? I da, slika je sjajna!

:rolleyes: draga tajci,samo da ti kažem ja sam imala sve simptome da cu dobit,stomak mi se stezao i križa me bolila i bila sam milijun posto sigurna da cu ujutro dobit,ali nisam evo me u 27moj nedelji trudnoče(NEPLANIRANE) i još k tome blizanci,dakle htijela sam ti reci od tri srca ti zelim da ne dobijes i tri para figa ti držimo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Anchy rečeno joj je 100 puta i džaba! Kad su nam sve rezultati bili u redu, opet je kukala, a i sad je urolog mm-u rekao da ovo ne bi trebalo da bude velika prepreka za bebu, njemu je spermogram pre ovoga bio super, perfektan, sad mu je možda malo gori, ali nije stvar u tome, nego ona voli da priča, mislim da je to jače od nje...kao što rekoh, nije bitno, jesam se iznervirala i upropastilo mi je dan, ali neću više da trošim vreme i reči na to...

Srećno tebi na folikulometriji, nemoj da gnjaviš mužića, ali nama da kažeš novosti...samo vi berite trešnjice...mi ne smemo sad, neću da rizikujem dok se potvrđeno ne rešim ove beštije Ešerihije, znam da je u mokraćnim kanalima, nije vaginalna, ali opet...a i pošto pijem ove jake antibiotike, mogu da mi se jave gljivice, pa dok ne završim sve, i tu vaginaletu što mi je prepisana, bolje da sačekamo...

Samo jos nesto na tu temu i necu vise. Hiljadu puta mi je dosla svekrva i rekla "e, pricala sam sa 'tom i tom zenom' (znaci uvek zena ;) ), njena snaja/cerka/prijateljicina snaja/cerka/tamo necija snaja/cerka ima to i to, taj i taj joj je savetovao to i to, koristila je to i to" itd...itd... Mogu ovako do ujutru, poenta je u tome da nase svekrve, pa nekad i majke mnogo vole medjusobno da pricaju o nasim problemima, pa i onda kad ih nema eto cisto da cuju ko sta kako... Ali to su ti zene. Ko zna kakve cemo mi da budemo za koju godinu :P

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Samo jos nesto na tu temu i necu vise. Hiljadu puta mi je dosla svekrva i rekla "e, pricala sam sa 'tom i tom zenom' (znaci uvek zena ;) ), njena snaja/cerka/prijateljicina snaja/cerka/tamo necija snaja/cerka ima to i to, taj i taj joj je savetovao to i to, koristila je to i to" itd...itd... Mogu ovako do ujutru, poenta je u tome da nase svekrve, pa nekad i majke mnogo vole medjusobno da pricaju o nasim problemima, pa i onda kad ih nema eto cisto da cuju ko sta kako... Ali to su ti zene. Ko zna kakve cemo mi da budemo za koju godinu :P

Majko moja, kakva cu li ja svekrva da budem :o Ja i sada volim da se pravim pametna a svi znamo da se to sa godinama pogorsava, jadna moja snajka :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Луна ја ово по Џонасу ништа нисам разумела, неке овулације по месечевим менама, али ја не разумем како оно ради. Ајде објасни нам ако можеш.

Po njegovoj metodi svaka zena ima tokom meseca dva ovulaciona perioda i po njemu je onaj bolji (plodniji) koji se racuna po mestu meseca u trenutku naseg rodjenja. Tako da je za svaku od nas taj period razlicit. Meni recimo pada dan pre mladog meseca. S obzirom da je on u periodu dokazivanja svoje teorije (i zbog plodnih dana i zbog pola) dobio jedanaestoro dece, cenim da tu ima nesto. Na jednom sajtu sam cak procitala da je uspesnos po njegovoj metodi cak 89%, sto je prilicno, pogotovu kada se racuna i plodnost i pol deteta. Znam za neke zene, koje su posle brdo godina (jedna posle 7 a druga posle 9 godina) sa ovom metodom zatrudnele.

Nego, moram da vas se požalim, mnogo sam se iznervirala :angry: Došla mi malopre komšinica i zapričale se i došle nekako na temu svekrva, normalno je li :P i ona mi kaže kako je moja svekrva njenoj ispričala kako je mm nešto mnogo bolestan, ovo za prostatu, treba nešto da se seče, operiše, šta li ti ja znam, od usta do usta, svašta se tu dodalo, ženi bilo glupo i da mi sve priča, samo je rekla da ima svašta, pa joj je još ispričala kako i ja imam Ešerihiju...pukla sam! Prvo mm ne voli da se o njemu priča sa nekim van kuće, ni za šta, drugo šta ona ima da priča o meni sa nekom tamo ženom, nego kad priča za sina, šta se i ja čudim za mene...

UZAS!!!!!!!

t2416.gif

Јој Леночка ужас, још ће оне да испадну мученице и јадне а ви на крај злобни пар који намерно неће да им роди унуке. Одвратно, твоја интима се развлачи по комшилуку, немам шта да додам.

Da, sigurno je njoj mucenici najteze.

Verovatno kao i onoj mojoj koja mi je dosla u bolnicu posle pobacaja i pita me zasto placem. Osecajna zena :angry: . Ili kada me je posle nedelju dana pitala, kojeg je pola bio pol!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

t1940.gif

Majko moja, kakva cu li ja svekrva da budem :o Ja i sada volim da se pravim pametna a svi znamo da se to sa godinama pogorsava, jadna moja snajka :D

Bices super, ne brini m0142.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Po njegovoj metodi svaka zena ima tokom meseca dva ovulaciona perioda i po njemu je onaj bolji (plodniji) koji se racuna po mestu meseca u trenutku naseg rodjenja. Tako da je za svaku od nas taj period razlicit. Meni recimo pada dan pre mladog meseca. S obzirom da je on u periodu dokazivanja svoje teorije (i zbog plodnih dana i zbog pola) dobio jedanaestoro dece, cenim da tu ima nesto. Na jednom sajtu sam cak procitala da je uspesnos po njegovoj metodi cak 89%, sto je prilicno, pogotovu kada se racuna i plodnost i pol deteta. Znam za neke zene, koje su posle brdo godina (jedna posle 7 a druga posle 9 godina) sa ovom metodom zatrudnele.

cula sam za ovo, kako da racunam po ovoj metodi? verovatno je za svakoga individualno..pa da probam i ovo ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Devojke, brzo mi treba odgovor, nadam se da je bar neka tu.

Imala otprilike sest dana unazad sekret pa onda juce nista i danas staklast tegljivi, da li to znaci da imam ovulaciju?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meca mi je bila 22.09

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mislim da bi trebalo da ti je to ovulacija...brzo zaskoci dragog :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meca mi je bila 22.09

verovatno da je ovulacija bar tako kako opisujes, to je to sad na posao..znas vec... :D

kakav ti je ciklus tj. koliko dana ukupno jer danas ti je 22. dan ako sam dobro izracunala

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Još samo ovo i neću više, majke mi :lol: Rekla sam malopre mm-u. Samo je ćutao, slušao, rekla sam mu sve otprilike kako sam vam danas pisala, a najvažnije da sam se razočarala u nju jer stalno govori kako ona ne voli da ogovara po komšiluku i zato sam joj skoro sve govorila, da ne bi brinuli, ali da sam sad izgubila poverenje u nju skroz...kad sam završila hteo je da ode odmah dole i da joj kaže da prekine da priča svašta po komšiluku, da završi sa tim, ali sam ga zaustavila i zamolila da se smiri malo, da ne pravi probleme, svađe, prvenstveno komšinici koja mi je sve to rekla, nego da pusti da prođe par dana pa onda onako u prolazu da joj skrene pažnju da pazi šta, gde i kome priča...smirio se i obećao da će to da izvede tako da niko ne bude upleten...a kad sam mu rekla da više ništa neću da joj pričam, čak i ako me pita kako je on, on mi je samo rekao da im slobodno kažem da sve što hoće pitaju njega, a znam da će on onda, kao i do sad, da im kaže da gledaju svoja posla...dogovorili smo se da od sad ništa im ne pričamo više vezano za trudnoću, sami ćemo sve što treba i kako treba, a njih ćemo samo da obavestimo kad se to desi...

I da, nisam vam rekla, stigli su njegovi nalazi brisa, nema bakterija, nema gljivica, kao i što je do sad bilo, znači jeste nebakterijski prostatitis, tj.samo mu je uvećana prostata, a za to mora on najviše da se pripazi, ishrana, odmor i da se ne prehlađuje...

LunaMi zanimljivi podaci...jesi ostavljala link prema njegovom sajtu, kako si se ti ustvari toliko informisala o tome? Izvini ako si već pisala, bar me uputi gde je to, ceo dan mi je u magli, izvedena sam bila skroz iz takta...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

verovatno da je ovulacija bar tako kako opisujes, to je to sad na posao..znas vec... :D

kakav ti je ciklus tj. koliko dana ukupno jer danas ti je 22. dan ako sam dobro izracunala

Pobeže Myheart, a i ja sam htela to da je pitam, koliko joj traje ciklus obično...da bi mogla da odredi da li se obično ovulacija dešava u ovom periodu...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nisam pobegla, nego je mm hteo nesto za komp, pa sam se brzo iskljucila.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

oj draga Leno nemoj se nervirati zbog svekrve, sve su slicne..sad bar znate kako da se postavite prema njima.. vazno da je tm dobro, pazi ga i mazi..topli..i oni su osetljiviji nego sto mislimo i bice sve u redu..

saljem ti jedno :wub:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

otprilike 32-34

pa moguce da je kasnijaa ovulacija..a mi vec pomislile da ti radis :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Inace ovo mi je prvi put da osecam ovulaciju, ako je to ovulacija. Jajnici su me boleli danima, a od jutros me ne bole. Kako god opisah vam ja sad svasta nesto. Hvala na ekspresnim odgovorima

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.