Čekamo plusiće

Plusići   308 votes

  1. 1. Da li tema 'Čekamo plusiće' treba da bude zaštićena?

    • Da
      138
    • Ne
      170

Molimo vas da se prijavite ili regstrujete da biste glasali.

odgovora

Objavljeno

Jekic pa kad stignes toliko da ispusis? jedna moja prijateljica je ostavila u trudnoci i posle vise nije ni imala zelju da pusi, ali to je sve individualno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jekic, nemoj misliti da pridikujem. Znam sve...I ja sam bivsi pusac, volim cigare, bas volim! :rolleyes:

Ali ti bi trebala ostaviti. Nasla sam podatak da svaka popusena cigareta smanjuje sanse za zacecem za 5%. Utice na jajnike, ovulaciju, sve...

Imas knjigu Alena Kara, meni je pomogla da ostavim. Recimo, moja sestra je ostavila pusenje i neplanirano zatrudnela nakon 2 meseca. Nema pojma kako se to desilo, ni on, ni ona. Verovatno nakon jedne zurke, kad su se malo nacirkali :lol: Posle je pomalo pusila u trudnoci, poneko pivce i tako, ali ubedjena je da joj se organizam ocistio za ta 2 meseca...Mozda to nema nikakve veze, ali eto.

Sorry sto ti pristajem na muku, znam sve, cigare i rituali...

A gdje moze da se nabavi ta knjiga? Da je i mm i ja procitamo. Podatak, nama ode 12000 din na cigare svaki mjesec, plus troskovi, plus ono sto treba bebani, ja se sama sebi divim kako preguramo mjesec. Em trujemo sebe, em odose pare! Za te pare se svasta moze kupiti, a mi ih popusimo. Napusili se vec jednom. Jos ja hronicni bronhiticar, pa kad dodje zima a mene sve stegne, ne mogu spavati koliko kasljem.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jekic pa kad stignes toliko da ispusis? jedna moja prijateljica je ostavila u trudnoci i posle vise nije ni imala zelju da pusi, ali to je sve individualno.

Nije meni upuceno, ali nisi svjesna koliko stvari mozes da obavis jednom rukom dok u drugoj drzis cigaru. :lol: E onda, malo vise uz kafu, malo uz pricu, malo poslije jela... Nakarika se tu. Ima tu i onih koje nesrecno izgore u pepeljari, ali te i nisu tako ceste. :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

A gdje moze da se nabavi ta knjiga? Da je i mm i ja procitamo. Podatak, nama ode 12000 din na cigare svaki mjesec, plus troskovi, plus ono sto treba bebani, ja se sama sebi divim kako preguramo mjesec. Em trujemo sebe, em odose pare! Za te pare se svasta moze kupiti, a mi ih popusimo. Napusili se vec jednom. Jos ja hronicni bronhiticar, pa kad dodje zima a mene sve stegne, ne mogu spavati koliko kasljem.

Imas sajt Alana Kara gde mozes da narucis tu knjigu za 700 dinara,mada moze i u elektronskom izdanju da se skine sa neta,sto sam ja i uradila.Odlicna je knjiga ostavljas duvan bez kriziranja 100%, samo da ne pocnes ponovo kao sto je bio moj slucaj... <_< I da opet procitam knjigu znam da bi uspela opet da ostavim ali sam nesto lenja.. pa kad mi se smuce cigarete opet procitacu je ponovo..a sad odoh da zapalim :lol:I da, pozdrav svim cekalicama nisam vas zaboravila jos se nadam sa vama...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Bibi libi ,kako si,sta ima novo kod vas,jeste li isli na kontrole,ima li poboljsanja kod tm?

hahaha kako si me samo snimila ;)

ja vas redovno pratim i čitam, ali nekako nemam šta posebno da napišem, jer imamo pauzicu u radovima. tako da ni nemam čemu da se nadam već mesecima...

kod nas se svašta desilo.... samo ne ono šta treba.... <_<

na prvom spermogramu su rezultati bilo baš baš loši.... pa je mm pio vitamine, aloju i ono sa medom i semenkama....

pa je išao na pregled, bris i sve bakterije (mikroplasma, ureaplasma, hlamidija...) i pregled je prošao ok, kao i to da nema te bakterije, ali ima neku bla-bla-kokus.... sad ne znam kako se tačno zove.... na tom drugom spermogramu su se spemići pojavili (jer ih na prvom uopšte nije bilo) i doca mu je dao proxeed i antibiotik za tu bal-bla-kokus bakteriju....

sve je to popio, sad je opet na vitaminima, i uzela sam mu one tablete peruvian maca, i sad bi opet trebalo da radi spermogram da vidimo sad posle 3 i više meseca šta se dešava....

ja sutra idem kod doce, i nosim joj sve nalaze koje imam i ja i mm... i reći ću joj da ja više nemam vremena za čekanje...

eto to je moj život u poslednjih par meseci...

ali redovno čitam sve i drago mi je da neke nisu više na ovoj temi :rolleyes:

ljubim vas

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nije meni upuceno, ali nisi svjesna koliko stvari mozes da obavis jednom rukom dok u drugoj drzis cigaru. :lol: E onda, malo vise uz kafu, malo uz pricu, malo poslije jela... Nakarika se tu. Ima tu i onih koje nesrecno izgore u pepeljari, ali te i nisu tako ceste. :lol:

:lol::lol::lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

bibi_libi za bakterije staphylococcus ili streptococcus naravno bez antibiotika nista, kapi propolis su mnogo dobre pa neka tm pije redovno..

zelim vam sto pre jednu malu bebi

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Биби Либи, ти си једна храбра жена, драго ми је да си се јавила, не знам много о томе, али сам чула за ту Перунску мацу или маку (нисам сигурна како се изговара) кажу да је одлучна у побољшању спермограма, јел код вас сад у плану ВТО или прво инсеминација.

hvala ti puno.....sad si me rasplakala... sve smo mi hrabre.....

sto se tiče vto, ja bih odmah ako može..... što pre to bolje... zato i idem sutra kod doce u dz da kukam pa šta bude.... pošto sam istraživala slučajeve kao naš, ima napretka i to je bitno... i ma rezultata sa vto... i to mi znači.... videću sta ce sutra reći doca.... kukaću pa šta bude....

ja bih ako je rešenje vto da krenemo odmah sa svim analizama kako bih što pre dočekala dve crtice....

a vi drage moje odmah muževe pod ruke i na ispitivanja oboje... ako e možete dže od 6 meseci da ostanete u drugom stanju, odmah na analize.... a ne da vas zavlače kao nas: mladi ste ima vremena... ufffff i sad mi dodje da plačem kad samo pomislim da je prošlo skoro 3 godine kako čekam da zatrudnim....

i ovih dana mi je mnogo teško.... čini mi se da su sve oko mene trudne i imaju bebe.... a mi imamo problem koji mi se na trenutke čini nerešivim!

nisam zla i drago mi je kad čujem da je neko trudan, ali nekako osetim ljubomoru A KAD ĆU JA?

eto.... sad sam i rekla...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ljubinka bas, bas mi je zao!!!

Propolis znaci!!!! Znam da je ovo odlicno:

Po 50g

[*]badem

[*]oraha

[*]lesnika

[*]suncokreta

[*]semenki

Sve ocisceno, NEpeceno,NEslano, samleti i izmesati sa medom.

Po jedna kasika ujutro i uvece.

Inace semenke su odlicne bilo od suncokreta bilo od bundeve, a dobre su i da sutradan nemaju problema sa prostatom.

Pecene bundeve takodje su jako dobre.

Eto, nadam se da vas nisam udavila

t1813.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

hvala ti puno.....sad si me rasplakala... sve smo mi hrabre.....

sto se tiče vto, ja bih odmah ako može..... što pre to bolje... zato i idem sutra kod doce u dz da kukam pa šta bude.... pošto sam istraživala slučajeve kao naš, ima napretka i to je bitno... i ma rezultata sa vto... i to mi znači.... videću sta ce sutra reći doca.... kukaću pa šta bude....

ja bih ako je rešenje vto da krenemo odmah sa svim analizama kako bih što pre dočekala dve crtice....

a vi drage moje odmah muževe pod ruke i na ispitivanja oboje... ako e možete dže od 6 meseci da ostanete u drugom stanju, odmah na analize.... a ne da vas zavlače kao nas: mladi ste ima vremena... ufffff i sad mi dodje da plačem kad samo pomislim da je prošlo skoro 3 godine kako čekam da zatrudnim....

i ovih dana mi je mnogo teško.... čini mi se da su sve oko mene trudne i imaju bebe.... a mi imamo problem koji mi se na trenutke čini nerešivim!

nisam zla i drago mi je kad čujem da je neko trudan, ali nekako osetim ljubomoru A KAD ĆU JA?

eto.... sad sam i rekla...

Ako si rekla draga. Izbaci to iz sebe, bice ti mnogo lakse. I reci koliko hocs puta, sve dok to ne izbacis iz sebe.

Znam po sebi. Pocela sam i da psujem cak, ali mnooooooooooogo mi je lakse. Rasteretila sam se, pricala do besvesti sve ono sto mi je bilo na dusi i sada sam dosla u fazu da se osecam bas lagano. Nema nerviranja. Kao da su neke sajle popustile.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Биби ниси зла, само си ко и све ми овде нестпљива, ја сам само 13 месеци чекалица и све ми је већ досадило и надање и разочарање, а како је теби кад си 4 године чекалица стварно не могу да замислим :(

Сутра иди моли, куми, плачи само нек вас шаљу на ВТО, што пре да дочекаш твоје цртице, и сама припрема траје па је боље да се крене што раније. Ух ти доктори да те завлаче три године а нико да се не сети да уради спермограм, стварано ме љуте :angry: само те замлаћивали и одузимали време.

Potpisujem!!!!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

sada sam dosla u fazu da se osecam bas lagano. Nema nerviranja. Kao da su neke sajle popustile.

HAHAH ovo je super... hoću i ja da mi sajle popuste!!! :lol::lol::lol:

a to sa semenkama već jede...samo ima oš dosta toga i bundeva i susam i suve šljive, smokve, orasi badem lešnik, gruždje... ma svašta nešto....

uf jedva čekam sutra....

promenila sam docu, sutra idem kod neke mladje koja je , kako kažu, spremna za komunikaciju i nije sujetna... što mi je bitno..... i dosta njih ide kod nje i zadovoljni su.... pa videćemo.... jedva čekam :-)

a inače meni je u petak 10 dan ciklusa i rešila sam da i pored toga što kao je nemoguće, ipak mi imamo i prirodne radove pa možda se nešto i zakači... ja se nadam.....nikad se ne zna sa prirodom!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da, u potpunosti vas razumem i saosećam, sve smo u istoj situaciji, a to je da ne možemo da imamo decu, za sad, različiti su nam problemi ali u istim smo g..... sve <_<

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

HAHAH ovo je super... hoću i ja da mi sajle popuste!!! :lol::lol::lol:

a to sa semenkama već jede...samo ima oš dosta toga i bundeva i susam i suve šljive, smokve, orasi badem lešnik, gruždje... ma svašta nešto....

uf jedva čekam sutra....

promenila sam docu, sutra idem kod neke mladje koja je , kako kažu, spremna za komunikaciju i nije sujetna... što mi je bitno..... i dosta njih ide kod nje i zadovoljni su.... pa videćemo.... jedva čekam :-)

a inače meni je u petak 10 dan ciklusa i rešila sam da i pored toga što kao je nemoguće, ipak mi imamo i prirodne radove pa možda se nešto i zakači... ja se nadam.....nikad se ne zna sa prirodom!

Nadam se da ce uskoro da popuste, sajle mislim a i jajne celije; neka prihvate vise te plivace.

m0621.gif

Jekic je 100% upravu za doktore, pa probaj!!!

A to sto je 10ti dan ciklusa, mislim da nista ne znaci. Kod mene je obicno tada ovulacija, ali ako ti kazem da sam pocela i po dr Jonasu da berem tresnjice, onda mislim da ti je sve jasno.

Daklen t15205.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam! To je nasa prva setnja sa Savom <a href="http://" target="_blank">:wub:

Evo da je bolje vidite

62i-happy-.jpg

</a>

Divno!!! Prepoznala sam kolica, zato sam pitala...

Žao mi je što je došla dosadnjakovićka <_<

To što pričate za kafu, ja je uopšte ne pijem, nikad i nisam, eventualno nekad u društvu nes, ali to retko, pa opet neće...ne pušim, mm je pušio pa je ostavio pre 2 meseca...

Jekić neću da ti pametujem, ti najbolje znaš, ali ako planiraš da ostaviš cigarete, tj. da ne pušiš u trudnoći, bolje kreni što pre...jedna moja poznanica koja je pušila, kad je otkrila da je trudna počela je da smanjuje da bi u trećem mesecu rekla dr da će da ostavi, a on joj je rekao da je već kasno, jer će već da dođe do "pušačke posteljice" ili tako nešto...a i ostavljanje cigareta je veliki stres, posebno za tako strastvene pušače, a to ti tad neće trebati nikako...

Bibi libi, važno je da ste krenuli sa lečenjem i svima, i ja se iskreno nadam da ćete uspeti...što kaže Suncokret sve imamo neke probleme, možda si čitala o mm-ovim sa prostatom, tako da te potpuno razumem...imajte vi što kažeš "redovne radove" u svakom slučaju, jer em je lepo, em nikad se ne zna...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ех девојке волела бих ја, али имам 12 година пушачког стажа и 27 година, па ви израчунајте. Само једном сам оставила цигарете и то сам дебело била зарибала имала упалу плућа, чим је прошло ја се вратила мојим цигаретама.

Ја мислим да ако оставим цигаре и мене ће мој муж да остави (пре него што то стварно постане) јер неће моћи да трпи хистеричну лудачу у кући :lol:

Искрено немам нешто воље да се бакћем још са тим, цигара ми пружа мали рај у току дана, не пијем, не дрогирам се, не коцкам се, само мало пушим цигарете :lol: и то ми је неки вентил.

Ti si otprilike kao mm, i on ima 27 godina i pušio je preko 10 godina, od kad ga ja znam...ostavljao je dva puta, ali to dok je još bio klinac, na po nedelju dana i ništa...pa je prošle godine pokušavao da smanji broj, dođe do 7-8 dnevno, zadrži se tu 3 dana i opet se vrati. E sad je bio rešio, otišli smo na more, kupili smo neke tablete Tabex, čuli smo da su nekima pomogle i uspeo je! Imao je male krize, tu su bile žvake i bombone, ali ni približno kako je misli da će da bude. A pušio je paklu i po dnevno i za sve je moglo da nema, ali za cigarete uvek mora da ima, tu nije dao da se dira, niti da mu neko govori kako su štetne i sl, stalno se ljutio. Ja svima kažem, kad je on mogao da ostavi, svako može!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nego, moram da vas se požalim, mnogo sam se iznervirala :angry: Došla mi malopre komšinica i zapričale se i došle nekako na temu svekrva, normalno je li :P i ona mi kaže kako je moja svekrva njenoj ispričala kako je mm nešto mnogo bolestan, ovo za prostatu, treba nešto da se seče, operiše, šta li ti ja znam, od usta do usta, svašta se tu dodalo, ženi bilo glupo i da mi sve priča, samo je rekla da ima svašta, pa joj je još ispričala kako i ja imam Ešerihiju...pukla sam! Prvo mm ne voli da se o njemu priča sa nekim van kuće, ni za šta, drugo šta ona ima da priča o meni sa nekom tamo ženom, nego kad priča za sina, šta se i ja čudim za mene...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Па и ја сам таква, знам да сад ко год да ми прича ја ћу само да климам главом и потврђујем, а онда ћу да запалим :lol:

Ту је најбитнија воља а ја је тренутно нешто немам, знам кад будем решила оставићу.

Upravo je volja najbitnija..tako i mm, dok mu nije kvrcnulo nešto u glavi i rešio, ništa nije moglo...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam pušila 9 god, prestala sam 2005 i nikad posle toga nisam zapalila cigaru. Imala sam jaku volju da prestanem i to me je održalo, dakle, bez jake volje nema ni uspeha. Dok sam pušila svima sam govorila da ću da prestanem kad osetim potrebu i jednostavno 10.06.2005 sam osetila tu potrebu, ostavila sam cigare k'o da nikad nisam pušila.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

:blink: :blink: :blink:

ааааа и после што се нервирамо, стварно нервира петљање у све и свашта а највише тамо где им није место. Али што кажеш ти шта рећи кад и за свог сина прича, за тебе тек не треба да те чуди :angry:

A najgore od svega je što joj je jedno 100 puta rečeno, bar sam joj ja toliko puta rekla, da ne priča nikome, jer to on ne voli, neće da drugi znaju, ipak je to lična stvar, i ona kao neće, ne voli ona da ogovara okolo, ko ona? pa nije ona takva, njoj se to ne sviđa...a i stalno ogovara tu ženu, ovakva je, onakva, a vidi šta joj priča...nije moja svekrva loša žena, bar tako izgleda, ko zna šta li ima još, ali eto, zna vrlo neprijatno da iznenadi...još kad kažem mm-u, biće svašta, ali moram da ga smirim, da ne bi ova komšinica što mi je rekla imala probleme u kući, neće smeti ništa da kaže majci, ali mora da zna o čemu se radi...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Neverovatno, ne razumem zasto neki ljudi vole da prostiru svoj ves na tudjim terasama ... Dovoljno nam je valjda sto su nam najblizi upuceni u bilo koji problem, mrzim to uplitanje komsiluka, dalje rodbine, prijatelja ... bas mrzim :angry:

Ma strašno...nego znaš šta je tu u pitanju, moja svekrva i ta žena se nađu pa onda kukaju jedna drugoj, jer ovoj je jedan sin u braku 6-7 godina i nemaju dece, pa onda njih dve, brižne, mnogo žele unuke, više čak i od nas i onda raspredaju o našim problemima, ko od nas četvoro šta ima i u čemu je problem :angry:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ma strašno...nego znaš šta je tu u pitanju, moja svekrva i ta žena se nađu pa onda kukaju jedna drugoj, jer ovoj je jedan sin u braku 6-7 godina i nemaju dece, pa onda njih dve, brižne, mnogo žele unuke, više čak i od nas i onda raspredaju o našim problemima, ko od nas četvoro šta ima i u čemu je problem :angry:

To se zove dokonost :angry:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

To se zove dokonost :angry:

Uh, ludimt1943.gif A znam, da joj skrenemo pažnju, opet po 101. put, i da joj kažemo ovo što smo čuli, počela bi da plače i kao nije ona ništa loše mislila i ono što stalno govori, znam dobronamerno, ali mi cepa uši, kad se stalno ponavlja "Da da Bog decu svima, svima, u svaku kuću"...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ti si moj idol :lol:

Salu na stranu, ponekada mislim da kod nekih ljudi promene tog tipa (iako "na zdravije") ustvari mogu da imaju kontra efekat. Ocigledno tvom telu nije "smetalo" sto pijes kafu i pusis koliko pusis - ostala si u drugom stanju. Cak sta vise, moguce je da to sto si ti sada sve smanjila ima negativan uticaj na tvoje telo koje se naviklo da funcionise drugacije.

Ne savetujem ja da su cigarete i kafa pozeljne za trudnicu, naprotiv, ali kada je telo na nesto naviknuto godinama, ukidanje/drasticne promene mogu i negativno da se odraze. Imam jednu prijateljicu kojoj je lekar eksplicitno zabranio da uopste pokusa da prestane da pusi i objasnio joj je kako bi svakako trebala da smanji broj cigareta u toku trudnoce, ali nikako ne da ih skroz ostavi jer bi njen organizam doziveo veliki sok i napor i to nikako ne bi bilo dobro za plod. Ja sam bila skepticna po tom pitanju, pa sam sama pitala dva ginekologa za misljenje - oba su potvrdila da je to tako ako je zena "strastveni" pusac vec godinama.

Moja mama kada je ostala trudna sa mojim bratom imala je 25 godima pusackog staza! E sad zamislite osobu koja poslije 25 godina strastvenog pusenja ostavi cigare preko noci, nema sanse. Jos je morala cijelu trudnocu da prelezi u horizontali. Onda je njoj njen doco rekao "Ja znam da ako ti kazem da prestanes da pusis, da od te ljubavi nema nista, posto znam da si strastveni pusac. Mozes da popusis sest blagih cigara dnevno, ali jako blagih. I to ne moras cijelu da ispusis, nego samo da te mine zelja."

Uh bre Jekic, ti sa 27 imas 12 godina staza, a ja sa 23 imam 11. Uh jbt!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Јој Леночка ужас, још ће оне да испадну мученице и јадне а ви на крај злобни пар који намерно неће да им роди унуке. Одвратно, твоја интима се развлачи по комшилуку, немам шта да додам.

Ja da se napravim dobra, da ne ispadne da oni nisu upućeni, govorila sam joj ranije kad smo išli na analize, kakvi su rezultati, sve je znala kao i moja majka...pa ovo sa mm-om, oni ništa ne bi znali da im ja ne kažem, jer on je takav, ćutljiv, nikome ništa ne priča, samo meni...oni nisu ni znali da je bolestan, tek posle mesec dana saznali, kad sam im ja rekla, a kad ga oni nešto pitaju on im samo kaže da gledaju svoja posla i onda meni krivo, roditelji su mu, sigurno se brinu, pa im kažem šta je rekao dr, vezano za preglede, lekove...ali više ništa neću, baš me briga, izigrala je moje poverenje...pa ja nisam nikome pričala detalje, osim vama, da se požalim, znali su moji i moja najbolja prijateljica, ali samo okvirno, da ima upalu...ova komšinica što mi je ispričala nije znala, pa joj zato bilo glupo da mi spominje, ali dobro je što jeste...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.