Čekamo plusiće

Plusići   308 votes

  1. 1. Da li tema 'Čekamo plusiće' treba da bude zaštićena?

    • Da
      138
    • Ne
      170

Molimo vas da se prijavite ili regstrujete da biste glasali.

odgovora

Objavljeno

Cao cure kako stee sta radite? :wub:

Ja sam se smirila pribrala uz pomoc Kike , idemo dalje.. Narucila sam trakice za ovulaciju koliko su pouzdane? Od sutra pijem klomifen jer od 3 dana ciklusa se piju pa naredna 5 dana.. Imate li iskustva sa tim lekom? :)  

Meni je nesto bagovao telefon, pa nije postavio moj odgovor na tvoje pitanje o iskustvima sa Klomifenom. 

 Ja sam ga pila pre prve insemenacije u Maju od 5. dana ciklusa. Jeste bilo vise folikula, ali je sama ovulacija kasnila, tj folikuli su se sporije razvijali, pa je umesto 12-13. dan bila tek 18. dan. To sve zavisi od kog dana pocinjes da pijes lek. 

Ti si jos jako mlada da bi se trovala tim lekovima, ali ako tvoj ginekolog misli da ce pomoci, ok. Samo insistiraj da ti prati folikule svaki dan oko ovulacije, jer Klimifen moze da napravi ciste od folikula.

Inace, ni Klimifen nije bas naivan i ne preporucuje se dugo koriscenje u vise ciklusa, kao i svi hormoni, jer moze da ima posledice (malo Googluj o ovome).

Ja se iskreno nadam da ce uroditi plodom i da ces nas uskoro obradovati lepim vestima :) :):) 

miliccam, Aleksiss24 i lex volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Evo me, mucim slatke muke. Malo mi je lakse nego u prvoj tr ali opet ima dana kada me bas sastave mucnine da ne znam gde bijem. Sutra ulazim u 8.nedelju a pregled je konacno u ponedeljak. :D

Ti uskoro radis test?

Da se ja pitam radila bih test na svakih sat vremena, ali mm kaže radi kada je pravo vreme za to i ne žuri, malo paničim.:D Ali opet, ne znam, imam osećaj kao da se sprema menstruacija. Malo mi naduven stomak, imam zatvor i bolne bradavice. Jedino što me ovaj mesec zaobišle bubuljice. Danas mi je 11ili12dpo. Još malo

Lily0508, Mexi, miliccam i 1 ostali volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Lex draga, samo vi budite aktivni I nikad se ne zna, mozda vas taman oko NG pozitivan test iznenadi, jeste da su sanse manje ali uvek postoje I nista tuzno vec nabaci osmeh na lice I samo pozitivno. :*

Hvala ti milice ne preostaje mi nista drugo vec da se nadam, mozda ostane do 11tog januara a tad kacim bar dva plodna pa cemo videti jedva cekam 

miliccam, Venera i tiaa volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

E ovako zenice da vam se javim danas bila na UZ i vidi se bebica srce lupa presrecna sam imam 7ned termin mi je 15Jul...posto sam pratila plodne dane to je bilo 9okt tad mi je bila ovulacija tad sam i ostala trudna :babycrib:  zelim svima da ubrzo ugledaju || 

KikaC96, Koala, lex i 5 ostalih volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

E ovako zenice da vam se javim danas bila na UZ i vidi se bebica srce lupa presrecna sam imam 7ned termin mi je 15Jul...posto sam pratila plodne dane to je bilo 9okt tad mi je bila ovulacija tad sam i ostala trudna :babycrib:  zelim svima da ubrzo ugledaju || 

Cestitam jos jednom :) pridruzi nam se na temi Drugi Trimestar :) <3

lex, Mara98 i Aleksiss24 volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno (Izmenjeno)

 

 
 

 

 

 

@Mara98, ČESTITKE OD SRCA!!!! :wub:

Da ti bude uspešna i laka trudnoća, a bebica živa i zdrava :babycrib: 

Izmenjeno od strane Lily0508
Aleksiss24 i lex volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

E ovako zenice da vam se javim danas bila na UZ i vidi se bebica srce lupa presrecna sam imam 7ned termin mi je 15Jul...posto sam pratila plodne dane to je bilo 9okt tad mi je bila ovulacija tad sam i ostala trudna :babycrib:  zelim svima da ubrzo ugledaju || 

Maro divno je ovako nesto procitati, ako bogda da sve prodje dobro i lako izneses trudnocu do kraja..prikljuci se nama ako zelis na instagramu da pratimo u slikama kako si:wub::angel: moj profil pise CRNO SUNCE BELI MRAK. Neke smo se vec dodale^_^. javljaj nam se povremeno kad god mozes nema veze ovde su nam potrebne i trudnice naravno:babymommy:

Mara98, miliccam i Jeka94 volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da se ja pitam radila bih test na svakih sat vremena, ali mm kaže radi kada je pravo vreme za to i ne žuri, malo paničim.:D Ali opet, ne znam, imam osećaj kao da se sprema menstruacija. Malo mi naduven stomak, imam zatvor i bolne bradavice. Jedino što me ovaj mesec zaobišle bubuljice. Danas mi je 11ili12dpo. Još malo

Tiaa kako ide kod tebe? 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno (Izmenjeno)

Tiaa kako ide kod tebe? 

Hvata me panika.:D Sad bila do prodavnice, planiram da pravim neki kolač samo da mi prođe vreme. Čekam ovulaciju, prođe toliko dana i ja sasvim normalna. A sada ja ne mogu da sačekam ta dva dana. Pa da vidim konačno. Kao sutra bi trebala da dođe, pošto je 14.dpo.  Gde li nam je Doda?:)

Izmenjeno od strane tiaa
lex i Aleksiss24 volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvata me panika.:D Sad bila do prodavnice, planiram da pravim neki kolač samo da mi prođe vreme. Čekam ovulaciju, prođe toliko dana i ja sasvim normalna. A sada ja ne mogu da sačekam ta dva dana. Pa da vidim konačno. Kao sutra bi trebala da dođe, pošto je 14.dpo.  Gde li nam je Doda?:)

Nadajmo se pozitivnom nada nas i odrzava, jos malo mada ja ne bi izdrzala uuuuopste:D a doda je rekla da ce na pauzicu malo da odmori valjda ce se uskoro pridruziti jer nedostaje..

Aleksiss24 i miliccam volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni je nesto bagovao telefon, pa nije postavio moj odgovor na tvoje pitanje o iskustvima sa Klomifenom. 

 Ja sam ga pila pre prve insemenacije u Maju od 5. dana ciklusa. Jeste bilo vise folikula, ali je sama ovulacija kasnila, tj folikuli su se sporije razvijali, pa je umesto 12-13. dan bila tek 18. dan. To sve zavisi od kog dana pocinjes da pijes lek. 

Ti si jos jako mlada da bi se trovala tim lekovima, ali ako tvoj ginekolog misli da ce pomoci, ok. Samo insistiraj da ti prati folikule svaki dan oko ovulacije, jer Klimifen moze da napravi ciste od folikula.

Inace, ni Klimifen nije bas naivan i ne preporucuje se dugo koriscenje u vise ciklusa, kao i svi hormoni, jer moze da ima posledice (malo Googluj o ovome).

Ja se iskreno nadam da ce uroditi plodom i da ces nas uskoro obradovati lepim vestima :) :):) 

Hvala ti, citala sam kazu i rak jajnika je moguc.. Ja jos sutra imam da popijem, imam mucnine i vrtoglavice i samo mi se spava od njega.. Boluckaju me jajnici, sto znaci da se razvijaju kao sto mi je receno.. Rekli su mi da moze da se desi da folikul ne pukne i moram da primim neku bocku na p.

Moja rodjaka ga je pila imala je isti problem kap ja, folikul dodje do 17mm i to je to i nece da pukne... Pila je klomifen 16.dana joj je puko imala je jake bolove tog dana je imala odnos i sad je u 3.mesecu trudnoce sve je ok. Nadam se da ce i meni da pomogne, jer meni su radjene jos skoro sve analize i jajovod su mi gledali kazu da nije zapusen sve je uredno sem menstruacija i od stresova na 36 dana a sad sam dobila na 38 dana, uzas sto znaci da ovulacije mozda ni nema. Pa videcemo ako ne pomogne pravicemo pauzu decembra :) 

Ne ulazim stalno jer nemam sta da pisem nemam iskustva pa da pomazem nekome, eto sad imam vesti pa reko ajde da vam saopstim

lex i Lily0508 volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mara98 cestitam, sve najboljeeee i uzivaj u trudnoci:wub::wub:

Tia, nadam se da ce da budu II drzim figee :wub:

lex voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

tu sam ja zenice moje sve pratim sve citam nego nesto nisam ni stizala da ulazim da  pisem .. nisam bas odustala od pravljenja bebeb,ne cuvamo se mi uopste ,samo sam malo digla ruke i rekla ako se desi desilo se ,,neko mi j erekao zaonaj sirup da je bolje da ne uzimam ne secam se tacno ko ali nisam ni uzela , malo vodim racuna o hrani i ne cuvamo se ,pa sta bude ikad bude bude... mrzi me vise da udaram glavom... ali tu sam citam ,i zelim vam svima dve II sto je pre moguce ... 

@tiaa ti si na redu jos malo ,dva dana jel tako ? ^_^

@lex nisi me zaboravila... :lol: draga tiu sam ja ,kao i ti ,rekoh ti da te cekam pa cemo ja i ti zajedno ... :wub:

@Aleksiss24 nemoj da se razocaravas previse brzo , ja sam oba deteta pravila po 4-5 meseci ,i kad se najmanj enadas eto ga .. imaj nade uvek ,alio nemoj se previse radovati nikad ,samo smireno opusteno ,jer sama sebi stvaras tenziju u glavi ,stvaras simptome i posle se razocaras ... razmiljas kao sto je neko vec reko o bilo cemu drugo ,razmisljaj kako je lepo voditi ljubav dok je vodis sa muzem/deckom ne znam da li st evencani a ne o tome da li ce se beba zakaciti ... i ubrzo ces da vidis dve tamne II ... ja sam se malo zbunila od silnog citanja ,sta je bilo sa rozikastom krvi ,jel prestalo ?

@Mara98 cetitam ti od srca ,i zelim ti najlaksu trudnocu ^_^

@miliccam draga kako si mi ? ^_^ kako napreduje trudnoca ?

@MimiAle kako si ti draga ,kako je beba ,trudnoca? ^_^

hahhah eto ja kad se vratim ja vas udavim pitanjima i tekstom :D

Lily0508, miliccam, lex i 1 ostali volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja dobila.:(

Tačno sam juče osećala blage grčeve i stomak mi je bio malo naduven. Prošlo je tačno 14dpo. Pokušaćemo još dva puta i u Februar se javljam dr. Idem na siguricu. Dva meseca pratim ovulacuju pomoću testa i imamo ciljane odnose. I ne znam više šta da kažem. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

@tiaa ne odustaj ... samo napred... polako ,znas da je beba tu kad se najmanje nadamo ... 

lex, tiaa i miliccam volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

a sta je sa @Jeka94?

lex voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja dobila.:(

Tačno sam juče osećala blage grčeve i stomak mi je bio malo naduven. Prošlo je tačno 14dpo. Pokušaćemo još dva puta i u Februar se javljam dr. Idem na siguricu. Dva meseca pratim ovulacuju pomoću testa i imamo ciljane odnose. I ne znam više šta da kažem. 

glavu gore :) bice <3

miliccam, lex i tiaa volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

@doda ja sam odlicno hvala.na pitanju.... bebica odlicno napreduje. Radila dabl test sve je ok. Usla ja u drugi trimestar,uf kad pre.... sad sam bez zatvora,mucnina i gorusice... drage zelim da vas povucem sve jako jako za mnom da ugledate dve II sto pre ...

tiaa, Lily0508, miliccam i 4 ostalih volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja dobila.:(

Tačno sam juče osećala blage grčeve i stomak mi je bio malo naduven. Prošlo je tačno 14dpo. Pokušaćemo još dva puta i u Februar se javljam dr. Idem na siguricu. Dva meseca pratim ovulacuju pomoću testa i imamo ciljane odnose. I ne znam više šta da kažem. 

ne znam da li ti ovo pomaze.. ja sam stalno pratila ovulaciju sa trakicama bar 5-6 mes.. i ovaj mesec sam radila folikumetriju i pratila .. i ladno ja sam mislila sa trakicama da je dan O cetvrtak a folikumstrija je pokazala da je bilo pucanje izmedju subote i nedelje.. 

ja jos nisam dobila tj trebalo bi 25. Ali stavljam utrogestan pa moze da kasni..pa ne znam koliko je bilo uspesnooo

lex i doda volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ne znam da li ti ovo pomaze.. ja sam stalno pratila ovulaciju sa trakicama bar 5-6 mes.. i ovaj mesec sam radila folikumetriju i pratila .. i ladno ja sam mislila sa trakicama da je dan O cetvrtak a folikumstrija je pokazala da je bilo pucanje izmedju subote i nedelje.. 

ja jos nisam dobila tj trebalo bi 25. Ali stavljam utrogestan pa moze da kasni..pa ne znam koliko je bilo uspesnooo

koristila sam i gel koji se stavi dole, pre odnosa. Koji pomažu spermatozoidima da što duže (5 dana) plivaju.

 

doda i lex volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja dobila.:(

Tačno sam juče osećala blage grčeve i stomak mi je bio malo naduven. Prošlo je tačno 14dpo. Pokušaćemo još dva puta i u Februar se javljam dr. Idem na siguricu. Dva meseca pratim ovulacuju pomoću testa i imamo ciljane odnose. I ne znam više šta da kažem. 

Tiaa nista ne brini ja znam da cemo mi sve koje nismo do sad trudne, imati najbolje sanse u decembru hmmm ja jedva cekam ima da pucamo od testova bre! to mora da cemo sve najednomB) ja opet imam najmanje sanse jer ne kacim plodne dane ali necu da mracim mozda ni taj kalendar vise nije tacan,ako sad ne ostanem posle tek na leto i sta Bog mi da...

doda, miliccam, Mexi i 1 ostali volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

@miliccam draga kako si mi ? ^_^ kako napreduje trudnoca ?

evo nas cekamo ponedeljak I prvi uz I nadamo se jakim otkucajima naseg srculenceta. :wub: 

KikaC96, lex i doda volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

evo nas cekamo ponedeljak I prvi uz I nadamo se jakim otkucajima naseg srculenceta. :wub: 

Milice ja mislim da nema lepsi zvuk nego prvi put cuti prvo odkucaje deteta a zatim i prvi plac...najlepsi zvuk kukckanje malog srca:wub: nego reci mi ti si ovde dugona forumu? odkad?

miliccam i doda volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

@miliccam sada sam videla od prosle godine skoro si se prikljucila, ja sam mislila da nisi pre par godina jer citam od prve stranice i negde skoro do pola sam stigla...kako je cudan isecaj dok citam u vezi onih divnih zena kako su cekale i docekale svoje bebe a sada vec su to djaci prvaci bas mi neka toplina oko srca. Za neke zenice koje jos nisam stigla da vidim da li su uspele jedva cekam da iscitam sve.:)

miliccam i doda volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja dobila.:(

Tačno sam juče osećala blage grčeve i stomak mi je bio malo naduven. Prošlo je tačno 14dpo. Pokušaćemo još dva puta i u Februar se javljam dr. Idem na siguricu. Dva meseca pratim ovulacuju pomoću testa i imamo ciljane odnose. I ne znam više šta da kažem. 

tiaa, evo vec neko vreme razmisljam sta da ti napisem, znam da znas da nije smak sveta I da ce doci bebica, samo polako ali znam I da nije svejedno iz meseca u mesec cekati I iscekivati I na kraju nista. Ja bih na tvom mestu pokusala jos koji mesec pa bih onda isla na dalje analize. Jako mi je bilo krivo kada sam videla da si dobila, od pocetka smo zajedno na temi I nadala sam se tvojim plusicima ovog meseca. Samo hrabro I samo napred! 

doda, lex i tiaa volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.