Čekamo plusiće

Plusići   308 votes

  1. 1. Da li tema 'Čekamo plusiće' treba da bude zaštićena?

    • Da
      138
    • Ne
      170

Molimo vas da se prijavite ili regstrujete da biste glasali.

odgovora

Objavljeno

Ах шта ћеш, идемо даље, можда буде неки други месец.

Љубинка навијамо за тебе, уради поправни :rolleyes:

Da, Ljubinka, kao sto kaze Jekic - kad ce popravni??? :P:lol:

Ja danas ceo dan nosim ulozak, sve mislim da cu da dobijem, ali nista. A piskim 20 puta dnevno. Il je beba ili povisen secer (to nisam nikad imala ali sa ovom kilazom nije iskljuceno). Cekam gospodju jos sutra pa ako je nema radim u sredu popravni.

Opa, sta nas je 04.11. :rolleyes:

Ja bila na folikulometriji, na desnom jajniku folikul velicine 1,5 cm, danas mi je 11dc, idem ponovo u cetvrtak, znam da treba na dva dana, zna i doktor :D ali ne mozemo drugacije da uklopimo njegovo radno vreme i moje obaveze. Ciste i dalje nema.

Inace, posto sam otisla pred kraj radnog vremena, u cekaonici samo ja i jos dve bakute, i sad njih dve pricaju koja je zasto dosla, i jedna od njih se obraca meni i kaze "Ti si mlada, mora da si trudna?" Grrrrrrrrrrrr! Sreca pa me je pozvao doktor u tom trenutku, mogu samo da zamislim kako bi tekao taj razgovor...

Odlicno sto nema ciste a ima folikula. Jos je relativno mali, verujem da se do cetvrtka nece nista desiti. Izvestavaj nas.

Evo i ja da se po prvi put u životu priključim nekom forumu,nadam se da ću se snaći.

Moj muž i ja smo se bacili na posao pravljenja našeg malog potomka i nismo uspeli iz prve,što smo saznali pre 3 dana :( .Ne znam zašto sam mislila da će to ići tako lako,prilično sam nervozna i stalno mislim o tome.Svi su kao u fazonu, ma samo opušteno ali ja nisam taj tip,čak sam do nedavno pila lekove za anksioznost pa me je lekar zbog željene trudnoće prebacio na nešto što je kao malo manje opasno za plod.Osim opuštenosti i redovnih odnosa šta mi još savetujete,kako da što pre dođem do te druge crtice :rolleyes:

Da, bas ti je dobar nick skroz je pozitivan. Nema veze sto nisi opusten lik, vazno je da ostanes pozitivna i da verujes. Dobrodosla!

e, i kod mene je isto. Kad neko od vas objavi pozitivan test kao da sam ja u pitanju, a kad neko iz moje okoline objavi da čeka bebu pored sreće postoji i trag ljubomore a onda me stigne krivica što to osećam pa onda ljubomora prestane. I samo kažem, ma ja sam sledeća

I biću jednog dana

Hoces, koliko vec ovih dana ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ljubinka, čekamo tvoj popravni!!! I ovaj put dobro da se spremiš, da sve naučiš! :lol: :lol: :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nadanje DOBRODOSLA!!!

I ja :rolleyes:

Hvala, LunaMI!

Znas da navijamo svi!!!

Луна Ми чекамо твоје одбројавње са нестрпљењем :D

:lol: :lol: :lol:

JOj draga, tebi je predhodni period baš bio težak. A sad ti želim da te bebac iznenadi i uteši. Da ti bude kao sunce posle kiše
Bas mi je zao za sve kroz sta si prosla u poslednje vreme. Kao i Yora, nadam se da ces sto pre da ugledas svoje malo sunce posle svih ovih oblaka!

HVALA VAM!!! DIVNE STE!!!

I recite mi samo odakle stavljate te lepe slicice i smajlije, da i ja stavim nesto, mnogo su bolje nekada za izrazavanje osecanja od reci

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nadanje DOBRODOSLA!!!

Znas da navijamo svi!!!

:lol: :lol: :lol:

HVALA VAM!!! DIVNE STE!!!

I recite mi samo odakle stavljate te lepe slicice i smajlije, da i ja stavim nesto, mnogo su bolje nekada za izrazavanje osecanja od reci

Evo ti link za sajt sa raznim smajlićima, pa izabereš, prekopiraš kod i nalepiš...i u pravu si, nekad smajlić, najbolje iskaže ono što hoćeš da kažeš...

http://yoursmiles.org/

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Evo ti link za sajt sa raznim smajlićima, pa izabereš, prekopiraš kod i nalepiš...i u pravu si, nekad smajlić, najbolje iskaže ono što hoćeš da kažeš...

Hvala ti Lenocka, uskoro cu da ih ustim u promet :-)

I divno je sto si opet sa nama; bilo je malo pusto bez tebe.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ljubinka, čekamo tvoj popravni!!! I ovaj put dobro da se spremiš, da sve naučiš! :lol::lol::lol:

Sve se plasim da ga nece ni biti. Videcemo ujutru ali mi nesto sve mirise na onog baksuza :unsure:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja nisam izdrzala i uradih test juce. Naravno negativan. Ali to je 5 dana ranije. Prerano jel da? :rolleyes:

Clear blue test. Pre sam par puta radila na baby rapid trakicama, pa posto su bile negativne, nesto mi se ogadile. Sad mi se zgadio i ovaj! :lol:

Sacekacu petak pa radim ponovo. Ili jos bolje u subotu ujutro. Jaooooo, ko ce to docekati? A sve se bojim da cu dobiti, sve mi nesto mirise na taj nemili dogadjaj...Imam sve simptome kao inace kad trebam dobiti. Pritisak u donjem delu stomaka, stezanje u grlu (kao mucnina, ali ne za povracanje). Eto. Uhhhh

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

E, cure t4707.gif mnogo vas volem i sve ovo lakše podnosim uz vas.

Inače ja krećem u akciju od večeras pa svaki drugi dan. Ko izdrži pričaće b0708.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala svima na dobrodošlici :rolleyes:

Sad jedno pitanjce,čitam i zaključujem da je najbolje imati odnose svaki drugi dan,zašto je to tako jel se smanjuje kvalitet ''plivača'' kad je svaki dan?

E da,kontala sam kad krenem sad da koristim lh pločice,pa maybe baby,pa bazalna temperatura,pa čajevi za plodnost-bojim se zaboraviću muža da uključim u akciju :D :D :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nadanje g20061.gif Upravo to što si napisala, ako je previše intezivan sex, smanjuju se "plivači" kažu da je najbolje svaki drugi dan, da se sperma obnovi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zene drage, ja sam svaki dan! Ipak prodje 24h skoro između odnosa. Ako nista nismo uradili, primenicu recept - svaki drugi dan sledeceg meseca. Mada, koliko sam ja shvatila i ta plodna sluz igra ulogu, pa ako je nema spermici ce umreti u ta dva dana. A ja plodnu sluz nisam odavno primetila kod sebe. Uglavnom, meni na pamet ne pada da merim temperaturu, koristim trakice itd. Sta ce mi to ako imam sex svaki, svaki drugi dan? To mi deluje bas, bas zamorno i nemam zivaca za to. Postujem sve vas koji to radite i ne mislim nista lose, samo eto ja to ne mogu i necu! Onda bi mi se zivot pretvorio u racunanje. Mi smo ovog meseca u spavacu sobu kupili lep muzicki stub. Slusamo muziku, prigusimo svetlo i volimo se po 2h svaki dan. Predigra, dug sex, posle noge u zrak oboje, mazimo se, zaspimo i tako...pa cemo videti sta smo uradili. Ako dobijem, uzecu ulje od nocurka da pojacam malo sluz. Pijemo oboje caj od travara kojem verujem i to je to. Videcemo. Samo da prezivim ovih par dana. Nisam se opterecivala, ali sad kad se priblizilo....jaoooo :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

E, cure t4707.gif mnogo vas volem i sve ovo lakše podnosim uz vas.

Inače ja krećem u akciju od večeras pa svaki drugi dan. Ko izdrži pričaće b0708.gif

Ajde Yoro, mozes ti to!

Hvala svima na dobrodošlici

Sad jedno pitanjce,čitam i zaključujem da je najbolje imati odnose svaki drugi dan,zašto je to tako jel se smanjuje kvalitet ''plivača'' kad je svaki dan?

E da,kontala sam kad krenem sad da koristim lh pločice,pa maybe baby,pa bazalna temperatura,pa čajevi za plodnost-bojim se zaboraviću muža da uključim u akciju

:lol::lol::lol: Tako je, merenje BT, plocice, folikulometrija, cajevi... sve to dodatno opterecuje. Branje tresnjica (kako mi ovde zovemo "one stvari") je ipak najvaznije, bez ostalog se moze a bez toga nikako.

Zene drage, ja sam svaki dan! Ipak prodje 24h skoro između odnosa. Ako nista nismo uradili, primenicu recept - svaki drugi dan sledeceg meseca. Mada, koliko sam ja shvatila i ta plodna sluz igra ulogu, pa ako je nema spermici ce umreti u ta dva dana. A ja plodnu sluz nisam odavno primetila kod sebe. Uglavnom, meni na pamet ne pada da merim temperaturu, koristim trakice itd. Sta ce mi to ako imam sex svaki, svaki drugi dan? To mi deluje bas, bas zamorno i nemam zivaca za to. Postujem sve vas koji to radite i ne mislim nista lose, samo eto ja to ne mogu i necu! Onda bi mi se zivot pretvorio u racunanje. Mi smo ovog meseca u spavacu sobu kupili lep muzicki stub. Slusamo muziku, prigusimo svetlo i volimo se po 2h svaki dan. Predigra, dug sex, posle noge u zrak oboje, mazimo se, zaspimo i tako...pa cemo videti sta smo uradili. Ako dobijem, uzecu ulje od nocurka da pojacam malo sluz. Pijemo oboje caj od travara kojem verujem i to je to. Videcemo. Samo da prezivim ovih par dana. Nisam se opterecivala, ali sad kad se priblizilo....jaoooo :lol:

To ce biti sasvim dovoljno ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Tako je Ljubinka <_<

Ma to sam ja zavela red ovog meseca! Salim se :rolleyes: Proslog meseca, ukapiramo da mi vise pricamo o bebi nego sto je pravimo. Razvili smo silne teorije, a svega par puta brali te tresnjice (kako lud izraz! :P ) i to u pretpostavljenim plodnim danima. I kao cekamo mi...i docekamo tetku iz crvenke. E ovog meseca druga prica! Sad se salim s njim...Secam se nekada, par puta sam cula komentar, kao u sali: Kako sam se ja namucio i naradio dok sam decu napravio! A ja pomislim: Ma da, bas je vama muskarcima tesko. 5 minuta posla i gotovo! Kad ono, medjutim! Tu treba rada i rada. Nije nasim dragim muskarcima lako! Jos mi ne moramo da dozivimo orgazam, a oni moraju, pa to dodatno opterecuje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Borba je to ljuta! :lol:

Ali svi mi cemo tu bitku dobiti. Barem ekipa sa BEBCA <_<

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja nisam izdrzala i uradih test juce. Naravno negativan. Ali to je 5 dana ranije. Prerano jel da? :rolleyes:

Clear blue test. Pre sam par puta radila na baby rapid trakicama, pa posto su bile negativne, nesto mi se ogadile. Sad mi se zgadio i ovaj! :lol:

Sacekacu petak pa radim ponovo. Ili jos bolje u subotu ujutro. Jaooooo, ko ce to docekati? A sve se bojim da cu dobiti, sve mi nesto mirise na taj nemili dogadjaj...Imam sve simptome kao inace kad trebam dobiti. Pritisak u donjem delu stomaka, stezanje u grlu (kao mucnina, ali ne za povracanje). Eto. Uhhhh

Naravno da je rano, ne brini, ima vremena da se to promeni ;)

Inace, ja uvek koristim baby rapid plocicu, pogotovo ako radim ranije nego sto bi trebalo, mislim da je najefikasniji. Mada, ako ima neceg, pokazace bilo koji... :rolleyes:

Zene drage, ja sam svaki dan! Ipak prodje 24h skoro između odnosa. Ako nista nismo uradili, primenicu recept - svaki drugi dan sledeceg meseca. Mada, koliko sam ja shvatila i ta plodna sluz igra ulogu, pa ako je nema spermici ce umreti u ta dva dana. A ja plodnu sluz nisam odavno primetila kod sebe. Uglavnom, meni na pamet ne pada da merim temperaturu, koristim trakice itd. Sta ce mi to ako imam sex svaki, svaki drugi dan? To mi deluje bas, bas zamorno i nemam zivaca za to. Postujem sve vas koji to radite i ne mislim nista lose, samo eto ja to ne mogu i necu! Onda bi mi se zivot pretvorio u racunanje. Mi smo ovog meseca u spavacu sobu kupili lep muzicki stub. Slusamo muziku, prigusimo svetlo i volimo se po 2h svaki dan. Predigra, dug sex, posle noge u zrak oboje, mazimo se, zaspimo i tako...pa cemo videti sta smo uradili. Ako dobijem, uzecu ulje od nocurka da pojacam malo sluz. Pijemo oboje caj od travara kojem verujem i to je to. Videcemo. Samo da prezivim ovih par dana. Nisam se opterecivala, ali sad kad se priblizilo....jaoooo :lol:

Jao, Tajci, pa mi ovde svakakve teorije razvijamo :D

Ja licno nemam bas redovne cikluse, pa mi znaci da znam kad mi je ovulacija, ako nista drugo bar da bih znala kad da ne ocekujem vesticu. A ovde ima i zena koje su cekalice i po godinu i nesto dana, pa kad sex svaki-svaki drugi dan ne urodi plodom mora da se pokusa i sa nekim pomagalima. Naravno da je bolje opustiti se i pustiti da sve ide svojim tokom, ali neke od nas to jednostavno ne mogu.

Tako je Ljubinka <_<

Ma to sam ja zavela red ovog meseca! Salim se :rolleyes: Proslog meseca, ukapiramo da mi vise pricamo o bebi nego sto je pravimo. Razvili smo silne teorije, a svega par puta brali te tresnjice (kako lud izraz! :P ) i to u pretpostavljenim plodnim danima. I kao cekamo mi...i docekamo tetku iz crvenke. E ovog meseca druga prica! Sad se salim s njim...Secam se nekada, par puta sam cula komentar, kao u sali: Kako sam se ja namucio i naradio dok sam decu napravio! A ja pomislim: Ma da, bas je vama muskarcima tesko. 5 minuta posla i gotovo! Kad ono, medjutim! Tu treba rada i rada. Nije nasim dragim muskarcima lako! Jos mi ne moramo da dozivimo orgazam, a oni moraju, pa to dodatno opterecuje.

E za ovo se u potpunosti slazem ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Imam jedno pitanje za sve. Primetila sam da vecina ovde prica o "doktorkama", ja licno idem kod "muskog doktora" :P . Zanima me zasto ste se odlucile za zene? Jel to bas iz tog razloga sto su zene ili zbog toga kakve su kao lekari?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da, ja imam ciklus na 27-28 dana i otprilike znam kad mi je ovulacija (napetost u stomaku, bolan jedan od jajnika, napete grudi, povecana zelja za seksom...). Nadam se da necu toliko dugo cekati, a ako se to i desi, stici cu i do babe vracare da mi kaze kad ovuliram :lol:

Imam zenskog ginekologa, po preporuci. Zena je divna, a vodila je trudnocu mojim sestrama. Doktorka je iz DZ.

Mislim da nema veze kojeg pola je ginekolog. Vazno je da je strucan. A pregled mi je svakako neprijatan, bio muski ili zenski doktor. Mozda sam malo opustenije kod zena.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja opet imam pitanje,za sve,naravno,kakva iskustva imate ili ste čule da li je moguće zatrudneti tokom menstruacije?Jeste malo :mellow::( ali sve za BEBE!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja opet imam pitanje,za sve,naravno,kakva iskustva imate ili ste čule da li je moguće zatrudneti tokom menstruacije?Jeste malo :mellow::( ali sve za BEBE!

Ako su ti plodni dani tad naravno da je moguće. Koliko samo žena ima koje su zatrudnele u vreme menstruacije.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja opet imam pitanje,za sve,naravno,kakva iskustva imate ili ste čule da li je moguće zatrudneti tokom menstruacije?Jeste malo :mellow::( ali sve za BEBE!

Hm, cula sam za takve slucajeve, ali je to meni malo neverovatno, ne vidim kako bi to moglo da se desi...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ako su ti plodni dani tad naravno da je moguće. Koliko samo žena ima koje su zatrudnele u vreme menstruacije.

Mozda eventualno ako su ciklusi jako kratki, 23-24 dana :blink:

Sta mislis, Suncokret?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hm, cula sam za takve slucajeve, ali je to meni malo neverovatno, ne vidim kako bi to moglo da se desi...

Mozda eventualno ako su ciklusi jako kratki, 23-24 dana :blink:

Sta mislis, Suncokret?

Sve je moguće, koliko samo žena ima koje imaju policistične jajnike, doktori vrte glavom, i ne daju im prognoze da će imati bebu, jer se tu ne zna ni kad je ovulacija ni da' l je ovulacija, a isto tako i za menstruaciju. Jednostavno, ubodeš pravi trenutak. A ima žena koje su zatrudnele u vreme menstruacije, barem tako kažu kad premotaju film i naprave računicu. I meni je to malo neverovatno, ali sigurno da se dešava.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Cekalice drage, ja svrnula da vas malo poprasim ovim ostacima prasinice (smislila sam da imam prava na to bar ovih 40 dana :lol: )... I tako, praaasiiiim....

bet-polver.png

I zelim vam sve najbolje, puno malih zgepcica, pelenica, placa i smeha... :wub:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I zelim vam sve najbolje, puno malih zgepcica, pelenica, placa i smeha... :wub:

m0650.gif

Ljubinka drzim fige!!!!

m1207.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.