Čekamo plusiće

Plusići   308 votes

  1. 1. Da li tema 'Čekamo plusiće' treba da bude zaštićena?

    • Da
      138
    • Ne
      170

Molimo vas da se prijavite ili regstrujete da biste glasali.

odgovora

Objavljeno

Makice definitivno da gin kod kog ides (ili si bila) nije ok cim ti nije trazio proveru hormona pored svega ostalog sto je ok a bebe nema. Dobro je da si otisla kod Majre, zena je mnogim pomogla ali definitivno nije svaznajuca. Meni je rekla da cu izgubiti bebu a hvala Bogu T bila savrsena i malisa uveseljava svaki moj dan vec nesto vise od godinu dana. Mm je rekla mnoge stvari koje imaju logike i definitivno da ima mnogo znanja ali kazem da ipak i nju treba uzimati sa malom rezervom... Da li ste onda sad dobili zeleno svetlo od nje za pravljenje bebe? Meni to lici na nesto intenzivniju ovulaciju ali mozda bi najbolje bilo da odes na uz pa taman usput odradis i folikulometriju. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Makice definitivno da gin kod kog ides (ili si bila) nije ok cim ti nije trazio proveru hormona pored svega ostalog sto je ok a bebe nema. Dobro je da si otisla kod Majre, zena je mnogim pomogla ali definitivno nije svaznajuca. Meni je rekla da cu izgubiti bebu a hvala Bogu T bila savrsena i malisa uveseljava svaki moj dan vec nesto vise od godinu dana. Mm je rekla mnoge stvari koje imaju logike i definitivno da ima mnogo znanja ali kazem da ipak i nju treba uzimati sa malom rezervom... Da li ste onda sad dobili zeleno svetlo od nje za pravljenje bebe? Meni to lici na nesto intenzivniju ovulaciju ali mozda bi najbolje bilo da odes na uz pa taman usput odradis i folikulometriju. 

Da tog ginekologa sam promenila odavno, sada ima drugu doktorku i Majru, a sto se tice zelenog sveta od obe sam ga dobila i zato smo se ponovo bacili na posao. Razmisljala sam i o uz i folikulometriji pa cu najverovatnije to i uraditi danas. Sada imam manje bolove ali opet bih sve proverila. U svakom slucaju hvala svima pa se javljam sta sam uradila. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dragr moje, evo gotov uz. Nalaz mi je pa sa znam nadam se ok. Uterus u AVF-u, endometrijum 6mm( za 9dc ok), adnexalni nalaz mi je uredan i dobra stvar da imam folikul od 18mm na levom jajniku sto znaci da bi trebala da bude ovulacija svaki dan... E ono zbog ceka sam isla nije bas sjajno nasla mi je endometrijalni polip od 9mm i uradila sam CRP pa mi nalaz stize popodne da proveri da li postoji neka upala. Rekla mi je damora sledeci ciklus da mi ispati polip na uz i da ce mi ga skidati. Tome sad malo plasi i brine ali idem opet sutra kod nje pa ce mi pogledati nalaze i onda cu znati sta i kako.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dragr moje, evo gotov uz. Nalaz mi je pa sa znam nadam se ok. Uterus u AVF-u, endometrijum 6mm( za 9dc ok), adnexalni nalaz mi je uredan i dobra stvar da imam folikul od 18mm na levom jajniku sto znaci da bi trebala da bude ovulacija svaki dan... E ono zbog ceka sam isla nije bas sjajno nasla mi je endometrijalni polip od 9mm i uradila sam CRP pa mi nalaz stize popodne da proveri da li postoji neka upala. Rekla mi je damora sledeci ciklus da mi ispati polip na uz i da ce mi ga skidati. Tome sad malo plasi i brine ali idem opet sutra kod nje pa ce mi pogledati nalaze i onda cu znati sta i kako.

Nemoj da te polip plasi, on se lako resava. Ja sam ga imala pre dve godine, pravio mi je jako bolne i obilne menstruacije, bukvalno nisam mogla da se pomerim od bolova. I meni je moj dr sacekao da prodje menstruacija, pa je u narednom ciklusu potvrdio da je tu i zakazao mi histeroskopiju. Neki dr rade samo kiretazu, ali ako vec planiras trudnocu, bolje da se kiretaza izbegne, treba da pravis vecu pauzu za trudnocu. Polip ti vrv i pravi smetnje sa zacecem, tako da bolje to smakni.

Makica_ voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nemoj da te polip plasi, on se lako resava. Ja sam ga imala pre dve godine, pravio mi je jako bolne i obilne menstruacije, bukvalno nisam mogla da se pomerim od bolova. I meni je moj dr sacekao da prodje menstruacija, pa je u narednom ciklusu potvrdio da je tu i zakazao mi histeroskopiju. Neki dr rade samo kiretazu, ali ako vec planiras trudnocu, bolje da se kiretaza izbegne, treba da pravis vecu pauzu za trudnocu. Polip ti vrv i pravi smetnje sa zacecem, tako da bolje to smakni.

Hvala puno, bas mi nije svejedno. A bila sam na uz pre malo vise od mesec dana i nista nisam imala i odradila sam sve sto je trebalo od analiza, bas me je zateklo. I moj ginekolog me je posavetovala isto da dodjem sledeci mesec da se to potvrdi i da me posalje na histeroskopiju. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da, znam. Ja sam se par eseci razvlacila sa doktorima i niko nista nije video. I onda sam dosla u Visegradsku i odjednom sa nije ti nista do imas polipcinu od 2,5 cm. Ja sam zinula. Ali najbitnije je da je potpuno benigno, da se resava za 20 min i da posle male pauze mozes da se vratis pravljenju bebe.

Makica_ voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

 

A koliko je to malo vremena za tu pauzu?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zeni koja je lezala kad i ja i radjena joj je samo histeroskopija, rekli su 2 meseca. Ja sam zbog kiretaze pride i jos nekih gluposti cekala 6. Ali kazem ti njoj su rekli samo 2. pisacu ti u pp da ti sve detaljno objasnim, da ne duzim ovde.

Makica_ voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

8. Tek smo krenuli rano je i pricati o mogucnosti da sam trudna, ali problem je tu i bas ne znam sta bi moglo da bude. Inace ovo mi se desava uvek kada pravimo bebu tj kada su mi plodni dani, a ako to uradimo kada su mi neplodni dani nemam nikakve simptome. Doduse nikada do sada nije bilo ovako jako i nije bilo krvarenja.

moze biti da se bebac zakacio..sutra vec mozes neki test jer 2 dana nakon kacenja krece da raste beta..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jel neko pio orgametril? Kako utice na buduce ovulacije?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

moze biti da se bebac zakacio..sutra vec mozes neki test jer 2 dana nakon kacenja krece da raste beta..

Neco, danas sam bila na uz i nista mi nije ukazala na to da sam mozda trudna. Tako da sta znam, poslala bi me ona da uradim betu da postoji sansa. Hvala u svakom slucaju. Idem opet kod nje sutra pa cemo videti sta i kako dalje.

neca79 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Samo da podelim ono sto znam :) ovulacije hoce  da bole i ako postoji miom (i)....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

 a jesi pila caj od virka? Ja nesto ovih dana vitam i svi se kunu u taj caj. Resava probleme zenske i bukvalno zene izbegnu operacije sa njim. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nisam, icicu kasnije do prodavnice pa cu uzeti ne moze da skodi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

 

8. Tek smo krenuli rano je i pricati o mogucnosti da sam trudna, ali problem je tu i bas ne znam sta bi moglo da bude. Inace ovo mi se 

Ja ga pijem sa hajduckom travom pomesane jednake kolicine. Ali svakako procitaj na netu nesto vise o tome da se upoznas sa tim za sta je sve dobar.. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

A sad malo ja o meni...radjen mi je indukovani pobacaj sa punih 18 nedelja trudnoce...sad je 30ti dan..pijem orgametril jos duuuga 2 dana i onda ocekujem da cu da dobijem...a imam zeleno svetlo od dr da mozemo odmah bebu jer je materica sad cista nakon intervencije..drzite mi palceve da sve bude kako treba

Bubu 2, Makica_, Leptirko i 1 ostali volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ćao Brunda, 

ja sam bila slucaj kao tvoj, prvi put iz prve ostahtrudna zatim spontani i 2 meseca nisam ostajala trudna i vec sam se zabrinula... citala sam razne forume oko neplodnosti i pomoci kako pre do bebe... i procitala za neke cajeve. 

Stim sto ja vec 3 meseca pijem Femibion1 priprema za trudnocu koja ima razne vitamine i folnu kiselinu. Zatim sam krenula da pijem cajeve i da se molim Bogu.

ila sam Macinu travu od kraja ciklusa do ovilacije 1 solja dnevno, crveni zdravac pila tokom celog meseca popodne 125ml i virak uvece 200dl. 

Znaci zdravac i virak mozes da pijes celog meseca u toku i nakon ciklusa a macu od kraja ciklusa do ovulacije jer je ona dosta jaka i moze dovesti do spo tanog.

I citala sam akatis Svete Ksenije i eto Gospod uslisio molitve i podario plod samo da se sad odrzi uz Bozju pomoc.

ako te jos nesto interesuje pitaj jer sam i ja pa me je MakiJana bas podrzala :)

a sto 125ml crveni zdravac? koliko dugo si pila to?

ja virak i hajducku mesano pijem dve solje dnevno vec mesec dana

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dve crtice,juhu.Pomogli cajevi i molitva.Jos da uradim betu i da budem trudnica.

cestitam Brunda, ajde pa javi :-)

Brunda voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala.Brzo je uspelo.Posle tri meseca,s tim sto prvi nije bio ozbiljan a prosli sam krenula da pijem sve zivo o da gadjamo plodne dane.Javljam kad uradim betu da li je to to

MakiJana i Makica_ volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dve crtice,juhu.Pomogli cajevi i molitva.Jos da uradim betu i da budem trudnica.

Mislim da je najvise uticaja imalo nešto drugo. :D

Srećno!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zeneeeee,ugledah i ja dve crteeeee :baby::baby:

Cestitam, lepe vesti su uvek dobro dosle :-)

Daca87 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.