Čekamo plusiće

Plusići   308 votes

  1. 1. Da li tema 'Čekamo plusiće' treba da bude zaštićena?

    • Da
      138
    • Ne
      170

Molimo vas da se prijavite ili regstrujete da biste glasali.

odgovora

Objavljeno

Ola! Da prijavim kasnjenje gospodjice :) koliko-pojma nemam zaboravih da evidentiram kad je bila ali znam da mi je oko 1.juna bila O pa sad ostaje da se vidi jesam li T ili ulazim, u caskalistu pominjanu, menopauzu ili je nesto trece :lol: Sutra cu biti makar malo pametnija ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ma kakva menopauza,to Mmaza zeza :P

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zone navijam za tebe :babymommy: ja jos nisam dobila prvu menstr posle porodjaja... sad me vec smorilo...

Zone* voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Devojke, bila sam kod ginekologa i bukvalno nista nije pricao. Sama sam i morala da pitam sve. Ali sve mi deluje samo da bi sto vise da uzme para iskreno. Rekao mi je ne moze nikad na osnovu jednog ultrazvuka da se proceni u kojoj sam nedelji vec da dolazim na nedelju dana. Velicina meska je 6.8 cm i pravilnog je oblika to pise na izvestaju inace ni rec mi nije rekao samo da dodjem opet i tako na nedelju dana. Sta mislite po velicini meska koja bi mogla da budem nedelja? Da, nije mi ni rekao da li ima srcanu radnju ali kako sam gledala na ekranu mesak je pulsirao da li je to to? Svakako vise kod njega ne idem

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Bole covek nije normalan,jako je cesto na nedelju dana. Uglavnom kontrole idu na oko mesec dana... idi ti kod drugog.. a na prvom ekspertnom ce ti reci tacno nedelju 

Bole cole i KruelaDeviL volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Bole covek nije normalan,jako je cesto na nedelju dana. Uglavnom kontrole idu na oko mesec dana... idi ti kod drugog.. a na prvom ekspertnom ce ti reci tacno nedelju 

pa znam zato sam i shvatila da samo zeli da idem sto cesce, video uplasena mlada devojka pa ajde da je zaplasim i ima da dolazi stalno. Strasno kakvih ima, a on je na dobrom glasu kod nas. Zakazala sam u petak kod moje doktorke ali nisam mogla da docekam petak pa sam ipak otisla kod njega. A na kraju opet nista ne saznam sem da je 6.8mm mesak. Jedva cekam sledeci pregled ako mi verujes

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Relax girls :) odmah gledate crno. Imala sam fantastičnog ginekologa u Srbiji. Isto mi je rekao da dodjem za nedelju dana kako bi se sve tačno utvrdilo. To se dešava kada je trudnoca rana. On nije mislio da Da odlaziš i kasnije na nedelju dana nego samo ovaj put kako bi sve bilo sigurno. Da se vidi da li napreduje, da li je trudnoca uspešna i to . 

Oni znaju tacnu nedelju ako ti znas kada ti je bila zadnja m. A na osnovu meska on ne može reci koja je nedelja jer je to individualno, može da varira nedelju napred-nazad. Tek kasnije, ukoliko ti nemaš pojma kada si imala zadnju m može da ustanovi nedelju, i to ne opet sa 100% tačnosti.

Vuciguraj i Bole cole volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zone, drzim palčeve :babymommy: i sebi, posto cemo sada na moru imati malo vise vremena a da nismo premoreni, vodimo pomoć za decu :D 

Bubu 2 i Zone* volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Relax girls :) odmah gledate crno. Imala sam fantastičnog ginekologa u Srbiji. Isto mi je rekao da dodjem za nedelju dana kako bi se sve tačno utvrdilo. To se dešava kada je trudnoca rana. On nije mislio da Da odlaziš i kasnije na nedelju dana nego samo ovaj put kako bi sve bilo sigurno. Da se vidi da li napreduje, da li je trudnoca uspešna i to . 

Oni znaju tacnu nedelju ako ti znas kada ti je bila zadnja m. A na osnovu meska on ne može reci koja je nedelja jer je to individualno, može da varira nedelju napred-nazad. Tek kasnije, ukoliko ti nemaš pojma kada si imala zadnju m može da ustanovi nedelju, i to ne opet sa 100% tačnosti.

hvala ti na odgovoru. Iskreno nije mi se svidelo sto je cutljiv bukvalno samo cuti. Morala sam da ga pitam sama recite mi samo da li trudnoca postoji bukvalno nista ne komentarise dok gleda i samo obuci se. E to je bilo sve :). Kao da ja sve moram da znam a ne znam bas nista. Ipak je sve za mene novo i svaka rec mi znaci ali izgleda oni to ne razumeju

Earl Grey voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Retko koji doca mnogo prica,ne brini,da je nesto lose,rekao bo.A ja prva sam zelela da mi ispricaju svaku sitnicu ali,retki su oni.koji to rade.

Bole cole i Earl Grey volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ok ako je rekao sada da dodjes za nedelju dana,ali ako misli na svakih nedelju dana,to je jako cesto...

meni je mesak bio 2,9 i bila sam neka 6 nedelja ali kao sto Earl napisa to je individualno...

Earl srecno i tebi sa plusicem :babymommy:

Earl Grey i Bole cole volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno (Izmenjeno)

Hvala vam puno na odgovorima. Uglavnom svi oko mene su znali na prvom pregledu i koja su tacno nedelja i mesak je bio tako kao tebi pa pretpostavljam da sam malo vise trudna ali videcu i to valjda vec na sledecem pregledu :*

Izmenjeno od strane Bole cole
MakiJana voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Bole Cole, nisam pratila, koliko vi radite na bepcu?

kako ne znas kada ti je bila zadnja menstruacija? 

Licno, sada mogu da se pohvalim da imam doktorku koja voli da priča i previše. Svaki njen pacijent ne izlazi pre pola sata iz njene ordinacija, ona priča i sto ne pitas, i ono sto ti nije ni  u malom mozgu. I da vam kažem, da i nisu bas time zadovoljni svi. Teško je narodu ugoditi :) ona povezuje i dogadjaje iz mog ličnog života sa životom bepca u stomaku. Svaki detalj pita, u vezi sa mnom, u vezi sa muzem. Sve je to povezano 

cak sam se zacudila da je to nekim trudnicama zasmetalo. Valjda ima dosta i rutinskih trudnica, koje nesto i nesto i nisu zainteresovane za bilo kakve detalje.

Dok sam u NovomSadu imala fantastičnog dokotra kod kog nisu dugo trajali pregledi, ali je bio efikasan. Nista nije prepuštao slučaju. I on mi nedostaje. I sada ga povremeno zovem.

MakiJana :babymommy:

Mislim da su se doktori dosta izrutinirali, i ne pridaju neki velik znacaj normalnim trudnoćama. Verovatno se vode time da je bolje da manje pricaju jer onda zene i do normalnog na internetu nadju nenormalno. 

Bole cole voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno (Izmenjeno)

Bole Cole, nisam pratila, koliko vi radite na bepcu?

kako ne znas kada ti je bila zadnja menstruacija? 

Licno, sada mogu da se pohvalim da imam doktorku koja voli da priča i previše. Svaki njen pacijent ne izlazi pre pola sata iz njene ordinacija, ona priča i sto ne pitas, i ono sto ti nije ni  u malom mozgu. I da vam kažem, da i nisu bas time zadovoljni svi. Teško je narodu ugoditi :) ona povezuje i dogadjaje iz mog ličnog života sa životom bepca u stomaku. Svaki detalj pita, u vezi sa mnom, u vezi sa muzem. Sve je to povezano 

cak sam se zacudila da je to nekim trudnicama zasmetalo. Valjda ima dosta i rutinskih trudnica, koje nesto i nesto i nisu zainteresovane za bilo kakve detalje.

Dok sam u NovomSadu imala fantastičnog dokotra kod kog nisu dugo trajali pregledi, ali je bio efikasan. Nista nije prepuštao slučaju. I on mi nedostaje. I sada ga povremeno zovem.

MakiJana :babymommy:

Mislim da su se doktori dosta izrutinirali, i ne pridaju neki velik znacaj normalnim trudnoćama. Verovatno se vode time da je bolje da manje pricaju jer onda zene i do normalnog na internetu nadju nenormalno. 

e ja bih takvog nekog doktora :). 4 meseca smo radili na bebi. Pa ovako 15 aprila sam imala normalnu menstruaciju, obilnu kao i inace. A 18 maja bas kad sam trebala da dobijem samo mi je islo nesto braonkasto 3,4 dana i vrlo malo bude samo na dnevnoj ulosci. Posumnjam ja jos tad i krajem maja kupim test i kao da se videla bleda crta jedva vidljiva. Mislila sam da umisljam i otisla kod ginekologa rekla mi je da sacekam sledecu menstruaciju jer ce mi sigurno i poraniti posto sam imala vrlo malo i to braon boje, tako da me nije ni pregledala. Odlucim ja tako da sacekam, ali grudi su me bolele vec 20 dana unazad a nikako da dobijem i onda uradim ja 15 juna test i ono pozitivan jasno vidljica tamna linija. I sad kada sam ostala trudna ni sama ne znam. A eto ni doktor :)

Izmenjeno od strane Bole cole

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Verujte da je mislio da dolazi na nedelju dana i ubuduce. Tako je meni dr rekla kad sam otisla prvi put. I jos pre prvog puta ja je nazovem da pitam da li mogu da dodjem, hoce li se videti lepo na uz, kaze ona ma hoce, dodji. I kad sam pitala da li ce tad i srce da se vidi, kaze ona da nece, to tek sledece nedelje. I lepo sacekam sledecu nedelju da se sve vidi. Jer sam panicar, a jos po 2500, da dajem svaki put, pa nije me bas svrbelo. I tad posle prvog puta mi kaze da dodjem za dve nedelje na kontrolu. Ja odem, sve ok. Dodji opet na kontrolu za dve nedelje, pa onda posle 10 dana, opet da dodjem da mi dr koji dolazi kod nje uradi ekspertni. Ma kako da ne. Otisla posle tog drugog puta u dz i zavrsila sa njom. Ekspertne radila posle privatno,ali na drugom mestu. Meni je taj njen stav bio lesinarski. Isto je na dobrom glasu, ali da dodam bila, bas zbog takvih situacija. Jer realno da radi u dz, ma sipak bi trazila da me gleda na dve nedelje. Ovamo na mesec i po ti zakazu. Sve ja razumem da je to njima posao, ali moraju i malo osecaja da pokazu i nije da se bas sve vrti oko zarade.

Bole cole voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Licno mi se nikada nije desilo da napravim pauzu od mesec ipo izmedju pregleda. Ako nije uz kod nje, onda je neki skrining na neonatalnoj klinici ili uz u porodilistu, iako sam imala potpuno normalne tri trudnoce. 

Po zakonu moram imati pet pregleda kod doktorke, plus dva skrininga ne neonatlanoj (nt i organ skrining), i dva ili tri puta u svom porodilištu. Plus sve krvne analize, ogtt test i to . Pa sad vi gledajte koliko je to puta :) da li cu kod privatnika ili u državnu službu to je moja odluka. Ali se nikakao ne uklapa da se odmorim mesec dana od dokotra, a kamoli mesec ipo :D 

Drzavbi preteruju ako je samo na mesec ipo dana, a privatnici su ga bas zakuvali ako bu stvarno tako često. Taj u Ns me je zvao na mesec dana, osim kada sam radila amnio, i na početku, on je privatnik. I ovde idem kod privatnog , ona me zove na mesec dana,plus ove ostale u drugim ustanovama koje moram da posetim 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Verujte da je mislio da dolazi na nedelju dana i ubuduce. Tako je meni dr rekla kad sam otisla prvi put. I jos pre prvog puta ja je nazovem da pitam da li mogu da dodjem, hoce li se videti lepo na uz, kaze ona ma hoce, dodji. I kad sam pitala da li ce tad i srce da se vidi, kaze ona da nece, to tek sledece nedelje. I lepo sacekam sledecu nedelju da se sve vidi. Jer sam panicar, a jos po 2500, da dajem svaki put, pa nije me bas svrbelo. I tad posle prvog puta mi kaze da dodjem za dve nedelje na kontrolu. Ja odem, sve ok. Dodji opet na kontrolu za dve nedelje, pa onda posle 10 dana, opet da dodjem da mi dr koji dolazi kod nje uradi ekspertni. Ma kako da ne. Otisla posle tog drugog puta u dz i zavrsila sa njom. Ekspertne radila posle privatno,ali na drugom mestu. Meni je taj njen stav bio lesinarski. Isto je na dobrom glasu, ali da dodam bila, bas zbog takvih situacija. Jer realno da radi u dz, ma sipak bi trazila da me gleda na dve nedelje. Ovamo na mesec i po ti zakazu. Sve ja razumem da je to njima posao, ali moraju i malo osecaja da pokazu i nije da se bas sve vrti oko zarade.

sve se slazem sa tobom. Svima je receno vec na prvom pregledu koja su nedelja i ostalo a on bas nista ne zna sad da mi kaze. A vec za 7 dana ce videti sve. I naravno da odem za 7 bice ipak ti dodji opet malo da pridhe i tako u mrug. Sto ne bi uzimao novac a ja se proceravala na nedelju dana. Ali zakazala sam u drzavno za 5.7 i sacekacu. Necu da idem u medjuvremenu mislim i da nema potrebe. Interesuje me naravno sad sve ali sta ne tu je

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Licno mi se nikada nije desilo da napravim pauzu od mesec ipo izmedju pregleda. Ako nije uz kod nje, onda je neki skrining na neonatalnoj klinici ili uz u porodilistu, iako sam imala potpuno normalne tri trudnoce. 

Po zakonu moram imati pet pregleda kod doktorke, plus dva skrininga ne neonatlanoj (nt i organ skrining), i dva ili tri puta u svom porodilištu. Plus sve krvne analize, ogtt test i to . Pa sad vi gledajte koliko je to puta :) da li cu kod privatnika ili u državnu službu to je moja odluka. Ali se nikakao ne uklapa da se odmorim mesec dana od dokotra, a kamoli mesec ipo :D 

Drzavbi preteruju ako je samo na mesec ipo dana, a privatnici su ga bas zakuvali ako bu stvarno tako često. Taj u Ns me je zvao na mesec dana, osim kada sam radila amnio, i na početku, on je privatnik. I ovde idem kod privatnog , ona me zove na mesec dana,plus ove ostale u drugim ustanovama koje moram da posetim 

 

Ozbiljno, na mesec i po mi je bilo zakazivano u dz, do ulaska u 9. mesec. Izmedju su bila dva ekspertna kod privatnog dr. Od devetog je na nedelju dana, po potrebi i manje. Svaki put kad sam isla dan ranije uradim kks i urin i to mu odnesem. Zato i kazem da mi je van svake pameti kad je kod privatnog potrebno toliko cesto, a ovamo opusteno. Zato i dolazim do zakljucka da se sve vrti oko zarade.

Bole cole voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

IiiI idemo nova tura nova garnitura. Krampaca se pritajila samo dok se nisam ponadala... Vise srece u sledecem izvlacenju. 

Maki da sto pre dobijes i onda ne dobijes;) EG da vam more bude plodonosno.  :babymommy: za obe

Earl Grey voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Maki, naravno da necemo, ali moram da priznam da je mnogo psihicki lakse podneti razocarenje sada kad imamo jednog zvrka kraj sebe. ^_^

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

E to jeste... plus uzmi u obzir da ti se mozda jos nije sve unormalilo sa hormonima (mislim na porodjaj, dojenje...)... Bice brzo plusic :wub:

Zone* voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dosla vestica :D:D:D

Super, sada u akciju pa u trimestre. ;)

MakiJana voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.