Čekamo plusiće

Plusići   308 votes

  1. 1. Da li tema 'Čekamo plusiće' treba da bude zaštićena?

    • Da
      138
    • Ne
      170

Molimo vas da se prijavite ili regstrujete da biste glasali.

odgovora

Objavljeno

Zene dao mi doca da radim krvu sliku i izmedju ostalog TSH i ft4, je l mi to dovoljno ili mora i T3? Nisam sigurna? 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zene dao mi doca da radim krvu sliku i izmedju ostalog TSH i ft4, je l mi to dovoljno ili mora i T3? Nisam sigurna? 

U trudnoći su najbitniji TSH i ft4.

Namazana Sova voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

U trudnoći su najbitniji TSH i ft4.

nisam jos bebasta.... :D valjda cu biti uskoro...

Sena13 i Kolibri volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni je prosli mesec kasnilo deset dana,uradila 2 testa i oba naravno negativna a ja se bas mnoogoo nadala i verovala da sam konacno trudna.Taman da zovem i zakazem kod dr kad ono stigla vestica.Sad sam pocela da pijem folnu,mada sam kupila "folnak" a ne znam da li on moze pre zaceca ili sam trebala da uzmem Femibion ili neku od tih... A kupila i macinu travu ali mi je uzasno gorka i nisam uspela da popijem.Bas sam nekako smorena :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Cestitaaaaaaam! Jesi se prijavila u prvake?

Bas mi je drago da plusici napreduju, poslednjh par meseci je bas bilo dosta uspeha, nadam se da ce tako biti i dalje. 

nesto sam malo pisala ali onda je bebac puko.. Bebica 3,2cm danas sve u redu osim mokrace imam neke bakterije to cu sutra provjerit tsh mi je 2,03 to je ok..

Da bilo je uspeha u poslednje vreme a sad je i na vama red da odete u prvake : )

Sanja 79, bepce, Kikiriki i 1 ostali volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

nesto sam malo pisala ali onda je bebac puko.. Bebica 3,2cm danas sve u redu osim mokrace imam neke bakterije to cu sutra provjerit tsh mi je 2,03 to je ok..

Da bilo je uspeha u poslednje vreme a sad je i na vama red da odete u prvake : )

Ja sam vec u drugom trimestru! :baby: 16 nedelja, nadam se da ce i ostali sa ove teme cim pre za nama. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

nesto sam malo pisala ali onda je bebac puko.. Bebica 3,2cm danas sve u redu osim mokrace imam neke bakterije to cu sutra provjerit tsh mi je 2,03 to je ok..

Da bilo je uspeha u poslednje vreme a sad je i na vama red da odete u prvake : )

ja cekam sovu i senu...i eto nas

jesu li se javljale ljuba i naja

 

Maajaa:) i Namazana Sova volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Naja se javila na Vto temi, Ljubinka nije da sam ja videla

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ja cekam sovu i senu...i eto nas

jesu li se javljale ljuba i naja

 

Putuj igumane.... samo vas dve lepo pod ruku pa u prvake... necu ja jos!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

a ne,neces ovog puta sovice...idemo sve zajedno !

ja sam radila i antitela stitne...ali dovoljno je ft4 i tsh

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

a ne,neces ovog puta sovice...idemo sve zajedno !

ja sam radila i antitela stitne...ali dovoljno je ft4 i tsh

 

Znam sta ti pricam! Necu ja jos skoro... pitanje je da li cu uopste! Ne cekajte vi mene nego lepo put pod noge pa na drum! :D 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno (Izmenjeno)

Na zalost - nista. Beta negativna, izgleda da me je zapao 'pokvaren' test. Nema veze, ionako smo punom parom usli u pripremu za VTO. Bice!!! :D

Ma kako  ja nisam u toku što se tiče testa... ccccc! I naravno da će biti!! :wub:

 

Kikiriki, pa dve devojčice!! Čestitam ti, draga!!! 

Izmenjeno od strane .Naja.
Maajaa:) i Kikiriki volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da li neko zna da mi objasni kad se radi ogtt test,tj. zbog cega?Krvna slika mi je ok,secer u normali.Da li postoji mogucnost da taj rezultat ipak drugacije pokaze i da to sprecava zacece?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moja krvna slika je bila odlična, secer normalan, a radila sam taj test, jer je endokrinolog sumnjala na insulinsku rezistenciju, jer imam policisticne jajnike i imali smo problem sa zacecem. Njene sumnje se potvrdile i pijem tefor već skoro tri godine. Trebali smo krajem ovog meseca na vto, ali eto pre tačno mesec dana smo saznali da sam trudna... :-) 

pupsik i Maajaa:) volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni niko nikad nije spomenuo da mozda imam policisticne jajnike.Da li i mimo toga mogu da imam insulinsku rezistenciju?Bas lepo sto ste ipak uspeli prirodnim putem :)

pupsik voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pretpostavljam da može, ali zaista nisam sigurna... Verujem da ce se javiti neko ko zna... Ja imam policisticne jajnike, insulinsku rezistenciju, nemam ovulacije, dragi los spermogram i eto nekako smo uspeli... :-) 

pupsik voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni niko nikad nije spomenuo da mozda imam policisticne jajnike.Da li i mimo toga mogu da imam insulinsku rezistenciju?Bas lepo sto ste ipak uspeli prirodnim putem :)

Ne brini mnogo oko necega sto ti jos nije potvrdjeno. Insulinska rezistencija moze da se javi ako nemas policisticne jajnike, ali obicno ide jedno sa drugim. Takodje, insulinska rezistencija moze da ti pravi komplikacije oko zaceca. Ako je i imas, ne brini, resivo je, cak u nekim slucajevima i samo ishranom. U svakom slucaju je odlicno sto te je doktor uputio da uradis ogtt. Drzi se ti tog doce i uzivaj! Mnoge devojke izgube po dve-tri trudnoce dok se doktori sete da bi mozda mogli da urade ogtt. Nadam se da ce to sve biti dobro! :* 

Kikiriki, Vladana I i pupsik volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja Imam insulinsku rezistenciju i nemam policisticne jajnike 

Vladana I voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hm... A ja dobila uput pre nekih 6 neseci a nisam ni uradila jer mi delovalo nepotrebno. Nista,idem cim se vratim sa odmora.Jel ima odredjeni dan ciklusa kad se radi?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hm... A ja dobila uput pre nekih 6 neseci a nisam ni uradila jer mi delovalo nepotrebno. Nista,idem cim se vratim sa odmora.Jel ima odredjeni dan ciklusa kad se radi?

Oggt se radi tako sto kada dodjes izvade ti krv, onda popijes otopljenu glukozu u casi vode, posle cega ti izvade krv jos dva puta na 60 min i 120 min. Upustvo kako jedes i pijes pre testa daju ti u labu. Dakle mozes da ga radis kad god osim u preiodu vesticare, jer tada se bas i ne vadi krv. Gadno je, jer je ta glukoza odvratna i dok je pijes bas je gadno i dugo traje! 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da,citala sam vec o tome kako je grozno ali izdrzacu nekako :) Samo nisam znala da li mora neki odredjeni dan ciklusa.Hvala!

pupsik voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zene moje sta je ovo sa forma jedan dan hoce jedan dam nece...nisam se uopste mogla ulogovati....kod mene jos nista nema(tuzna)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zene TSH mi je 3,49! U cetvrtak idem kod doce? Kako se skida TSH? Kaze da je referentna vrednost do 4, a znam da ste pisalr da za zacece treba da bude izmedju 1 i 2. Jesam u problemu?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

TSH se skida povecanjem doze leka za stitnu ( Eutirox).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zene TSH mi je 3,49! U cetvrtak idem kod doce? Kako se skida TSH? Kaze da je referentna vrednost do 4, a znam da ste pisalr da za zacece treba da bude izmedju 1 i 2. Jesam u problemu?

Zene TSH mi je 3,49! U cetvrtak idem kod doce? Kako se skida TSH? Kaze da je referentna vrednost do 4, a znam da ste pisalr da za zacece treba da bude izmedju 1 i 2. Jesam u problemu?

sovice tsh mora biti oko 2 moras malo da spustis

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.