Čekamo plusiće

Plusići   308 votes

  1. 1. Da li tema 'Čekamo plusiće' treba da bude zaštićena?

    • Da
      138
    • Ne
      170

Molimo vas da se prijavite ili regstrujete da biste glasali.

odgovora

Objavljeno

A FSH? 

 

Daco nisu uvek bitne samo ref vrednosti, već i njihov međusobni odnos.

Fsh mi je 9.44

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

cure vac dva ciklusa mene grudi ne bole u pms-u sta bi to moglo biti :huh:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

cure vac dva ciklusa mene grudi ne bole u pms-u sta bi to moglo biti :huh:

Ne znaci nista draga. Ne brini! Mene tri put bole - dva ne bole, pa me onda odvale, pa opet ne bole, pa me opet bole... Nekada imam teske PMSove, nekada ne osetim nista. Samo dobijem i prodje tako. Nemoj da brines zbog toga. ljubim

Kikiriki i ivannnica volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Draga Daco drago  mi je da si se aktivirala po pitanju pretraga. Iskreno se nadam da ako postoji ikakav problem da je lako resiv, najvise bih volela da problema nema i da uskoro parimo okice sa tvoje dve crtice, pa da te odpratimo u prvake!

pupsik, Kikiriki i Daca87 volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

devojke, pored svih pretraga koje treba obavezno da uradite pre trudnoce brisevi, hormoni, spermogrami, TORCH, HSG, uradite i trombofiliju obavezno....to je sada baš široko rasprostranjeno - može da bude razlog za nenastupanje trudnoce, i jeste skoro siguran razlog za pobacaj (ako se ne dobija terapija). 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Draga Daco drago  mi je da si se aktivirala po pitanju pretraga. Iskreno se nadam da ako postoji ikakav problem da je lako resiv, najvise bih volela da problema nema i da uskoro parimo okice sa tvoje dve crtice, pa da te odpratimo u prvake!

hvala ti draga na lepim zeljama...,nadam se da cemo sve u prvake,da se ova tema zatvori :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

sovice :babymommy:

da se nadovezem pupsik....insulinska takodje grrrr

 

Da se žene ne zbune, test je OGTT, insulinska je jedna od dijagnoza koja se može tako utvrditi kao i hiperinsulinemija, jipoinsulinemija itd... samo što je ir najčešća.

pupsik voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Fsh mi je 9.44

Lh 12, FSH 9. U ovom periodu ciklusa bi FSH trebao biti veći od LH, jer FSH je folikulostimulirajući hormon koji utiče na rast folikula, u ovulatornoj fazi cca 12-14dc pada FSH i skale LH koji utiče na pucanje folikula i otpuštanje j.ć. Ako je 2-5dc Lh veći od FSH on ga blokira i folikuli ne mogu da porastu. Kada je Lh duplo viši od FSH 2-5dc prisutna je inverzija, i sumnja se na PCOS, i dalje se radi analiza OGTT, koju svakako nije na odmet da uradiš. Kod tebe nije toliko velika razlika ali inverzija je svakako prisutna pa bi ipak trebalo da odeš sa nalazima kod dr da ti protumači i da savet. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Lh 12, FSH 9. U ovom periodu ciklusa bi FSH trebao biti veći od LH, jer FSH je folikulostimulirajući hormon koji utiče na rast folikula, u ovulatornoj fazi cca 12-14dc pada FSH i skale LH koji utiče na pucanje folikula i otpuštanje j.ć. Ako je 2-5dc Lh veći od FSH on ga blokira i folikuli ne mogu da porastu. Kada je Lh duplo viši od FSH 2-5dc prisutna je inverzija, i sumnja se na PCOS, i dalje se radi analiza OGTT, koju svakako nije na odmet da uradiš. Kod tebe nije toliko velika razlika ali inverzija je svakako prisutna pa bi ipak trebalo da odeš sa nalazima kod dr da ti protumači i da savet. 

Citao mi je ginekolog rezultate i njemu je to sve ok...,sad si me zabrinula...

Kako god,planirala sam da zakazem da uradim bestije pa da mi drugi dr pogleda rezultate...

Hvala ti...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zene moje gdje ste mi kako ste?nisam bila tu nesto mi nije htjeo da udje na forum?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Citao mi je ginekolog rezultate i njemu je to sve ok...,sad si me zabrinula...

Kako god,planirala sam da zakazem da uradim bestije pa da mi drugi dr pogleda rezultate...

Hvala ti...

daco ako je tako ogtt pod obaveznnnnoooo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

daco ako je tako ogtt pod obaveznnnnoooo

To nmg da izvedem sad nikako jer radim svaki dan od 08-16...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

To nmg da izvedem sad nikako jer radim svaki dan od 08-16...

probaj da uzmes jedan dan...razumem ja da su poslodavci zeznuti...ali probaj da iskukas

ako uspes onda da ti ispisemo sta da radis pre testa

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

probaj da uzmes jedan dan...razumem ja da su poslodavci zeznuti...ali probaj da iskukas

ako uspes onda da ti ispisemo sta da radis pre testa

Ma mogu samo da dam otkazni rok i nista drugo...

Godisnji ne mogu da dobijem koji mi sleduje po zakonu a ne slobodan dan...,uzas...

Svakako cu se potruditi da nesto izmuvam,ali tesko ...

A nedeljom nista ne radi... :(

ivannnica voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno (Izmenjeno)

.

Izmenjeno od strane Sena13

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Seno jesu stigli rezultati bete, šta kažu?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

stigle analize...ni traga od anemije kreatinin snizen glukoza naste 4,7 do sada nikad nije bila ispod 5

stigli i hormoni stitne:

TSH 2,13

free T4 14,1

TPO <37,0

znaci stitnjaca perfektna :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Citao mi je ginekolog rezultate i njemu je to sve ok...,sad si me zabrinula...

Kako god,planirala sam da zakazem da uradim bestije pa da mi drugi dr pogleda rezultate...

Hvala ti...

Ako dr kaže da je ok onda verovatno jeste ok. Verovatno se pažnja obraća tek ako je duplo viši, jer bi ti dr inače ranije to prokomentarisao. 

Daca87 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jeeee radi bebac napokon.. Drage moje samo da vam javim danas u 11 idem na uzv, to ce biti drugi po redu na prvom je bilo sve u redu beba 8 mm.. Usla sam u deseti tt i javljam vam kasnije novosti i naravno prasiimm vas sve

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jeeee radi bebac napokon.. Drage moje samo da vam javim danas u 11 idem na uzv, to ce biti drugi po redu na prvom je bilo sve u redu beba 8 mm.. Usla sam u deseti tt i javljam vam kasnije novosti i naravno prasiimm vas sve

Cestitaaaaaaam! Jesi se prijavila u prvake?

Bas mi je drago da plusici napreduju, poslednjh par meseci je bas bilo dosta uspeha, nadam se da ce tako biti i dalje. 

Maajaa:) voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Seno jesu stigli rezultati bete, šta kažu?

Na zalost - nista. Beta negativna, izgleda da me je zapao 'pokvaren' test. Nema veze, ionako smo punom parom usli u pripremu za VTO. Bice!!! :D

Kikiriki voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

E pa dobro, moraju sad blizanci da budu. Srećno!

Sena13 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Na zalost - nista. Beta negativna, izgleda da me je zapao 'pokvaren' test. Nema veze, ionako smo punom parom usli u pripremu za VTO. Bice!!! :D

Seno draga, verujem da je ovo bila samo generalna proba! :D ljuuubiiim

Sena13 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.