Čekamo plusiće

Plusići   308 votes

  1. 1. Da li tema 'Čekamo plusiće' treba da bude zaštićena?

    • Da
      138
    • Ne
      170

Molimo vas da se prijavite ili regstrujete da biste glasali.

odgovora

Objavljeno

tsh mora da bude ispod 2,5 a normala je do 4. Ja sam imala 3,17 i meni su to regulisali. 

Mn je tsh 1.560

Ref vrednosti su 0.270-4.200

Lh mi je blizu gornje granice...

Mn je 12.13

Ref vrednosti su 2.40-12.60

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

TSH ti je idealan za trudnoću. Ostalo ne znam. Sačekaj amh, on ti pokazuje kolike su ti zalihe jajnih ćelija. I muž obavezno spermogram.

Daca87 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

radi fiorum jejjejej...samo da kazem da je meni tsh preko 2.5 ali niko mi to nije regulisao 2 endokrinologa kazu da nema potreba hm...

KIKI tvoje tracice su mi juce pokayale jake 2 crte hihihihi 

Kikiriki i ivannnica volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

pa de ste mi zenice nedostajete puno (poljubac)!!!!!

jacaa0203 i Daca87 volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dobro jutro :rolleyes: Dugo vas pratim, sad bih nesto i da vas priupitam. Naime, dobijam , u proseku na 25.dan, 13.dan sam imala belance i radilo se na bebi,e, sad...Juce, 20.dc sam imala braonkast sekret, samo je izasao, i to je to. Normalno, odmah sam radila test, iako sam svesna da je prerano, nista.Sta mislite, jel moguce da je to implemetacijsko krvarenje? Ako nije to, sta bi moglo da bude, na osnovu vaseg iskustva? Hvala

Kikiriki voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dobro jutro :rolleyes: Dugo vas pratim, sad bih nesto i da vas priupitam. Naime, dobijam , u proseku na 25.dan, 13.dan sam imala belance i radilo se na bebi,e, sad...Juce, 20.dc sam imala braonkast sekret, samo je izasao, i to je to. Normalno, odmah sam radila test, iako sam svesna da je prerano, nista.Sta mislite, jel moguce da je to implemetacijsko krvarenje? Ako nije to, sta bi moglo da bude, na osnovu vaseg iskustva? Hvala

Veoma je moguce...,sacekaj jos par dana pa ponovi test...

Ako si u mogucnosti,uradi betu za 2-3 dana...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

@Jeca 90 hi hi znači sad u napad!!! Meni je prof.dr. Vera Popović http://www.mfub.bg.ac.rs/dotAsset/64804.pdf rekla ovako: kod bebe štitna žlezda se aktivira u 10-12 nedelji, do tad koristi maminu. Ako mamina daje vrednosti veće od onih koje bebi prijaju, beba može da odustane. Odnosno, ne mora, može sve da bude i u redu, jer nema studije koja 100% dokazuje da je tsh veći od 2,5 napravio problem kod trudnoće, ali je primećeno da je procenat uspešnih trudnoća veći kod žena sa tsh između 1-2/2,5. Samo da znaš, ne zna ovo svaki endokrinolog, ja sam bila kod jednog privatnika i on me je bledo gledao na ovu informaciju...

Jeca 90 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Stigli rezultati AMH,ali nece preko tel da mi kazu,moram po njih...

Gde je logika?

Ne kapiram...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zeneee...,pomoc,uplasena sam...

Amh mi je 2.19

Jel to malo?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Daco, Coje ti je sve napisala na temi VTO. Ako su ti jajovodi prohodni, materica ok i mužu spermogram dobar, onda su ti odlične šanse da ćeš da zatrudniš. Ako folikulometrija ne odradi posao, ideš na inseminaciju pa ako baš ništa od toga ne uspe sa VTO imaćeš ogromne šanse. Samo da znaš, mnogo mi je drago što si počela da se ozbiljno boriš za bebu :) samo tako i samo napred, onaj gore gleda i verujem da će tvoju borbu da nagradi onim što želiš. A ja sa svoje strane ti šaljem voz prašinice... :)

cojecoje, Daca87 i pupsik volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Daco, Coje ti je sve napisala na temi VTO. Ako su ti jajovodi prohodni, materica ok i mužu spermogram dobar, onda su ti odlične šanse da ćeš da zatrudniš. Ako folikulometrija ne odradi posao, ideš na inseminaciju pa ako baš ništa od toga ne uspe sa VTO imaćeš ogromne šanse. Samo da znaš, mnogo mi je drago što si počela da se ozbiljno boriš za bebu :) samo tako i samo napred, onaj gore gleda i verujem da će tvoju borbu da nagradi onim što želiš. A ja sa svoje strane ti šaljem voz prašinice... :)

Hvala ti puno na podrsci...

Napokon sam finansijski stala na noge da krenem...

Pisala sam vec o tome,da ne davim...

Sad cu miko,ureo i onu trecu bestiju i dragi spermogram pa cemo videti sta dalje...

Kikiriki i pupsik volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

daco spermogram...amh ti je dobar pa nemas ti 5godina da bude visi...opusti se hormoni su dobri :babymommy:

Daca87 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

caos ja se ne osecam najbolje mislim da je anemija u pitanju (imala bas obilno krvarenje)

u petak radim analize za anemiju i stitnu

bas me srozala terapija za IR nemam snage a kilaza spala na 43 kg...gladna sam i nervozna

sad sumnjam i na hormone stitne zbog insulinske i povisenog prolaktina...samo mi treba jos ta terapija i onako sam ko kokoska kupim sve lekove po kuci

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

daco spermogram...amh ti je dobar pa nemas ti 5godina da bude visi...opusti se hormoni su dobri :babymommy:

Videcemo kada cemo moci da ga radimo,nidam glupaca pitala juce gde ga rade...:huh:

I da li se uopste i radi kod nas...

@učiteljica,da li ti mozda znas?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Grlim plusićke i šaljem bebi prašinicu! :*

Nedostajes draga..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Videcemo kada cemo moci da ga radimo,nidam glupaca pitala juce gde ga rade...:huh:

I da li se uopste i radi kod nas...

@učiteljica,da li ti mozda znas?

Spermogram se radi u dz kod na u Vs ali spermokulturu ne rade. Mi smo to u privatnoj laboratoriji nije bilo skupo.

Drzim fige da brzo zabebite.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Inace ja imala jedan ciklus nakon prestanka dojenja i sad evo vec kasni dve nedelje a trudna nisam. Znam da treba vremena da se ustali ali opet me nervira.

Bila i do mog homeopate. Opet ne valja nervni sistem,stitna,imuni i jajnici zeke pa sam dobila terapiju i za tri nedelje na kontrolu. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Spermogram se radi u dz kod na u Vs ali spermokulturu ne rade. Mi smo to u privatnoj laboratoriji nije bilo skupo.

Drzim fige da brzo zabebite.

Hvala draga...

Ma icicu i privatno samo ako moze...

Bolje fa skratim proces da mi se dragi ne predomisli... :D

 

učiteljica i Kikiriki volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nedostajes draga..

:*** 

Bebac mi nije radio nekoliko meseci, a i nisam nešto puno puta ni pokušavala da se ulogujem :*

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

To je do bebca draga...

Kako si mi ti,dta imate novo?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ivannnice :( nemam ništa pametno da ti kažem jer se ne razumem u tvoju vrstu problema, ali ako to nešto znači, šaljem ti puno pozitivne energije.

ivannnica voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mn je tsh 1.560

Ref vrednosti su 0.270-4.200

Lh mi je blizu gornje granice...

Mn je 12.13

Ref vrednosti su 2.40-12.60

A FSH? 

 

Daco nisu uvek bitne samo ref vrednosti, već i njihov međusobni odnos.

Kikiriki voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.