Čekamo plusiće

Plusići   308 votes

  1. 1. Da li tema 'Čekamo plusiće' treba da bude zaštićena?

    • Da
      138
    • Ne
      170

Molimo vas da se prijavite ili regstrujete da biste glasali.

odgovora

Objavljeno

kaficica - to je to, kakve blede crtice - ovo se bas fino vidi - jeste jaca na Viola testu ali ja je bez problema vidim i na ovom drugom.

Sto se grla tice mi koristimo super prirodni lek (evo mog muza je za dan 'digao' iz kreveta i smirio simptome teze prehlade/gripa): 1 limun (neprskan ili dobro oriban) isecen na tanke listice, 1 komad svezeg korena djumbira (velicine malog prsta) takodje iseckan na tanke listice, teglica meda. U praznu teglu redjas red limuna, red djumbira, red limuna i tako dok ta dva ne potrosis. Preko toga sipas zagrejan med (stavi teglicu sa medom u kipucu vodu - em ukloni ako je bilo sta kristalizacije, em je med tecniji i laksi za sipanje, em topao med bolje 'izvuce' sta treba iz limuna i djumbira). Teglu u kojoj je mesavina zatvoris i pustis da prenoci u frizideru i sutradan vec mozes da pocnes da je koristis. Koristis je ili kao sirup na kasicicu, ili je razmutis u vodi ili u caju. I dobrog ukusa i mnogo pomaze kod prehlada i virusa jer sva tri sastojka imaju antibakterijsko i antiviralno dejstvo. 

Nece grom u koprive niti mene sreca da neocekivano zatrudnim. Ne nadam se uopste vec cekam da prodje par meseci pod lekovima pa da krenemo sa IUI i VTO. A odmoriti se necu ni kada beba dodje - nemam pravo na porodiljsko tako da moram da se vratim na posao 2 nedelje (4 max ako ustedim odmore i iskukam od direktora) posle porodjaja. 

 

aaauuuuu da nemas ni porodiljsko pa to je katastrofa :o 

Zene 3dc mi je i hocu da radim one hormone sto mi je doktorica rekla...medjutim zbunjuje me prolaktin i Lh hormon...kad da zradim lh citala sam da se radi pred ovulaciju? a prolaktin 3 puta na dan se vadi krv?  sutra sam mislila uraditi testosteron, fsh i prolaktin. a lh i progesteron kad bude trebalo. znam da je progest.21dc al ne znam lh je li tacno sto sam citala

E ovako meni je doktorka iz N.Front rekla LH,FSH i estradiol se obavezno rade zajedno. Ako nema jednog ko da nista nisi uradila. Ja sm tako ponavljala jer sam uradila bez estradiola. 

Prolaktin sam vadila isto tad 3 dc tri puta na svaka tri sata a progesteron kazu ide 21.dc ali to pod uslovom da su ti ciklusi redovni na 28 dana. On se radi na sredini postovulatornog perioda. Ako dobijas na 30,35 dana onda se ne radi 21.dc ako me razumes ;) 

Kaficice divne su crtice. Cekamo sredu da vidimo jos tamnije :wub: 

Black Diamond voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ameri :D  Ali nije toliko lose - i muz i ja cemo raditi od kuce tako da uz malo profesionalne pomoci (unajmicemo babicu) - mislim da cemo progurati kriticni period. Ipak, kad radim od kuce, mogu da ustanem od stola kad ja hocu, da radim dve stvari paralelno a kad smo jos oboje tu - onda to i nece biti prevelika drama (nadam se). Ma... samo da bude bebe jednog dana - na glavu da me postavis snaci cu se :D

Sackili, .Naja., Ljubinka i 1 ostali volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ameri :D  Ali nije toliko lose - i muz i ja cemo raditi od kuce tako da uz malo profesionalne pomoci (unajmicemo babicu) - mislim da cemo progurati kriticni period. Ipak, kad radim od kuce, mogu da ustanem od stola kad ja hocu, da radim dve stvari paralelno a kad smo jos oboje tu - onda to i nece biti prevelika drama (nadam se). Ma... samo da bude bebe jednog dana - na glavu da me postavis snaci cu se :D

Bice uskoro draga. :wub: 

Sena13 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Seno, ova godina je naša!!! Ni na trenutak ne sumnjaj i tačka, velika. Uhh i meni se bliži, baš baš bliži.

Od 01.02. sam na bolovanju, pa onda kad krene ciklus a to će biti negde oko 13.02. ( 2, 3 dana gore dole) krećem sa stimulacijom i pa posle 8 dana u Prag. Uhhh... jedva čekam samo da krene.

Kafičice, to je to. Lepe crtice!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Seno, ova godina je naša!!! Ni na trenutak ne sumnjaj i tačka, velika. Uhh i meni se bliži, baš baš bliži.

Od 01.02. sam na bolovanju, pa onda kad krene ciklus a to će biti negde oko 13.02. ( 2, 3 dana gore dole) krećem sa stimulacijom i pa posle 8 dana u Prag. Uhhh... jedva čekam samo da krene.

Kafičice, to je to. Lepe crtice!!

Najice evo vec pocinjem da navijem i jako jakoooo drzim fige :wub: 

.Naja. voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Seno, ova godina je naša!!! Ni na trenutak ne sumnjaj i tačka, velika. Uhh i meni se bliži, baš baš bliži.

Od 01.02. sam na bolovanju, pa onda kad krene ciklus a to će biti negde oko 13.02. ( 2, 3 dana gore dole) krećem sa stimulacijom i pa posle 8 dana u Prag. Uhhh... jedva čekam samo da krene.

Kafičice, to je to. Lepe crtice!!

Najice evo vec pocinjem da navijem i jako jakoooo drzim fige :wub: 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Najo i ja i ja... 'cu da izvadim kostim cheerleadersice iz ostave i sa sve pomponima da navijam dok ne javis veliku betu :D <3

Sackili, Ljubinka i .Naja. volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Učo, Seno hvala vam! :wub: naravno, biće uzvraćeno i u vašem slučaju! 

učiteljica voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Učo, Seno hvala vam! :wub: naravno, biće uzvraćeno i u vašem slučaju! 

Nista 'hvala' nego dve crtice na sunce u martu! Samo to ti priznajem :D

 

.Naja. voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Najo,uz tebe smo svim silama :wub: obavestavaj nas redovno

.Naja. voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kaficice kad planiras da uradis betu? :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

drage moje bilo je keksa ujutro i sad veceras, kasno uvece primetila sam da sam sva mokra, kad sam se obrisala sam neki gumenast, rastegljivu... Nesto... Lici mi na belance samo nije tako providno, vise je kao ledeni caj zele :DSta to znaci? Pocetak plodnog razdoblja ili? Kad otprilike mogu da ocekujem ovulaciju? Jel prosla, jel sada, ili ce tek biti?

e da, 12-13 dan ciklusa mi je. Ciklusi traju 30 dana

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jao Najo sva sam ustreptala od lepih vesti.

Brzo ce sve to da se desi. Svim srcem ti zelim da sve prodje bolje nego sto mozes uopste i da zamislis. <3  

Kaficice cestitam <3 

Nije ovo dzaba prestupna godina bice beba ovde vise nego ikad <3 

Svakoj po roda ;-) 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Seno, ova godina je naša!!! Ni na trenutak ne sumnjaj i tačka, velika. Uhh i meni se bliži, baš baš bliži.

Od 01.02. sam na bolovanju, pa onda kad krene ciklus a to će biti negde oko 13.02. ( 2, 3 dana gore dole) krećem sa stimulacijom i pa posle 8 dana u Prag. Uhhh... jedva čekam samo da krene.

Kafičice, to je to. Lepe crtice!!

joj drzim palceve ti i moja drugarica u isto vreme samo ne isti grad...dace bog da dobijete obe bar blizance :baby:

.Naja. voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

drage moje bilo je keksa ujutro i sad veceras, kasno uvece primetila sam da sam sva mokra, kad sam se obrisala sam neki gumenast, rastegljivu... Nesto... Lici mi na belance samo nije tako providno, vise je kao ledeni caj zele :DSta to znaci? Pocetak plodnog razdoblja ili? Kad otprilike mogu da ocekujem ovulaciju? Jel prosla, jel sada, ili ce tek biti?

e da, 12-13 dan ciklusa mi je. Ciklusi traju 30 dana

ada spremi se sad udarnicki i kreci p.sluz se javlja pre ovulacije dan dva....:D

mi evo krenuli na spermogram nadam se da je o.k;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

sta je sad bolje? Juce ujutro smo lupili x, uvece se to pojavilo... Da li da danas lupimo isto x ili pauza pa bolje sutra? Ili?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Drage devojke, nova sam na forumu...pa rekoh i ja da se pridružim u čekanju plusića ili crtica:rolleyes:

Danas bih trebala da dobijem mens. Uvek je redovno...pa videćemo. Juče sam kupila test i mislila jutros da uradim...ali nešto sam se predomislila i odlučila da ga uradim ipak sutra (mada znam da bi se već negde trebalo i danas pokazati, ali ajde da budem kao malo strpljiva;)

Uhhh...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Drage devojke, nova sam na forumu...pa rekoh i ja da se pridružim u čekanju plusića ili crtica:rolleyes:

Danas bih trebala da dobijem mens. Uvek je redovno...pa videćemo. Juče sam kupila test i mislila jutros da uradim...ali nešto sam se predomislila i odlučila da ga uradim ipak sutra (mada znam da bi se već negde trebalo i danas pokazati, ali ajde da budem kao malo strpljiva;)

Uhhh...

zelim ti srecu da ugledas dvije crtice i naravno ako budu stavi slikicu da i mi vidimo ;) 

Ee i svaka cast na strpljenju ja sam bila toliko nestrpljiva da sam uradila u podne hheeh

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Drage devojke, nova sam na forumu...pa rekoh i ja da se pridružim u čekanju plusića ili crtica:rolleyes:

Danas bih trebala da dobijem mens. Uvek je redovno...pa videćemo. Juče sam kupila test i mislila jutros da uradim...ali nešto sam se predomislila i odlučila da ga uradim ipak sutra (mada znam da bi se već negde trebalo i danas pokazati, ali ajde da budem kao malo strpljiva;)

Uhhh...

dobro nam dosla I sto pre otisla sa ove teme u ttrimestre

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

dobro nam dosla I sto pre otisla sa ove teme u ttrimestre

Hehehe...baš si me nasmejala:D

Hvala Daca87:)

Daca87 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kaficice cestitam na crticamaaaa prelije  u trudnocu ti zelimmm :babymommy:

Mala visnja - zelim ti srecu da ugledas dvije crticeeee i da nas sve obradujes :D

Ja sam danas radila one hormone sto sam pisala neki dan pa vidjet cemo kakvi ce biti..postavit cu vam sliku cim odem po nalaz.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.