Čekamo plusiće

Plusići   308 votes

  1. 1. Da li tema 'Čekamo plusiće' treba da bude zaštićena?

    • Da
      138
    • Ne
      170

Molimo vas da se prijavite ili regstrujete da biste glasali.

odgovora

Objavljeno

Zenske da li je rano da se uradim test treba da dobijem za 6dana? Pocele su i grudi da me bole ,a stomak i kicma me bolucka vec nekoliko dana kao kad treba da dobijem, uradila test danas ono negativan pa me zanima da li je rano .:*

Rano je ;)

Kiki92 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ee hvala vam zenske puno ulile ste mi nadu....:wub:

učiteljica voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kod mene jutros test negativan...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kod mene jutros test negativan...

:(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ana,glavu gore...Koliko dugo pokusavate?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kod mene jutros test negativan...

:(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

 

Drage moje, danas su mi dva doktora potvrdila da je sa trudnocom sve u redu. Da sve raste i razvija se normalno, hvala Bogu. Strogo mirovanje mi je doktor preporucio u sledece dve nedelje do kontrole. Radila sam i betu danas i rezultat je 49701 ^_^

U cetvrtak cu je ponoviti da vidimo jel raste pravilno. Inace veliki smo cak jedan centimetar :rolleyes:

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Drage moje, danas su mi dva doktora potvrdila da je sa trudnocom sve u redu. Da sve raste i razvija se normalno, hvala Bogu. Strogo mirovanje mi je doktor preporucio u sledece dve nedelje do kontrole. Radila sam i betu danas i rezultat je 49701 ^_^

U cetvrtak cu je ponoviti da vidimo jel raste pravilno. Inace veliki smo cak jedan centimetar :rolleyes:

 

super draga...

iskrica123 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Super iskrice, sad se pazi i slusaj doktora :) 

Zoxx pokusavamo vise od godinu dana, otkrili smo pre 2 meseca da je problem u spermogramu pa pijemo razne neke drangulije i sad ako dobijem trebamo da odemo da opet odradimo da vidimo da li se poboljsava... oba doktora su mi rekla da treba 90 dana da bi se obnovio spermogram uz vitamine i sve ovo sto pijemo/jedemo... :)

iskrica123 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ana,i kod nas je problem los spermogram...Kakvo je stanje kod vas?Sta pije tm?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja nikako da stignem da cestitam Lulu, slava itd...

Lulu, bas mi je drago sto se plusic pojavio bas na moju slavu :rolleyes: cestitam crtice i nek ti Sv.Stefan pomogne da trudnoca bude najlepsa moguca a bebica zdrava, prava i divna :)

lulu. voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Iskrice, taman da ti odgovorim na post od pre neki dan kad, hvala Bogu, sve u redu :)

sad samo leskarenje i izvoljevanje, ovo je tvoje vreme pa ga iskoristi maximalno ;)

 

iskrica123 i ivannnica volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moji rezultati oggt-a:

Glikemija: 0'-4,8; 30'-7,00; 60'-8,1; 90'-7,70; 120'-6,9

Insulinemija: 0'-4,22; 30'-36.6; 60'-27,53; 90'-32,12; 120'-50,43 i 180'-27,01

Ne znam zasto ali fali rezultat glikemije za 180ti minut. Na otpusnoj listi pise da se sumnja na Diabetes mellitus :( mada mi nije jasno zasto kad su mi sto se glikemije tice mnogo bolji rezultati nego prosli put a u 120tom minutu je vrednost ispod 7,8 koja je inace kriticna vrednost za IR a kamoli za dijabetes. I jos nisam cula da neko ima dijabetes a da mu je vrednost glukoze na prvo vadjenje ispod 5. Dr kaze da mi je insulin dobar a meni se bas on ne svidja, cini mi se da je visok, ne pisu referentne vrednosti ali na proslogodisnjem ogtt-u je insulin isao najvise do 10 a sad ide gore-dole i to do 50. Zbunjena sam ali idem kod endokrinologa sa ovim rezultatima pa cemo da vidimo. Sad ni sama ne znam da li je imalo ikakvog uticaja na rezultat to sto dan pre ogtt-a nisam bas nista jela (pila sam samo neke cajeve ali bez secera i meda) i sto sam ceo test prespavala, budila sam se samo dok su mi vadili krv ai to su me izmucili jer nisu mogli da mi nadju vene pa su me izbusili na najnemogucijim mestima i bilo je prilicno bolno :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ne bih bas da uspostavljam dijagnoze preko Wikipedije ali nije mi jasno.... Evo sa Wikipedije o Diabetes mellitus tip 2:

Šećerna bolest tipa 2, ranije od insulina nezavisni dijabetes (IND) ili adultni dijabetes, je poremećaj metabolizma koji karakteriše povišeni nivo glukoze u krviu kontekstu insulinske rezistencije i relativnog deficita insulina.

Deficit insulina nemam, to je ocigledno a i nivo glukoze spada u normalne po sledecoj tabeli sa iste stranice:

Dijagnostički kriteriji dijabetesa[24][25]  edit
Stanje2 sata glukozaglukoza pošćenjaHbA1c
 mmol/l(mg/dl)mmol/l(mg/dl)%
Normalno<7.8 (<140)<6.1 (<110)<6.0
Pre-dijabetes<7.8 (<140)≥ 6.1(≥110) & <7.0(<126)6.0–6.4
Poremećena glukozna tolerancija≥7.8 (≥140)<7.0 (<126)6.0–6.4
Šećerna bolest≥11.1 (≥200)≥7.0 (≥126)≥6.5

 

Zakljucak: glukoza poscenja (tj. nulta, pre pijenja glukoze) je 4,8 sto je manje od 6,1 i posle 2 sata je 6,9 sto je dosta manje od 7,8. Po ovome nisam ni u kategoriji pre-dijabetes a kamoli da imam dijabetes. Po ovome nemam ni IR. 

Bas me smorise danas a ja mislila sad cu da razvalim test :D

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno (Izmenjeno)

Ljubinka rado bih ti prokomentarisala ali se ič ne razumem u ovo sto si pisala :)

Zoxxx pa jedno mesec dana je pio sve one vitamine kojih ima u proxseedu samo sam oh odvojeno kupovala (cink,selen, l-carnitin, folna, vitamin E, Q10, bla bla bla), a sada umesto tih vitamina svaki dan gricka dosta orasastih plodova jer svega ovoga ima mnogo u njima a tri puta dnevno pije Tribestan. To je biljka koja raste samo u bugarskoj i taj lek se samo tamo pravi, imas ga u apotekama ali ne u svim, kosta 2000 din za mesec dana, to nam je moj ginekolog preporucio jer je na biljnoj bazi a kaze da poboljsava spermogram bas dosta. I reko mi je da putem hrane unosi ove ostale vitamine... sve u svemu sad za neki dan idemo da proverimo da li smo nesto uradili... proslo je nesto vise od dva meseca od kako pije sve ovo.

Koliko vi pokusavate i sta sad pije tvoj muz?

Izmenjeno od strane Ana87

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Drage moje, danas su mi dva doktora potvrdila da je sa trudnocom sve u redu. Da sve raste i razvija se normalno, hvala Bogu. Strogo mirovanje mi je doktor preporucio u sledece dve nedelje do kontrole. Radila sam i betu danas i rezultat je 49701 ^_^

U cetvrtak cu je ponoviti da vidimo jel raste pravilno. Inace veliki smo cak jedan centimetar :rolleyes:

 

Suuupeeer :wub: 

Ljubo nadam se da je to sve ok ne razumem se bas nesto u te cifre. :rolleyes: 

Mini Buba i iskrica123 volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala vam svima na cestitkama. Sutra idem na prvi uz i onda se, nadam se, zvanicno prebacujem u prvi trimestar.  Nesto me uhvatila neka panika, valjda je to neka pozitivna trema. A i malo mi se vracaju demoni iz proslosti. Izgleda da kod mene ni jedna uspesna trudnoca nije izbrisala strah od spontanih.

Bubu 2, iskrica123, Kiki92 i 1 ostali volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Iskrice uz tebe sam da je sve OK sa tvojoj bebicom.  Puno srece u daljoj trudnoci 

Sta se desilo, samo se krvarila? :mellow:

uhhh iskrice vidim ne javljas se....

super sad samo uzivaj i javi se kad kad sa informacijama da i mi malo uzivamo sa tobom :rolleyes:

iskrica123 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala vam svima na cestitkama. Sutra idem na prvi uz i onda se, nadam se, zvanicno prebacujem u prvi trimestar.  Nesto me uhvatila neka panika, valjda je to neka pozitivna trema. A i malo mi se vracaju demoni iz proslosti. Izgleda da kod mene ni jedna uspesna trudnoca nije izbrisala strah od spontanih.

Lulu :wub: ne brini, bice sve ok...  Ne sekiraj se, misli samo pozitivno...  Javi kako je proslo :babymommy:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ma znam ja to, ali ono nesto kopka li kopka.

Iskrice, kako si ti? Drago mi je sto je sve ok. Odmaraj i uzivaj, pa da idemo dalje zajedno.:wub:

ivannnica i iskrica123 volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ljubo,ne razumem se,nadam se da ce endikrinolog da resi zabunu...

Ana,posle spontanog pokusavamo deseti mesec,spermogram mu je bas los.Pije zink i vitamin C,magnezijum,vitamin E i folnu,muckalicu,piskavicu,maku i Tribestan(ali dva p[uta dnevno).Kontrolni spermogram pocetkom marta.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.