Čekamo plusiće

Plusići   308 votes

  1. 1. Da li tema 'Čekamo plusiće' treba da bude zaštićena?

    • Da
      138
    • Ne
      170

Molimo vas da se prijavite ili regstrujete da biste glasali.

odgovora

Objavljeno

Kuc kuc :D

 

Evo mene kod vas, malo sam ispreskakala strane a malo sam čitala...

 

Sanja :wub:

 

Imam nešto za vas, da čujem šta mislite KLIK

:lol: ali neizlecivi sam optimista, moram da kliknem, sve se nadam ovaj put ce stvarno da radi :D (nesto slicno kao sa testovima ;):P:lol:

svejedno i M@r@ volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja testove ne volim,i nikad necu :D ali razumem tudje razloge za (kao ;) :P)

Prvo,po meni je to bacanje para. Kad se sabere sve,nije bas malo. Pa bolje za te pare sebe castiti nekom frizurom :D drugo,ja vise volim da sam negde u razmisljanju jesam-nisam,nego da znam. Trece,vesticu docekam sa malo tuge,a kad test radim tih par sekundi,dok cekam razlivanje,srce mi stane. Bukvalno. Stres nevidjen. 

Kao neko ko hejtuje testove,morala sam reci svoje misljenje. U ime svih nas :lol: jesmo u manjini,ali ne damo se :D

I da,u istoriji imam uradjena dva testa B) oba II

Kad vec pisem,da malo i prasiiiiiiiiiiiim :wub:

Vikend,praznici stizu,cuda se desavaju :baby: Nadam Se da ste u akciji :lol:

Super da ima jos neko ko deli moje misljenje ;) jesmo u manjini. Mnogo dobro poznajem svoje telo da nema potrebe da ih stalno radim, a jos narocito sto uvek dobijam na vreme. Valjda cu jednom kad nedobijem, da znam da sam trudna i bez testa :D Sto ti kazes, test je mi stres nevidjen.

Sanja samo nas ti zaprasi, da nam krene s pocetka godine, nesto lepo tj. najlepše.  :angel:

Jeca 90 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Drage moje plusicke bila sam na kontrolnoj kolposkopiji i ovaj put PAPA III grupa i ranica na grlicu.Dr ce mi raditi biopsiju pa cemo onda znati sta dalje... Sad cekam da dobijem pa da zakazem biopsiju i po prvi put jedva cekam da dobijem :( Sad se pitam da li je moguce da do trudnoce nije moglo da dodje upravo zbog ove upale (verujem da je upala grlica) ? :o

Maajaa:) voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja testove ne volim,i nikad necu :D ali razumem tudje razloge za (kao ;) :P)

Prvo,po meni je to bacanje para. Kad se sabere sve,nije bas malo. Pa bolje za te pare sebe castiti nekom frizurom :D drugo,ja vise volim da sam negde u razmisljanju jesam-nisam,nego da znam. Trece,vesticu docekam sa malo tuge,a kad test radim tih par sekundi,dok cekam razlivanje,srce mi stane. Bukvalno. Stres nevidjen. 

Kao neko ko hejtuje testove,morala sam reci svoje misljenje. U ime svih nas :lol: jesmo u manjini,ali ne damo se :D

I da,u istoriji imam uradjena dva testa B) oba II

Kad vec pisem,da malo i prasiiiiiiiiiiiim :wub:

Vikend,praznici stizu,cuda se desavaju :baby: Nadam Se da ste u akciji :lol:

A meni drugarice kazu kako nisam normalna, kako mogu da izdrzim da ne radim test... :) A vidi nisam jedina... :) Nije da ih ne volim, ali vise volim da se jos malo nadam... :) 

Jeca 90 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

meni je prvih 6 godina nadanja bilo strasno stresno. E sad ovih drugih 6 godina (tacnije 5 godina i 2 meseca) hocu da znam da nisam trudna a da opet ostavim prostora za nadu (mozda se ipak pojavi :D ), hocu da popijem lek kad me boli glava, da opusteno zapalim cigaru ako mi se pusi (nisam bas neki pusac, samo kad imam drustvo), da idem na fitnes bez da razmisljam da li smem A opet, koliko god hocu odmah sve da znam, ne volim betu, ona mi je bas surova. Kao sto vec rekoh, testovi me polako pripremaju na hladnu vodu.

Sanja83 i Sackili volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kad si već kod fitnesa, Ljubo, da te pitam (a i ostale žene, ako imaju konkretnu info). Mi radimo na bebi, a krenuli smo sa trčanjem rekreativno, i mm i ja. Nisu to neke razdaljine i neke brzine, ali opet, pošto se dugo nismo bavili nikakvim sportom, nama je i ovo zahtevniji trening. Da li treba da se brinem što trčim u slučaju da zatrudnim, kakve rizike to nosi (s obzirom da nisam dugo trčala, naglašavam - pretpostavljam da kod sportista to i nema veze). 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Margarita, potpuno sam ubedjena da nema nikakve veze kojim se sportom bavis dok ne znas da si trudna. U tako ranoj trudnoci ne moze sport da smeta ali je to meni uvek bio izgovor da se pokrenem :D a malo mi je bilo zao i para, ja uplatim pa zatrudnim pa bacim mesecnu clanarinu, ali najvise je bio izgovor da se ne vezba. Pre mislimda je sport korisniji za usadjivanje ploda nego sedenje jer pokrece cirkulaciju i dovodi svezu krv do materice. Slobodno ti trci a kad ugledas II samo predjes u duge i brze setnje :)

Ja sam se napokon aktivirala po pitanju sporta, uplatila u Kocovic Akademiji pa mogu da idem na sve programe. Kakav sam extrem (ili nista ne radim ili sve) ja spajam po 2-3 razlicita treninga i to sad dok mi je kondicija 0. Doduse, sad idem na one staticnije programe tipa yoga, bodybalance, tone&stretch... jer su mi stopala jos katastrofa pa me boli i jogu kad radim a kamoli da skakucem na prstima. Odusevilo me je sto 2 puta nedeljno imaju Yoga Therapy, program samo za zene i to posebno za zene koje imaju problem sa zacecem. Rade se vezbe koje "bude" i "opustaju" jajnike, stitnu i hipofizu.

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala, Ljubo. Baš mi prija što sam se konačno pokrenula. Inače, do prve trudnoće sam i ja par godina bila redovna u Kočoviću, obožavam ih. Mada sam ja išla na energične, jače treninge - body combat i body pump, a njihov step mi je ubedljivo najbolji i najzahtevniji i najzanimljiviji trening na kom sam ikad bila (a bilo ih je). 

Kako tebi ide nova ishrana? Jesu li ti ostala samo dva prstića da s njima kuckaš, ostalo se istopilo? :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala, Ljubo. Baš mi prija što sam se konačno pokrenula. Inače, do prve trudnoće sam i ja par godina bila redovna u Kočoviću, obožavam ih. Mada sam ja išla na energične, jače treninge - body combat i body pump, a njihov step mi je ubedljivo najbolji i najzahtevniji i najzanimljiviji trening na kom sam ikad bila (a bilo ih je). 

Kako tebi ide nova ishrana? Jesu li ti ostala samo dva prstića da s njima kuckaš, ostalo se istopilo? :)

ja obozavam te jake treninge, nekih godinu dana sam isla na kardio box a bas se lozim na body combat, ali u svemu tome ima puno skakanja a moja stopala koja nemaju ni cm citave koze jedva izdrzavaju obicno hodanje. Ali samo da se malo srede i eto mene, sto kaze moje dete kad krenem na kardio box - mama ce sve da ih razbuca :Dje skidaju kile, bar za sad

Ishrana je savrsena, bas mi prija. Sad mi je malo pojacao namirnice, i dalje sve zdrave ali se sporije skidaju kile, bar za sad, ali taj momenat mi i nije tako vazan jer ce to svakako sve da ode ovom ishranom. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dobih terapiju za vaginoze orvazil 10dana vaginalete, laktogin caps 2nedelje i nakon toga 10dana pauza pa ponovo bris a papa ponovo pocetkom februara zbog one trece grupe. Nervira me to toliko vremeeeee. Nit smem odnose da imam a pogotovo ne pravljenje bebe.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dobih terapiju za vaginoze orvazil 10dana vaginalete, laktogin caps 2nedelje i nakon toga 10dana pauza pa ponovo bris a papa ponovo pocetkom februara zbog one trece grupe. Nervira me to toliko vremeeeee. Nit smem odnose da imam a pogotovo ne pravljenje bebe.

mislim da mozes da pravis bebu kad sredis tu vaginozu. Treca grupa pape nema uticaja na samu trudnocu ali bi bilo dobro da se uradi biopsija i da se vidi da li postoji hp virus jer u tom slucaju ne bi trebalo odgadjati lecenje i samo u tom slucaju trudnoca nije pozeljna i to samo zbog lecenja koje se ne radi u trudnoci. Ne znam zasto ti odlazu biopsiju do februara, pretpostavljam da misle da ce samo da prodje, sto najcesce i bude tako ali tebi se ne ceka pa bi mozda mogla da porazgovaras sa dr kad odes na kontrolne briseve.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

mislim da mozes da pravis bebu kad sredis tu vaginozu. Treca grupa pape nema uticaja na samu trudnocu ali bi bilo dobro da se uradi biopsija i da se vidi da li postoji hp virus jer u tom slucaju ne bi trebalo odgadjati lecenje i samo u tom slucaju trudnoca nije pozeljna i to samo zbog lecenja koje se ne radi u trudnoci. Ne znam zasto ti odlazu biopsiju do februara, pretpostavljam da misle da ce samo da prodje, sto najcesce i bude tako ali tebi se ne ceka pa bi mozda mogla da porazgovaras sa dr kad odes na kontrolne briseve.

pa cekaju jer misle da ce se sam fizioloski vratiti na 2 posle izlecenja vaginoze jer misli dr da je takAv zbog nje a ne zbog necega drugog, pa da mi ne rade biopsiju ako nema razloga.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ljubo aj kad stigneš baci pogled na onu Empinu temu putokazi da mi kažeš šta misliš...a znam da ćeš da imaš neku svoju teoriju :D

Smršala si? Koliko?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno (Izmenjeno)

Ljubo aj kad stigneš baci pogled na onu Empinu temu putokazi da mi kažeš šta misliš...a znam da ćeš da imaš neku svoju teoriju :D

Smršala si? Koliko?

Bacila pogled i prosula teoriju :P

5 kg za 2 nedelje, sad je 3. nedelja, malo sad stagnira ali ce opet da krene. 

Izmenjeno od strane Ljubinka
M@r@, Brezica i Alex91 volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja testove ne volim,i nikad necu :D ali razumem tudje razloge za (kao ;) :P)

Prvo,po meni je to bacanje para. Kad se sabere sve,nije bas malo. Pa bolje za te pare sebe castiti nekom frizurom :D drugo,ja vise volim da sam negde u razmisljanju jesam-nisam,nego da znam. Trece,vesticu docekam sa malo tuge,a kad test radim tih par sekundi,dok cekam razlivanje,srce mi stane. Bukvalno. Stres nevidjen. 

Kao neko ko hejtuje testove,morala sam reci svoje misljenje. U ime svih nas :lol: jesmo u manjini,ali ne damo se :D

I da,u istoriji imam uradjena dva testa B) oba II

Kad vec pisem,da malo i prasiiiiiiiiiiiim :wub:

Vikend,praznici stizu,cuda se desavaju :baby: Nadam Se da ste u akciji :lol:

Najlepse recenoo.. Slazem se.  Uhhh, da sam znala da cu vako da ih bocnem, ne bih ni pricala :P ni dirala im te njihove testove.. Salim se drage moje, svaka ima svoj nacin vidje nja, ja samo malo pokusala da skrenem misli, olaksajmo sebi

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja testove ne volim,i nikad necu :D ali razumem tudje razloge za (kao ;) :P)

Prvo,po meni je to bacanje para. Kad se sabere sve,nije bas malo. Pa bolje za te pare sebe castiti nekom frizurom :D drugo,ja vise volim da sam negde u razmisljanju jesam-nisam,nego da znam. Trece,vesticu docekam sa malo tuge,a kad test radim tih par sekundi,dok cekam razlivanje,srce mi stane. Bukvalno. Stres nevidjen. 

Kao neko ko hejtuje testove,morala sam reci svoje misljenje. U ime svih nas :lol: jesmo u manjini,ali ne damo se :D

I da,u istoriji imam uradjena dva testa B) oba II

Kad vec pisem,da malo i prasiiiiiiiiiiiim :wub:

Vikend,praznici stizu,cuda se desavaju :baby: Nadam Se da ste u akciji :lol:

Ps manjina, oko 80tak lajkovalo ovih par divnih i jako pametnih recenica ;):D

*Sanja* voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kasni mi par dana,jutros radila betu a sada vestica krenula...Uzas...Bas sam se ponadala :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kasni mi par dana,jutros radila betu a sada vestica krenula...Uzas...Bas sam se ponadala :(

zoxx, kao sto i sama znas - nista tako brzo ne potera vesticu kao beta <_<

Uaaaaa za vesticaru :angry:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Znam..Stigle obe.Nego lutealna trajala 21 dan pa se ja nadala...

Ja narucila maku,stize u ponedeljak,piskavicu mm poceo pre neki dan,uzima vitamincice.Ove nedelje idemo na razgovor sa doktorkom koja je strucnjak za Vto,pa cemo videti...

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ja pocela caj danas pa videcemo ali mi nije jasno sledece

rekla mi kad prodje vestica tad da pocnem da pijem i to 28dana sto znaci moram da pijem i u toku "sledece"vestice...pa sto mi onda rece da krenem da pijem kad nema ni kapi vece ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

zoxx, kao sto i sama znas - nista tako brzo ne potera vesticu kao beta <_<

Uaaaaa za vesticaru :angry:

Ljubo, da li ti bese imas IR? Kakav je tebi ogtt test? Pitam jer sam nesto u zabuni. Meni se insulin ne vraca na pocetnu vrednost, ali mi je endokrinolog rekla da nema IR. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zenske od marta meseca kad treba da dobijem mene nista ne boli niti stomak ,a pogotovo grudi... A sad me grudi ubise i kao da otekle ( povecale se, kaze muz zeno kakvi to silikoni :) ), i kad kad me probode, a sutra bi trebalo kao da dobijem.... msm daj boze da i ne dobijem... 

jetzel pretzel, VelNes i Bubu 2 volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Radila sam sve rezultate i za bakterije ( hlamidiju, mikoplazmu,ureoplazmu, kandidu) sve je super nema vise nicega... dugo sam se mucila sa kandidom Ginofort mi je bas pomogao...

VelNes, Vuciguraj i Bubu 2 volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.