Čekamo plusiće

Plusići   308 votes

  1. 1. Da li tema 'Čekamo plusiće' treba da bude zaštićena?

    • Da
      138
    • Ne
      170

Molimo vas da se prijavite ili regstrujete da biste glasali.

odgovora

Objavljeno

Ljubo gde si:baby:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

cure treba mi pomoc !

u utorak sam imala folikul na levom jajniku 20 mm i primila posle par sati pregnil medjutim ziganje u predelu jajnika ne staje i danas ziga

otisla na uz ali dr kaze sta smo uradili uradili smo uz je u kvaru

mene brine to ziganje bojim se da nije folikul prerasto u cistu<_<

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

cure treba mi pomoc !

u utorak sam imala folikul na levom jajniku 20 mm i primila posle par sati pregnil medjutim ziganje u predelu jajnika ne staje i danas ziga

otisla na uz ali dr kaze sta smo uradili uradili smo uz je u kvaru

mene brine to ziganje bojim se da nije folikul prerasto u cistu<_<

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mi dovicin jos danas i sutra. Hvala bogu vise, smucili su mi se lekovi !

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ivanice, ja nemam pojma sta je sa tim lekarima, svi do jednog (dok ne platis privatno) nece da pogledaju da li je folikul uopste pukao ili ode u cistu. Ja bih na tvom mestu platila jedan privatni uz, da budes mirna i da znas kako ti telo reaguje na Pregnil jer ako se da kasno onda su velike sanse za hiperstimulaciju.

ivannnica voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ja vec sumnjam a u toku prosle gadure imala sam ziganje...koliko sam skontala moze da bude pucanje folikularne ciste..

evo mesec dana ne mogu da poprave uz nisu dr krivi vec ministarstvo zdravlja koje ne vodi racuna o zastarelosti aparata

zao mi bilo onih trudnica koje su takodje cekale a aparat u kvaru

Bubu 2 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

jeso li ti pila i nesto za rast folikula, tipa klomifen? Samo mi nemoj reci da te nisu pogledali pre nego pocnes piti. Meni su u ns gledali na uz drugi dan ciklusa i to je bilo obavezno i znam da su govorili da se proveri da nema slucajno cista jer onda ne smeju davati lekove.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

 

nisam pila klomifen za sada folikuli rastu kako treba

12 dc lo-11,6

do-19 mm posle par sati primila pregnil

a 11 dc lo-6mm

do16,4

posle pregnila sam primetila da cesce idem da piskim i stomak mi je otecen ali ne puno

ja bas primecujem sitnice

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

zaboravih da napisem da je endometrijum 12dc bio 8,7mm

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pozdrav mojim cekalicama.

Treba mi pomoc strucnjaka sa ove teme. imam nekoliko pitanja

da objasnim prvo situaciju, nisam ja u pitanju, moja jako dobra prijateljica je trudna, e sad u vreme menstruacije imala je neku "mini menstruaciju" i nakon 10-tak dana krece obilnije krvarenje. to joj je postalo sumnjivo i odradila je test i ustanovila trudnocu. u sredu je isla na UZ i doktorka joj je rekla aembrionalna trudnoca i zakazala kiretazu. Kod drugog dr-a sutradan kazu da je jos rano za srce i da ima sanse, da odradi betu, pa za neki dan opet UZ. beta je 28.600.

pa mi kazite kojoj nedelji odgovara ova beta, i da li je pravilo da i ovako visoka treba da izduplira za 48h

i sta mislite o situaciji, da li se neko nasao u slicnoj?

ja se iz sveg srca nadam pozitivnom ishodu, kao da opet sve iznova prolazim, pa ne mogu da docekam sledecu betu i UZ.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

po meni beta je zakon!!! nek odradi etu opet ako se duplir suer i zelim skolsku

krvarene moze da bude u materici a ne plod...ipak beta na svaja dva dana za twbe klaker jedna velika puuussssaaaa!!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da vam se pridruzim i ja,,, čekalica sam vec vise od godinu ipo dana :(  nadam se da se necemo jos dugo druziti na ovoj temi, ali... ko to zna ( ovo čekanje ubija ) psiha je čudo

Bubu 2, ivannnica i Jeca 90 volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

donro dosla i odmah otisla ali sa plusicem

Rada Q voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

donro dosla i odmah otisla ali sa plusicem

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

donro dosla i odmah otisla ali sa plusicem

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I meni je bio u ovulaciji tj taj dan kad sam primila pregnil

Ada koliko dugo cekas na bebu? Citajuci forum vidim da dugo pises. Jesi li probala da ides na neki drugi put, mislim osim lekara? Ja ranije nista nisam verovala, a sada zelim sve da probam. Cujem tako za neke ljude koji su pomogli mnogim zenama, pa razmisljam da odem. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

 

Ada koliko dugo cekas na bebu? Citajuci forum vidim da dugo pises. Jesi li probala da ides na neki drugi put, mislim osim lekara? Ja ranije nista nisam verovala, a sada zelim sve da probam. Cujem tako za neke ljude koji su pomogli mnogim zenama, pa razmisljam da odem. 

Na sta tacno mislis? 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Rado dobrodošla i što pre napustila ovu temu...

da li ste radili kakva ispitivanja?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno (Izmenjeno)

Black Diamond

Mislim na ljude koji na prirodan nacin pomazu. Ranije nisam verovala u to, ali mozda bih sada i probala. Cula sam za nekog coveka koji zivi u Plani i mnogim zenama je pomogao da imaju decu ili bih otisla kod nekog da mi namesti zavaljenu matericu. Ne znam vise sta da mislim... Samo hocu prvo sve da probam, pa ako ne ide, icucu na produvavanje jajnika.

Jeca 90 - Radila sam neka mala ispitivanja pre tacno godinu dana i dr mi je rekla da je po njoj sve OK, i da ne zna sto nisam ostala do tada (imam normalno ovulacije), a eto prosle je godinu dana i jos nista. Rekla mi je da kada odlucim uradim sve one analize koje su potrebne pre nego da uradim produvavanje jajnika, ali se jos ne usudjujem toga, a malo su i finansije problem, nazalost. 

Izmenjeno od strane Rada Q

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam za to da se sve proba....nikad ne znas sta ti moze pomoci, ja u sve vjerujem...treba uradii sve i pokusati sta je u nasoj moci, kd sve radimo sta smo mogli onda treba pustiti sve sudbini...a do tada treba sve pokusati i u sve vjerovati...nije uvijek problem i nije uvijek sve doktorsko.

Ada29 i Jeca 90 volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

A da li je suprugov spermogram dobar?

Što se tiče produvavanja jajovoda to je nešto što se radi nakon što se prvo sve ispita, od briseva na bakterije, hormona,utvrđivanja ovulacije i mnogih drugih, dakle prvo se ide na ispitivanje prohodnosti, pa tek onda na produvavanje.

Ja bih ti predložila da uradiš briseve na one 3 bakterije,i naravno ako tvoj dragi nije radio spermogram, to je prvo i osnovno što se radi kad se krene sa ispitivanjem.Razumem te sto se tice finansija, one nas koče u mnogo čemu. .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Rada a jel tvoj m radio spermogram?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Black Diamond

Mislim na ljude koji na prirodan nacin pomazu. Ranije nisam verovala u to, ali mozda bih sada i probala. Cula sam za nekog coveka koji zivi u Plani i mnogim zenama je pomogao da imaju decu ili bih otisla kod nekog da mi namesti zavaljenu matericu. Ne znam vise sta da mislim... Samo hocu prvo sve da probam, pa ako ne ide, icucu na produvavanje jajnika.

Jeca 90 - Radila sam neka mala ispitivanja pre tacno godinu dana i dr mi je rekla da je po njoj sve OK, i da ne zna sto nisam ostala do tada (imam normalno ovulacije), a eto prosle je godinu dana i jos nista. Rekla mi je da kada odlucim uradim sve one analize koje su potrebne pre nego da uradim produvavanje jajnika, ali se jos ne usudjujem toga, a malo su i finansije problem, nazalost. 

Rado, prvo dobro dosla a sad u akciju ispitivanja i bez' sa teme ;)

Zasto se bojis produvavanja? Sa uputom se radi besplatno u bolnicama tako da to nije prepreka. Bol postoji ali nije to nista sto se ne moze izdrzati. Samo cu ti reci da sam ja ostala T prvi mesec posle provere prohodnosti, neka ti to bude dovoljan motiv da stisnes zube. ^_^

Ljubinka, sta kaze Georgi ('bem li ga valjda se tako vika :D ) ? Reci mi da si nasla doktora koji prica malo razumljivije od Majre:P

Ada29 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.