Čekamo plusiće

Plusići   308 votes

  1. 1. Da li tema 'Čekamo plusiće' treba da bude zaštićena?

    • Da
      138
    • Ne
      170

Molimo vas da se prijavite ili regstrujete da biste glasali.

odgovora

Objavljeno

Ja sam danas bila na ultrazvuku,ako sam ja razumela doktorku rekla je u redu,na izvestaju samo pise:

Uterus : polozaj AVF 67*35

Endometrijum 13 mm (24 dan ciklusa mi je)

Levi ovarijum: 33*22mm

Desni : 30*18mm

U Duglasu mala kolicina slobodne tecnosti...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

cure treba mi pomoc ili savet

ko sto sam pisala prekjuce u 12 primim pregnil i posle pola sata pocelo je ziganje u jajnicima koje i sada ne staje i na jednoj strani i na drugoj strani gde su jajnici...imam utisak ko da su se upalili

juce imala beli iscedak konbinovan sa prozirnim i curenje tecnosti ko da sam se upiskila

imala sam odnose posle 12 sati i na 30 sat

brine me sto ovo ne staje da bolucka....

Bubu 2 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Prasim vas sve bebi prasinicom da i sto pre ne znate sta cete pre od pelena i dojenja, pa onda jos jedan krug svega plus starije dete sa kojim cete usput da se igrate. :********

Ovo je najdivnija cestitka koju sam cula :wub::wub::wub:

 

ivannnica i učiteljica volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ivannice, uopste se ne razumem u te inekcije. Vidim da si online pa samo ti saljem malo podrske :* 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sad me doktorica dodatno uplasila :( Imam inace 4 ciste na jednom jajniku, 4 na drugom, ovulacije bez stimulacije nemam, a sa stimulacijom dobijem jedan bedni folikul... Sad bezveze sam otisla na godisnji papa test, inace prvi put i to kod ove doktorice mi je uradjena kolposkopija! Do sada, a imam 30 god nikad mi nijedan lekar nije radio taj pregled (nedavno sam promenila doktoricu), kad sam to rekla ovoj doktorici zena se krstila.. Kaze da nesto nije u redu, cudna joj tekstura grlica... ali nece nista da mi kaze zasigurno dok ne stignu rezultati papa testa. Zakazala mi ultrazvuk...

U totalnom sam bedaku i uplasena sam.. i ma svasta.... :( 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sad me doktorica dodatno uplasila :( Imam inace 4 ciste na jednom jajniku, 4 na drugom, ovulacije bez stimulacije nemam, a sa stimulacijom dobijem jedan bedni folikul... Sad bezveze sam otisla na godisnji papa test, inace prvi put i to kod ove doktorice mi je uradjena kolposkopija! Do sada, a imam 30 god nikad mi nijedan lekar nije radio taj pregled (nedavno sam promenila doktoricu), kad sam to rekla ovoj doktorici zena se krstila.. Kaze da nesto nije u redu, cudna joj tekstura grlica... ali nece nista da mi kaze zasigurno dok ne stignu rezultati papa testa. Zakazala mi ultrazvuk...

U totalnom sam bedaku i uplasena sam.. i ma svasta.... :(

oni bas znaju da zabibere...kako to da jedna primeti a druga ne...ne brini potrazi ako mozes misljenje treceg doktora

Ada29 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sad me doktorica dodatno uplasila :( Imam inace 4 ciste na jednom jajniku, 4 na drugom, ovulacije bez stimulacije nemam, a sa stimulacijom dobijem jedan bedni folikul... Sad bezveze sam otisla na godisnji papa test, inace prvi put i to kod ove doktorice mi je uradjena kolposkopija! Do sada, a imam 30 god nikad mi nijedan lekar nije radio taj pregled (nedavno sam promenila doktoricu), kad sam to rekla ovoj doktorici zena se krstila.. Kaze da nesto nije u redu, cudna joj tekstura grlica... ali nece nista da mi kaze zasigurno dok ne stignu rezultati papa testa. Zakazala mi ultrazvuk...

U totalnom sam bedaku i uplasena sam.. i ma svasta.... :( 

Meni se isto desilo na trecoj godini studija - rutinski pregled...ono: papa, kolposkopija u Studentskoj poliklinici (Svaki put maltene drugi lekar) - meni zena iz topa “mo’z da bude svasta”. Ja u nesvest. Moji u nesvest pa u prvu privatnu kliniku kod malo boljeg specijaliste. Covek se krstio i levom i desnom da se takve pausalne ocene daju ‘cudno izgleda’ ili ne daj boze cele dijagnoze (kao meni sto je postavila bez rezultata Papa testa). Ispostavilo se da sam imala neku blazu infekciju (koju nisam ni primetila) a od koje se napravila ranica na grlicu koja je sama od sebe srasla i napravila ‘mozaik’ - nista opasno (Papa bio i ostao druga grupa evo dan danas posle 10 godina). Jesi li radila Papa redovno? Jel’ bio ok? Za ‘ne-daj-boze’ dijagnoze na grlicu treba vremena da se razviju... ne panici nego ako mozes kod nekog boljeg lekara da smanjis stres.

Ljubinka voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jesam redovno od 18 god. idem na svakih godinu dana, tacna sam u mesec... Samo kod nas ne moras dolazite po rezultate, nego ako je ne daj Boze rezultat los onda te pozovu da dodjes, ako je sve ok onda nikom nista...

ivannnica voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jesam redovno od 18 god. idem na svakih godinu dana, tacna sam u mesec... Samo kod nas ne moras dolazite po rezultate, nego ako je ne daj Boze rezultat los onda te pozovu da dodjes, ako je sve ok onda nikom nista...

slazem se sa senom takve dijagnoze bez analiza sam imala kod prve doktorke...odmah sam je promenila...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zato je ona rekla da nece nista da mi kaze dok ne stignu rezultati papa testa jer moze da bude problem, a mozda i nije nista...

U svakom slucaju me uplasila

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jesam redovno od 18 god. idem na svakih godinu dana, tacna sam u mesec... Samo kod nas ne moras dolazite po rezultate, nego ako je ne daj Boze rezultat los onda te pozovu da dodjes, ako je sve ok onda nikom nista...

Potpuno isto je i ovde u UK - samo sto ti dodje pismo sa rezultatima. Ako je sve ok, to je to, a ako nije onda u pismu pise nesto tipa “Potrebne dalje analize” i isti dan te zovu da dodjes kod specijaliste (tako su mi bar rekli kada sam pitala). 

Ako ides redovno i uvek je sve ok - mislim da ce biti sve ok i ovaj put. Zbog tvog mira te savetujem da odes privatno kod boljeg specijaliste jer se ja jos secam tih par sati traume posle doktorke u Krunskoj... ali Papa test ce svakako uskoro stici i bice ok, videces.  

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moja vestica stigla ranom zorom a htela jutros da uradim test,i jos je obilna uzas:(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

cure treba mi pomoc ili savet

ko sto sam pisala prekjuce u 12 primim pregnil i posle pola sata pocelo je ziganje u jajnicima koje i sada ne staje i na jednoj strani i na drugoj strani gde su jajnici...imam utisak ko da su se upalili

juce imala beli iscedak konbinovan sa prozirnim i curenje tecnosti ko da sam se upiskila

imala sam odnose posle 12 sati i na 30 sat

brine me sto ovo ne staje da bolucka....

bas mi treba informacija ma kakva da je

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

bas mi treba informacija ma kakva da je

Nikada nisam primala pregnil pa ne mogu da pomognem ali probaj i u ovoj temi pa ko prvi vidi i odgovori.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ada,bas te isprepadala ta doktorka.Probaj da ne mislis i cekaj prvo rezultate.Jel si inace imala cisticne jajnike ili si to sad saznala? 

Eleena e bezveze glupa veca :angry: 

Ivannnice,ni ja nisam nikad Pregnil primala pa ne mogu ti pomoci. Valjda ce se javiti vec neko... :unsure: 

Ilina bas steta sto nista od ovog meseca. Bice sledeci ;) 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Stigli rezultati za stitnu. TSH 2,46, FT4 15,44. Oba u granicama ref. vrednosti, koliko vidim. Jel' vama ovo ok? Inace, jutros kad sam isla da vadim krv u dz, kad sam dosla na red da predam urin, sestra me zabrinuto pitala jesam li dobro, toliko sam bleda i nikakva bila. Pustila me preko reda za vadjenje krvi, nisu mi dali da stojim, dosla laborantkinja da mi vadi krv na onom kaucu, a ja u cudu sta se desava, ne mogu da im objasnim da je ovo moje normalno stanje. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

cure treba mi pomoc ili savet

ko sto sam pisala prekjuce u 12 primim pregnil i posle pola sata pocelo je ziganje u jajnicima koje i sada ne staje i na jednoj strani i na drugoj strani gde su jajnici...imam utisak ko da su se upalili

juce imala beli iscedak konbinovan sa prozirnim i curenje tecnosti ko da sam se upiskila

imala sam odnose posle 12 sati i na 30 sat

brine me sto ovo ne staje da bolucka....

neka te ne brine to boluckanje, normalno je. Bilo bi dobro da ides opet na uz i proveris da li su pukli folikuli jer i sa pregnilom moze da dodje do hiperstimulacije ako nije data na vreme, tj. ako je data kad je estrogen vec visok.

ivannnica voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

hvala lubo bas sam se prepala...

znam da bolucka kad folikuli pucaju ali evo bol ne staje a proslo 48 sati...nije mi rekla da idem kasnije da bi pogledala da nije ostalo zuto telo...videcu dalje sta cu

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Stigli rezultati za stitnu. TSH 2,46, FT4 15,44. Oba u granicama ref. vrednosti, koliko vidim. Jel' vama ovo ok? Inace, jutros kad sam isla da vadim krv u dz, kad sam dosla na red da predam urin, sestra me zabrinuto pitala jesam li dobro, toliko sam bleda i nikakva bila. Pustila me preko reda za vadjenje krvi, nisu mi dali da stojim, dosla laborantkinja da mi vadi krv na onom kaucu, a ja u cudu sta se desava, ne mogu da im objasnim da je ovo moje normalno stanje. 

super sto je sve ok :) jedna briga manje

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Super, Margarita.

Učke, ti i ja ćemo da zabebimo istog meseca :baby::baby:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Super, Margarita.

Učke, ti i ja ćemo da zabebimo istog meseca :baby::baby:

:angel::baby:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

hvala lubo bas sam se prepala...

znam da bolucka kad folikuli pucaju ali evo bol ne staje a proslo 48 sati...nije mi rekla da idem kasnije da bi pogledala da nije ostalo zuto telo...videcu dalje sta cu

nisam bas najsigurnija ali mi se cini da pregnil i sluzi za pucanje i da produzi ovulaciju. Mozda te zato duze boli. Moja kuma je isto primala pregnul i zalila se na bol u stomaku, imaju blizance sada. A i mene je boleo , ne znam koliko.

ivannnica i Bubu 2 volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ivannnica, kao sto su ti vec rekli normalno je da osecas bol u jajnicima posle pregnila. Ja sam ga primala 3 meseca, doduse u trudnoci i uvek sam imala taj neprijatan bol. Slicno kao kad imam upalu jajnika.

ivannnica voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno (Izmenjeno)

 

danas mi je bhcg 711. Čekam 5ti da radimo UZ. Zene da li je ovo ok da za sest dana skoči sa 75 na. 711.molim vas neki odgovor. Plizzzzz

 

 

Ti si svakako trudna :) 

27

Izmenjeno od strane mazanera

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Stigli rezultati za stitnu. TSH 2,46, FT4 15,44. Oba u granicama ref. vrednosti, koliko vidim. Jel' vama ovo ok? Inace, jutros kad sam isla da vadim krv u dz, kad sam dosla na red da predam urin, sestra me zabrinuto pitala jesam li dobro, toliko sam bleda i nikakva bila. Pustila me preko reda za vadjenje krvi, nisu mi dali da stojim, dosla laborantkinja da mi vadi krv na onom kaucu, a ja u cudu sta se desava, ne mogu da im objasnim da je ovo moje normalno stanje. 

stitna ti je super! mozda si anemicna ali poslusaj savet koji ti je neko ovde (zaboravih ko) dao da ispitas da nije slucajno koksaki.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.