Čekamo plusiće

Plusići   308 votes

  1. 1. Da li tema 'Čekamo plusiće' treba da bude zaštićena?

    • Da
      138
    • Ne
      170

Molimo vas da se prijavite ili regstrujete da biste glasali.

odgovora

Objavljeno

Učlanjujem se u vaše velikodušno udruženje, naravno ako me primate :) Počinjemo od danas sa "radovima". Trebalo bi sutra da dobijem, ali nije na odmet da svakako večeras počnemo :) Svim novopečenim trudnicama, čestitam, a čekalicama želim što više pozitivnih testova!

dobro nam dosla!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja ne znam da li ponovo umisljak ili je stvarno tako ali u subotu uvece mm i ja smo dosli iz grada(dosli smo sa nekog veselja),pri povratku smo svratili po burek i kad smo dosli kuci navalili,prvih nekoliko zalogaja sam uzivala i onda odjednom mi se zgadio,jedva sam progutala to parce...to jutro kad sam se probudila mi je bilo strasno muka,jedva sam dosla sebi...ne znam sta mi je,danas cu kupiti test,pa vam sutra ujutru javljam :)jutros mi nije ni muka niti se lose osecam i jede mi se burek mmmmmmmm :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Evo ja da obavestim, lenocki je dosla ona odvratna vesticara :ph34r: Sve vas puno pozdravlja i porucuje da ce da napravi malu pauzu sa pravljenjem bebice, zeli da zavrsi sve oko ispita koji uskoro polaze, jos se i oko muza nesto iskomplikovalo <_< pa ce tamo, nada se, pocetkom sl. godine, kad se sve kockice sloze da ponovo krene u akciju, da odradi jos neke dodatne analize... Javice se kad bude mogla :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Evo ja da obavestim, lenocki je dosla ona odvratna vesticara :ph34r: Sve vas puno pozdravlja i porucuje da ce da napravi malu pauzu sa pravljenjem bebice, zeli da zavrsi sve oko ispita koji uskoro polaze, jos se i oko muza nesto iskomplikovalo <_< pa ce tamo, nada se, pocetkom sl. godine, kad se sve kockice sloze da ponovo krene u akciju, da odradi jos neke dodatne analize... Javice se kad bude mogla :)

Ufff sve sami problemi. Nadam se da ce joj pauza dobro doci a onda pred kraj godine vas dve zajedno da se radujete!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ufff sve sami problemi. Nadam se da ce joj pauza dobro doci a onda pred kraj godine vas dve zajedno da se radujete!

:wub: kako to lepo zvuci, 'fala Kasandre ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja samo da se javim na brzinu, posti ne stizem nista da kuckam, samo citam. Meni dosla vjestica u posjetu i to ranije nego sto je trebala. <_< Onim cekalicama koje su napravile pauzu zelima da poslije pauze sve bude u redu, a ove koje su jos aktivne da se sto prije gube odavde i da bjeze u prvi trimestar. Skoro smo imali najezdu trudnica, a ja se nadam da ce se to uskoro ponoviti! Sve vas puno pozdravljam, pa se kuckamo uskoro.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja se javljam...Imala sam 603,pa je spao na 406.Najverovatnije ce ti dati tablete.

Hvala Sanja, koliko dugo si pila tablete? koji lek je u pitanju?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kod mene je u novembru prošle godine prolaktin bio 41.5, a referentne vrednosti na rezultatu su bile od 5.18-26.53, polovinom decembra sam upućena na praćenje prolaktina, naime određenog dana ciklusa su mi tri puta u toku jednog dana vadili krv, ujutru je bio 20.37, u podne je bio 23.72, popodne 23.81. Pošto mi je rezultat blizu gornje granice, doktorka je htela da mi uvede kao terapiju tabletice bromokriptin na svaki peti dan, ali nisam htela da ih uzimam (duga priča). Krajem decembra sam ostala trudna.

Hvala R_B na odgovoru, kako si uspela da izregulise prolaktin? I zasto nisi htela da uzimas te tablete, jesu li stetne? Hvala jos jednom:)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala Sanja, koliko dugo si pila tablete? koji lek je u pitanju?

2 meseca sam pila,Bromokriptin.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Evo da se javim, moja m kasni... Ja se više brinem da nije opet neka vodena cista koja je poremetila ciklus, ili je možda terapija koju sam koristila do skoro uticala na to, u pitanju su bile vaginalete neo-penotran forte, ustvari ne znam ni da li one mogu da poremete ciklus? A inače celog meseca smo na "rikverc", prvi put smo išli do kraja pre tri dana :) što me je jako usrećilo. Elem, ne nadam se trudnoći, jer realno nije bilo šansi, jedino ako nisam ostala iz cuga to pre tri dana pa da je to poremetilo menstruaciju...Čudno mi je što me je dva dana pre nego što sam trebala dobiti boleo pupak sa unutrašnje strane i imala sam malo rozlikastog sekreta, koji se danas pojavio u vidu braonkastog sekreta, što čas imam - čas nemam uopšte apetit i imam manjih problema sa podnošenjem "mirisa". Kako god, ali eto čisto da podelim sa vama novosti.

Hvala na dobrodošlici, bolje vas našla.

Majo u dogovoru sa suprugom i uz konsultacije sa njegovom sestrom koja radi u bolnici odlučili smo da batalim sve lekove i da pokušamo još koji mesec bez ikakve terapije. Ja sam bila pila kontraceptivne pilule pet godina, pa sam skoro godinu dana pila cikloproginovu da bi mi se normalizovao ciklus, pa su hteli da mi uvedu još dva hormonska leka....to bi bilo prviše. I onda sam prestala i da idem kod lekara, prestala sam sa cikloproginovom, čak me više nije ni bilo briga da jurim trudnoću, bila sam se umorila od svega i onda istog tog meseca ostala trudna. Nisam spuštala prolaktin ni sa čim.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

A da, bromokriptin sam pila deset dana nakon pobačaja da bi mi prestalo mleko.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nisam citala sve sto ste pisali dok me nije bilo,spor mi internet.Samo sam htela da podelim sa vama svoje sumnje na trudnocu.. :) treba da dobijem za 3-4dana,a nemam nikakve pms i sta god pojedem i popijem osim vode mi izaziva mucninu,gorusicu i ubija me..htela sam danas da kupim test ali sam iskulirala zelju,kao sta ti je to jos par dana da sacekas..a sad mi tako krivo sto nisam kupila..ubija me neizvesnost..a mislim da jesam,a opet ne bih sebe da ubedim u to,pa da se posle razocaram jos vise..

eto,raspisah se ja,malo mi je lakse... B)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nisam citala sve sto ste pisali dok me nije bilo,spor mi internet.Samo sam htela da podelim sa vama svoje sumnje na trudnocu.. :) treba da dobijem za 3-4dana,a nemam nikakve pms i sta god pojedem i popijem osim vode mi izaziva mucninu,gorusicu i ubija me..htela sam danas da kupim test ali sam iskulirala zelju,kao sta ti je to jos par dana da sacekas..a sad mi tako krivo sto nisam kupila..ubija me neizvesnost..a mislim da jesam,a opet ne bih sebe da ubedim u to,pa da se posle razocaram jos vise..

eto,raspisah se ja,malo mi je lakse... B)

Htela sam da pitam ovog trenutka za tebe, gde is, nedostaaaaaaješ mi.... :)

Držim ti fige.... I jedva čekam da čujem za dve crtice... :**

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Htela sam da pitam ovog trenutka za tebe, gde is, nedostaaaaaaješ mi.... :)

Držim ti fige.... I jedva čekam da čujem za dve crtice... :**

I ti meni nedostajes.. ja ne mogu da docekam 23.kao da imam da cekam sto godina a ne tri dana...ja jedva cekam da ih ugledam.. :rolleyes: :*

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

jaooo divno divno ja bi kupila test :wub::wub::wub:

I ja bih,ali se bojim razocarenja i da je jos rano za test,mada i nije.ne znam,sve mi se pomesalo u glavu..mozda samo tripujem..cekam ja jos tri dana...ne znam kako mm mozeda bude tako miran,ja mu rekla sve to,a on meni kao super,i nista,nije mi nesto preterano uzbudjen..kasni kod njih reakcija.. :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

A da, bromokriptin sam pila deset dana nakon pobačaja da bi mi prestalo mleko.

Hvala Leptiricu :rolleyes: Imas pravo, najbitnije je opustiti se. Sledece nedelje idem kod dr da odnesem rezultate, pa se nadam da cemo dobiti zeleno svetlo, i da cu malo odmoriti od lekarisanja. Moram malo da iskuliram pa ce i prolaktin biti u redu pretpostavljam.

Sta se desava sa tobom? Nadam se da ipak nisi dobila :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Lenocka 20.9. (?)

Dacika 21.09.

Anchy07 22.9.

Maybe 23.9

Mian 29.09.

Bimbi 30.09.

Yora 02.10

Ljubinka 7.10.

Jekic 11.10. (?)

Maja m.m. 12.10.

Jacka 15.10.

evo i ja da se upišem i da javim da sam stigla sa odmora.

Nismo nešto bili vredni ali nikad se nezna.

Lenooočka vrati se bre. Nedostaješ

Novim trudnicama čestitam a novim čekalicama želim što manje zadržavanja na ovoj temi, kao i starim čekalicama

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala Leptiricu :rolleyes: Imas pravo, najbitnije je opustiti se. Sledece nedelje idem kod dr da odnesem rezultate, pa se nadam da cemo dobiti zeleno svetlo, i da cu malo odmoriti od lekarisanja. Moram malo da iskuliram pa ce i prolaktin biti u redu pretpostavljam.

Sta se desava sa tobom? Nadam se da ipak nisi dobila :)

Jeste, najbitnije je opustiti se, ali ako možeš, ja evo sad znam da trebam malo da oladim iako nisam dobila, ali ne mogu....imam danas gorušicu, nesnosno sam umorna, spava mi se...sve to pripisujem nekoj željenoj trudnoći....ludim, ceo dan ludim.....

Želim vam da što pre dobijete zeleno svetlo :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dobro jutro svima :D !

Sinoc me je jajnik probadao i boluckao i danas imam neki cudan osecaj u donjem delu stomaka. A NE treba da dobijem tek za nedelju dana! Pa ko ce to docekati :angry: ! Kad bi moglo da odmah sad znam jel jeste ili nije :P . Odmah sad odmah :lol: :lol: :lol: !

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dobro jutro svima :D !

Sinoc me je jajnik probadao i boluckao i danas imam neki cudan osecaj u donjem delu stomaka. A NE treba da dobijem tek za nedelju dana! Pa ko ce to docekati :angry: ! Kad bi moglo da odmah sad znam jel jeste ili nije :P . Odmah sad odmah :lol: :lol: :lol: !

Hahah i ja sam juče razmišljala kako bi bilo lepo kada bi postojala neka spravica koja bi mogla da nam otkrije trudnoću odmah čim se beba začne :) Želim ti da ne dobiješ :)

Ja i dalje nisam dobila, mislim da ću sad da odem u apoteku, ne mogu više da izdržim.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hahah i ja sam juče razmišljala kako bi bilo lepo kada bi postojala neka spravica koja bi mogla da nam otkrije trudnoću odmah čim se beba začne :) Želim ti da ne dobiješ :)

Ja i dalje nisam dobila, mislim da ću sad da odem u apoteku, ne mogu više da izdržim.

Ajde, pa da se radujemo :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hahah i ja sam juče razmišljala kako bi bilo lepo kada bi postojala neka spravica koja bi mogla da nam otkrije trudnoću odmah čim se beba začne :) Želim ti da ne dobiješ :)

Ja i dalje nisam dobila, mislim da ću sad da odem u apoteku, ne mogu više da izdržim.

Drzim fige!!! :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

evo i ja se upisujem na listu cekalica B) treba, tj ne treba da dobijem za 7 dana.

i meni je jutros bio neki bzv osecaj u donjem delu stomaka.

ali ne pripisujem to nicemu jer sam i prosli mesec imala isto taj osecaj. 7dana me je boleo stomak pre m, sto mi se inace nikad, ali nikad nije desavalo, i dobila na 25dan, taaacno, da se ubijem. a dobila nesto bezveze, hormonski poremecaj, sigurno.

hormoni mi lude, grudi me jedino ne bole dok imam,5 dana, svih ostalih dana u mesecu me bole. a najgore je sto mi se jede, jede, jede, od ovulacije - ako sam ja dobro prepoznala taj osecaj. i to mi se prvi put desava od proslog meseca da osecam da me boluckaju jajnici i da mi nesto "kuva"dole u stomaku.

sve mi se poremetilo, mislila sam da je T, ali od mora mi sve ide kako ne treba.

jos 7 dana ovakvog prezderavanja, pa ja cu biti kao slonica.

evo, kuvam onu corbu od kupusa, moram malo da oladim od hrane :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

evo i ja se upisujem na listu cekalica B) treba, tj ne treba da dobijem za 7 dana.

i meni je jutros bio neki bzv osecaj u donjem delu stomaka.

ali ne pripisujem to nicemu jer sam i prosli mesec imala isto taj osecaj. 7dana me je boleo stomak pre m, sto mi se inace nikad, ali nikad nije desavalo, i dobila na 25dan, taaacno, da se ubijem. a dobila nesto bezveze, hormonski poremecaj, sigurno.

hormoni mi lude, grudi me jedino ne bole dok imam,5 dana, svih ostalih dana u mesecu me bole. a najgore je sto mi se jede, jede, jede, od ovulacije - ako sam ja dobro prepoznala taj osecaj. i to mi se prvi put desava od proslog meseca da osecam da me boluckaju jajnici i da mi nesto "kuva"dole u stomaku.

sve mi se poremetilo, mislila sam da je T, ali od mora mi sve ide kako ne treba.

jos 7 dana ovakvog prezderavanja, pa ja cu biti kao slonica.

evo, kuvam onu corbu od kupusa, moram malo da oladim od hrane :D

pa jesi radila bar kućni test posle te bezveze menstruacije? s obzirom da ti je poranila, bila bezveze, tebi se jede, bole te grudi.... ja bih ipak proverila :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Lenočka, vrati se

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.