Čekamo plusiće

Plusići   308 votes

  1. 1. Da li tema 'Čekamo plusiće' treba da bude zaštićena?

    • Da
      138
    • Ne
      170

Molimo vas da se prijavite ili regstrujete da biste glasali.

odgovora

Objavljeno

Zene ja izgleda nisam dugo imala skolsku ovulaciju :D  ovaj mjesec sam imala puno sluzi bas u vrijeme plodnih dana i juce su mi grudi postale bolne a danas jos vise, inace me za vrijeme ovulacije ne bole...a citam na netu da pise da je i to znak ovulacije...mi smo zadnja 3-4 dana imali iksic svaki dan, pa cemo i danas i sutra za svaki slucaj. Je li u redu sto me grudi bole?

Ada29 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jeco, ne znam za tebe da li trebas da ga pijes posto nisam pohvatala u prethodnim postovima sta kod tebe ne stima, ali cisto da ti kazem za tvog muza, ako vam je skupo razmisli da kupis posebno sve sastojke koji se nalaze u profertilu, ja sam to uradila pre neki dan i izaslo mi je oko 2000. Izkombinovala sam sastojke iz profertila i proxeeda i kupila: Cink, Selen, Vitamin E, Vitamin C, B kompleks, L-carnitin, Koenzim Q10, Folna kiselina) i dajem mu onu muckalicu sa medom

Prepisano mi je cisto da mi poveca plodnost koliko sam shvatila,ali ne znam koje sastojke sadrzi taj zenski Profertil.

Sto se tice muskog naravno da je dosta jeftinija tvoja varijanta ali ne znam koliki unos dnevno od svakoga treba :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ana,Prepisano mi je cisto da mi poveca plodnost koliko sam shvatila,ali ne znam koje sastojke sadrzi taj zenski Profertil.

Sto se tice muskog naravno da je dosta jeftinija tvoja varijanta ali ne znam koliki unos dnevno od svakoga treba :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zene ja izgleda nisam dugo imala skolsku ovulaciju :D  ovaj mjesec sam imala puno sluzi bas u vrijeme plodnih dana i juce su mi grudi postale bolne a danas jos vise, inace me za vrijeme ovulacije ne bole...a citam na netu da pise da je i to znak ovulacije...mi smo zadnja 3-4 dana imali iksic svaki dan, pa cemo i danas i sutra za svaki slucaj. Je li u redu sto me grudi bole?

Meni je to uvek znak da je ovulacija nastupila :) samo sto nastave da me bole do mens.Poslednjih 5 meseci me grudi uopste ne bole :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mazanera,prvo da te pozdravim,pa da te pitam sta se desava?Nas dve smo iste sto se tice datuma-ja isto treba da vadim betu sutra 27-og,a ET mi je bio 13.10. Nadam se da je to krvarenje stalo i da beta lepo raste.Hajde obraduj nas:)

Postovanje svima. Nova sam ovde. Imam pitanje, posto sam radila van telesnu oplodnju i 27og oktobra tre a da radim bhcg. Juce sam prokrvarila pa su mi rekli da radim danas bhcg i rezultat je 29.38.  A referentna vrednost je 0-2.90. Da li je to neki predznak za trudnocu. Hvala svima koji mi odgovore i olaksaju čekanje druge bhcg. Hvalaaaaa

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hmmm zanimljiv test samo ga verovatno kod nas nema <_< :D 

Itekako ga ima :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Radjena bhcg 27.10 i iznosi sada 75.pozitivnaaaaaaaaaaaaaaaa.......sta je sa tvojom bhcg koju si radila isti dan zena

Ljubinka, Bubu 2 i zena volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ljubo laboratorija je sasvim u redu, cini mi se. Od jutros me boli stomak i vesticara se sprema! 

Mislim da su se sinoc samo moja osecanja tj. zelja poigrala sa mnom! 

Vise srece u iducem izvlacenju! :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mazanera,prvo da te pozdravim,pa og ida te pitam sta se desava?Nas dve smo iste sto se tice datuma-ja isto treba da vadim betu sutra 27-og,a ET mi je bio 13.10. Nadam se da je to krvarenje stalo i da beta lepo raste.Hajde obraduj nas:)

zena...... Uradila sam 27og. Potvrdjena mi je trudnoca sad je bilo 75. Moram da lezim i odmaram. Pa UZ 5tog novembra.  Mislim da je bhcg ok sada ne razumem. Sta bi sa tvojom bhcg...... 

zena voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

zena...... Uradila sam 27og. Potvrdjena mi je trudnoca sad je bilo 75. Moram da lezim i odmaram. Pa UZ 5tog novembra.  Mislim da je bhcg ok sada ne razumem. Sta bi sa tvojom bhcg...... 

Odlicno se duplirala beta, cestitam :) sad lezi i mazi stomacic. Jel ti je to prva vto? Koliko dugo ste pokusavali pre vto?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ana,Prepisano mi je cisto da mi poveca plodnost koliko sam shvatila,ali ne znam koje sastojke sadrzi taj zenski Profertil.

Sto se tice muskog naravno da je dosta jeftinija tvoja varijanta ali ne znam koliki unos dnevno od svakoga treba :)

Pogledaj sastav na kutiji ili na netu, ja sam nasla sastav na netu za Profertil i za Proxeed posto neki prepisuju jedan neki drugi pa sam izkombinovala, pise lepo kolika kolicina cega ima u jednoj tableti na njihocom sajtu i onda kad kupis vidis koliko cega treba. U nasem slucaju ove vitamine koje sam ja uzela uzima 2 puta dnevno osim Q10 koji ide jednom i uklapaju mi se doze manje-vise, ako i odstupi nesto maaalo mislim da nije strasno, bitno da unosi sve ovo... koliko vidim svi ti preparati za poboljsanje spermograma se vrte oko par istih sastojaka :) 

Jeca 90 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mazanera, cestitam "betu" i zelim ti laganu trudnocu ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pogledaj sastav na kutiji ili na netu, ja sam nasla sastav na netu za Profertil i za Proxeed posto neki prepisuju jedan neki drugi pa sam izkombinovala, pise lepo kolika kolicina cega ima u jednoj tableti na njihocom sajtu i onda kad kupis vidis koliko cega treba. U nasem slucaju ove vitamine koje sam ja uzela uzima 2 puta dnevno osim Q10 koji ide jednom i uklapaju mi se doze manje-vise, ako i odstupi nesto maaalo mislim da nije strasno, bitno da unosi sve ovo... koliko vidim svi ti preparati za poboljsanje spermograma se vrte oko par istih sastojaka :) 

Nista ne poboljsava spermogram tako kao piskavica i peruanska (zlatna) maka. Neka piju te vitamine ali dajte im i ovo, rezultat nece izostati, provereno.

.Naja. voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jos jednom cu napisati nase iskustvo, nije lako ali je jedino trajno jer menja, tj. popravlja dnk.

Mm je godinama imao 20% pokretnih spermatozoida, sto nije bas tako lose jer je sa tim procentom i napravio dete. Kad smo poceli da pravimo drugo, nekih 4-6 meseci (ne secam se tacno) je jeo iskljucivo sirovo voce i povrce, ponekad dvopek ili spagete i kuvani paradajz sok. Nista zivotinjskog porekla, nista pekara i industrija. Posle toga je imao 65% pokretnih. Nista dodatno od vitamina, piskavice, make... nije uzimao, samo voce i povrce i muckalicu, koja se uklapa u principe sirove ishrane.

Cim nesto u organizmu ne funkcionise, neki razlog mora da postoji. Ako on nije fizicki (varikocela ili neka infekcija) onda je najcesce posledica neumerenog zivota. Sinteticki vitamini mogu malo da urade, prirodni malo vise ali promena losih navika i sto zdraviji zivot mogu zaista da naprave cudo. Ali, na zalost, najteze je prestati robovati svojim navikama <_<

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ljubinka,ma jok otkud bih pomislila na tebe :P

BF,draga moja, cekaj malo da prodje,pa te cekamo ovde :wub: Jel idete kucici danas?

Mazanera dobra je beta,i lepo raste. A zena je pisala na vto procesima,velika beturina,preko 900.

Meni egg sekret najavljuje O. Krene posle vece pa traje par dana.

Mardz,dobro bi bilo da proveris ks i stitnu,mozda je stvarno nesto zbog gubitka kg.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ljubo, ja se sad tako hranim jednim delom. Ne jedem ništa industrijsko, ali jedem pileće meso i jogurt od namirnica životinjskog porekla. Našla sam neki sistem koji mi prija. Jedem isključivo stvari koje sama spremim. Rešila sam problem sa ekcemom, popravila liniju i opšte stanje, prija mi generalno taj način ishrane, tj. prijao mi je. 

Međutim, u poslednje vreme sam malaksala, imam glavobolje, mučnine, blago povišenu tt koja mi udara u glavu. Vremenski mi je to počelo nakon spontanog, mada ne znam da li ima veze s tim, ne verujem. Ne znam odakle da krenem da se kontrolišem pa sam rešila da proverim ks za početak. Malo sam i uplašena, osećam da nešto nije ok, a ne umem da definišem šta. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

marg, mozda bi stvarno trebala proveriti hormone stitne zl. Ja sam se mojoj dr pozalila na slabost i drhtavice pa me pitala kad sam poslednji put to proveravala i dala uput. Medjutim nikad nisam otisla da proverim jer mi je vremenski bilo nemoguce pored male bebe tada.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja to nikada nisam proveravala. :ph34r: Nemam pojma, nešto kod mene ne štima, možda sam zato i izgubila bebice. Ali sve se nadam da nije zbog toga. U svakom slučaju ću krenuti da se malo (pre) ispitujem, pa ćemo videti.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mardžori kad su rezultati ks?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Maro, tek od dva zovem da zakažem pregled kod dr. Ako mi zakaže za mesec dana, ko prošli put, ići ću privatno. Tek treba da vadim krv, ali mi treba neki dr da mu ispričam svoj slučaj pa da mi kaže šta da tražim uopšte od analiza. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

cudi me kako ti niko nikad nije ni predlozio. Kod zena to zna cest problem biti. I ginekolog i dr op prakse su mi uvek prvo to davali da proverim pa tek onda tek ostalo. A pogotovo posumnjaju ako se desi gubitak ili porast kilograma.

Jeca 90 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno (Izmenjeno)

 

Nista ne poboljsava spermogram tako kao piskavica i peruanska (zlatna) maka. Neka piju te vitamine ali dajte im i ovo, rezultat nece izostati, provereno.

 

Bas sam malopre citala o preuanskoj maki...

Sve ja to razumem ,ja bi sve ucinila i promenila ali sa muzevima to ide malo teze :( Verujem da ishranom i nacinom zivota se mnoge stvari pogorsavaju,odnosno popravljaju.Ja samdo skoro bila u stanju da mesecima ne pojedem nijednu vocku,da ceo dan ne popijem ni casu vode...

 

Izmenjeno od strane Jeca 90
pogresan unos

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja jesam imala veliki gubitak kg (22 u poslednjih 7 meseci), ali ja sam to namerno - planirano. Nisu otišli sami od sebe, pa nisam u tome videla problem. Da krenem da jedem, ja bih se opet ugojila. 

Bubu 2 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Aha, ja sam razumela da si već vadila krv. Pa dal je moguće da ti zakazuju tek za mesec dana :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.