Čekamo plusiće

Plusići   308 votes

  1. 1. Da li tema 'Čekamo plusiće' treba da bude zaštićena?

    • Da
      138
    • Ne
      170

Molimo vas da se prijavite ili regstrujete da biste glasali.

odgovora

Objavljeno

Ja cu ovau ponudu ozbiljno da shvatim :D ovaj mesec cu da idem kod hematologa i da mu postavim neka pitanja pa ako ne budem bila zadovoljna odgovorima (iskreno, cisto sumnjam da se oni bas toliko udubljuju u ono sto mene zanima) onda cu da probam da srocim precizno sta me brine, da ne smaram devojku sa uopstenim pitanjima.

Ozbiljna ponuda je za ozbiljno shvatanje. Ne sekiraj se za pitanja, sroci kako ti dodju - pitala sam je vec, kaze da ce rado odgovoriti koliko ume i zna.

Ljubinka voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Relativno jesi u pravu...,ali za inaj deo za nadanje nisi :)

Ovde sam da bih vas pratila i podrzavala,radovala se vasim plusicima i pustila mozak na ispasu...

Za cikluse si u pravu,cas kasni,cas dobijem ranije,cas obilno,cas oskudno...,ali relativno na vreme i po ps-u...

Ovaj iscedak mi se nikada nije ovako oduzio,zato mi je zapalo za oko pa sam pisala,inace ne bih pisala nista jer nemam sta pametno da kazem :)

A i nista se ne desava poslednjih meseci...

Sto se tice pretraga,nakanjujem se da krenem,ali jedino kada dam ili dobijem otkaz cu moci to da priustim,do tada skupljam pare.. :)

Da budem iskrena - primetila sam isto sto i Ljubinka... oprosti meni panicarki... ali, mozda nije lose da proveris svog zdravlja radi a ne samo zbog bebe... mislim da bi ti sa svim ovim lekar dao uput za preglede a onda te valjda i ne bi kostalo?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Maajaa cestitam i neka je skolska trudnoca. :)

Seno onda jos to da obavis pa da ugledas svoj plusic. Dosta si se nacekala :wub:

Sena13 i Maajaa:) volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala Uco - iz tvojih usta - tamo gde treba! :)

Najo, kako teku pripreme za Prag? Znas li kada cete ici?

učiteljica voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Seno, evo u fazi sam vadjenja analiza, svih mogucih koje postoje a da treba proveriti pre vto. Cim budu stigli svi rezultati, njima saljem i cekam da mi kazu misljenje i koja je procedura (u smislu terapije). Ja se nadam da za jedno mesec, eventualno dva cu ici tamo. Proveravam danas i trombofilije pa se nadam da ce i to biti ok.

Sena13, nataša p., Zone* i 1 ostali volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Postavih pitanje u temi o hormonima, mada nema nikoga tamo. Da li trombofilije mogu i sada ili moraju ujturu pre dorucka da se vade?

Bilo kad moze

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da budem iskrena - primetila sam isto sto i Ljubinka... oprosti meni panicarki... ali, mozda nije lose da proveris svog zdravlja radi a ne samo zbog bebe... mislim da bi ti sa svim ovim lekar dao uput za preglede a onda te valjda i ne bi kostalo?

Vec sam pisala,nemamo ginekologa ovde,otisla je u penziju,dolazi neki samo subotom i radi do 12 a ja fo 16...

Ne gine privatnik...

Nema slobodnih dana,nema odlazenja sa posla itd jer radim sama...

Imam u novembru godisnji pa ako budem imala para bar briseve da odradim i pregled...,bar nesto...

A ni kod privatnika ne mogu kad hocu zbog prevoza...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pre neki dan, u kupatilu, moje dete naidje na uradjene testove na T i O i krene da uzme jedan a ja mu kazem da ih ne dira jer sam piskila na njih. On vrati film u nazad pa se valjda seti (jer me sa njima vidja svaki mesec) kako ja po ceo dan buljim u test i pita me da li sa njima proveravam da li su mi dobre oci. Ja kazem da je tako i dam mu jedan uradjeni Lh test i pitam ga da li vidi 2 crtice i ako vidi to znaci da su mu oci odlicne. On, naravno, vidi te 2 crtice i ozari mu se lice, sav ponosan na svoje oke, pa mu se onda osmeh zamrzne, tacno se vidi kako mu klikeri rade, i pita me - a sto moras da piskis na njih da bi videla da li su ti dobre oci :lol: :lol: :lol: ne mozes ih preci :P

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

E Ljubo, opasan ti je klinac :lol: pametnjakovic mali :wub:

Ljubinka voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Druzino, citam pre neki dan svoje stare postove, i setim se pipi duge carape. nisam bas u toku, ne zamerite, sta je sa njom?

najiskrenije se nadam da je u trimestima.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Na zalost, nije, jos je medju nama ali stvarno je dugo nije bilo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Najo drzim fige da su trombofilije ok :wub:

Ahahaha Ljubo koji je S lik a i ti sto ga zekis cccc :lol:

Ljubinka i .Naja. volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja uradih test 13.dana od ovulacije i negativan je... nista sad cekam ili vesticu ili da zakasni pa da ponovim test...mada mislim da ce stici vestica, pokazao bi mi neku bledu valjda da ima tu necega...

Jedno pitanjce, pominjete proveru trombofilije, nisam u toku, kako se to radi?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Seno, evo u fazi sam vadjenja analiza, svih mogucih koje postoje a da treba proveriti pre vto. Cim budu stigli svi rezultati, njima saljem i cekam da mi kazu misljenje i koja je procedura (u smislu terapije). Ja se nadam da za jedno mesec, eventualno dva cu ici tamo. Proveravam danas i trombofilije pa se nadam da ce i to biti ok.

Pozitivna beta kao novogodisnji poklon. :wub: :wub: :wub:

.Naja. i Sackili volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ada analize na trombofilije rade sa iz krvi,jako uticu na tok trudnoce

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Drage moje,ako je neka od vas imala slicno iskustvo zamolicu da mi kaze sta mogu da ocekujem . Pracena je ovulacija, potvrdjena 24.9.Prvi test radjen 14dpo u vecernjim satima,odmah se pojavila bleda crta. Sutradan sam sacuvala jutarnji urin i popodne uradila test. Linija je bila znatnatno tamnija ali roze. 16dpo prva jutarnja i jedva vidljiva linija. Da ne pricam o razocarenu. Ipak sam oko ponoci odradila test ,da se ne baci ☺, kad on malo tamniti od prethodnog. Izvinite na dugom postu. Testove vise ne radim ,u utorak radim betu ako bude potrebe.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Drage moje,ako je neka od vas imala slicno iskustvo zamolicu da mi kaze sta mogu da ocekujem . Pracena je ovulacija, potvrdjena 24.9.Prvi test radjen 14dpo u vecernjim satima,odmah se pojavila bleda crta. Sutradan sam sacuvala jutarnji urin i popodne uradila test. Linija je bila znatnatno tamnija ali roze. 16dpo prva jutarnja i jedva vidljiva linija. Da ne pricam o razocarenu. Ipak sam oko ponoci odradila test ,da se ne baci ☺, kad on malo tamniti od prethodnog. Izvinite na dugom postu. Testove vise ne radim ,u utorak radim betu ako bude potrebe.

kaficica voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Testic vidim rafila si iste testove...hmmm

najbolje sutra uradi betu i u sredu ako se pravilno duplira onda je dobro

iskreno ne verujem bas puno kucnim testovima...a beta je sidurna

kad dobijes rezultate bete nadji na netu tabelu beta hcg gde imas referentne vrednosti

pozzz

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Testic, trebalo bi da crtica tamni svakim danom, kako raste beta, ali ti ih nisi radila uvek u isto vreme, pa to i nije bas merodavno. Slazem se da treba da uradis betu i ako je pozitivna da ponovis za dva dana.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja mislim da si trudna sigurno nisu testovi najpouzdaniji,uradi sutra betu a najbolja je beby rapid plocica mnogo bolja od trakice,ako radis betu u utorak uradi sutra jednu plocicu pa ubaci sliku.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ana ajd onda da ne dodje ta vesticara. Ja se ipak nadam pozitivnom :)

Testic,slazem se sa drugima beta ce reci svoje. ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Testic, uradi danas betu i resi sve probleme :)

Ja cu sad da uradim test pa javljam rezultate, jer mi bazalna jos uvek nije pala 15.dpo sto znaci da ni danas ne stize vestica sigurno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hm, ipak je beo kao sneg :( znaci ipak stize...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ana :( samo da se nadamo da je O bila neki dan kasnije. Drzim fige i za Anci i za Testic!

A ja da se javim zene da sam bila ovaj ciklius vredna, odradila hormone stitne-svi u zlatnoj sredini normalnih vrednosti. Jeeej! ;)

A odradila i hycosy i odmah da razbijem iluzije o bezbolnosti metode! Ukoliko imate "zakrcenje" jajovoda boli i te kako! Mozda manje nego klasican hsg, nisam kompetentna da uporedjujem ali svakako nemojte ni na hycosy da idete kao ja, ocekivajuci da idete u bioskop. :D Moj desni jajovod je bio prilicno zacepljen tako da sad pratimo opet O od sledeceg ciklusa. Igrom slucaja bas kada sam pre ovoga isla na folikulometriju oba puta je folikul bio na desnom jajniku, tako da nije ni imao sanse. Sad u nove radne pobede. Inace u ovom ciklusu se nicemu ne nadam, izgleda da je organizam doziveo blagi sok jer nakon skoka BT u O delu, ona pada na neka 3,4 dana i sad opet 3dana skocila. Da li je doslo do odlaganja O ili nesto drugo videcemo. Pratim dalje...ne znam ni kad da se nadam vestici.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.