Čekamo plusiće

Plusići   308 votes

  1. 1. Da li tema 'Čekamo plusiće' treba da bude zaštićena?

    • Da
      138
    • Ne
      170

Molimo vas da se prijavite ili regstrujete da biste glasali.

odgovora

Objavljeno

P.S.A kako to da si umislila 10 godina da ne mozes da zatrudnis?Jeste li pokusavali,pa nije islo ili ..?Sta si do sad uradila od analiza?Ako nisi nista,moj savet ti je urin i urinokultura,krvna slika i cervikalni i vaginalni bris.Naravno,ako nisi skoro bila na pregledu,onda i papanikolau i hlamidija,mikolplazma i ureoplazma ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala na savetima :-*,a preglede cu morati sve... a sto se tice trudnoce, nismo pokusavali nego stalno cujes oko sebe nismo planirali desilo nam se,pa se zapitas kako se meni nije nikad desilo za toliko vreme,pozdrav svima pa da se brzo vidimo u prvom tromesecju...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala na savetima :-*,a preglede cu morati sve... a sto se tice trudnoce, nismo pokusavali nego stalno cujes oko sebe nismo planirali desilo nam se,pa se zapitas kako se meni nije nikad desilo za toliko vreme,pozdrav svima pa da se brzo vidimo u prvom tromesecju...

eto,vidis da ne treba donositi prerano zakljucke :) Bas je super sto ste uspeli iz prve :) POZZZZ

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dobro jutro.. <_<

Dobro jutro Anchy :lol: :lol: ,razumem :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dobro jutro Anchy :lol: :lol: ,razumem :lol:

Znam...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dobro jutro.. <_<

Dobro jutro Anchy :lol: :lol: ,razumem :lol:

m0975.gif m0115.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

m0975.gif m0115.gif

Tako je mozda najpametnije

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Phoenix, jel moze novim clanicama kada se registruju na forum da stoji obavestenje i molba "Molim vas, ne idite na plusice samo da biste govorile devojkama da se opuste"? :lol: Mislim da bi nas sve postedelo muka :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I ti razumes? :D

Ma jok, čini ti se ;)

Tako je mozda najpametnije

Ili nije?

Phoenix, jel moze novim clanicama kada se registruju na forum da stoji obavestenje i molba "Molim vas, ne idite na plusice samo da biste govorile devojkama da se opuste"? :lol: Mislim da bi nas sve postedelo muka :lol:

Suviše blago rečeno...

Divan početak dana, ha ?! m1830.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dobro jutro drage moje !!! t1901.gif

Drage dame, hvala na dobrodoslici! Nadam se da cemo sve uskoro preci na drugu temu i nastaviti druzenje bogatije za po jednog clana!

Da li znate mogu li se poremetiti plodni dani ukolko mi je samo prosli mesec kasnilo 7 dana? Naime, vec godinama dobijem tacno 28. dan ujutro. Proslog meseca sam zbog upale jajnika pila paxitrex i predpostavljam da mi je zbog toga i kasnilo toliko (na zalost nije zbog druge crtice). Prema ciklusu na 28 dana plodni dani su trebali biti od 14-19.09. Da li se poremeti ovulacija usled tog kasnjenja? Inace moj sin neprestano gleda bebe i stalno govori da hoce da imamo jednu roze (devojcicu) :))

Pozdrav svima!!!

To je tako slatko :wub: , nadam se da je mali upravu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dobro jutro...i ja razumem!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dobro vam jutro žene drage, evo mene posle 186 god.nekako sam vas na brzaka iščitala, dovoljno da shvatim da se ništa zanimljivo nije desilo (mislim na plusiće i tako to)

Anchy, pu za Betu od 9 i kusur <_< nabijem je baš, to su one Bete što nit' smrde nit' mirišu, bolje da je bila 0 ako već mora nego ovako. Vidim da su devojke pominjale testove na trombofiliju i imunologiju, apsolutno se slažem, odradi ih, jer pomenuti testovi ne moraju da prave problem samo kod spo.pobačaja već i kod začeća, a kod tebe se definitivno nešto dešava što sprečava plodu da se usadi. Ako sam dobro razumela još jednom ćete pokušati inseminaciju, pitaj Rašu da li bi mogla da počneš po završetku veštice a pre novog pokušaja sa Aspirinom 100 mg, on je odlčan za pripremu materice da što bolje prihvati oplodjeno jajašce. Takodje se slažem da, ukoliko ne daj Bože opet ne uspe, odeš na detaljan pregled materice, možda imaš neku pregradicu koja sprečava jajšcu da se usadi.

Inače, nasmeja me Ivančica za odgovor na pitanje "gde sam" kaže gospoja da uživam kod mame i gledam turske serije :lol: a nije spomenula da sam bila u bolnici od utorka :angry: samo sam juče po izlasku iz iste bila kod mame.

Da, bila sam malo u bolnici, na redovnoj kontroli. Pojavili su nam se mali problemčići vezano za protoke a karakteristično za Trombofiliju, protok kroz pupčanik je dobar ali, moja leva i desna arterija zezaju, desna malo više <_< to su arterije koje snabdevaju posteljicu kiseonikom. Ono što može u tom slučaju da bude problem jeste da beba, ukoliko sve bude kol'ko tol'ko do kraja kako treba ima manju kilažu na rodjenju, ili u slučaju da se arterije ne daj Bože skroz zapuše, može doći do infarkta posteljice. Tako da će sada dr. još "češćije" da me prati, za 2 nedelje idem opet na ležanje. Za sada je sve ok, beba je dobro, mrda, lupka, ali kako trudnoća raste, tako i te arterije mogu biti problematičnije, jer je je potreba za kiseonikom sve veća.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I meni se svidela ova priča za dobro jutro! :angry:

Dobro jutro drage moje! t4870.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jao Sunce nadam se da će te arterije biti poslušne i da nećeš morati više da brineš!

Sad ti gledam tiker pa se pitam kad je pre prošlo toliko vremena :wub:

Red_Butterfly voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sunce nadam se da ce s arterijama biti sve u redu i da ne stresiraju malu mrvicu(ljubim je ja) :wub: :wub: Evo za svaku po jedan

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jao Sunce nadam se da će te arterije biti poslušne i da nećeš morati više da brineš!

Sad ti gledam tiker pa se pitam kad je pre prošlo toliko vremena :wub:

I ja se pitam,prolete

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

dobro jutro!!! mislim da i ja razumem... t2417.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

dobro jutro!!! mislim da i ja razumem... t2417.gif

Mislis a? :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dobro vam jutro žene drage, evo mene posle 186 god.nekako sam vas na brzaka iščitala, dovoljno da shvatim da se ništa zanimljivo nije desilo (mislim na plusiće i tako to)

Anchy, pu za Betu od 9 i kusur <_< nabijem je baš, to su one Bete što nit' smrde nit' mirišu, bolje da je bila 0 ako već mora nego ovako. Vidim da su devojke pominjale testove na trombofiliju i imunologiju, apsolutno se slažem, odradi ih, jer pomenuti testovi ne moraju da prave problem samo kod spo.pobačaja već i kod začeća, a kod tebe se definitivno nešto dešava što sprečava plodu da se usadi. Ako sam dobro razumela još jednom ćete pokušati inseminaciju, pitaj Rašu da li bi mogla da počneš po završetku veštice a pre novog pokušaja sa Aspirinom 100 mg, on je odlčan za pripremu materice da što bolje prihvati oplodjeno jajašce. Takodje se slažem da, ukoliko ne daj Bože opet ne uspe, odeš na detaljan pregled materice, možda imaš neku pregradicu koja sprečava jajšcu da se usadi.

Inače, nasmeja me Ivančica za odgovor na pitanje "gde sam" kaže gospoja da uživam kod mame i gledam turske serije :lol: a nije spomenula da sam bila u bolnici od utorka :angry: samo sam juče po izlasku iz iste bila kod mame.

Da, bila sam malo u bolnici, na redovnoj kontroli. Pojavili su nam se mali problemčići vezano za protoke a karakteristično za Trombofiliju, protok kroz pupčanik je dobar ali, moja leva i desna arterija zezaju, desna malo više <_< to su arterije koje snabdevaju posteljicu kiseonikom. Ono što može u tom slučaju da bude problem jeste da beba, ukoliko sve bude kol'ko tol'ko do kraja kako treba ima manju kilažu na rodjenju, ili u slučaju da se arterije ne daj Bože skroz zapuše, može doći do infarkta posteljice. Tako da će sada dr. još "češćije" da me prati, za 2 nedelje idem opet na ležanje. Za sada je sve ok, beba je dobro, mrda, lupka, ali kako trudnoća raste, tako i te arterije mogu biti problematičnije, jer je je potreba za kiseonikom sve veća.

Stvarno te bre nema 186 godina....Uh, nadam se da ce biti sve u redu :wub: Jel i dalje prias Fraxaparin svaki dan? Imas li jos neku terapiju?

A jel mogu ja taj Aspirin da uzmem na svoju ruku? :unsure: Jel moze da mi skodi?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dobro vam jutro žene drage, evo mene posle 186 god.nekako sam vas na brzaka iščitala, dovoljno da shvatim da se ništa zanimljivo nije desilo (mislim na plusiće i tako to)

Anchy, pu za Betu od 9 i kusur <_< nabijem je baš, to su one Bete što nit' smrde nit' mirišu, bolje da je bila 0 ako već mora nego ovako. Vidim da su devojke pominjale testove na trombofiliju i imunologiju, apsolutno se slažem, odradi ih, jer pomenuti testovi ne moraju da prave problem samo kod spo.pobačaja već i kod začeća, a kod tebe se definitivno nešto dešava što sprečava plodu da se usadi. Ako sam dobro razumela još jednom ćete pokušati inseminaciju, pitaj Rašu da li bi mogla da počneš po završetku veštice a pre novog pokušaja sa Aspirinom 100 mg, on je odlčan za pripremu materice da što bolje prihvati oplodjeno jajašce. Takodje se slažem da, ukoliko ne daj Bože opet ne uspe, odeš na detaljan pregled materice, možda imaš neku pregradicu koja sprečava jajšcu da se usadi.

Inače, nasmeja me Ivančica za odgovor na pitanje "gde sam" kaže gospoja da uživam kod mame i gledam turske serije :lol: a nije spomenula da sam bila u bolnici od utorka :angry: samo sam juče po izlasku iz iste bila kod mame.

Da, bila sam malo u bolnici, na redovnoj kontroli. Pojavili su nam se mali problemčići vezano za protoke a karakteristično za Trombofiliju, protok kroz pupčanik je dobar ali, moja leva i desna arterija zezaju, desna malo više <_< to su arterije koje snabdevaju posteljicu kiseonikom. Ono što može u tom slučaju da bude problem jeste da beba, ukoliko sve bude kol'ko tol'ko do kraja kako treba ima manju kilažu na rodjenju, ili u slučaju da se arterije ne daj Bože skroz zapuše, može doći do infarkta posteljice. Tako da će sada dr. još "češćije" da me prati, za 2 nedelje idem opet na ležanje. Za sada je sve ok, beba je dobro, mrda, lupka, ali kako trudnoća raste, tako i te arterije mogu biti problematičnije, jer je je potreba za kiseonikom sve veća.

Sunce ljubim i grlim da sve bude o.k. Pisi nam kad god mozes...

I meni se svidela ova priča za dobro jutro! :angry:

Dobro jutro drage moje! t4870.gif

Sve smo nadrdane ovo jutro t1938.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sve smo nadrdane ovo jutro t1938.gif

Ma nismo... samo nam je pritisak malo visokoooo t3607.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.