Čekamo plusiće

Plusići   308 votes

  1. 1. Da li tema 'Čekamo plusiće' treba da bude zaštićena?

    • Da
      138
    • Ne
      170

Molimo vas da se prijavite ili regstrujete da biste glasali.

odgovora

Objavljeno

Drage dame, hvala na dobrodoslici! Nadam se da cemo sve uskoro preci na drugu temu i nastaviti druzenje bogatije za po jednog clana!

Da li znate mogu li se poremetiti plodni dani ukolko mi je samo prosli mesec kasnilo 7 dana? Naime, vec godinama dobijem tacno 28. dan ujutro. Proslog meseca sam zbog upale jajnika pila paxitrex i predpostavljam da mi je zbog toga i kasnilo toliko (na zalost nije zbog druge crtice). Prema ciklusu na 28 dana plodni dani su trebali biti od 14-19.09. Da li se poremeti ovulacija usled tog kasnjenja?

Inace moj sin neprestano gleda bebe i stalno govori da hoce da imamo jednu roze (devojcicu) :))

Pozdrav svima!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Drage dame, hvala na dobrodoslici! Nadam se da cemo sve uskoro preci na drugu temu i nastaviti druzenje bogatije za po jednog clana!

Da li znate mogu li se poremetiti plodni dani ukolko mi je samo prosli mesec kasnilo 7 dana? Naime, vec godinama dobijem tacno 28. dan ujutro. Proslog meseca sam zbog upale jajnika pila paxitrex i predpostavljam da mi je zbog toga i kasnilo toliko (na zalost nije zbog druge crtice). Prema ciklusu na 28 dana plodni dani su trebali biti od 14-19.09. Da li se poremeti ovulacija usled tog kasnjenja?

Inace moj sin neprestano gleda bebe i stalno govori da hoce da imamo jednu roze (devojcicu) :))

Pozdrav svima!!!

Znas kako,meni kad je kasnila,dobila sam 45.dc,i od tad sam racunala pocetak novog ciklusa i od tog datuma posle 28dana sam dobila,tako da kontam da se sve pomera.

sanjas voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Znas kako,meni kad je kasnila,dobila sam 45.dc,i od tad sam racunala pocetak novog ciklusa i od tog datuma posle 28dana sam dobila,tako da kontam da se sve pomera.

Tako sam i ja racunala! Nadam se da sam bila u pravu posto sam i bolovanje uzela kako bih se malo opustila kuci. Na poslu je pakleno i sa tim u mislima nema nista od bebice :) Inace krijem u firmi da se nadam duzem bolovanju jer mislim da bih dobila momentalni otkaz sto stvara dodatnu presiju. Imate li vi sa tim problema?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Tako sam i ja racunala! Nadam se da sam bila u pravu posto sam i bolovanje uzela kako bih se malo opustila kuci. Na poslu je pakleno i sa tim u mislima nema nista od bebice :) Inace krijem u firmi da se nadam duzem bolovanju jer mislim da bih dobila momentalni otkaz sto stvara dodatnu presiju. Imate li vi sa tim problema?

Tako je u većini firmi. Zar ćeš dobiti otkaz ako ostaneš trudna, kad bi ti dali otkaz što samo planiraš to?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Tako sam i ja racunala! Nadam se da sam bila u pravu posto sam i bolovanje uzela kako bih se malo opustila kuci. Na poslu je pakleno i sa tim u mislima nema nista od bebice :) Inace krijem u firmi da se nadam duzem bolovanju jer mislim da bih dobila momentalni otkaz sto stvara dodatnu presiju. Imate li vi sa tim problema?

Ja sam nezaposlena,tako da nemam tih problema..mene samo mm moze da otpusti... :lol:

sanjas i valentina volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam nezaposlena,tako da nemam tih problema..mene samo mm moze da otpusti... :lol:

Blago tebi :lol: , kod nas ti niko ne pravi problem ako ćeš da ideš na bolovanje, ali je pitanje kad se vratiš na koje radno mesto će da te stave :angry:

sanjas voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Blago tebi :lol: , kod nas ti niko ne pravi problem ako ćeš da ideš na bolovanje, ali je pitanje kad se vratiš na koje radno mesto će da te stave :angry:

Uzas,,

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Tako je u većini firmi. Zar ćeš dobiti otkaz ako ostaneš trudna, kad bi ti dali otkaz što samo planiraš to?

Ne mogu da mi daju otkaz ako sam na bolovanju ali ako saznaju da planiram, mogu da izmisle neki razlog. Morali bi da me drze do isteka ugovora, tj polovine januara,a posle cu se vec snaci, prijaviti se negde i nastaviti bolovanje. U ovoj firmi je tako gadno da ne bih ni zelela da se vratim. Inace sam ekonomista za turizam. Mnogo sam puta menjala poslove a sada sam cini mi se imala najmanje srece...Muz ima siguran posao i to nam je spas. Kako su ljudi sa bebama preziveli devedesete kada si za platu mogao da kupis cuclu, nama je sad super :) A inace dosla sam na mesto jedne trudnice a nju su terali sa rizicnom trudnocom da dolazi do kraja 7. meseca da bi je navodno vratili nazad kad joj istekne bolovanje. Tuuuuga!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Blago tebi :lol: , kod nas ti niko ne pravi problem ako ćeš da ideš na bolovanje, ali je pitanje kad se vratiš na koje radno mesto će da te stave :angry:

Mislim da je to ipak neka sreca kakvih ima :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ma seljoberi najgori! Da rade kako treba niko ne bi išao kod privatnika...čemu naše osiguranje onda služi? Da primaju plate za bahatost i nezainteresovanost? :angry:

Pa sta da radimo kad zavimo u takvoj zemlji... <_<

Drage dame, hvala na dobrodoslici! Nadam se da cemo sve uskoro preci na drugu temu i nastaviti druzenje bogatije za po jednog clana!

Da li znate mogu li se poremetiti plodni dani ukolko mi je samo prosli mesec kasnilo 7 dana? Naime, vec godinama dobijem tacno 28. dan ujutro. Proslog meseca sam zbog upale jajnika pila paxitrex i predpostavljam da mi je zbog toga i kasnilo toliko (na zalost nije zbog druge crtice). Prema ciklusu na 28 dana plodni dani su trebali biti od 14-19.09. Da li se poremeti ovulacija usled tog kasnjenja?

Inace moj sin neprestano gleda bebe i stalno govori da hoce da imamo jednu roze (devojcicu) :))

Pozdrav svima!!!

Nisam bas razumela na sta ciljas, ali mislim da kasnjenje u jednom ciklusu nema veze sa ovulacijom u narednom, znaci ako ti je do sada bila O 14dc bice verovatno i sada.

Btw, jel gledao neko Ivana Ivanovica? Ja sam u cudu, svaka cast onom coveku (ne Ivanu, nego njegovom gostu :P ), ono ne moze svako...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Tako sam i ja racunala! Nadam se da sam bila u pravu posto sam i bolovanje uzela kako bih se malo opustila kuci. Na poslu je pakleno i sa tim u mislima nema nista od bebice :) Inace krijem u firmi da se nadam duzem bolovanju jer mislim da bih dobila momentalni otkaz sto stvara dodatnu presiju. Imate li vi sa tim problema?

Bolovanje nije,kad god i koliko god. tu su fer.

Blago tebi :lol: , kod nas ti niko ne pravi problem ako ćeš da ideš na bolovanje, ali je pitanje kad se vratiš na koje radno mesto će da te stave :angry:

Na koje radno mesto i na kojoj lokaciji :blink:

Joco, šta ima? da pravimo žur same?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Bolovanje nije,kad god i koliko god. tu su fer.

Na koje radno mesto i na kojoj lokaciji :blink:

Joco, šta ima? da pravimo žur same?

opet pustara....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

opet pustara....

Joca izgleda spava t2239.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Joca izgleda spava t2239.gif

Ne spavam! :lol: :lol: :lol:

Ali nisam ni daleko od toga.

Nešto sam bezveze već par dana pa ni ne pišem ništa jer nemam šta pametno da kažem.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

A inače kao imam nešto pametno za reći... :lol: :lol: :lol:

Eto, bolje da ćutim :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sunce je kod mame, uživa i gleda turske serije

:wub:

Dobjo je.... Mali spava a ja briskam po kući - umesto da legnem i ja...

ja uvek legnem sa decom posle podne iako sad uglavnom nema od spavanja nista....a oni odiple po 4h....

gde ste zene,ja dosO a nema nikoga nema veze da kazem sta imam i odoh i ja ...u stvari i nemam nista pametno da kazem samo da novoj clanici pozelim dobrodoslicu,Jeci-pereci laku i zdravu trudnocu a Ljubi veliku podrsku da se izbori sa svim tim doktorima i papirima ti si definitivno zena-zmaj ..

Anchy i Ma heart i ja nekako vise vjerujem kad me grudi bole nekako se vise nadam a to bas nista nemora da znaci,ja sam prestala i temp.da mjerim i da buljim u sekret pa da vidimo da li se cuda desavaju necu ni da gledam kad je koji dan pa vidjecemo...

i ja ovih dana bas imam obaveza i oko skole i ovu mladju bole zubici moramo ici da popravimo narucili nas tek za mesec dana,pa otici cu u ponedeljak da kazem da nemozemo cekati jer je bole sta god pojede place udje jij u zubic hrane i onda muke...

citam vas redovno al nemozem bas tako da pisem sa vama ali vi znate da vas ja VOLEM!!!!

ljubi curu da prodje....

Zene moje drage, ja danas DOBILA! ŠMRC!

:angry::( mrzim glupu vesticaru.....

De ste, devojke? Ja bila kod Rase, opet... Bogami, bas je razmisljao sta da radimo dalje, rekao mi je da proverim citomegalovirus, od svih onih stvarcica koje sam ja zapisala, kaze on ime da bude zajeban. Ja cu u ponedeljak kod dr opste prakse da vidim za sta sve mogu da izmolim uput, pa cemo da vidimo. Probacemo jos jednom, klomifen, pregnil, pa posle O Pregnil od 1500j+utrogestan+mirovanje, pa ce valjda da uspe. Aj videcemo...

drzimo fige da ovaj put uspe.....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Tako sam i ja racunala! Nadam se da sam bila u pravu posto sam i bolovanje uzela kako bih se malo opustila kuci. Na poslu je pakleno i sa tim u mislima nema nista od bebice :) Inace krijem u firmi da se nadam duzem bolovanju jer mislim da bih dobila momentalni otkaz sto stvara dodatnu presiju. Imate li vi sa tim problema?

Hvala Bogu pa nemam problema sa poslodavcima, moja gazdarica ima troje dece i neki dan mi je rekla da i od mene očekuje toliko :)

sanjas, Mare08 i Ljubinka volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Btw, jel gledao neko Ivana Ivanovica? Ja sam u cudu, svaka cast onom coveku (ne Ivanu, nego njegovom gostu :P ), ono ne moze svako...

Ja sam gledala,ali bukvalno nisam trepnula. Mislim da se zove Nik Vujičić. Čovek me je oduševio,koji optimizam a dok su puštali snimke bukvalno sam suze lila.

I frapirala sam se kad sam čula da je on rodnom iz Bele crkve,to je blizu mene. :o:rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam gledala,ali bukvalno nisam trepnula. Mislim da se zove Nik Vujičić. Čovek me je oduševio,koji optimizam a dok su puštali snimke bukvalno sam suze lila.

I frapirala sam se kad sam čula da je on rodnom iz Bele crkve,to je blizu mene. :o:rolleyes:

e gledala sam i ja sinoc,bas me je ostavio bez reci!Svaka mu cast!

Dobro jutro svimaaaa :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jutrooo svima ,lep dan vam zelim!!

jesam spavala evo sad sam ustala a mogla sam jos,nego sad ce mm s posla pa sramota da me nadje u krevetu :unsure:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dobro jutro, ipak ima neko da ne spava. Svako jutro se budim u 7 pa rekoh da prosetam malo po temama, vidim da muke mucite pa da vam kazem, osim ako nije problem fizicke(zdravstvene)prirode,opustite se i plusici stizu, a ostalima zelim da se sve sto pre sredi pa da se dopisujemo na veselijim temama. MISLITE POZITIVNO. Cmokic.

neca79 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dobro jutro, ipak ima neko da ne spava. Svako jutro se budim u 7 pa rekoh da prosetam malo po temama, vidim da muke mucite pa da vam kazem, osim ako nije problem fizicke(zdravstvene)prirode,opustite se i plusici stizu, a ostalima zelim da se sve sto pre sredi pa da se dopisujemo na veselijim temama. MISLITE POZITIVNO. Cmokic.

Sve si super rekla,samo opustanje ne pominji ;) Nije lako opustiti se...Evo,ja sam trudna i jos uvek ne mogu da se opustim,sada sam jos napetija ...

Dobrodosla na forum ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Joj ma i meni je tako sad, cekam prvi pregled 25. sad sam sest nedelja, sva sam kao na iglama, nisam na to mislila...Nesto sam ja bila umislila da necu moci da ostanem trudna jer nam se nikad nije desilo za 10 godina,pocela da umisljam tako i sremim se psihicki da ce pokusaji trajati i trajati, kad ono prvi mesec crtice :-)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Joj ma i meni je tako sad, cekam prvi pregled 25. sad sam sest nedelja, sva sam kao na iglama, nisam na to mislila...Nesto sam ja bila umislila da necu moci da ostanem trudna jer nam se nikad nije desilo za 10 godina,pocela da umisljam tako i sremim se psihicki da ce pokusaji trajati i trajati, kad ono prvi mesec crtice :-)

joj znam,i ja sam bila ko na iglama,potpuno razumem ;) Prvo cekas da cujes srce,pa cekas da prodje treci mesec jer su prva tri kao najrizicnija,pa cekas dabl test,pa svaku analizu koju uradis,cekas rezultate,i stalno nesto cekas i mozgas,ali tako je to... Sada vec mozes da predjes na temu prvi trimestar,tamo su ti sve nove trudnice i razmenjujes iskustva i savete :) Srecno i zelim ti lepu i laku trudnocu :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.