Čekamo plusiće

Plusići   308 votes

  1. 1. Da li tema 'Čekamo plusiće' treba da bude zaštićena?

    • Da
      138
    • Ne
      170

Molimo vas da se prijavite ili regstrujete da biste glasali.

odgovora

Objavljeno

I ja mislim da treba brati cesce,jedino tako mozete uspeti...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I ja mislim da treba brati cesce,jedino tako mozete uspeti...

Da, ali ponekad ni to ne pali :( Veruj, mi čekalice smo sigurno među najaktivnijima po tom pitanju, najviše volimo trešnjice :lol: ali opet nas zeza...ali biće valjda uskoro...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sad cekam i odbrojavam, 28. ne treba da dodje..nikako..

jos nista ne osecam :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sad cekam i odbrojavam, 28. ne treba da dodje..nikako..

jos nista ne osecam :)

I mi odbrojavamo sa tobom i držimo ti palčevek05195.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da, ali ponekad ni to ne pali :( Veruj, mi čekalice smo sigurno među najaktivnijima po tom pitanju, najviše volimo trešnjice :lol: ali opet nas zeza...ali biće valjda uskoro...

HAhahahahaahha Lenocka nasmeja me,i ja mislim da su devojke sa ovog foruma najaktivnije,bice bebica sigurno :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja više ništa ne mislim, prvi put sam ostala trudna kao iz topa, mm bio na službenom putu, došao na jedan dan, obrali smo trešnjice i opet otišao na službeni put a ja ostala trudna...

Sada se bavim svim matematičkim, biološkiom i hemijskim proračunima da bih ostala trudna, možda baš zato neće a sve se ubeđujem da ne razmišljam o tome mada u đžepu držim maybe baybe :))))

Ja bih odmah ali ne ide :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ta plodna sluz pomaže spermatozoidima da lakše "doplivaju" do jajne ćelije i na neki način ih čuva, jer kad nema te sluzi oni brže, da tako kažem nestanu, neki doktori kažu da čak ne mogu bez nje da prežive duže od sat-dva. Plodna sluz pojavljuje se par dana pre ovulacije i po Billingsovoj metodi, koja se zasniva upravo na određivanju plodnih dana praćenjem sluzi, zadnji dan plodne sluzi je tzv. " vrhunac" i ovulacija ce se desiti u sledecih par sati. Nakon ovulacije, tj. oslobađanja jajne ćelije, stvara se gusta sluz koja će sledećih par dana, oko 3 dana, zatvoriti kanal, ulaz u matericu, ali za to vreme, dok se stvara sluz, taj "čep", postoje mali kanali kroz koje mogu da prođu spermatozoidi. Tako da je najbolje imati odnose pre ovulacije, za vreme i eventualno 1-2 dana nakon, mada pojedini doktori kažu da jajna ćelija u jajovodu može da preživi, odnosno bude sposobna za oplodnju samo 6-12 časova, tako da je bolje, da je spermići već čekaju kad ona dođe :lol: I zato bolje brati trešnjice što češće, pa valjda će se jednom "ubosti" pravi dan! ;)

Lenočka, hvala na ovoj edukaciji, sad sam pametnija a i izlaganje ti je odlično.

Bože, za sve postoji viša matematika, čak i za sluz :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja čekam da ne dobijem 01.08. pa valjda će biti srećni datum :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

0755b2294341bde9299813b690683177.gif

evo me!

sad mi je bolje pa prasim moje mile cekalice!

Hvala Jeko Beka, dobro nas opraši.

Ja za sad nemam nikakve simptome trudnoće,samp me bole bradavice a nisu ranije :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Gde su nam Mališa i Woman, čini mi se da su trebale da juče dođu u Bgd na kontrolu i ultrazvuk.

Čekamo slikice sa uz :wub:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Gde su nam Mališa i Woman, čini mi se da su trebale da juče dođu u Bgd na kontrolu i ultrazvuk.

Čekamo slikice sa uz :wub:

Draga idi na temu prvi trimestar :wub: :wub: :wub:

Hvala sto mislis na JA ;) ;) ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

HAhahahahaahha Lenocka nasmeja me,i ja mislim da su devojke sa ovog foruma najaktivnije,bice bebica sigurno :rolleyes:

Biće, biće! ;)

Lenočka, hvala na ovoj edukaciji, sad sam pametnija a i izlaganje ti je odlično.

Bože, za sve postoji viša matematika, čak i za sluz :)

Ja čekam da ne dobijem 01.08. pa valjda će biti srećni datum :)

Nema na čemu...ma ima tu milion stvari, ali najbolje je ne misliti toliko o tome i jednostavno brati trešnjice! Ja sam sve to iščitala, proučila, čini mi se znam više nego neki studenti medicine, ali više ne obraćam pažnju na to toliko, to zna samo još više da optereti! Nekoliko ciklusa smo imali odnose baš u vreme ovulacije, znam jer sam tad stalno išla na folikulometriju, pa opet ništa, a kao sve u redu kod oboje...zato mislim da je verovatno psiha u pitanju i da je najbolje da zaboravim na sve to.

Brzo će taj datum, čekamo sa tobom ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Draga idi na temu prvi trimestar :wub: :wub: :wub:

Hvala sto mislis na JA ;) ;) ;)

Taman sam htela da kažem da si pisala tamo, kad evo javlja nam se naša trudnica!

Ja nisam mogla da izdržim da sačekam da nam piše ovde, pa sam je gnjavila sa porukama još juče i sinoć sam dobila lepe vesti :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Taman sam htela da kažem da si pisala tamo, kad evo javlja nam se naša trudnica!

Ja nisam mogla da izdržim da sačekam da nam piše ovde, pa sam je gnjavila sa porukama još juče i sinoć sam dobila lepe vesti :D

:wub: :wub: :wub:Barefootandpregnant.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Biće, biće! ;)

Nema na čemu...ma ima tu milion stvari, ali najbolje je ne misliti toliko o tome i jednostavno brati trešnjice! Ja sam sve to iščitala, proučila, čini mi se znam više nego neki studenti medicine, ali više ne obraćam pažnju na to toliko, to zna samo još više da optereti! Nekoliko ciklusa smo imali odnose baš u vreme ovulacije, znam jer sam tad stalno išla na folikulometriju, pa opet ništa, a kao sve u redu kod oboje...zato mislim da je verovatno psiha u pitanju i da je najbolje da zaboravim na sve to.

Brzo će taj datum, čekamo sa tobom ;)

I ja kontam da je psiha čudo, jer i ja sam prošli mesec imala odnose kad sam ovulirala jer me tada boli stomak malo, to dođe negde 14-16 dan ciklusa, kontala sam da je to to pa ništa,ali sam ja sva opterećena sa tim i stalno se ispipavam i pričam o tome već sam svima dojadila :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I ja kontam da je psiha čudo, jer i ja sam prošli mesec imala odnose kad sam ovulirala jer me tada boli stomak malo, to dođe negde 14-16 dan ciklusa, kontala sam da je to to pa ništa,ali sam ja sva opterećena sa tim i stalno se ispipavam i pričam o tome već sam svima dojadila :)

Ako ti je za utehu i ja sam skroz ISTI slučaj kao ti.

Toliko sam rešila sad, sad, sad... a ono nikako neće. Prošli mesec stigla veštica čak i ranije nego obično, a bila sam ubeđena da imam sve simptome trudnoće. Baš sam se razočarala.

Znam da psiha može konce da nam pomrsi, ali ja to ne mogu da kontrolišem i jače je od mene.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Bila sam danas na Torlaku i predala briseva za pravljenje autoimuno vakcine, šlogirala sam se kad sam saznala da se na nju čeka 2 meseca pa onda još 3 meseca korišćenja. Ko će sačekati 5 meseci?

Inače, od carskog reza se borim sa bakterijama u cervikalnom i vaginalnom brisu i ništa ne pomaže već se samo uvećava broj. Zato mi je ginekolog predložio tu vakcinu. Na Torlaku mi rekli da i ako ostanem trudna dok imam bakterije, ništa strašno. Terapiju prekidamo a nastavljamo trudnoću.

Ja se nekako plašim ešerihije i bojim se pobačaja koji možda mogu da izazovu. Doktorka mi je ispričala drugačiju priču, ali sam tek sad neodlučna dal da pokušavam ili da sačekam 5 meseci koji će biti kao 5 godina???

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ako ti je za utehu i ja sam skroz ISTI slučaj kao ti.

Toliko sam rešila sad, sad, sad... a ono nikako neće. Prošli mesec stigla veštica čak i ranije nego obično, a bila sam ubeđena da imam sve simptome trudnoće. Baš sam se razočarala.

Znam da psiha može konce da nam pomrsi, ali ja to ne mogu da kontrolišem i jače je od mene.

Bilo bi lepo kad bi mogli da je kontrolisemo...Ma,samo opusteno i beba ce doci u onom trenutku koji je savrsen za nju.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Drage moje,juce smo se vratili sa mora,nisam uspela ranije da napisem :rolleyes:

Na letovanju nas je obradovala vest da cemo ponovo postati roditelji,mislila sam da kasni od promene klime jer sam pred put trebala dobiti,a posle 7 dana resih da uzmem test i nikad kraja sreci..Moji klinci ce dobiti novog "drugara" za igru,ili malu princezu da je cuvaju :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Drage moje,juce smo se vratili sa mora,nisam uspela ranije da napisem :rolleyes:

Na letovanju nas je obradovala vest da cemo ponovo postati roditelji,mislila sam da kasni od promene klime jer sam pred put trebala dobiti,a posle 7 dana resih da uzmem test i nikad kraja sreci..Moji klinci ce dobiti novog "drugara" za igru,ili malu princezu da je cuvaju :D

lepa vest, čestitam draga.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Drage moje,juce smo se vratili sa mora,nisam uspela ranije da napisem :rolleyes:

Na letovanju nas je obradovala vest da cemo ponovo postati roditelji,mislila sam da kasni od promene klime jer sam pred put trebala dobiti,a posle 7 dana resih da uzmem test i nikad kraja sreci..Moji klinci ce dobiti novog "drugara" za igru,ili malu princezu da je cuvaju :D

Čestitam!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Draga idi na temu prvi trimestar :wub: :wub: :wub:

Hvala sto mislis na JA ;) ;) ;)

joj ja sam sluđena skroz. Sve čekam da se javite ovde šta se dešava. A i ja se uhvatila 3-4 teme a forum toliki. Nego imam i posla pa ne stižem baš.

Draga, da ti i ovde čestitam na bebici sad kad je i srculence počelo da kucka.

I prva fotka vam je mnogo slatka

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Drage moje,juce smo se vratili sa mora,nisam uspela ranije da napisem :rolleyes:

Na letovanju nas je obradovala vest da cemo ponovo postati roditelji,mislila sam da kasni od promene klime jer sam pred put trebala dobiti,a posle 7 dana resih da uzmem test i nikad kraja sreci..Moji klinci ce dobiti novog "drugara" za igru,ili malu princezu da je cuvaju :D

Čestitam!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Bila sam danas na Torlaku i predala briseva za pravljenje autoimuno vakcine, šlogirala sam se kad sam saznala da se na nju čeka 2 meseca pa onda još 3 meseca korišćenja. Ko će sačekati 5 meseci?

Inače, od carskog reza se borim sa bakterijama u cervikalnom i vaginalnom brisu i ništa ne pomaže već se samo uvećava broj. Zato mi je ginekolog predložio tu vakcinu. Na Torlaku mi rekli da i ako ostanem trudna dok imam bakterije, ništa strašno. Terapiju prekidamo a nastavljamo trudnoću.

Ja se nekako plašim ešerihije i bojim se pobačaja koji možda mogu da izazovu. Doktorka mi je ispričala drugačiju priču, ali sam tek sad neodlučna dal da pokušavam ili da sačekam 5 meseci koji će biti kao 5 godina???

Ma nemoj ništa čekat već udaraj i biće sve ok. Vidiš da je ovo vreme ludo, te virusi, te bakterije,te ovo,te ono. Ma opusti se i budi jača od njih :)

Mene je mama rodila sa 34 god. u ono vreme pa nije ni čula za ultrazvuk a ja dođem do 40.-te nedelje i trt, ne mogu da se oporavim, garant sam pod stresom pa ne mogu zatrudneti a ja se kao foliram-nije mi ništa.

Odlučila sam da idem na yogu, više ne znam šta bi mi pomoglo :) Svi oko mene kao nešto trudni, porađaju se a ja kao napaćena, počela sam samu sebe da sažaljevam, valjda je to krajnji stadium :)

Umesto da se radujem boljem sutra, ja samu sebe sažaljevam.

Dobro, neću više, nije ovo ispovedaonica, valjda će uspeti ovaj put da i mene Bog pogleda već sam toliko jadna :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Drage moje,juce smo se vratili sa mora,nisam uspela ranije da napisem :rolleyes:

Na letovanju nas je obradovala vest da cemo ponovo postati roditelji,mislila sam da kasni od promene klime jer sam pred put trebala dobiti,a posle 7 dana resih da uzmem test i nikad kraja sreci..Moji klinci ce dobiti novog "drugara" za igru,ili malu princezu da je cuvaju :D

Svaka čast, čestitam...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.