Čekamo plusiće

Plusići   308 votes

  1. 1. Da li tema 'Čekamo plusiće' treba da bude zaštićena?

    • Da
      138
    • Ne
      170

Molimo vas da se prijavite ili regstrujete da biste glasali.

odgovora

Objavljeno

Super! Redovno nas obaveštavaj ;)

Naravno, Pepeljugice ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Suncokret posto sam imala missed ab radjena mi je kiretaza.

Sad procitah da si osetila da imas ovulaciju. Reci mi posle koliko?

Ja jos uvek cekam prvi ciklus .... :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Suncokret posto sam imala missed ab radjena mi je kiretaza.

Sad procitah da si osetila da imas ovulaciju. Reci mi posle koliko?

Ja jos uvek cekam prvi ciklus .... :(

Hajmo na OVU TEMU da ne budemo OT :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

E pa ja sam omašivala jedan dan...o Bože, smota :blink:

Ne verujem da bi mi to baš nešto puno pomoglo :)

Aj videćemo šta smo umesili ovaj mesec... Hvala vam žene...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

E pa ja sam omašivala jedan dan...o Bože, smota :blink:

Ne verujem da bi mi to baš nešto puno pomoglo :)

Aj videćemo šta smo umesili ovaj mesec... Hvala vam žene...

Ništa strašno...za svaki slučaj berite trešnjice što češće, ma čim ti ode veštica krenite, pa dok ne popadate! :lol:t1594.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ajde zene u akcijured-cherries.jpg,i malo ovoga81686.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ništa strašno...za svaki slučaj berite trešnjice što češće, ma čim ti ode veštica krenite, pa dok ne popadate! :lol:t1594.gif

Lenočka, dobro kažeš već smo popadali ko trešnjice :rolleyes: , ali još dva dana i pauza pa da vidimo rezultat :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Човече сад ти гледам тикер, ти си осам недеља трудна, јујују како време лети.

Covece, a ti meri BT,zapisuj svaki dan na papir nemoj da se zezas :P:wub:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Човече мерим, мерим јел знаш да ми је сад вишља него прошли месец у време менструације, цело време 36,3 а прошли месец било 35,9.

Temperatura??? Ja mislim da to baš i nije sigurno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Temperatura??? Ja mislim da to baš i nije sigurno.

Ja sam na osnovu Bt uspela da odredim kad mi je ovulacija,i taktika mi je taj mesec hvala bogu uspela...A i doktor pored pretraga trzi da se tri ciklusa meri BT... Vredi probati.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Човече мерим, мерим јел знаш да ми је сад вишља него прошли месец у време менструације, цело време 36,3 а прошли месец било 35,9.

Sve zapisuj,pa kad se vratis da iscrtamo grafikon ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Јесте али мора да прође три месеца да би се утврдило време овулације, ако се комбинује са лх тракицама, овулација не може да се омаши.

Ma, meni je temp sva polupana, ja se uznemirim dok merim pa mi skače ko luda :)

Sad ću videti da li pali ovaj sistem od 8 do 18 dana ,svaki dan, ma nije nam više dobro, e ako to ne upali onda ja stvarno ne znam :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Vidim da svi merite bazalnu temp,kupujete trakice,a ja nista od toga,ja okvirno izracunam plodne dane i onda uzivamo..tako je bilo i prvi put i iz prve sam ostala trudna,nisam se mnogo opterecivala da moram bas tad da zatrudnim..e sad kad ne bih ostala trudna posle pola godine i ja bih verovatno merili bt i kupovala trakice,mislim da bih se uplasila da se nesto desava,da nesto ne valja. Srecno svima!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

BabyDustAngel.gif

Svratila samo da vas malo oprasim.... :wub: :wub:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Vidim da svi merite bazalnu temp,kupujete trakice,a ja nista od toga,ja okvirno izracunam plodne dane i onda uzivamo..tako je bilo i prvi put i iz prve sam ostala trudna,nisam se mnogo opterecivala da moram bas tad da zatrudnim..e sad kad ne bih ostala trudna posle pola godine i ja bih verovatno merili bt i kupovala trakice,mislim da bih se uplasila da se nesto desava,da nesto ne valja. Srecno svima!

Skroz si u pravu,ja sam isto prvi put ostala iz prve trudna,i ne znajuci kada su mi plodni dani.....ali sada kada drugo nece i nece razumem ove zenice,i pribegavam raznoraznim akrobacijama kako bi uspeli :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja ću neko duže vreme iz prikrajka, morati samo da pratim ovu temu jer "ne smem da učestvujem".

Nakon pobačaja i kiretaže sam navukla gomilu bakterija i nikako ne mogu da ih izlečim, ništa ne pomaže već se vrtim u krug mesecima. Zato me poslali na Institut na Torlaku i kako pravljenje seruma - vakcine traje dva meseca, za to vreme moram da se pazim i ni ne razmišljam o bebi.

Jel neko primao takvu vakcinu, baš sam radoznala?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

da vas pitam, mozda je pitanje smjesno :lol: ,ali... :rolleyes:

kad se pojavi onaj iscjedak kao znak ovulacije, jeli treba da se ima odnos odmah, pre toga ili posle toga?

npr. ako sam ja sad videla, i mislim da mi je ovulacija, jel ok sto sam imala odnos oko 16 sati danas , a ako nije ok, jel dobro da imam sutra u to vreme, jer do tad ako ne mogu? :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

da vas pitam, mozda je pitanje smjesno :lol: ,ali... :rolleyes:

kad se pojavi onaj iscjedak kao znak ovulacije, jeli treba da se ima odnos odmah, pre toga ili posle toga?

npr. ako sam ja sad videla, i mislim da mi je ovulacija, jel ok sto sam imala odnos oko 16 sati danas , a ako nije ok, jel dobro da imam sutra u to vreme, jer do tad ako ne mogu? :rolleyes:

Mislim da jajna ćelija može biti oplođena najviše 24 sata nakon ovulacije, dok većina spermatozoida propadne za jedan dan, mada mali broj preživi i do tri dana. Znači oplodnja bi, ako se ne varam, bila moguća u slučaju odnosa dva dana pre i jedan dan nakon ovulacije.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Skroz si u pravu,ja sam isto prvi put ostala iz prve trudna,i ne znajuci kada su mi plodni dani.....ali sada kada drugo nece i nece razumem ove zenice,i pribegavam raznoraznim akrobacijama kako bi uspeli :rolleyes:

Verovatno cu i ja tako ako ne zatrudnim do Nove godine... :unsure: jos jednom,srecno svima!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mislim da jajna ćelija može biti oplođena najviše 24 sata nakon ovulacije, dok većina spermatozoida propadne za jedan dan, mada mali broj preživi i do tri dana. Znači oplodnja bi, ako se ne varam, bila moguća u slučaju odnosa dva dana pre i jedan dan nakon ovulacije.

Bas kao sto kaze moonlight,tako da najidealnije je potrefiti dan ovulacije,tada su ubedljivo najvece sanse...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

da vas pitam, mozda je pitanje smjesno :lol: ,ali... :rolleyes:

kad se pojavi onaj iscjedak kao znak ovulacije, jeli treba da se ima odnos odmah, pre toga ili posle toga?

npr. ako sam ja sad videla, i mislim da mi je ovulacija, jel ok sto sam imala odnos oko 16 sati danas , a ako nije ok, jel dobro da imam sutra u to vreme, jer do tad ako ne mogu? :rolleyes:

Jel taj iscedak kao belance, providan, pa se tegli,joooj užas,ali moram da pitam?!

Mi smo brali trešnjice i dan pre i taj dan i dan posle pa ne znam ni sama više. Ako sad nismo uboli pa ja ne znam kad ćemo :rolleyes:

Mislim da kad vidiš taj iscedak trba da se bacite na posao dok se boje ne razliju pred očima :P

Moj lekar kaže da se deca prave svaki dan za doručak, ručak i večeru ali je sve to lako u teoriji :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Evo malo :rolleyes:136746063952673.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jel taj iscedak kao belance, providan, pa se tegli,joooj užas,ali moram da pitam?!

Mi smo brali trešnjice i dan pre i taj dan i dan posle pa ne znam ni sama više. Ako sad nismo uboli pa ja ne znam kad ćemo :rolleyes:

Mislim da kad vidiš taj iscedak trba da se bacite na posao dok se boje ne razliju pred očima :P

Moj lekar kaže da se deca prave svaki dan za doručak, ručak i večeru ali je sve to lako u teoriji :)

ma jeste takav je iscjedak :D , ali vidjela sam ga jednom, juce u 21 h,a i mislim da mi je i ovih dana ovulacija, a odnos smo imali u 16 sati, znaci 5 sata pre iscjedka, jel to ok? :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam mesec kad sam zatrudnela odnos imala dan pre i dan posle ovulacije,i posle toga svaki drugi dan...i upalilo je :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

da vas pitam, mozda je pitanje smjesno :lol: ,ali... :rolleyes:

kad se pojavi onaj iscjedak kao znak ovulacije, jeli treba da se ima odnos odmah, pre toga ili posle toga?

npr. ako sam ja sad videla, i mislim da mi je ovulacija, jel ok sto sam imala odnos oko 16 sati danas , a ako nije ok, jel dobro da imam sutra u to vreme, jer do tad ako ne mogu? :rolleyes:

Mislim da jajna ćelija može biti oplođena najviše 24 sata nakon ovulacije, dok većina spermatozoida propadne za jedan dan, mada mali broj preživi i do tri dana. Znači oplodnja bi, ako se ne varam, bila moguća u slučaju odnosa dva dana pre i jedan dan nakon ovulacije.

Jel taj iscedak kao belance, providan, pa se tegli,joooj užas,ali moram da pitam?!

Mi smo brali trešnjice i dan pre i taj dan i dan posle pa ne znam ni sama više. Ako sad nismo uboli pa ja ne znam kad ćemo :rolleyes:

Mislim da kad vidiš taj iscedak trba da se bacite na posao dok se boje ne razliju pred očima :P

Moj lekar kaže da se deca prave svaki dan za doručak, ručak i večeru ali je sve to lako u teoriji :)

Ta plodna sluz pomaže spermatozoidima da lakše "doplivaju" do jajne ćelije i na neki način ih čuva, jer kad nema te sluzi oni brže, da tako kažem nestanu, neki doktori kažu da čak ne mogu bez nje da prežive duže od sat-dva. Plodna sluz pojavljuje se par dana pre ovulacije i po Billingsovoj metodi, koja se zasniva upravo na određivanju plodnih dana praćenjem sluzi, zadnji dan plodne sluzi je tzv. " vrhunac" i ovulacija ce se desiti u sledecih par sati. Nakon ovulacije, tj. oslobađanja jajne ćelije, stvara se gusta sluz koja će sledećih par dana, oko 3 dana, zatvoriti kanal, ulaz u matericu, ali za to vreme, dok se stvara sluz, taj "čep", postoje mali kanali kroz koje mogu da prođu spermatozoidi. Tako da je najbolje imati odnose pre ovulacije, za vreme i eventualno 1-2 dana nakon, mada pojedini doktori kažu da jajna ćelija u jajovodu može da preživi, odnosno bude sposobna za oplodnju samo 6-12 časova, tako da je bolje, da je spermići već čekaju kad ona dođe :lol: I zato bolje brati trešnjice što češće, pa valjda će se jednom "ubosti" pravi dan! ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.