Čekamo plusiće

Plusići   308 votes

  1. 1. Da li tema 'Čekamo plusiće' treba da bude zaštićena?

    • Da
      138
    • Ne
      170

Molimo vas da se prijavite ili regstrujete da biste glasali.

odgovora

Objavljeno

A možda bolje samo da ćutim :unsure:

Mm je dao predlog da ponesem nož, kaće garant će mi produžiti bolovanje :o ja sam skapirala da hoće da me se reši <_<

Ja bih ipak kukala to mi nekako sigurnije da bi ti produzio bolovanje

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja bih ipak kukala to mi nekako sigurnije da bi ti produzio bolovanje

Okić :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Okić :D

Samo ti slusaj mene i daleko ces dogurati :P:lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Samo ti slusaj mene i daleko ces dogurati :P:lol:

:lol: :lol: :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Odoh da spavam laku noc,kuckamo se ujutru

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Odoh da spavam laku noc,kuckamo se ujutru

Laku noć :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam za sad super. Nemam na sta da se zalim (sto je vazda bilo u nas Srba) :P , jedino sto od sledece nedelje radim puno radno vreme, pa mi je malo krivo, sto mi od dana nece ostati nista... Najverovatnije cu tada imati periodicno smenjivanje nervnih napada, ali za jedno 15 godina ce da mi bude bolje! :lol:

Pre neki dan sam citala zakon-drzavni i firmin i smorila sam se ko masan cvarak....

Zamisli ovo: Svaka porodilja dobija od drzave 45 dana (ne radnih, vec ukupno) porodiljskog bolovanja! I to ti je to! :huh:

(sto znaci, sedecu na poslu dok mi ne pukne vodenjak, a onda cu biti celih 45 dana sa bebom, koje su mi velikodusno podarili :angry: )

E sad, postoji caka.... Ukoliko si zaposlena godinu dana, za tih 45 dana dobijes punu platu, ako radis manje od godinu dana-pola plate)

Takodje, mozes dobiti neplaceno jos 100 dana, ukoliko lekar potvrdi da postoji neki problem, bilo sa bebom ili sa mnom...

I vec par dana mm i ja pravimo reorganizaciju, kako da izvedemo sve to, jerbo smo ovde u pickovcu, nemam ni komsinicu da mi pomogne (ukoliko nam mame ne budu letele naizmenicno).. I jedio resenje, da produzim bolovanje je da ne iskoristim odmor, vec tih 30 dana da dodam na ovih 45 i da molim Svevisnjeg da, na kvarnjaka, izvucem jos tih 100 dana.

A vrhunac nebuloze je sto, u 10 radnih sati dnevno, dobijes sat vremena pauzu da ides i podojis bebu.. :huh:

Toliko me smorilo sve ovo, da sam morala da se pozalim, koliko ovde im se je@e za zene....

Izvinte sto udavih, ali bas me opterecuje sve to... Kako cu sve izdrzati, majke mi ?! :(:unsure:

A i jedva izboldovah ovo, da dam na znacaju ozbiljnost situacije! :lol:

Volim kad se volimo! :wub:

Ja ovde ne bih imala nikakvu dilemu - iskoristi sta mozes i onda otkaz! 10 sati u 2 kvadrata kockice pored smrdljivog kolege naspram mazenja, pevanja i dojenja svog ceda. Samo veruj da ce sve ispasti dobro i ispasce. Nameste se kockice, kad se osetis spremnom iskrsnuce vec neki a mozda i bolji posao (vec ces biti sa iskustvom u AD), mozda tm avanzuje pa dobije vecu platu. A i ko bi ti cuvao bebu dok radis i za koje pare? I koliko bi kostale karte da bake dolaze i odlaze? Nista se to ne isplati dovoljno a sigurna sam da ti ni plata koju dobijas ne bi bila nikakva kompenzacija za odvojenost od bebe. Veruj mi, sve ces u zivotu moci da nadoknadis ali nikada izgubljeno vreme sa svojim detetom.

Ja idem ujutru kod onog mog neuropsihijatra na kontrolu. Sve se nadam da će mi dati još koji dan bolovanja...

Ako ti komisija ne bude produzila vise bolovanje evo sta da radis - uzmes 2 nedelje odmora, to je minimum vremena koje treba da prodje kako bi mogla da otvoris novo bolovanje od 30 dana kod dr opste prakse a odmah posle nastavis sa bolovanjem koje otvaras kod ginekolori po drugom osnovuoga. Bolovanje je moguce produziti nakon 30 dana bez komisije ako se otvori po drugom osnovu, npr. kod opste prakse zbog kicme a posle kod gise za npr. odlive i sl. Jedino je potrebno da imas lekare koji hoce da ti otvore bolovanje. Posle toga ako imas jos 2 nedelje odmora pa novi krug bolovanja i produzila si sebi nekih 5 meseci. Jedini je problem sto si tu finansijski na teretu firme u kojoj radis pa je pitanje koliko bi to oni tolerisali.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja ovde ne bih imala nikakvu dilemu - iskoristi sta mozes i onda otkaz! 10 sati u 2 kvadrata kockice pored smrdljivog kolege naspram mazenja, pevanja i dojenja svog ceda. Samo veruj da ce sve ispasti dobro i ispasce. Nameste se kockice, kad se osetis spremnom iskrsnuce vec neki a mozda i bolji posao (vec ces biti sa iskustvom u AD), mozda tm avanzuje pa dobije vecu platu. A i ko bi ti cuvao bebu dok radis i za koje pare? I koliko bi kostale karte da bake dolaze i odlaze? Nista se to ne isplati dovoljno a sigurna sam da ti ni plata koju dobijas ne bi bila nikakva kompenzacija za odvojenost od bebe. Veruj mi, sve ces u zivotu moci da nadoknadis ali nikada izgubljeno vreme sa svojim detetom.

Ako ti komisija ne bude produzila vise bolovanje evo sta da radis - uzmes 2 nedelje odmora, to je minimum vremena koje treba da prodje kako bi mogla da otvoris novo bolovanje od 30 dana kod dr opste prakse a odmah posle nastavis sa bolovanjem koje otvaras kod ginekolori po drugom osnovuoga. Bolovanje je moguce produziti nakon 30 dana bez komisije ako se otvori po drugom osnovu, npr. kod opste prakse zbog kicme a posle kod gise za npr. odlive i sl. Jedino je potrebno da imas lekare koji hoce da ti otvore bolovanje. Posle toga ako imas jos 2 nedelje odmora pa novi krug bolovanja i produzila si sebi nekih 5 meseci. Jedini je problem sto si tu finansijski na teretu firme u kojoj radis pa je pitanje koliko bi to oni tolerisali.

Odličan ti plan....za državnu firmu :lol:

Ma meni samo da sam bar još nedelju-dve dobila....nekako sam se psihički pripremila na toliko pa mi ovo sad dođe kao hladan tuš. Moja gazdarica je uglavnom ok i ne bih da zloupotrebim njeno razumevanje. Ma preživeću, gore sam preturila koliko toliko preko glave. Meni je lepo ovde sa vama a kad počnem da radim manje ćemo se družiti :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

drage dame, imam pitanje za vas, ne znam bili ste ga videle u specijalnim..

drugarici mojoj treba pregnil 5000 na par mesta su joj rekli da mogu da nabave ali se svi nesto po 3 puta ugradjuju.. bilo kakva informacija je dobro dosla, moze na pp.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jutros sam ponovila bbtest i negativan je, a temp mi je i dalje 36.7. Sačekaću još koji dan pa ću ponoviti test, videću koji mi je koleginica odabrala. Sad mi je još više frka jer nisam psihički spremna za loše vesti(cista) jer to otvara novi krug lečenja, sa svim propratnim zaje*acnijama i odlaganjima. Prosto nemam više snage za takve stvari.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Maro nek ti je sa srećom danas! Bilo bi dobro da ti se ispuni želja da dobiješ još koju nedelju bolovanja :*

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Maro nek ti je sa srećom danas! Bilo bi dobro da ti se ispuni želja da dobiješ još koju nedelju bolovanja :*

pridruzujem se i ja, srecno Maro.

Dobro jutro mame 2013, sve najbolje vam zelim a narocito ostvarenje najveceg sna- bebice! Ja sa elanom krecem u novu nedelju a sve ce biti lakse jer cu pregurati sa vama u drustvu. Ellie cestitam rodjendan! Ajo- i ja sam za odlaganje svadbe jer imas kontrakcije. Empress- strasno sto neces imati pristojno porodiljsko. Red - nadam se da nije cista...

Puuuno Cilj-eva!:-)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dobro jutro mame 2012-2013

Ja idem ujutru kod onog mog neuropsihijatra na kontrolu. Sve se nadam da će mi dati još koji dan bolovanja...

srecno,nadam se da ce imati razumjevanja

Jesi probala to rešiti toljagom? :lol:

:lol:

A možda bolje samo da ćutim :unsure:

Mm je dao predlog da ponesem nož, kaće garant će mi produžiti bolovanje :o ja sam skapirala da hoće da me se reši <_<

:blink::lol:

Ja ovde ne bih imala nikakvu dilemu - iskoristi sta mozes i onda otkaz! 10 sati u 2 kvadrata kockice pored smrdljivog kolege naspram mazenja, pevanja i dojenja svog ceda. Samo veruj da ce sve ispasti dobro i ispasce. Nameste se kockice, kad se osetis spremnom iskrsnuce vec neki a mozda i bolji posao (vec ces biti sa iskustvom u AD), mozda tm avanzuje pa dobije vecu platu. A i ko bi ti cuvao bebu dok radis i za koje pare? I koliko bi kostale karte da bake dolaze i odlaze? Nista se to ne isplati dovoljno a sigurna sam da ti ni plata koju dobijas ne bi bila nikakva kompenzacija za odvojenost od bebe. Veruj mi, sve ces u zivotu moci da nadoknadis ali nikada izgubljeno vreme sa svojim detetom.

Ako ti komisija ne bude produzila vise bolovanje evo sta da radis - uzmes 2 nedelje odmora, to je minimum vremena koje treba da prodje kako bi mogla da otvoris novo bolovanje od 30 dana kod dr opste prakse a odmah posle nastavis sa bolovanjem koje otvaras kod ginekolori po drugom osnovuoga. Bolovanje je moguce produziti nakon 30 dana bez komisije ako se otvori po drugom osnovu, npr. kod opste prakse zbog kicme a posle kod gise za npr. odlive i sl. Jedino je potrebno da imas lekare koji hoce da ti otvore bolovanje. Posle toga ako imas jos 2 nedelje odmora pa novi krug bolovanja i produzila si sebi nekih 5 meseci. Jedini je problem sto si tu finansijski na teretu firme u kojoj radis pa je pitanje koliko bi to oni tolerisali.

P&P

Jutros sam ponovila bbtest i negativan je, a temp mi je i dalje 36.7. Sačekaću još koji dan pa ću ponoviti test, videću koji mi je koleginica odabrala. Sad mi je još više frka jer nisam psihički spremna za loše vesti(cista) jer to otvara novi krug lečenja, sa svim propratnim zaje*acnijama i odlaganjima. Prosto nemam više snage za takve stvari.

nadam se da nije to da je nesto lepse u pitanju :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Drage moje zene!

Ima li sta novo, da li ima neka trudnica za ovih skoro mesec dana mog odsustva? Ja sam pre 10 dana stigla sa mora, na kojem je bio raj na zemlji....

Odmah sam se bacila na analize i upute za laparoskopiju i histeroskopiju. Zakazala operaciju za 14.08. Medjutim, u urinu imam bakteriju - Klebsiellu...Juce mi je doktor prepisao antibiotike i odlozio sve za 23.08.

Da poludim...To naravno odlaze i papire za VTO, ne mnogo, ali...stalno se nesto pojavljije i stalno novi problemi...

Kod mene se smenjuje cas entuzijazam i vera u uspeh, cas tuga, ocaj, neverica...

Kisa - sunce, toplo - hladno...

Sve se vrti oko bebe, nalaza, analiza, planova i eto ova moja zelja da postanem majka se pretvorila u jedan ogromni projekat sa neizvesnim ishodom, sa velikom matematikom i stalnim racunanjem - gde, sta, kako...

Neki dan cekam u bolnici razgovor sa anesteziologom pred operaciju, ja sama ko neki jado u cosku, a nasuprot mene 10 trudnica sa velikim stomacima...

Pa se pitam, zar i ja ne mogu ovako, nego stalno laparoskopija, HSG, vanmatericna i zajebancije? Kad ce jednom i meni doktor da se obraduje, a ne cim me vidi - ozbiljna faca!?

Eto, pozalih se ja...niko me ne razume kao vi...jbg

Ljubim vas zene i obradujte me i recite da je neka trudna!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Drage moje zene!

Ima li sta novo, da li ima neka trudnica za ovih skoro mesec dana mog odsustva? Ja sam pre 10 dana stigla sa mora, na kojem je bio raj na zemlji....

Odmah sam se bacila na analize i upute za laparoskopiju i histeroskopiju. Zakazala operaciju za 14.08. Medjutim, u urinu imam bakteriju - Klebsiellu...Juce mi je doktor prepisao antibiotike i odlozio sve za 23.08.

Da poludim...To naravno odlaze i papire za VTO, ne mnogo, ali...stalno se nesto pojavljije i stalno novi problemi...

Kod mene se smenjuje cas entuzijazam i vera u uspeh, cas tuga, ocaj, neverica...

Kisa - sunce, toplo - hladno...

Sve se vrti oko bebe, nalaza, analiza, planova i eto ova moja zelja da postanem majka se pretvorila u jedan ogromni projekat sa neizvesnim ishodom, sa velikom matematikom i stalnim racunanjem - gde, sta, kako...

Neki dan cekam u bolnici razgovor sa anesteziologom pred operaciju, ja sama ko neki jado u cosku, a nasuprot mene 10 trudnica sa velikim stomacima...

Pa se pitam, zar i ja ne mogu ovako, nego stalno laparoskopija, HSG, vanmatericna i zajebancije? Kad ce jednom i meni doktor da se obraduje, a ne cim me vidi - ozbiljna faca!?

Eto, pozalih se ja...niko me ne razume kao vi...jbg

Ljubim vas zene i obradujte me i recite da je neka trudna!

E draga moja savršeno si opisala i moje stanje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

m0145.gifmame2013

Red iskreno se nadam da nije cista.Mozes li da odes kod doce ovih dana?

Tajci,novo je da je Ellie trudna,kao i Proenix.

Nisam nikad cula za tu bakteriju sto ti imas,u koju grupu spada,ustvari iz koje porodice bakterija je?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Red iskreno se nadam da nije cista.Mozes li da odes kod doce ovih dana?

Plan je da jedan dan sledeće nedelje uradim test, pa da za dve nedelje od današnjeg dana svakako uradim betu i isti taj dan sa rezultatima odem na pregled kod moje doktorice. Na osnovu bete će ona znati šta joj je činiti, ako je negativna - da mi izazove menstruaciju. U prvoj trudnoći mi je prvi test bio jedva pozitivan nakon otprilike osam dana kašnjenja. Jedino mi sada ostaje da čekam, ne mogu protiv vremena.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Plan je da jedan dan sledeće nedelje uradim test, pa da za dve nedelje od današnjeg dana svakako uradim betu i isti taj dan sa rezultatima odem na pregled kod moje doktorice. Na osnovu bete će ona znati šta joj je činiti, ako je negativna - da mi izazove menstruaciju. U prvoj trudnoći mi je prvi test bio jedva pozitivan nakon otprilike osam dana kašnjenja. Jedino mi sada ostaje da čekam, ne mogu protiv vremena.

t4621.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Uf, dobro je nije puno od sinoć :D

Da vam poželim dobar dan :) Nema gužve na poslu, ja naspavana :D

A vi kako ste?

Šta ste se smorile? :lol::angry:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Uf, dobro je nije puno od sinoć :D

Da vam poželim dobar dan :) Nema gužve na poslu, ja naspavana :D

A vi kako ste?

Šta ste se smorile? :lol::angry:

To nije dobro!Sve su smlacene i nema nigde nikog,a iako ima sve cute :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ja sam isto extra izmorena i iscrpljena losim uspesima pravljenja bebe i tako sam kao ispijena...citam, tu sam ali iskreno bolje da cutim nego da mracim po forumu...ne znam ni sta bih pametno rekla. cekam ovulaciju, na zadatku sam svakako, iksici padaju i mm pada u nesvest koliko ga cedim :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ja sam isto extra izmorena i iscrpljena losim uspesima pravljenja bebe i tako sam kao ispijena...citam, tu sam ali iskreno bolje da cutim nego da mracim po forumu...ne znam ni sta bih pametno rekla. cekam ovulaciju, na zadatku sam svakako, iksici padaju i mm pada u nesvest koliko ga cedim :lol:

Ne mora biti pametno,samo pricaj

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

m0145.gifmame2013

Red iskreno se nadam da nije cista.Mozes li da odes kod doce ovih dana?

Tajci,novo je da je Ellie trudna,kao i Proenix.

Nisam nikad cula za tu bakteriju sto ti imas,u koju grupu spada,ustvari iz koje porodice bakterija je?

Eeeee divno, cestitam novim trudnicama! :rolleyes::rolleyes::rolleyes:

A za bakteriju, pojma nemam...verovatno sam je zakacila na moru, a koja je i sta je, nemam pojma. Nije polno prenosiva valjda, moze se zakaciti bilo kako.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ma dajte malo vedrine

tajci, ne treba da razmisljas: "ja u cosku kao neki jado" i sl

vec treba da gledas te trudnice sa osmehom i mislima: "e ovako cu i ja uskoro"

i bice tako!

mozda sa mnom nesto nije u redu, ali ako je neko ispratio moju situaciju, ima tu materijala za smor i samosazaljevanje

ali ja necu da upadam u to, bas mislim da ce sve biti ok

ko zna zasto nas zivot ovako iskusava i uci strpljenju

a strpljen, spasen

ok, nisam rekla nista novo :rolleyes: ali dajte devojke malo se oraspolozite :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.