Čekamo plusiće

Plusići   308 votes

  1. 1. Da li tema 'Čekamo plusiće' treba da bude zaštićena?

    • Da
      138
    • Ne
      170

Molimo vas da se prijavite ili regstrujete da biste glasali.

odgovora

Objavljeno

Vidis i vise od naseg a opet kazu malo, a jeste bili nesto za to ili tek sad ide prvi put kod urologa? A koliko je broj spermatozoida? Jesu vam to na komisiji za vto rekli da je malo? Izvini sto te bombardujem pitanjima :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Vidis i vise od naseg a opet kazu malo, a jeste bili nesto za to ili tek sad ide prvi put kod urologa? A koliko je broj spermatozoida? Jesu vam to na komisiji za vto rekli da je malo? Izvini sto te bombardujem pitanjima :)

Pa to je broj 2,5 miliona.Da na komisiji su nam rekli i od njih sam i dobila br telefona tog urologa.Samo ti pitaj ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pa cekaj sta je nama onda onaj broj od 32,0 merna jed. 10*9/l a granice stoje od 20-250?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Devojke tj mame koje su prosle kraz taj proces imam jedno pitanje:

Kolega mi se porodio pre 15 dana i zanima ih koji je rok za predaju papira za onu pomoć sto daje grad Beograd porodiljama ?

:lol::lol::lol:

Inace, grad Beograd ne daje NISTA. To daje republika, taj roditeljski dodatak ;)

PIsljivih 20 hiljada dinara.

A u Ns se dobija osim tih 20, i od grada i od Vojvodine dobijaju jos neke sume, 80 ukupno.

Koliko sam cula rok je 6 meseci, ali bolje nek pozuri sa prikupljanjem tih papira.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

:lol::lol::lol:

Inace, grad Beograd ne daje NISTA. To daje republika, taj roditeljski dodatak ;)

PIsljivih 20 hiljada dinara.

A u Ns se dobija osim tih 20, i od grada i od Vojvodine dobijaju jos neke sume, 80 ukupno.

Koliko sam cula rok je 6 meseci, ali bolje nek pozuri sa prikupljanjem tih papira.

Rok je 6 meseci a sad je ta suma nešto preko 30 hiljada. I ne bih rekla da su to neke pišljive pare, dobro dođu u svakom slučaju.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ako je tom kolegi zena nezaposlena onda ima pravo na naknadu od 50.000,00 rsd za nezaposlene porodilje ili ako joj je plata manja od dvadeset i nesto hiljada, znam da je prosle godine bila 25.000,00 onda ima pravo na naknadu od 25.000,00.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Rok je 6 meseci a sad je ta suma nešto preko 30 hiljada. I ne bih rekla da su to neke pišljive pare, dobro dođu u svakom slučaju.

Slažem se. Ko nema njemu je to "ohoho" keša. Ja kad sam se porodila bilo je 26 hiljada. I to ne smatram da je malo.

Bilo bi super da daju 50, ali kako do pre negod vremena nisu davali ništa, ovo je napredak.

Mislim da sam čekala oko dva meseca nakon rešenja uplatu. Sad mislim da to ide mnogo brže :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ako je tom kolegi zena nezaposlena onda ima pravo na naknadu od 50.000,00 rsd za nezaposlene porodilje ili ako joj je plata manja od dvadeset i nesto hiljada, znam da je prosle godine bila 25.000,00 onda ima pravo na naknadu od 25.000,00.

E da bravo! U pravu si.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ja sam dobila 90.000 hiljada...po 30.000 od grada PA,pokrajine i drzave :rolleyes:

eto Ellice da te obradujem malo :rolleyes: doduse to je bilo pre tri godine,al ne verujem da se nesto bitnije menjalo...uglavnom od resenja uplate su bile posle mesec dana i zadnja je bila posle 3 meseca.

i da imala sam i pravo kao nezaposlena,ali curka nije znala sta kad gde kako tako da mi je to propalo..bila sam samo do biroa da se raspitam ali su me iskulirali u fazonu-ta informacija nije tacna <_< a moja kuma se porodila posle tri meseca i dobila je i tu nadoknadu..nekih 15000,naravno ni to nije malo na ovo danasnje vreme.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pa cekaj sta je nama onda onaj broj od 32,0 merna jed. 10*9/l a granice stoje od 20-250?

To bi trebalo da je 3,2 miliona,sto nije malo,ali nije na odmet da ih ima dosta vise.A pitanje je tu u tih 3,2 koliko su normalne forme i koliko je ustvari pokretno od njih

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Slažem se. Ko nema njemu je to "ohoho" keša. Ja kad sam se porodila bilo je 26 hiljada. I to ne smatram da je malo.

Bilo bi super da daju 50, ali kako do pre negod vremena nisu davali ništa, ovo je napredak.

Mislim da sam čekala oko dva meseca nakon rešenja uplatu. Sad mislim da to ide mnogo brže :)

Maro, Ivancice uporedila sam sa eto recimo Novim Sadom, gde se dobija oko 80 hiljada ili malo jace.. spram toga 20-30 hiljada jeste bas malo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ja sam dobila 90.000 hiljada...po 30.000 od grada PA,pokrajine i drzave :rolleyes:

eto Ellice da te obradujem malo :rolleyes: doduse to je bilo pre tri godine,al ne verujem da se nesto bitnije menjalo...uglavnom od resenja uplate su bile posle mesec dana i zadnja je bila posle 3 meseca.

i da imala sam i pravo kao nezaposlena,ali curka nije znala sta kad gde kako tako da mi je to propalo..bila sam samo do biroa da se raspitam ali su me iskulirali u fazonu-ta informacija nije tacna <_< a moja kuma se porodila posle tri meseca i dobila je i tu nadoknadu..nekih 15000,naravno ni to nije malo na ovo danasnje vreme.

eto kako drugi gradovi.... Bg ne daje nista. TIh 20-30 daje drzava..to je bila moja poenta

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

eto kako drugi gradovi.... Bg ne daje nista. TIh 20-30 daje drzava..to je bila moja poenta

To je u Vojvodini, na nivou pokrajine pošto je tamo najkritičnije što se tiče bele kuge :(

Jedini izuzetaj je još bila Jagodina, ne znam kako će biti tamo od sada pošto Palma više nije glavni.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

To je u Vojvodini, na nivou pokrajine pošto je tamo najkritičnije što se tiče bele kuge :(

Jedini izuzetaj je još bila Jagodina, ne znam kako će biti tamo od sada pošto Palma više nije glavni.

1500 € su dobijali u Jagodini. Nisam znala da nije Palma glavni,šteta,koje su sve pogodnosti trudnice tamo imale :rolleyes: od 3 meseca trudnoce pa do prve detetove godine dobijaju 15000 mesečno,naravno to vazi za nezaposlene.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

eto kako drugi gradovi.... Bg ne daje nista. TIh 20-30 daje drzava..to je bila moja poenta

Aha. Ok. Ja u BGDu to gledam kako i nema više para od 30 hiljada koliko je sada (možda koji dinar više), jer se kako god loša situacija u državi - sve slilo ovde, puno ljudi, punoooo bogu hvala beba, pa bi to bio ogroooman trošak za grad. ;)

Obrenovac, Lazarevac, Mladenovac, Grocka, itd to su sve velika mesta/opštine - pripadaju BGD-u (žene se porađaju u Beogradskim porodilištima), i mislim da ako bi tako velike svote davali - nikad trudnice ne bi isplatili, ili bi vrlo brzo ukinuli dodatak <_<

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

zeneeeeee sad odem do wc i vidim braon mrlju na vesu!!! :o :o

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

zeneeeeee sad odem do wc i vidim braon mrlju na vesu!!! :o :o

A kad treba da dobijes?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

A kad treba da dobijes?

sutra

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

sutra

Jbm li ga ili se mrvica gnezdi ili je vestica,trece nema

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jbm li ga ili se mrvica gnezdi ili je vestica,trece nema

to znam i ja samo sam htela da podelim sa vama :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Navijam iz sve snage da je mrvica ostetila neki krvi sud pa je od toga ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Navijam iz sve snage da je mrvica ostetila neki krvi sud pa je od toga ;)

a ja bas nesto ne verujem..imali smo odnos posle vestice(koja je inace trajala samo dva dana) i eto pre 4 dana(bez odela)...mislim moze biti al mi nije nekako logicno da sam u tom periodu 'zakacila'

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

a ja bas nesto ne verujem..imali smo odnos posle vestice(koja je inace trajala samo dva dana) i eto pre 4 dana(bez odela)...mislim moze biti al mi nije nekako logicno da sam u tom periodu 'zakacila'

:o A u medjuvremenj ic?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

:o A u medjuvremenj ic?

:lol: :lol: bilo sa odelom :lol: al slabo nesto...pa znas da smo bili u fazi selidbe nismo imali gde :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

:lol: :lol: bilo sa odelom :lol: al slabo nesto...pa znas da smo bili u fazi selidbe nismo imali gde :lol:

Pa donesete krevet pa ga 'sredite',pa donesete sto pa ga 'sredite',pa donesete...... :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.