Čekamo plusiće

Plusići   308 votes

  1. 1. Da li tema 'Čekamo plusiće' treba da bude zaštićena?

    • Da
      138
    • Ne
      170

Molimo vas da se prijavite ili regstrujete da biste glasali.

odgovora

Objavljeno

Pozdravicu ti Beograd.

Joj i ja se nadam da ce sve da bude ok,u ponedeljak ce biti rezultati. :unsure:

Hoćem,a di reče da to ima? :

Jel to mlogo sladak napitak jer ne volem slatke?

Moka u Grinetu - ultimativni mast hev! Ali posto ne volis slatko, onda nista... <_<:lol:

E vala svaka ti je ... CMOK

Moje Lunce! :wub:

Evo moje kafice,ne znam drugacije

Hahahahah Svaka cast! :lol:

Slika testa

Prelepo!

Yove prijateljica fatu i pita: Fato sta radis?

Evo zvacem k****!

Pa ne kaze se zvacem, vec pusim!

Pa pusicu ga kad se digne!

Luda zeno!!!! :lol: Extra! Hahahhahaha :lol: :lol: :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

jooooj hocu bebu, hocu bebu, hocu bebuuuu :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

cekalice drage, zna li neko nesto vise o maticnim celijama i sta mislite o tome? sinoc smo bili na nekoj veceri i bila je devojka koja samo sto se nije porodila. odlucili su da daju maticne celije ali niko nije znao da im da neke preciznije informacije sta se tacno njima moze leciti. pri tom nije ni malo jeftino.

Evo par info, nadam se da će biti korisne... Moje mišljenje je jedno veliko ZA, ukoliko to ljudi mogu sebi priuštiti zbog cijene.

U svijetu se već rutinski upotrebljavaju matične ćelije iz krvi pupčane vrpce za terapiju kod određenih bolesti, najčešće u slučaju zloćudnih malignih oboljenja, organskih poremećaja u stvaranju krvnih ćelija, i lečenja pojedinih autoimunih bolesti.

Upotrebom matičnih ćelija iz krvi pupčane vrpce se danas rutinski liječe sljedeće bolesti: razne vrste leukemije (kao što su akutne leukemije, limfoidi, mieloidi, mešani fenotipi, nediferencijalne, hronične mieloidne leukemije, leukemije na bazi plazma-ćelija, itd), mielodisplazijski sindromi, mieloproliferativne dijagnoze, teška aplastična anemija, fankoni anemija, paroksizmalna nokturnalna hemoglobinurija, bolesti ćelija plazme, čista aplazija crvenih krvnih zrnaca, čisti nedostatak megakariocita, Hodžkin-limfoma, Non-Hodžkin-limfomi, anemija srpastih ćelija, talasemija, razmena materija crvenih krvnih zrnaca i drugi poremećaji, bolesti krvnih pločica, trombocitopenije, adhezijski poremećaji leukocita, neutropenije, ostale bolesti leukocita.

Matična ćelija iz krvi pupčane vrpce nije čudotvorno sredstvo. Ona ima i svoja ograničenja. Svaka bolest ima određenu potrebu za matičnim ćelijama neophodnim za ozdravljenje. Trenutno, upotrebu matičnih ćelija iz krvi pupčane vrpce za liječenje raznih bolesti određuje broj matičnih ćelija koje se nalaze u uskladištenom preparatu. U inostranstvu (SAD, Japan) već postoji patentirani postupak za laboratorijsko množenje matičnih ćelija, uz kasniju upotrebu u liječenju. A očekuje se u skorijoj budućnosti da će se i razna oboljenja nervnog sistema liječiti matičnim ćelijama.

Matične ćelije uzete pri porodu te djevojke biće čuvane mislim 20 godina za tu cijenu, a onda se plaća ponovo produženje, a za to vrijeme vjerujem da će njihova upotreba biti još šira pa ih je super imati, zlu ne trebale.

LP

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Svaka ti cast!!! Ja i dalje pizdim kad mi neko nesto kaze

Mozda sam samo ubijena u pojam, ko zna?!

Jel Grinetovaaa?

Jao Grinetova!!!! Mnajmi

Evo moje kafice,ne znam drugacije

Oh!!!

p1307120837.jpg

PREDIVNO, PREDIVNO!!!!!

Nadam se da ce sve cekalice pa i ja krenuti putem ovde dve crte

Ja pomalo promenljivo a mm je jak za oboje, duša moja koliko me pazi sad. Čak mi je sinoć i grudi masirao, jutros nije stigao ali će kasnije opet, pomaže u svemu.

Cmokić :)

Divan je! I treba tako dusice draga

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Tajci :wub: bleso jedna

za ujnu a za tebe bravo draga

Ljubim ja tebe

Moka u Grinetu - ultimativni mast hev! Ali posto ne volis slatko, onda nista...

Moje Lunce!

GrinMoka mmmmmmmmmmmmmmmmmmmm

:wub::wub::wub:

jooooj hocu bebu, hocu bebu, hocu bebuuuu

i ja i ja i ja i ja ................................

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Evo par info, nadam se da će biti korisne... Moje mišljenje je jedno veliko ZA, ukoliko to ljudi mogu sebi priuštiti zbog cijene.

U svijetu se već rutinski upotrebljavaju matične ćelije iz krvi pupčane vrpce za terapiju kod određenih bolesti, najčešće u slučaju zloćudnih malignih oboljenja, organskih poremećaja u stvaranju krvnih ćelija, i lečenja pojedinih autoimunih bolesti.

Upotrebom matičnih ćelija iz krvi pupčane vrpce se danas rutinski liječe sljedeće bolesti: razne vrste leukemije (kao što su akutne leukemije, limfoidi, mieloidi, mešani fenotipi, nediferencijalne, hronične mieloidne leukemije, leukemije na bazi plazma-ćelija, itd), mielodisplazijski sindromi, mieloproliferativne dijagnoze, teška aplastična anemija, fankoni anemija, paroksizmalna nokturnalna hemoglobinurija, bolesti ćelija plazme, čista aplazija crvenih krvnih zrnaca, čisti nedostatak megakariocita, Hodžkin-limfoma, Non-Hodžkin-limfomi, anemija srpastih ćelija, talasemija, razmena materija crvenih krvnih zrnaca i drugi poremećaji, bolesti krvnih pločica, trombocitopenije, adhezijski poremećaji leukocita, neutropenije, ostale bolesti leukocita.

Matična ćelija iz krvi pupčane vrpce nije čudotvorno sredstvo. Ona ima i svoja ograničenja. Svaka bolest ima određenu potrebu za matičnim ćelijama neophodnim za ozdravljenje. Trenutno, upotrebu matičnih ćelija iz krvi pupčane vrpce za liječenje raznih bolesti određuje broj matičnih ćelija koje se nalaze u uskladištenom preparatu. U inostranstvu (SAD, Japan) već postoji patentirani postupak za laboratorijsko množenje matičnih ćelija, uz kasniju upotrebu u liječenju. A očekuje se u skorijoj budućnosti da će se i razna oboljenja nervnog sistema liječiti matičnim ćelijama.

Matične ćelije uzete pri porodu te djevojke biće čuvane mislim 20 godina za tu cijenu, a onda se plaća ponovo produženje, a za to vrijeme vjerujem da će njihova upotreba biti još šira pa ih je super imati, zlu ne trebale.

LP

draga hvala na odgovoru. ovim mojim prijateljima je receno ovako, da te maticne celije mogu da opstanu i da se cuvaju 20 godina i da se njima lece neki oblici leukemije, ali isto tako da se ti oblici leukemije koji se na taj nacin mogu leciti javljaju u poznijim godinama zivota. hocu da kazem, bilo bi super da to zaista leci sve sto si nabrojala jer onda ni 1800 eur nije visoka cena. malo su u cudu sto niko nije znao da kaze nista detaljnije, da da primere izlecenja konkretne. ja bih volela da to jeste sve tako kako se prica jer zdravlje nema cenu, a ako je tako prva bih to uradila.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

maro, jel te mnogo bolelo? sta je preporuka lekara, kada mozes opet praviti bebu? mora li se praviti neka veca pauza?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Žene što me zabolela glava.... Najednom i onako baš boli... Legla bih... :(

Da li da cepim jedan brufen što imam, ili da čekam da me cepa još neki sat...?

I jela, i kafu popila... E jedino mi smetala klima, koja je u troli duvala pravo u glavu, pravo da vam kažem smrzla sam se do posla, ne znam koji k...c klima na jutarnjih 19C... :angry:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Vidite šta je my frend našla u radnji, pa to samo ima u Srbiji! :D

aaa.jpg

Da se nasmejete i vi :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Vidite šta je my frend našla u radnji, pa to samo ima u Srbiji! :D

aaa.jpg

Da se nasmejete i vi :)

Па АКЦИЈА :lol: :lol: :lol::P :P :P

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Па АКЦИЈА :lol: :lol: :lol::P :P :P

:P:lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Žene što me zabolela glava.... Najednom i onako baš boli... Legla bih... :(

Da li da cepim jedan brufen što imam, ili da čekam da me cepa još neki sat...?

I jela, i kafu popila... E jedino mi smetala klima, koja je u troli duvala pravo u glavu, pravo da vam kažem smrzla sam se do posla, ne znam koji k...c klima na jutarnjih 19C... :angry:

Uh, kada mene tako zaboli (mada je to retko) nista mi ne pomaze osim lekica

Vidite šta je my frend našla u radnji, pa to samo ima u Srbiji! :D

aaa.jpg

Da se nasmejete i vi :)

Msm sta reci?!

Па АКЦИЈА :lol: :lol: :lol::P :P :P

Bleso!!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Vidite šta je my frend našla u radnji, pa to samo ima u Srbiji! :D

aaa.jpg

Da se nasmejete i vi :)

jao boze...samo kod nas to moze tako. hahahhahahahhaha vrh stvarno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

А где нам се Сунце изгубило???

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

p1307120837.jpg

Wo-hooo kakve crte! Cestitam :D

cekalice drage, zna li neko nesto vise o maticnim celijama i sta mislite o tome? sinoc smo bili na nekoj veceri i bila je devojka koja samo sto se nije porodila. odlucili su da daju maticne celije ali niko nije znao da im da neke preciznije informacije sta se tacno njima moze leciti. pri tom nije ni malo jeftino.

Mi cemo ih takodje sacuvati. Koliko vidim, to radi sad velika vecina.

A placa se i na rate, tako da nije uopste mnogo para, ako pogledas u sta ulazes.

Od tih celija se vec lece mnoge bolesti, i ne samo tog deteta od kog je uzeto, nego brace, sestara, roditelja..zlu ne trebalo ali lepo je znati da imas nesto kao osiguranje

Ja sam bas pre nego sto cu zatrudneti (bio neki sajam nauke) banula na predavanje o maticnim celijama, i kako ce od njih moci da se regenerisu komplet organi u buducnosti. Vec se koriste za mnogo toga, a mogu zamisliti za 20-30 godina..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Wo-hooo kakve crte! Cestitam :D

Mi cemo ih takodje sacuvati. Koliko vidim, to radi sad velika vecina.

A placa se i na rate, tako da nije uopste mnogo para, ako pogledas u sta ulazes.

Od tih celija se vec lece mnoge bolesti, i ne samo tog deteta od kog je uzeto, nego brace, sestara, roditelja..zlu ne trebalo ali lepo je znati da imas nesto kao osiguranje

Ja sam bas pre nego sto cu zatrudneti (bio neki sajam nauke) banula na predavanje o maticnim celijama, i kako ce od njih moci da se regenerisu komplet organi u buducnosti. Vec se koriste za mnogo toga, a mogu zamisliti za 20-30 godina..

e da znas da si upravu....skroz...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Cekalice, imas domaci za godisnji - da napravite bebca, sunce li vam vase. Dosta vise zajebancije bre :rolleyes:

A i vi ostale...kad se vratim, hocu da plusici budu zatvorena tema, tj. da se preimenuje u trudnicki tracevi i saveti mladima.

Pa da organizujemo Izbor za mis trudnjace! :lol::lol:

Ajde budite vredne i vatajte muzeve!

Ljubim vas

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ili setajte po kuci gole guze, pa nek vataju oni vas...uhhhh, sto mudro zborim! :lol:

Ajde caos, pa se javljam za 20 dana...odoh u Grcku da se grcim :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ili setajte po kuci gole guze, pa nek vataju oni vas...uhhhh, sto mudro zborim! :lol:

Ajde caos, pa se javljam za 20 dana...odoh u Grcku da se grcim :lol:

lep provod Tajci...gole setamo i zbog vrucine pa ne vredi :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ili setajte po kuci gole guze, pa nek vataju oni vas...uhhhh, sto mudro zborim! :lol:

Ajde caos, pa se javljam za 20 dana...odoh u Grcku da se grcim :lol:

Blago tebi... užiiivaj :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ili setajte po kuci gole guze, pa nek vataju oni vas...uhhhh, sto mudro zborim! :lol:

Ajde caos, pa se javljam za 20 dana...odoh u Grcku da se grcim :lol:

Jao Grckaaa blago tebi, iskupaj se i za nas :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ili setajte po kuci gole guze, pa nek vataju oni vas...uhhhh, sto mudro zborim! :lol:

Ajde caos, pa se javljam za 20 dana...odoh u Grcku da se grcim :lol:

желим ти леп провод драга!!!!Брћни гузу и у моје име :lol::rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

draga hvala na odgovoru. ovim mojim prijateljima je receno ovako, da te maticne celije mogu da opstanu i da se cuvaju 20 godina i da se njima lece neki oblici leukemije, ali isto tako da se ti oblici leukemije koji se na taj nacin mogu leciti javljaju u poznijim godinama zivota. hocu da kazem, bilo bi super da to zaista leci sve sto si nabrojala jer onda ni 1800 eur nije visoka cena. malo su u cudu sto niko nije znao da kaze nista detaljnije, da da primere izlecenja konkretne. ja bih volela da to jeste sve tako kako se prica jer zdravlje nema cenu, a ako je tako prva bih to uradila.

Nema na čemu. Ne znam zašto im niko nije imao dati konkretnije podatke jer oni zaista postoje. Konkretno, djevojka iz mog okuženja se izliječila matičnim ćelijama-imala je Non- Hodkin limfom, i jedini način da preživi bila je transplantacija koštane srži ( matičnih ćelija). Sreća pa joj je majka bila kompatibilna i mogla biti donor. Kada se imaju vlastite tako pohranjene za vrijeme rođenja, mnogo je lakše i jeftinije u slučaju da zatreba ih nekome presaditi. Jer se u tom slučaju plaća samo presađivanje a ne kupuju se ćelije iz banke ćelija i ne gubi se vrijeme i novac na traženje kompatibilnog donora. Nisam nikad čula za tu info. da pojava leukemije ili bilo kog malignog oboljenja ima veze sa godinama, nažalost obolijevaju i djeca i vrlo mladi ljudi. Djevojka koju sam navela kao primjer obolila je sa 23.godine. ljubac!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

evo meeeeeee

aaaaaaaa

aaaaaaaa

aaaaaaa

DVE DEBELE CRTEEEEE :))))))

sad nemam tel da slikam pa da vam posaljem :o al uspecu valda sutra nekako..

i da posto mi je danas rodjendan zamislila sam jednu jako veliku zelju al bas onu pravu od srca a to je .... zelim da se sve moje cekalice ostvare po prvi drugi treci il masala cetvrti put kao majke i da im se ta jedina iskrena i najlepsa zelja ostvari tj vama svima to zelim :*******

i da hvala na divnim cestitkama :******

CETITAM OD SRCA BAS SAM SRECNA DIVNA VEST

LJUBIM TE PUNOOOOOOO

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Stigao mm odoh na vecerenzi,pa bosle na banjanje:lol: :P

nadam se da si se izbanjala :P

Ja se nabanjala :D

Odusevljena sam kako su napravili aqua park, stvarno je super, spustala sam se niz tobogane, ima raznih, ima jedan zatvoren potpuno, u mrklom mraku si dok se spustas, nemas pojma na koju ce stranu da te odbaci, us*ala sam se :o onaj koji izgleda najmanje bezopasan je u stvari strasno brz, ma haos :lol: a cisto je... od miline da udjes u vodu :rolleyes:

:lol: :lol: :lol:

blago tebi :) hocu jaaaa

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.