Čekamo plusiće

Plusići   308 votes

  1. 1. Da li tema 'Čekamo plusiće' treba da bude zaštićena?

    • Da
      138
    • Ne
      170

Molimo vas da se prijavite ili regstrujete da biste glasali.

odgovora

Objavljeno

DOBILA SAM!!!

:( :( :(

Jeko to još ne mora da znači...isuviše ti je puno kasnilo...kakvo ti je krvarenje? Malo me to brine, javljaj nam kako si?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jeko, znam masu zena koje su na pocetku trudnoce krvarile... Idi sutra do dr, pa nam javi sta je bilo. Ne ocajavaj, mlada si, tvoja bebica te ceka. Ona bira kada ce, nece te ni pitati.

d2a52dd7bb8c929f2154b971c99b34f2.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jutro čekalice :) Evo ja došla prva po prašinu danas :) heheheh

Maybe baby dobro nam došla i da se što pre preseliš u I trimestar :) a i mi sa tobom :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Evo je Lenočka...prehladila sam vam set2505.gifveć nekoliko dana mi je tako, ali sam se nekako borila, a juče me baš oborilo, nije bilo šanse da ustanem iz kreveta...sinoć sam pokušala da vam se javim, zato ste videle da sam tu, ali me internet nešto zezao, nije bilo šanse da ostavim post...

Prvo da poželim dobrodošlicu našim novim čekalicama, Chupkica, Marijeta81, Luna i Maybe Baby, dobro nam došle, da što pre ugledate svoje dve crtice ili plusiće, a do tad ćemo se lepo družiti, sigurna sam...slobodno pišite, izjadajte se, pitajte, zato smo mi tu, da lakše prebrodimo ovaj teški period...u društvu je sve lakše...

g20091.gif

Jeko Beko baš bezveze, ali mi smo uz tebe, draga moja nemoj da si nam tužna, biće...t4801.gif

Suncokret počela sam da držim palčeve i odbrojavanje počinje...biće treća sreća, ne brini, sad ste pronašli koji je bio problem i znate kako da ga rešite...samo bez nervoze i negativnih misli...šaljem ti puno pozitivne energije...m1265.gif

I da...otišao je mm...b0424.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Вратила сам се од зубара, јел сам лепаb0813.gif

Ki' upisana t2008.gif

DOBILA SAM!!!

:( :( :(

Jeko,zao mi je,mlada si,glavu gore bre,bice bebica t2012.gif

Dobro vece dame - ili noc, sta vec :lol:

Vec neko vreme vas povremeno cituckam, a sada sam u ove pozne sate odlucila i da vam se pridruzim.

Prvo, nadam se da ce sve biti ok, jeko beko, da ces se uskoro javiti sa samo lepim vestima. Od srca ti to zelim, jer iako se ne znamo, sama tvoja situacija mi je i vise nego poznata.

Elem, sada cu da vas "davim" malo sa svojom pricom, ali moram nekoga, hehe, inace cu sebe skroz da udavim :rolleyes: Dragi i ja se vec jedno dve godine ne trudimo da sprecimo trudnocu. Kazem 'ne trudimo se da je sprecimo' zato sto smo se tako dogovorili - umesto da se preterano nesto trudimo da postignemo trudnocu, da ka tome pristupimo vise opusteno i jednostavno samo prestanemo da se 'cuvamo' od trudnoce.

Njemu to 'opusteno' jos i ide od ruke, ali ja nikako ne mogu da se opustim. Iako ne zelim i necu da insistiram 'sada je ovulacija, ajmo u pokret', ipak to sve nekako, da kazem, pratim. I svaki mesec kada mi dodje 'prijateljica' u posetu ja se sva nekako rastuzim. Nije mi stani pani, mora odmah, ali bih volela - a i pocinju bas da me nerviraju price drugih oko nas "koliko ste zajedno, kada ce bebica, itd.". Ove godine treba da napunim 30 godina, pa me i to malo plasi.

Posto sam 'pratila' znam da se nismo preterano 'trudili', ali nismo bas ni bili toliko lenji. Uh, sve nesto u metaforama, hehe. Imali smo dosta dogodovstina i poslovne i privatne prirode bas u ove poslednje dve godine, mnogo stresa, mnogo nerviranja, itd.

Imala sam, bar su mi tako objasnili, hemijsku trudnocu - jednu za koju znam, prosle godine u junu. Kasnila je, dan jedan, uzela sam test, i videla dve crtice. Odusevili smo se oboje. Sutradan jos dva, na oba dve crtice, ali slabije. Otisli da izvadim krv - rezultat 0. Sutradan, dobila. Objasnjenje, hemijska trudnoca.

Ne pisem ovo toliko radi nekog saveta, vec zato sto mi je potrebna podrska - psihicki pocinjem polako ali sigurno da ubijam sebe u pojam. Hocu bebicu, hocu trudnocu, oboje to zelimo ...

Znam da bih trebala da se opustim, da ne valja sto se i oko toga dodatno na sve ostale pritiske nerviram, ali iako to znam, sprovesti to u delo je poduhvat koji je van mojih mogucnosti. I onda se jos vise jedem, posto postajem ubedjena da sam u celoj prici ja sama sebi najveci neprijatelj.

Eto, izjadala sam se.

Veliki pozdrav svima vama :)

g20063.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Maybe baby, a jesi li razmišljala da se ipak malo potrudiš...nemoj muža da uspaničiš, ali ti vidi kad ti je ovulacija...i tih dana bi možda bilo dobro da si "posebno" raspoložena za khm ono...Jesi li bila kod ginekologa? Ne zbog bebe, već ovako kao redovna kontrola?

P.S. Dobro došla :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Lenockaaa,pa di si ti? Nedostajala si juce,da znas.'de sad prehlada da te snadje t0106.gif Cajevi,vitamini,i oteraces je brzo.

Odbrojavanje pocelo,jos 5 dana t3609.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jutro čekalice :)

t2931.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Lenockaaa,pa di si ti? Nedostajala si juce,da znas.'de sad prehlada da te snadje t0106.gif Cajevi,vitamini,i oteraces je brzo.

Odbrojavanje pocelo,jos 5 dana t3609.gif

Joj hvala...i vi ste meni, ali nisam mogla nikako da se uključim...g13232.gif

Ma pijem...u životu nisam popila više čajeva nego ovog meseca i opet me uhvatilo...to je kriv mm, prvo je on bio malo prehlađen, ali on je jači, pa ga je brzo prošlo, onako na nogama, a onda je mene stiglo...ma to sam se ja razbolela od tuge, jer je on juče otišao :lol: :lol: :lol:

Brojimo, brojimo, sad si ti na redu...biće 5...4...3...2...1...0...vtn-images.jpg I onda... h13006.gift9305.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jel moze neko da mi ponovi za cajeve? Koje da nabavim i kako (koliko) se piju? coffeebath.gif

Ja mogu da ti kazem za virak koji sam ja pila,imas ga na pijacama kod onih travara,imas ga i u prodavnici lekovitog bilja.Odlican je caj,sprecava menstrualne bolove i kazu da pomaze kod ovulacije,pije se dva puta dnevno,za vreme menstruacije kazu da ne valja,mada neko pije,ne znam sta da ti kazem povodom toga.Eto,VIRAK, VRKUTA ili GOSPIN PLAST,da se ne zbunis ako ti ponude ova dva druga naziva.

Evo za čajeve, bar koliko ja znam, a raspitivala sam se dosta i čitala o tome: ovaj virak ili vrkutu možeš da piješ u toku celog ciklusa, može i za vreme menstruacije, ja sam tako pila i baš mi je pomoglo za bolove, nisam ni osetila da sam dobila, ni grčevi, ništa...macina trava se pije kad prestane menstruacija pa do ovulacije, jer posle može da izazove pobačaj. Imaš 3-4 vrste macine trave, jedni kažu pomaže ona za koju je drugi naziv marulja ili očajnica, lat.naziv Marrubium vulgare, ona je valjda gorka, drugi kažu da to nije ta koja pomaže kod začeća već da je ona macina trava čiji je lat.naziv Nepetae catariae...ja nisam mogla da nađem u apoteci pa sam kupila kod jednog čikice koji prodaje čajeve, a on ne zna latinske nazive :lol: samo mogu da kažem da ova moja nije gorka...treći koji ja pijem je hajdučka trava, mislim da i ona može u toku celog ciklusa. Ja sam najviše forsirala virak, pila sam po šolju ujutru i uveče, a onda u toku dana, kako stignem po šolju, dve macine i hajdučke trave...stavljala sam po kašičicu čaja na šolju, da stoji 5-10 min, pa procedim...virak se pije u gutljajima, ne odjednom...i da, ja sam uzela i matični mleč u tableticama koje se sisaju, pošto i on uravnotežava hormone, a pijem i neki kompleks vitamina i folnak...videćemo da li će da pomogne...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kuku meni,ali divno je to ponovo videti :wub: Ma mene strah od bolnice,injekcija,nadrndanih doktora,a najveci strah od toga da li ce ovaj put biti sve kako treba,jer ne znam da li bih mogla podneti jos jedan poraz.Ali necu vise stvarno da kukam,evo stvarno necu t2643.gif Brojimo sitno i nadamo se najboljem :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kuku meni,ali divno je to ponovo videti :wub: Ma mene strah od bolnice,injekcija,nadrndanih doktora,a najveci strah od toga da li ce ovaj put biti sve kako treba,jer ne znam da li bih mogla podneti jos jedan poraz.Ali necu vise stvarno da kukam,evo stvarno necu t2643.gif Brojimo sitno i nadamo se najboljem :D

Nemoj da misliš o tome, sve što treba izdržaćeš da bi stigla do svog cilja...kakvi porazi, neću to ni da čujem...inače ima da te bijemo po guzit0161.gif

Samo se smej, razmišljaj pozitivno i to će da pređe na test, pa će i on da bude pozitivan!!! ;):lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nemoj da misliš o tome, sve što treba izdržaćeš da bi stigla do svog cilja...kakvi porazi, neću to ni da čujem...inače ima da te bijemo po guzit0161.gif

Samo se smej, razmišljaj pozitivno i to će da pređe na test, pa će i on da bude pozitivan!!! ;):lol:

Smeej se,smeej,uvek se smeeej lala lalalalala :lol: Kako ti je bez muza?Prosao je tek jedan dan,osecas li veliku prazninu?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Smeej se,smeej,uvek se smeeej lala lalalalala :lol: Kako ti je bez muza?Prosao je tek jedan dan,osecas li veliku prazninu?

Da znaš da sam se i ja podsetila na tu pesmu i isto sam htela da ti napišem, ovo je već 3-4 put da pomislimo na iste stvari :blink:

Bez mm mi je bezveze, a tek je prva noć prošla...zezam se, kažem mu ima da se izgubim u našem krevetu, jer je veliki :lol: ali on ne spominje da ga popunim dok nije tu, ne nudi mi tu opciju :lol: šalim se malo, ali mislim da će mi biti sve teže...mislim proći će brzo, nije strašno, ali opet...ako krenem sa nekim negativnim mislima, da me opomenete :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dobro vece dame - ili noc, sta vec :lol:

Vec neko vreme vas povremeno cituckam, a sada sam u ove pozne sate odlucila i da vam se pridruzim.

Prvo, nadam se da ce sve biti ok, jeko beko, da ces se uskoro javiti sa samo lepim vestima. Od srca ti to zelim, jer iako se ne znamo, sama tvoja situacija mi je i vise nego poznata.

Elem, sada cu da vas "davim" malo sa svojom pricom, ali moram nekoga, hehe, inace cu sebe skroz da udavim :rolleyes: Dragi i ja se vec jedno dve godine ne trudimo da sprecimo trudnocu. Kazem 'ne trudimo se da je sprecimo' zato sto smo se tako dogovorili - umesto da se preterano nesto trudimo da postignemo trudnocu, da ka tome pristupimo vise opusteno i jednostavno samo prestanemo da se 'cuvamo' od trudnoce.

Njemu to 'opusteno' jos i ide od ruke, ali ja nikako ne mogu da se opustim. Iako ne zelim i necu da insistiram 'sada je ovulacija, ajmo u pokret', ipak to sve nekako, da kazem, pratim. I svaki mesec kada mi dodje 'prijateljica' u posetu ja se sva nekako rastuzim. Nije mi stani pani, mora odmah, ali bih volela - a i pocinju bas da me nerviraju price drugih oko nas "koliko ste zajedno, kada ce bebica, itd.". Ove godine treba da napunim 30 godina, pa me i to malo plasi.

Posto sam 'pratila' znam da se nismo preterano 'trudili', ali nismo bas ni bili toliko lenji. Uh, sve nesto u metaforama, hehe. Imali smo dosta dogodovstina i poslovne i privatne prirode bas u ove poslednje dve godine, mnogo stresa, mnogo nerviranja, itd.

Imala sam, bar su mi tako objasnili, hemijsku trudnocu - jednu za koju znam, prosle godine u junu. Kasnila je, dan jedan, uzela sam test, i videla dve crtice. Odusevili smo se oboje. Sutradan jos dva, na oba dve crtice, ali slabije. Otisli da izvadim krv - rezultat 0. Sutradan, dobila. Objasnjenje, hemijska trudnoca.

Ne pisem ovo toliko radi nekog saveta, vec zato sto mi je potrebna podrska - psihicki pocinjem polako ali sigurno da ubijam sebe u pojam. Hocu bebicu, hocu trudnocu, oboje to zelimo ...

Znam da bih trebala da se opustim, da ne valja sto se i oko toga dodatno na sve ostale pritiske nerviram, ali iako to znam, sprovesti to u delo je poduhvat koji je van mojih mogucnosti. I onda se jos vise jedem, posto postajem ubedjena da sam u celoj prici ja sama sebi najveci neprijatelj.

Eto, izjadala sam se.

Veliki pozdrav svima vama :)

Tvoja prica podseca dosta na moju i ja sam posle dve godine braka ostala trudna i to kad sam se najmanje nadala, i nisam mislila o tome sa tim sto u prvi mah cak nisam ni verovala da sam trudna, tako da opusti se hvataj muza, i doce bebica, puno sreceee ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da znaš da sam se i ja podsetila na tu pesmu i isto sam htela da ti napišem, ovo je već 3-4 put da pomislimo na iste stvari :blink:

Bez mm mi je bezveze, a tek je prva noć prošla...zezam se, kažem mu ima da se izgubim u našem krevetu, jer je veliki :lol: ali on ne spominje da ga popunim dok nije tu, ne nudi mi tu opciju :lol: šalim se malo, ali mislim da će mi biti sve teže...mislim proći će brzo, nije strašno, ali opet...ako krenem sa nekim negativnim mislima, da me opomenete :lol:

Potpuno te razumem,pisala sam ti da sam vise puta prolazila kroz tu situaciju i da mi je bio pakao,najduze je bio odsutan MESEC DANA,ako sam ja to izdrzala,izdrzaces i ti 2 nedelje,brzo ce to,ako te spopadne tuga,pisi slobodno,mora covek nekako da se isprazni,bude lakse :)

E,a sto se tice toga da pomislimo na iste stvari,ima tu neceg,mozda smo bile nesto u proslom zivotu ;) A mozda smo i neke dalje rodjake,a mozda nam se jednostavno energije privlace ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

dobro jutro :)

ja sam i dalje tu, citam vas , ali nemam nesto pametno da napisem, niti smo poceli sa tzv radovima niti se nesto drugo desava.... jako sam nervozna i stalno sam umorna, posao me izludjuje, isto i posao mm....

mastam o nekom putovanju kako bi sa mm provela par dana sama daleko od sveta, ali samo mastam jer se to nece uskoro desiti...

nervozna sam jer kako je krenulo ovo lepo vreme ja samo vidjam mame da kolicima i trudnice.... da poludis... pravo mucenje.... izbegavam sve drugarice koje imaju bebe i koje su trudne.... ... nemam snage... samo bih plakala kad dodjem kuci...

zao mi je ako nekom kvarim dan, znam da pozitivno razmisljanje dovodi do uspeha, ali ja sma nekako pala...

nadam se da cemo ovaj mesec ubosti... kad pocnemo sa branjem :D

ljubim vas sve .....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Potpuno te razumem,pisala sam ti da sam vise puta prolazila kroz tu situaciju i da mi je bio pakao,najduze je bio odsutan MESEC DANA,ako sam ja to izdrzala,izdrzaces i ti 2 nedelje,brzo ce to,ako te spopadne tuga,pisi slobodno,mora covek nekako da se isprazni,bude lakse :)

E,a sto se tice toga da pomislimo na iste stvari,ima tu neceg,mozda smo bile nesto u proslom zivotu ;) A mozda smo i neke dalje rodjake,a mozda nam se jednostavno energije privlace ;)

Ima nešto...h0508.gif

dobro jutro :)

ja sam i dalje tu, citam vas , ali nemam nesto pametno da napisem, niti smo poceli sa tzv radovima niti se nesto drugo desava.... jako sam nervozna i stalno sam umorna, posao me izludjuje, isto i posao mm....

mastam o nekom putovanju kako bi sa mm provela par dana sama daleko od sveta, ali samo mastam jer se to nece uskoro desiti...

nervozna sam jer kako je krenulo ovo lepo vreme ja samo vidjam mame da kolicima i trudnice.... da poludis... pravo mucenje.... izbegavam sve drugarice koje imaju bebe i koje su trudne.... ... nemam snage... samo bih plakala kad dodjem kuci...

zao mi je ako nekom kvarim dan, znam da pozitivno razmisljanje dovodi do uspeha, ali ja sma nekako pala...

nadam se da cemo ovaj mesec ubosti... kad pocnemo sa branjem :D

ljubim vas sve .....

Znam kako ti je...sve mi se trudimo da ne mislimo na to, ali ono je tu...u podsvesti. Ja juče ležim bolesna, dremam i ne znam odakle, samo mi je na pamet palo kad sam prošli put bila kod dr na folikulometriju, devojka pre mene je čekal ultrazvuk i kad je izašla bila je sva nasmejana i držala je knjižicu za trudnice-utvrdili joj trudnoću. U tom trenutku mi je baš bilo drago zbog nje, posle sam na to zaboravila, a sinoć mi, onako između sna i jave, dok sam dremala, palo to na pamet-kad ću i ja tako, kad će da vidim moju bebicu na uz i da mi daju tu knjižicu... :(

Ali dobro, uhvati me to ponekad, kao i sve vas, pa prođe...mora da se gura dalje, u nove pobede!!!p0215.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zdravo devojke kakvog ste raspolozenja danas? Ja veceras krecem ponovo u akciju pa valjda ce uspeti nesto da se zakaci :D:lol::lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

sve ce biti kako treba nemoj da te cujem da tako govoris mora da bude i tacka t4836.gif

Dace Bog,i necu vise da mracim t10511.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zdravo devojke kakvog ste raspolozenja danas? Ja veceras krecem ponovo u akciju pa valjda ce uspeti nesto da se zakaci :D:lol::lol:

Samo napred!!!t1516.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zdravo devojke kakvog ste raspolozenja danas? Ja veceras krecem ponovo u akciju pa valjda ce uspeti nesto da se zakaci :D:lol::lol:

A mi smo ti u elementu kao i svakog dana b0247.gif

A veceras ti zelim ovo t1544.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ima nešto...h0508.gif

Znam kako ti je...sve mi se trudimo da ne mislimo na to, ali ono je tu...u podsvesti. Ja juče ležim bolesna, dremam i ne znam odakle, samo mi je na pamet palo kad sam prošli put bila kod dr na folikulometriju, devojka pre mene je čekal ultrazvuk i kad je izašla bila je sva nasmejana i držala je knjižicu za trudnice-utvrdili joj trudnoću. U tom trenutku mi je baš bilo drago zbog nje, posle sam na to zaboravila, a sinoć mi, onako između sna i jave, dok sam dremala, palo to na pamet-kad ću i ja tako, kad će da vidim moju bebicu na uz i da mi daju tu knjižicu... :(

Ali dobro, uhvati me to ponekad, kao i sve vas, pa prođe...mora da se gura dalje, u nove pobede!!!p0215.gif

lenocka,jedno je sigurno,videces je kad tad,nekima je trnovit put dok je ne ugledaju,a kad je ugledaju sve muke se zaborave.Ko zna zasto je nama tako,vodim se onom"ko zna zasto je to dobro"

Ih,kol'ko mene samo puta uhvati,najsvezije je od juce,al'prodje,i tako u krug,pa ljudi smo od krvi i mesa,sve je to normalno,neko ima neke druge brige koje mozda mi nemamo.Sve je to Bog podelio iz njemu znanih razloga.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

jes vaala da mm odradi posao valjanot15212.gif

b0260.gif Joj ovaj čikica je show :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

tako te volim pssssssttttttttttt5212.gif

Evo,ti sviraj gitaru,ja te pratim s' 'armoniku m0833.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.