Čekamo plusiće

Plusići   308 votes

  1. 1. Da li tema 'Čekamo plusiće' treba da bude zaštićena?

    • Da
      138
    • Ne
      170

Molimo vas da se prijavite ili regstrujete da biste glasali.

odgovora

Objavljeno

Potpuno se slazem da je lako reci OPUSTI SE a isto to je tesko uraditi. Ja sam pokusavala da budem "opustena" dve godine i zaista kada sam se naj manje nadala... Dva meseca nisam obracala paznju na plodne dane,sredjivali smo nas sportski klub za decu,isli smo na exit i... kada sam se naj manje nadala... dve crtice! Ponovo sam zatrudnela kada mi je beba imala sedam meseci,i sada sam srecna debela trudnica kojoj su obe trudnoce dosle neocekivano :) A imam "dvorogu" matericu i lekari su mi rekli da cu tesko zatrudneti :) Napred buduce mame,zelim vam puno crtica!!!!
elmer i suncicai zvezdice volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja isto nisam znala kako da se otrgnem iz tog zacaranog kruga , pa me je muz poceo na silu voditi na zabave sa raznim klincima, smejali se do suza, polako mi doslo da cu iz inata bolu da se razbijem od ludorija koje sam kao klinka radila, cak smo se par puta i napili na nekim rodjendanima i zivoj muzici......kad ono...ja trudna!

i uspanicim se sta sam sve radila, pa racunam vec 5 nedelja sam bila trudna a pusila, pila prehladila se...joj sta sad....a ginekolog se nasmejao i rece: Ne brinite Nina, zato ste i ostali trudni, koliko god to cudno zvucalo, a ako se sad vratite normalnom i zdravom zivotu ,sve ce biti u redu

I tako i bi :)

elmer voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

;) evo i mene,imam jedno dete i od nove godine se muz i ja bacili na posao za drugo ali jos uvek nista...nadam se bice dace bog..... :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ma bice, naravno, pa tek smo u martu, daj vremena stvarima ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kasni mi tri dana,juce sam uradila test i negativan je.Ne verujem da mogu da se nadam da je test pogresio,zato iscekujem menstr.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Draga moja Nataša veruj mi i da test može i te kako da pogreši,zato se bolje uputi na ultrazvučni pregled

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Najiskrenije se nadam da je pogresio,ali ne bih previse da se nadam.Ukoliko uskoro ne dobijem,probacu opet,videcemo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Natasa, mora ti kasniti BAREM nedelju dana da bi se mogla osloniti na test. Sacekaj jos, a ako dobijes, no sikiriki, pa bice sledeci put ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Za to-barem nedelju dana nisam sigurna.Ne vezano sad za mene,jer ako ne dobijem probacu opet za koji dan.A bas sam ovde na forumu procitala da su neke zene i pre dana kad su ocekivale da dobiju,radile test,a i na dan taj pa im je pokazao.A i u testu pise-desetak dana posle moguceg zaceca.A ne kazem da ne moze mozda da pogresi.

u svakom slucaju,hvala na podrsci i lepo od tebe sto obracas paznju i na muke drugih.Pozdrav.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Gledaj , desava se da se nekome hormon trudnoce beta hCG poveca do 20-25ml u mokraci, pa ce test ocitati tu vrednost kao pozitivnu, ali nekkome treba vise vremena, zato je najsigurniji test iz krvi a ne iz moktace.

Ja se nadam da je ipak plusic :)

a ako nije sigurna sam da nije nikakav problem u pitanju, jos malo pa stizu rode ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Draga Ninuska ovaj put je ta crtica bila u pravu...Dobila sam.

al to sto kazes-svaka zena je za sebe.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

OOO NEEEE

A bas sam se nadala, veruj mi tako volim da cujem da je zena trudna!

Ali kao sto rekoh, rode tek stizu... ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ljudi bila sam pre dva dana kod ginekologa i rekla mi da je sve u redu samnom i da sam super....Ali da bi bili sigurni ida bi videli da li se radi o trudnoci mora da mi kasni bar nekoliko dana...na primer ako treba da dobijem 23og,da mi kasni do 1og aprila...ona mi rekla da ne moze nikakav aparat da mi kaze da li je to trudnoca ili nije pre nego sto prodje datum za m.

ja skoro eto zadnjih 4 dana merim BT i svaki dan mi pokazuje izmedju 37 i 37,1 C....ali sad mi se smanjile one mucnine od kad sam pocela da merim BT...mozda jer se nadam da jesam))nisam tako napeta i to

aj mi recite sta moze da znaci ovo sa moju BT,koju merim skoro svako jutro u 8:03h) i ona i dalje je kazem ti izmedju 37 i 37,1 C a treba da dobijem m. 23og i nadam se da ne4u da dobijem:)

molim vas za savjet:)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

fros, ne mogu da te usrecim odgovorom koji bi zelela.

Tvoja doktorica je u pravu, prerano je da se na ultrazvuku vidi trudnoca, a BT varira, bar je kod mene pocela da se povecava na 37.3 tek od drugod meseca.

Ali zasto ne odes da izvadis beta hCG iz krvi....to je najsigurniji znak trudnoce, ako je rezultat iznad 4 u ranoj fazi, znaci da jeste trudnoca.

Drugog nema, osim krvnog testa, osim da budes strpliva jos malo, pa ce sa, nadam se utvrditi trudnoca

Znam koliko je tesko cekati kada nesto zelis, ali opusti se, prijace ti u oba slucaja :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

hvala ti puno ninuska i nadam se da ce sutra kad se probudim da kasni vestica i nadam se da ce da joj se polomi metla...

elmer voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

al pazite na ovo:)

uradila sam test i bila jedna crtica....razocarala se ja i test stavim u svoje pakovanje da ga bacim...ali nesto sam valjda morala pre toga da uradim i vratim se posle sat vremena uzimam sve i krecem prema kanti i ne znam zasto ponovo ja to pogledam kad ono stoje DVE PRAVE CRTE :lol: :lol: :lol:

e jos ga cuvam jest izbledelo al jos se naziru :rolleyes: :rolleyes:

zato dobro pogledajte i sacekajte :rolleyes: :rolleyes:

To se i meni desilo!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

danas treba da dobijem i kad sam ustala jer jos nisam dobila,izmerila sam BT i pokazalo je 37,3 C,a dosad bar u zadnjih 6 dana pokazivalo 37 ili 37,1 C...

sta to moze da znaci?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

hvala ti puno ninuska i nadam se da ce sutra kad se probudim da kasni vestica i nadam se da ce da joj se polomi metla...

kad tad ce joj se polomiti ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

danas treba da dobijem i kad sam ustala jer jos nisam dobila,izmerila sam BT i pokazalo je 37,3 C,a dosad bar u zadnjih 6 dana pokazivalo 37 ili 37,1 C...

sta to moze da znaci?

Po pravilu, ali naravno da ima izuzetaka, bazalna temperatura se povecava kada imas ovulaciju ili bebu u stomaku :)

A tipicna temperatura u trudnoci se krece oko 37.3!

No, nemojmo jos prenagliti, ja zelim da vidim zaista da je tako, pa da u Bebac kafanici otvorimo sampanjac :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

eee kako bi ja htela da otvorimo sampanjac mila:)

a sad koliko da cekam da bi uradila test trudnoce ili pouzdanije je hcg beta test???

sutra opet da izmerim BT tako??

ljubim te draga ninuska i hvala ti za podrsku i savjete....

ljubim teeeeeeeeee

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

najpouzdaniji ti je test iz krvi.....ali je oko 800din, pa bih ga ja uradila tek posle pozitivnog testa, a pre ultrazvuka, jer ce i doktoru dobro doci da vidi koliki ti je nivo hormona trudnoce.

Znaci, jos nisi dobila! :)

Meri BT, to bar nije tesko, i kupi 2 testa. Najbolje ces proci ako trazis i nadjes BabyRapid ali TRAKE, jeftinije su, a isto funkcionisu, samo im je drugo pakovanje.

I napravi jedan za , recimo 3 dana, ako ne dobijes, pa ako se jos ne vidi, a i dalje ne dobijas...za nedelju dana.

Drzim fige!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

hvala ti srecice za iskrene zelje i ja tebi zelim sve najbolje...

jos nisam dobila,a osecam se kao da cu svakog trenutka da cu procuriti...

kljucaju me malo desni,pa levi jajnik,isto i boli me stomak...

a jednom mi rekao ginekolog da ne znaci ako dobijes da nisi trudna,tako da ja cu ipak da se nadam sa obe strane:)))

a sreco a nista ne znaci to sto samo mi jedan dan kasni???

i da te pitam,jel je moguce pre 10 dana imala sam mucnine u stomaku i bolela me kicma dok sam stajala,osecala sam veliki zamor,jel je moguce da su to bile raniji znaci trudnoce???

isto osecam i naprezanje za mokrenje dole,i idem cesto da mokrim pa i za dve kapi....sta bi moglo da znaci to??

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da se prijavim i ja na čekanje. Nadam se na čekanje dve II a ne one grozne veštice. Meni ostaje još 6 dana do dana D. U sledeći ponedeljek će se znati više. Tad je očekivani dan menzisa, koji neće doći, iskreno se nadam

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam osam meseci čekala plusiće. Već sam mislila da ću morati da uradim veštačku oplodnju ali srećom test je pokazao drugu crticu. Srećno svima koji čekaju svoje plusiće :wub:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

evo i ja konacno da se prikljucim nekom bebi forumu :)

ima vec sedam meseci od kako jako zelim bebu *nekoliko meseci nisam zelela to sebi da priznam, pa sam merila bazalnu temperaturu, iako nismo pravili bebu :)

e onda sam to izgovorila, mm se bas obradovao i od nove godine pravimo bebu :)

prestala sam da merim temperaturu i da gledam plodne dane, zelim da vodim ljubav bez presija i zasad mi uspeva

no toliko zelim bebu da non-stop citam neke clanke, prica mi se o tome itd... tako da kapiram da je ovo savrseno mesto za tako nesto

treba da dobijem tek za dve nedelje, i jako sam nestrpljiva da ne dobijem :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.