Čekamo plusiće

Plusići   308 votes

  1. 1. Da li tema 'Čekamo plusiće' treba da bude zaštićena?

    • Da
      138
    • Ne
      170

Molimo vas da se prijavite ili regstrujete da biste glasali.

odgovora

Objavljeno

Pa neces valjda da ubijes dete samo zato sto je bolesno :o

Koliko li je samo zdrave dece ubijeno samo zato sto je STATISTICKA VEROVATNOCA na testovima pokazivala mogucnost deformiteta.

Da ubijem dete je gruba reč, ali, ako se to tako može nazvati, da, ne vidim smisao života tog deteta, mučenje i za to dete i za roditelje, prvenstveno za dete. Biljka, tužno, ali tako je. I nije to samo "bolesno" dete u smislu da mu ne daj Bože fali prst na nozi ili ruci, da mu je daleko bila kraća noga ili ruka i sl. u tom slučaju, naravno da se ne bi' odrekla tog deteta, ali, kad bi test pokazao težak deformitet u tipu Tarnerove bolesti ili Dauna onda da. Pa je l' naša članica Tangerine imala skoro takav slučaj, nosila je devojčicu koja boluje od Tarnerove bolesti, odlučila se za prekid trudnoće u 5-om mesecu i ja apsolutno podržavam, jer kad nam je opisala kakvo je dete bilo kad se rodilo? To je sve samo ne beba. Koja je svrha roditi takvo dete, kakav život da mu pružiš? Statistička verovatnoća može da pogreši kad su Dabl i Tripl u pitanju, ali kod amniocinteze nema greške.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Empress kakva pesma! :lol: Najbolje mi je kad kaže da je odmah posle toga zvao roditelje :lol:

Jeste, to je najludje

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ni kod nas nista bolje. Kisa vec dva dana nije stala

Gde su slike breeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

kod nas jedan dan lepo vreme 10dana katastrofa :(

a koje slike?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Tek posle treceg rade analize, tako je i kod nas

Ja nisam. Nekako ne mogu da se odvojim od njih.

Ni kod nas nista bolje. Kisa vec dva dana nije stala

Ova drzava je totalno propala!!!!

Gde su slike breeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

stvarno???nisam znala... :unsure: zasto bre to tako?? :angry:

slicke samo sto sam obrisala,bila si tu ja reko videla si :unsure: sto se deres na mene :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da ubijem dete je gruba reč, ali, ako se to tako može nazvati, da, ne vidim smisao života tog deteta, mučenje i za to dete i za roditelje, prvenstveno za dete. Biljka, tužno, ali tako je. I nije to samo "bolesno" dete u smislu da mu ne daj Bože fali prst na nozi ili ruci, da mu je daleko bila kraća noga ili ruka i sl. u tom slučaju, naravno da se ne bi' odrekla tog deteta, ali, kad bi test pokazao težak deformitet u tipu Tarnerove bolesti ili Dauna onda da. Pa je l' naša članica Tangerine imala skoro takav slučaj, nosila je devojčicu koja boluje od Tarnerove bolesti, odlučila se za prekid trudnoće u 5-om mesecu i ja apsolutno podržavam, jer kad nam je opisala kakvo je dete bilo kad se rodilo? To je sve samo ne beba. Koja je svrha roditi takvo dete, kakav život da mu pružiš? Statistička verovatnoća može da pogreši kad su Dabl i Tripl u pitanju, ali kod amniocinteze nema greške.

slazem se sa tobom,tuzno je sve to ali jos tuzniji zivot bi tom detetu bio :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

OVAKO CEMO I MI BITI TRUDNE ZA KOJI MESEC,VIDECETE!!!!

6uc-546590.jpg

prelepo

Jeste, jeste, trebao je da bude, ali neželjeni gost stigao ranije, tj. upravo pre 5 minuta!

Uh sto sam sad besna! Nisam tužna, znala sam da će da dođe, ali me iznervirala što je poranila malo.

:angry::(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

kod nas jedan dan lepo vreme 10dana katastrofa :(

a koje slike?

Ivancicine

stvarno???nisam znala... :unsure: zasto bre to tako?? :angry:

slicke samo sto sam obrisala,bila si tu ja reko videla si :unsure: sto se deres na mene :lol:

Ne derem se nego ridam. Hocu i ja slike da vidim, smrc

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da ubijem dete je gruba reč, ali, ako se to tako može nazvati, da, ne vidim smisao života tog deteta, mučenje i za to dete i za roditelje, prvenstveno za dete. Biljka, tužno, ali tako je. I nije to samo "bolesno" dete u smislu da mu ne daj Bože fali prst na nozi ili ruci, da mu je daleko bila kraća noga ili ruka i sl. u tom slučaju, naravno da se ne bi' odrekla tog deteta, ali, kad bi test pokazao težak deformitet u tipu Tarnerove bolesti ili Dauna onda da. Pa je l' naša članica Tangerine imala skoro takav slučaj, nosila je devojčicu koja boluje od Tarnerove bolesti, odlučila se za prekid trudnoće u 5-om mesecu i ja apsolutno podržavam, jer kad nam je opisala kakvo je dete bilo kad se rodilo? To je sve samo ne beba. Koja je svrha roditi takvo dete, kakav život da mu pružiš? Statistička verovatnoća može da pogreši kad su Dabl i Tripl u pitanju, ali kod amniocinteze nema greške.

Potpuno se slažem sa tobom.. Meni je samo u glavi, kakav život bi to dete imalo? Teško da bi se to moglo nazvati životom...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

slazem se sa tobom,tuzno je sve to ali jos tuzniji zivot bi tom detetu bio :(

Upravo zbog toga, pa mi smo preplakali zajedno sa njom kad se sve to dešavalo toj članici, pratili je svaki dan na toj temi, tuga do neba, ali, još tužnije bi bilo da se to dete rodilo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nema nam je Lenocka neko vreme, a obecala je da ce cesce da svraca <_<

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ivancicine

Ne derem se nego ridam. Hocu i ja slike da vidim, smrc

evo duso,samo nemoj da me bijes :unsure:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ljubinka pise referat, ima da osuje paljbu na nas :P

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ljubo, svako ima razlicite poglede na to, ja smatram da je to mucenje i za dete i za majku i za celu porodicu, ja bih (ne daj Boze), bolesno dete abortirala, jer smatram da bi me to manje bolelo nego da ga gledam kako se ceo zivor muci a ja ne mogu da mu pomognem :( Zato se valjda i rade svi ti testovi, kome je svejedno, taj i ne radi testove nego sta mu Bog da.

Zbog toga sto imamo razlicite poglede sam i iznela svoj. necu da me bude sramota sto mislim da je to ubistvo i sto mislim da nemam prava da odlucujem o TUDJEM zivotu. Moje telo nosi trudnocu ali taj zivot nije moj.

Da ubijem dete je gruba reč, ali, ako se to tako može nazvati, da, ne vidim smisao života tog deteta, mučenje i za to dete i za roditelje, prvenstveno za dete. Biljka, tužno, ali tako je. I nije to samo "bolesno" dete u smislu da mu ne daj Bože fali prst na nozi ili ruci, da mu je daleko bila kraća noga ili ruka i sl. u tom slučaju, naravno da se ne bi' odrekla tog deteta, ali, kad bi test pokazao težak deformitet u tipu Tarnerove bolesti ili Dauna onda da. Pa je l' naša članica Tangerine imala skoro takav slučaj, nosila je devojčicu koja boluje od Tarnerove bolesti, odlučila se za prekid trudnoće u 5-om mesecu i ja apsolutno podržavam, jer kad nam je opisala kakvo je dete bilo kad se rodilo? To je sve samo ne beba. Koja je svrha roditi takvo dete, kakav život da mu pružiš? Statistička verovatnoća može da pogreši kad su Dabl i Tripl u pitanju, ali kod amniocinteze nema greške.

Da li je biljka? Sta mi uopste znamo o tome? Za roditelja jeste velika zrtva ali kolika li je nagrada (od Boga, naravno). Za ovako nesto moras verovati u Boga, i prihvatiti ono sto ti daje. I ko kaze da se deca muce? Znam nekoliko sad ec poodrasle dece sa Daunom ili cak nepoznatim sindromima, oni ne deluju nesrecno i ne lice na biljke. Lice na ljubav.

Potpuno se slažem sa tobom.. Meni je samo u glavi, kakav život bi to dete imalo? Teško da bi se to moglo nazvati životom...

A ko smo mi da sudimo sta je zivot i kako ga ko dozivljava i prozivljava?

Ja vas uopste ne osudjujem, imate prava kao i ja na misljenje a zakon nam daje pravo i na delanje ali to ne znaci da stvarno imamo prava.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I mene to nervira. Ali u vecini slucajeva je tako... kao sto su dijete, zdrav zivot, ...svako prica svoju pricu.

Zato je najbolje da nadjes doktora kome najvise verujes i da verujes da je to sto prica tako i nikako drugacije.

Ovde se, na pr., dabl i tripl rade na insistiranje, a ako amnio pokaze lose, ne vrsi se abortus (samo u Dubaiu), pa ti vidi... Ma, svako ima neku svoju pricu.

:o

Za moje drage cekalice!!!

prelepo

:wub: :wub: koliko je porasla za nedelju dana

srculence preslatka vam je slikica....

Empress, meni je Rasa rekao da ce moja sledeca trudnoca svakako da se vodi kao rizicna od samog pocetka, zbog prethodnog spontanog (sto vazi i za tebe), mnogo tu ima mera predostroznosti, bez obzira sto ne mora da postoji neki konkretan razlog za pobacaj. To mi je rekao kad mi je pricao o utrogestanu, prvi deo sam vec ispricala, a rekao mi je da cim se ustanovi trudnoca povecava se i doza utrogestana.

moja treca trudnoca se vodila kao rizicna jer se druga zavrsila spontanim.....cak su mi prepisivani i lekovi kao da mi preti spontani....

Eh, gledam ovu srculencetovu sliku, tj, sliku srculenceta II i setim se, tak'a je i moja beba bila, ista, samo što mojoj nije kucalo sice <_<

i ja imam takvu slikicu na kojoj je beba kojoj srce ne kuca,sve ja to cuvam.... :(

a ovde je htela da bude kao mama sa peskirom na glavi :lol:

nemojte citirati,brisem odma

preslatka je mala princezica....

Odlicna ti je terapija!

Zene, evo ga Rasa! p12035.gif

:lol:

Ljubo, svako ima razlicite poglede na to, ja smatram da je to mucenje i za dete i za majku i za celu porodicu, ja bih (ne daj Boze), bolesno dete abortirala, jer smatram da bi me to manje bolelo nego da ga gledam kako se ceo zivor muci a ja ne mogu da mu pomognem :( Zato se valjda i rade svi ti testovi, kome je svejedno, taj i ne radi testove nego sta mu Bog da.

P&P

Da ubijem dete je gruba reč, ali, ako se to tako može nazvati, da, ne vidim smisao života tog deteta, mučenje i za to dete i za roditelje, prvenstveno za dete. Biljka, tužno, ali tako je. I nije to samo "bolesno" dete u smislu da mu ne daj Bože fali prst na nozi ili ruci, da mu je daleko bila kraća noga ili ruka i sl. u tom slučaju, naravno da se ne bi' odrekla tog deteta, ali, kad bi test pokazao težak deformitet u tipu Tarnerove bolesti ili Dauna onda da. Pa je l' naša članica Tangerine imala skoro takav slučaj, nosila je devojčicu koja boluje od Tarnerove bolesti, odlučila se za prekid trudnoće u 5-om mesecu i ja apsolutno podržavam, jer kad nam je opisala kakvo je dete bilo kad se rodilo? To je sve samo ne beba. Koja je svrha roditi takvo dete, kakav život da mu pružiš? Statistička verovatnoća može da pogreši kad su Dabl i Tripl u pitanju, ali kod amniocinteze nema greške.

slazem se u potpunosti...

Upravo zbog toga, pa mi smo preplakali zajedno sa njom kad se sve to dešavalo toj članici, pratili je svaki dan na toj temi, tuga do neba, ali, još tužnije bi bilo da se to dete rodilo.

p&p

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

evo duso,samo nemoj da me bijes :unsure:

Necu da bijem, taman posla.

MAla je medenjak. Pravo sunce na ovaj kisni dan. Hvala ti na slicicama.

Vidis kako se dete fino slikalo za pasos :wub:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Evo jedna slicica za Sunce :rolleyes:

m8u-viewer.png

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Evo jedna slicica za Sunce :rolleyes:

m8u-viewer.png

:lol: :lol: znam za ova dva šmekera B)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Imam problem. Dobila sam ali mi nije onako crweno wec swetlo. Prwo kad sam se brisala widela sam sluz gustu swetlo roze pa sam posle. Šatwremena dobíla

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Imam problem. Dobila sam ali mi nije onako crweno wec swetlo. Prwo kad sam se brisala widela sam sluz gustu swetlo roze pa sam posle. Šatwremena dobíla

Kakva je menstruacija, je l' normalna ili primećuješ nešto neobično? Imaš li još uvek simptome trudnoće. Zar ti nisi danas trebala na uz?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kakva je menstruacija, je l' normalna ili primećuješ nešto neobično? Imaš li još uvek simptome trudnoće. Zar ti nisi danas trebala na uz?

Swetlije je i nisam otecena kao obicno uglawnom mi je stomak otecen kad dobijem. Pa bila sam ali je taj popodne a ja dobila. I mislim da šam dobila temperaturu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Swetlije je i nisam otecena kao obicno uglawnom mi je stomak otecen kad dobijem. Pa bila sam ali je taj popodne a ja dobila. I mislim da šam dobila temperaturu.

Je l' ide normalno ili je manje količine nego uobičajno, to me zanima?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Je l' ide normalno ili je manje količine nego uobičajno, to me zanima?

Manje manje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Manje manje.

Pa prati, ako ti je količinski manje nego uobičajno ili ako ti brzo stane, danas, sutra, to može biti dobar znak.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pa prati, ako ti je količinski manje nego uobičajno ili ako ti brzo stane, danas, sutra, to može biti dobar znak.

Waži ce widim. Bas sam se smorila.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Waži ce widim. Bas sam se smorila.

Verujem, a tako si se nadala, šta je tu je, ako ništa ovaj, pred tobom je sledeći mesec ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.