Čekamo plusiće

Plusići   308 votes

  1. 1. Da li tema 'Čekamo plusiće' treba da bude zaštićena?

    • Da
      138
    • Ne
      170

Molimo vas da se prijavite ili regstrujete da biste glasali.

odgovora

Objavljeno

Empress, mi kerida, vraćaaaaajjjj se 'vamoooo, me ekstranjoooooooo, muuuchoooo

SUNCE EKSTAKENJOOOO MUUUCHOOOO :lol:

Ја сам опет упала у оно расположење, толико ми је досадно, мислим лежим по кући цео дан да сам постала мало асоцијална, па ме мрзи и да пишем било шта...

Mogu misliti koliki je smor lezati po ceo dan i tako mesecima. Ja sam samo par dana lezala u prvoj trudnoci i smorila se. Nije to isto kao kad si bolestan pa i da hoces ne mozes da se setkas, ovako zdrava, prava i puna energije a po ceo dan lezanje. Dobro, tebi ce sad i da bude sve teze da hodas ali sta su ti rekli zbog eventualnog oticanja? Setnja je tu najefikasniji lek, a ti to ne smes.

Ма јок, то нам је сестра рекла да стављамо а доктор на крају ми ништа није рекао тако да нисам ни ставила, мислим сестре уопште не слушам, мало мужа гњавим у последње време да идемо на УЗ али он неће, каже да ме ревише гледали а мени сад прошло 2 недеље од задњег УЗ, па сам постала нестрпљива

A zasto cigle pod krevet? Pa neces imati 150 kg. Ne kapiram :huh:

Konacno stigla do kompa! Juhu!!!

Jekic, voleli smo se juce, pa danas pauziramo, sutra idem na UZ, ako folikul jos nije pukao sutra ponovo radovi Kako si mi ti?

Elem, juce folikul 22x20mm, raste malisa, endometrijum odlican 13mm. A sto se tice onog post-koitalnog testa, tu rezultati nisu bas najbolji , bio je jedan pokretan plivac, 4 slabo pokretna i 2 nepokretna, to je na jednom onom mikroskopskom necemu , kaze Rasa da nije opasno, bitno je da nije negativan rezultat, moglo bi da bude i bolje ali i par njih da se proguralo unutra trebalo bi tu da prezive bar 48 sati i da cekaju , nisam bas odusevljena ali Boze moj, znamo svi da je dovoljan i jedan za oplodnju.

Bravo za folikul i endometrijum - SAVRSENI! Trebalo bi da danas pukne, bar tako moja dr kaze da pucaju izmedju 18 i 22 mm, tako da bih ja mozda ipak i veceras jedan x, pa nek ide zivot :P A mozes i Rasu da poslusas, zna Rasa kako se prave deca

nisam uspela sve da citiram...

ali cure hvala vama na podrsci,izvestaj dobijate cim se vratim....sad me uhvatila neka nervoza....

a zdravstvo...

najodvratnija stvar koju sam ja dozivela je bila kad sam imala spontani i nakon toga su trebali da mi daju rogham,i dodjem ja u bolnicu sestra nosi inekciju i padne joj na pod i razbije se ampula,a ona pametnica uzme spric i pokupi tecnost sa njim i kao nema to veze ona ce mi to dati.... ja joj nisam dozvolila da me bocne,nego pravac kod mog doktora(a ona mi na moje odbijanje terapije kaze da odem u apoteku i da ga kupim)...naravno doktor nazove bolnicu i kaze da pripreme novu bocu i on mi je licno da....zdravstvo nam je blago receno horor....

Za to bi trebalo krivicno da se odgovara :angry: Pa jel svesna ta glupaca kakve se sve bakterije vuku po bolnickim podovima :o Auuuu kakvu je samo srecu imala sto je na tebe naletela.

inace nalaz krvi mi je odlican....mm kaze da mi je krvna slika ko kod bebe....

Odlicno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sta mislite da danas uradim test?

Trebala dobiti 3 maja,a jos nisam..

a po FF O je bila 2 maja...Sta da radim?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

SUNCE EKSTAKENJOOOO MUUUCHOOOO :lol:

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol::lol:

E, ako si odbrusila drndošu, i treba, ko ih bre šiša, zamišljaju da su bogovi. Idi radi nešto što te čini srećnim a posao lekara, ginekologa... ostavi nekom ko zaista hoće da radi, toliko mladih i željnih dokazivanja čeka na birou! Ovi naši dr. (čast izuzecima) samo što motiku ne drže u ruci kad im udješ u ordinaciju.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

SUNCE EKSTAKENJOOOO MUUUCHOOOO :lol:

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol::lol:

E, ako si odbrusila drndošu, i treba, ko ih bre šiša, zamišljaju da su bogovi. Idi radi nešto što te čini srećnim a posao lekara, ginekologa... ostavi nekom ko zaista hoće da radi, toliko mladih ima, željni dokazivanja čeka na birou! Ovi naši dr. (čast izuzecima) samo što motiku ne drže u ruci kad im udješ u ordinaciju.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sta mislite da danas uradim test?

Trebala dobiti 3 maja,a jos nisam..

a po FF O je bila 2 maja...Sta da radim?

Pa ako ti nije skupo ti svakako uradi jedan, mozda i pokaze jer nismo sigurni kad je tacno O bila. Juce si pisala da bi mozda pocela sa Dobrostanom, mozda ti to nije lose jer ako nisi trudna, onda opet imas problem sa hormonima i to ce izazvati menst. kad prestanes d ih pijes a ako si trudna, s obiro m da je Dobrostan isto sto i Utrogestan, moze samo da koristi, nikako da skodi. A najbolje bi bilo da uradis betu, onda si nacisto sta se desava.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sramota! I laze, krava jedna, zamena mora da te primi kao sto bi i tvoj dr. Ne sme pacijent da trpi sto on ladi j*j* u moru. Nego si ti fina i ne insistiras i ne pokazujes im da znas koja su tvoja prava a oni se ponasaju kao visa vrsta u odnosu na nas.

Evo i ja sam danas, po prvi put u zivotu naletela na baksuza doktora :angry:

Odem jutros na Institut za M i D da uradim briseve kako bih sledeci mesec uradila hsg i u ambulanti je neki drugi dr a ne onaj od prosle nedelje (svaki dan se smenjuju). Prozove me i odmah docek sa smrknutom facom - sta ja TEBI treba da radim, pa sto ti ne radi ta kod koje si bila, pa bris na ureaplazmu i mikoplazmu se placaju... Ali nisam ni ja od juce po lekarima i odmah sam zauzela gard i reko - ne placaju se kad imam uput, tu se nadoveze sestra i potvrdi mu da moze na uput, on se jos vise smrkne. A onda se meni smrkne pa mu odbrusim - sta se mrstite na mene, ko da je meni super da se godinama lomatam po lekarima, meni je receno da dodjem danas a vi ako necete da radite posaljite mi nekog drugog. Naravno, nastavio je da bude namrsten i rece mi da se skinem, nije mi bas bilo sve jedno, rekoh sad kad mi se dole osveti, ali nije bio je brz i prilicno nezan. Kad je cuo da merim bazalnu se nasmejao po prvi put ali podsmesljivo - meris bazalnu, pa to se radilo u proslom veku. Nije ni cudo sto ne zatrudnis kad sve radis sem sto pravis bebu. :huh: Ja sam mu promrmljala nesto u fazonu - e bas Vi znate sta ja radim :P Samo je napustio ordinacuju i ostavio me sa sestrom koja crce od smeha. Inace sestre su im sve divne i na salteru i ove sa lekarima. Sestra sa saltera mi je rekla da mogu sve hormone dzabe da uradim sa zelenim uputom.

E svaka ti čast :D Kako me nerviraju takvi lekari, a očigledno da je neki težak namćor kad se i sestra smejala..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

negativan je...od sutra pocinjem sa dabrostonom...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jos nisi otisla? :P

Eve stigla u Zrenjanin! :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

:lol::lol::lol::lol::lol::lol:

E, ako si odbrusila drndošu, i treba, ko ih bre šiša, zamišljaju da su bogovi. Idi radi nešto što te čini srećnim a posao lekara, ginekologa... ostavi nekom ko zaista hoće da radi, toliko mladih ima, željni dokazivanja čeka na birou! Ovi naši dr. (čast izuzecima) samo što motiku ne drže u ruci kad im udješ u ordinaciju.

Meni je muka od sikaniranja na svakom koraku. Pocevsi od uciteljica, preko prodavacica, lekara i sestara, salterusa.... Ceo zivot nas neko dribla a ti trpis jer TAKO TREBA. E kod mene to nece moci, jos sam se na uciteljicama izvezbala :D Izvinjavam se svim normalnim radnicima, ne mislim na sve na ovom svetu, hvala Bogu vise je normalnih. Ali evo primera na koji ja sizim (a mm je sramota sto se prepucavam) - pre nekog vremena odemo u jedan od hipermarketa da kupimo materijal za veceru, jela nam se pizza. Objekat je otvoren do 21:30. Ja trzim salamu a prodavacica sa delikatesa ce meni - ne secemo vise, oparala sam masinu :blink: u 21:15! Ja joj kazem da ima jos 15 min. pre kraja radnog vremena a ona ce meni kako ona hoce u 21:30 da ide kuci. Ja nju razumem, ali ona to mora sa svojim poslodavcem da resi, da ili skrati radno vreme marketa kako bi zaposleni isli kuci kad oni misle da treba ili da njima produzi radno vreme za tih 15-20 min. Meni je sve jedno, ali sam utrcala bas u taj market zato sto jos radi i necu (debela) da ostanem bez vecere. Naravno, mm hoce u zemlju da propadne i vuce me sve vreme, ali ja dok mi nije isekla salamu nisam odustala. Ne znam, mozda i jesam prgava, ali mi ide na nerve sve sto nije u redu, od ne skupljanja kucecih kaka i bacanja papirica pa do stvarnih sikaniranja raznoraznih javnih sluzbenika.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

E svaka ti čast :D Kako me nerviraju takvi lekari, a očigledno da je neki težak namćor kad se i sestra smejala..

Jeste, cak sam i sestri na salteru rekla - ovom se izgleda ne radi a ona meni (isto sa osmehom) da je uvek takav.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni je muka od sikaniranja na svakom koraku. Pocevsi od uciteljica, preko prodavacica, lekara i sestara, salterusa.... Ceo zivot nas neko dribla a ti trpis jer TAKO TREBA. E kod mene to nece moci, jos sam se na uciteljicama izvezbala :D Izvinjavam se svim normalnim radnicima, ne mislim na sve na ovom svetu, hvala Bogu vise je normalnih. Ali evo primera na koji ja sizim (a mm je sramota sto se prepucavam) - pre nekog vremena odemo u jedan od hipermarketa da kupimo materijal za veceru, jela nam se pizza. Objekat je otvoren do 21:30. Ja trzim salamu a prodavacica sa delikatesa ce meni - ne secemo vise, oparala sam masinu :blink: u 21:15! Ja joj kazem da ima jos 15 min. pre kraja radnog vremena a ona ce meni kako ona hoce u 21:30 da ide kuci. Ja nju razumem, ali ona to mora sa svojim poslodavcem da resi, da ili skrati radno vreme marketa kako bi zaposleni isli kuci kad oni misle da treba ili da njima produzi radno vreme za tih 15-20 min. Meni je sve jedno, ali sam utrcala bas u taj market zato sto jos radi i necu (debela) da ostanem bez vecere. Naravno, mm hoce u zemlju da propadne i vuce me sve vreme, ali ja dok mi nije isekla salamu nisam odustala. Ne znam, mozda i jesam prgava, ali mi ide na nerve sve sto nije u redu, od ne skupljanja kucecih kaka i bacanja papirica pa do stvarnih sikaniranja raznoraznih javnih sluzbenika.

Ovo važi svuda <_< Gde god da odeš, u bilo koju radnju obavezno se spakuju i zatvore minimum 15 min. ranije.. Najviše mrzim kad uđem tako pred kraj radnog vremena a oni mi kolutaju očima. Što ti kažeš, razumem ja njih ali nisam ti ja određivala radno vreme. <_<

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Malo sam guglala i evo sta sam nasla, nekome je onaj covek pomogao nekome nije, iskustva su razlicita. Uglavnom kazu da uzima pare za cajeve i ostale stvari kojih ima u svakoj biljnoj apoteci za male pare. Na jednom forumu sam nasla terapiju koju on daje, neka devojka iskuckala sve, evo kakva je terapija

1.U toku prepodneva popiti jednu solju caja

SALVIA OFFICINALIS- br.1

u popodnevnim casovima popiti jednu solju caja

-GERANIUM ROBERTIANUM-br.2

u vecernjim casovima popiti solju caja

-MELISSA OFFICINALIS-br.3

priprema:Usolju caja sipati jednu kafenu kasikicu caja i preliti sa 2dl prokljucale vode.

Nakon 15-20 minprocediti,sacekati da se ohladi i piti gutljaj po gutljaj,sto duze to bolje.Cajeve piti u toku dana.Cajevi 1 i 2 mogu se zasladiti medom po zelji.

2.MATICNI MLEC:

ujutro i uvece,najmanje pola sata prije jela,uzeti po jednu plasticnu kasicicu Maticnog mleca(nikako metalnom).Mlec polizati kao lizalicu,ne gutati vec polako da sklizne niz grlo.teglice drzati u frizideru.

3.PROPOLIS KAPI:

U toku dana 3 puta po pet kapi propolisa,moze u vodi ili na kocki secera.

4.JABUKOVO SIRCE I MED

Svako vece u casu vode razmutiti " kafene kasikice meda i 2 kasikice jabukovog sirceta(nabaviti 2 kg meda i 1litr jabukovog sirceta.

Sto se tice cajeva 1. je zalfija, 2. zdravac i 3. maticnjak.

Sta mislite o ovome?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

:o Sad sam se setila, sestra mi je skoro pričala za to. Neka njena drugarica je od njega uzela neki čaj, dala čini mi se preko 200e odmah zatrudnela. Kad su rešili da imaju još jedno dete potražila je to u apoteci valjda i našla za mnogo manje para..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da pitala si šta mislimo o tome.. To je čini mi se nešto što bismo svi trebali da ubacimo u svakodnevnu ishranu.. Matični mleč je dobar za gvožđe itd. U svakom slučaju ako ne pomogne u zatrudnjivanju sigurno će pomoći u popravljanju opšteg zdravstvenog stanja, a to vodi ka zatrudnjivanju ;):rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kako to sad na posao :blink: Kakva je to smena tako kasno?

Kad budes sledeci put dolazila u BG isplaniraj da se vidimo.

Koji sam ja baksuz <_< Ja ni na LH testu ne mogu da imam drugu crtu. Samo neka bleda kontrolna. Bem ti jeftine testove, a ni oni nisu bas toliko jeftini da ne bi valjali :angry:

jaoj zene jadni vi i ti testovi,kolko kostaju te testove?Ako treba skupljajte pare i saljite ja cu ovde da ispraznim sve radnje :lol: i saljem vam postom,bar su provereni i tacni heheh

dobro jutro divne devojke....

ja vam juce nisam htela nista pisati jer sam bila jakoooo iznervirana.....zelim vam da uzivate u ovom suncanom danu.....

kakvi suncan dan smrklo se oblacno a tek sledece nedelje najavili samo kise i kise :blink: da covek izludi od ovog vremena

cek da se vratim da citam jos a u medjuvremenu izvolite nesto ukusno,ja sam sada maznula dva tanjira te hranu od tanjira tanjir je zavrsio u masinu normalno hehhe

c99-P51104.jpg

ovaj da avs pitam posto jutros sam se probudila u 5h bila na wc i akd se obrisala imala braonkasto na hartiji,pa sam ponovo stavila ulozak i ima malo braonkasto ali ne boli me nista,nazvala dokija i pitala za utrogestan,rekao da uzmem od 200mg i da pijem 3x1 ali nisam pitala dal treba pre hrane ili posle hrane,i dali treba biti neko tacno odregeno vreme recimo na 6h ili nema veze to

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Srculence, mislim da nije bitno kad uzimas utrogestan.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nego, jekić, kako si rešila problem sa krevetom, jeste stavljali cigle? :lol:

a sta to,nisam u toku nesto?

Luna i njeno velicanstveno TRT

a tek da cujes moj TRT :lol:

nisam uspela sve da citiram... :angry:

ali cure hvala vama na podrsci,izvestaj dobijate cim se vratim....sad me uhvatila neka nervoza....

a zdravstvo... :angry:

najodvratnija stvar koju sam ja dozivela je bila kad sam imala spontani i nakon toga su trebali da mi daju rogham,i dodjem ja u bolnicu sestra nosi inekciju i padne joj na pod i razbije se ampula,a ona pametnica uzme spric i pokupi tecnost sa njim i kao nema to veze ona ce mi to dati.... :o ja joj nisam dozvolila da me bocne,nego pravac kod mog doktora(a ona mi na moje odbijanje terapije kaze da odem u apoteku i da ga kupim)...naravno doktor nazove bolnicu i kaze da pripreme novu bocu i on mi je licno da....zdravstvo nam je blago receno horor....

da sam na tvom mestu uzela bi joj spric pa njoj dala tu inekciju

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Malo sam guglala i evo sta sam nasla, nekome je onaj covek pomogao nekome nije, iskustva su razlicita. Uglavnom kazu da uzima pare za cajeve i ostale stvari kojih ima u svakoj biljnoj apoteci za male pare. Na jednom forumu sam nasla terapiju koju on daje, neka devojka iskuckala sve, evo kakva je terapija

1.U toku prepodneva popiti jednu solju caja

SALVIA OFFICINALIS- br.1

u popodnevnim casovima popiti jednu solju caja

-GERANIUM ROBERTIANUM-br.2

u vecernjim casovima popiti solju caja

-MELISSA OFFICINALIS-br.3

priprema:Usolju caja sipati jednu kafenu kasikicu caja i preliti sa 2dl prokljucale vode.

Nakon 15-20 minprocediti,sacekati da se ohladi i piti gutljaj po gutljaj,sto duze to bolje.Cajeve piti u toku dana.Cajevi 1 i 2 mogu se zasladiti medom po zelji.

2.MATICNI MLEC:

ujutro i uvece,najmanje pola sata prije jela,uzeti po jednu plasticnu kasicicu Maticnog mleca(nikako metalnom).Mlec polizati kao lizalicu,ne gutati vec polako da sklizne niz grlo.teglice drzati u frizideru.

3.PROPOLIS KAPI:

U toku dana 3 puta po pet kapi propolisa,moze u vodi ili na kocki secera.

4.JABUKOVO SIRCE I MED

Svako vece u casu vode razmutiti " kafene kasikice meda i 2 kasikice jabukovog sirceta(nabaviti 2 kg meda i 1litr jabukovog sirceta.

Sto se tice cajeva 1. je zalfija, 2. zdravac i 3. maticnjak.

Sta mislite o ovome?

a za sta je ovaj napitak?

Srculence, mislim da nije bitno kad uzimas utrogestan.

ok hvala na odgovoru

takice jesam ja dobro razumela da si iz Sombora?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

:o Sad sam se setila, sestra mi je skoro pričala za to. Neka njena drugarica je od njega uzela neki čaj, dala čini mi se preko 200e odmah zatrudnela. Kad su rešili da imaju još jedno dete potražila je to u apoteci valjda i našla za mnogo manje para..

Pa da, to je ono sto sam napisala u prethodnom postu. Meni je za njega rekla kuma, ona je od njega uzimala cajeve jos pre 20-tak godina i tada je bilo preskupo. Ali tada nije bilo interneta pa da se covek sve lepo raspita ;)

A inace, pricala sam vam da kod Rase ispred ordinacije ima gomila ramova sa slicicama majki i beba, kojima je on na bilo koji nacin pomogao da dodju na svet ;) , i tako ja pre neki dan gledam te slicice i vidim upravo tu moju kumu, znala sam ja da je ona imala probleme i da je isla negde ali nisam imla pojma da je to moj Rasa :lol: I danas je pozovem da je pitam za misljenje i ona meni kaze da od kako je otisla prvi put kod Rase pre 18 godina nikad vise nije otisla kod nekog drugog doktora. On joj je mnogo pomogao, da nije njega bilo ko zna kad bi ostala trudna i kakvo bi dete rodila. Eto, jos malo da nahvalim Rasu :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

a za sta je ovaj napitak?

ok hvala na odgovoru

Za zene koje ne mogu da ostanu trudne ;)

Nema na cemu, ja nisam sigurna jer ga nikad nisam koristila, ali racunam posto je hormon u pitanju da nije bitno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Empress, mi kerida, vraćaaaaajjjj se 'vamoooo, me ekstranjoooooooo, muuuchoooo g1416.gif

P&P bas fali

Konacno stigla do kompa! Juhu!!!

Uciteljice, lep provod ti zelim!

Srculence, ne brini mnogo sad u tom stanju, snaci cete se sigurno nekako, a za sveki :angry:

Takice, stvarno nemam reci za ovo nase zdravstvo, katastrofa! Javljaj sta kaze privatnik!

Jekic, voleli smo se juce, pa danas pauziramo, sutra idem na UZ, ako folikul jos nije pukao sutra ponovo radovi ;) Kako si mi ti?

Elem, juce folikul 22x20mm, raste malisa, endometrijum odlican 13mm. A sto se tice onog post-koitalnog testa, tu rezultati nisu bas najbolji <_< , bio je jedan pokretan plivac, 4 slabo pokretna i 2 nepokretna, to je na jednom onom mikroskopskom necemu :D , kaze Rasa da nije opasno, bitno je da nije negativan rezultat, moglo bi da bude i bolje ali i par njih da se proguralo unutra trebalo bi tu da prezive bar 48 sati i da cekaju ;) , nisam bas odusevljena ali Boze moj, znamo svi da je dovoljan i jedan za oplodnju.

Drzimo fige da uspe,a mora uspeti......

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

P&P bas fali

Drzimo fige da uspe,a mora uspeti......

:wub: :wub: :wub:

Kako si ti?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Devojkeeeeee!!! imam jednu lepu vest citala sam nesto i videla da se 7 dana nakon zaceca uvecavaju grudi i postaju osetljive i posto sam zapisivala videla sam da smo 3-ceg radili na tome da imamo bebu poceli su i zubi da me bole i da mi se vrti u glavi neizostavno je da sam trudna ^^ sl ned radim test tad ce proci 2 ned pa ce mi pokazati :D:rolleyes::lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Devojkeeeeee!!! imam jednu lepu vest citala sam nesto i videla da se 7 dana nakon zaceca uvecavaju grudi i postaju osetljive i posto sam zapisivala videla sam da smo 3-ceg radili na tome da imamo bebu poceli su i zubi da me bole i da mi se vrti u glavi neizostavno je da sam trudna ^^ sl ned radim test tad ce proci 2 ned pa ce mi pokazati :D:rolleyes::lol:

:lol:

Bas lepo sto si optimista, to se na kraju uvek isplati ;) Drzim fige da bude tako :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.