Čekamo plusiće

Plusići   308 votes

  1. 1. Da li tema 'Čekamo plusiće' treba da bude zaštićena?

    • Da
      138
    • Ne
      170

Molimo vas da se prijavite ili regstrujete da biste glasali.

odgovora

Objavljeno

sad pisi sta te muci..i reci im da ti kasni..natjerat cete da radis test....

RADI TEST...Hocu da budem tetka....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Prvi put sam dobila(leva strana) Metotrexat, posle hsg radila, drugi put je otislo samo kao i sad(desna strana),posle drugog puta radila opet hsg, zivim u Becu, i ovde ako je bhcg do 5000 ne rade operaciju, jer navodno i od laparoskopa mogu ostati oziljci.. E sad znam da ce ostaviti jajovode ako ja necu da odstranim, ali ako se opet isto ponovi onda cu morati na vto, a vec mi je doktor rekao da pre vto u svakom slucaju bolje odstraniti, jer prilikom transfera embriona mogu opet u jajovod zalutati.

Moja jedna rodjaka je imala vanmatericnu, pa rodila dvoje dece pa opet imala vanmatericnu..mozda je od stresa

Meni je bas cudno sto ti do sad nisu vec uradili laproskopiju, u redu ako nisu tako odstranjivali plod, verovatno je bolje jer se stvarno moze ostetiti jajovod, meni je malo istegnut i priljubljen uz matericu. Ali mogli su posle, u dijagnosticke svrhe i da bi ih sasvim ocistili, u tom slucaju se ne ostecuju. Ovde kod nas (strelilitet u N. Frontu) se prvo radi hsg pa ako on pokaze priraslice odmah je sledeca laproskopija a cesto je rade i ako je hsg nalaz uredan jer se najbolje vidi na taj nacin sta se desava i odmah na licu mesta koriguju ciste i mikro ciste i slicne probleme.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Gdje ste cekalice, evo mene poslije dugo vremena. Da vas malo oprasim

baby-dust.gif

I samo da dodam da sam sinoc sanjala da sam poslije duzeg vremena usla na cekalice i kod Ljubinke ugledala trudnicki tiker. :) Nadam se da ce se uskoro ostvariti, pa da bude neke vajde i od mene.

Jaaaaaaaaaaaoooooooooooooo :rolleyes: kakav divan san! Skupljam tvoju prasinicu i snove prebacujem u javu 23dors.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

djesi zavoooo.... :rolleyes:
sad pisi sta te muci..i reci im da ti kasni..natjerat cete da radis test....

RADI TEST...Hocu da budem tetka....

Jesi li ti to naterala zaovu da nam se prikljuci

SanjaAco dobrodosla 3.gif i reci nam sta te muci :P

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ili si ti Sanji zaova :huh:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ajde i ovede da napisem, napisala sam vec u bazalnoj, Luni je stigla jutros vesticara, odvratna bednica 97.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ajde i ovede da napisem, napisala sam vec u bazalnoj, Luni je stigla jutros vesticara, odvratna bednica 97.gif

zao mi je luna..

uzasna je treba je 5.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Gdje ste cekalice, evo mene poslije dugo vremena. Da vas malo oprasim

baby-dust.gif

I samo da dodam da sam sinoc sanjala da sam poslije duzeg vremena usla na cekalice i kod Ljubinke ugledala trudnicki tiker. :) Nadam se da ce se uskoro ostvariti, pa da bude neke vajde i od mene.

hvala uhvatila thankyou.gif

i divan san ljubo nadam se da ce se ostvariti :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zene moje drage, ja tek sad stigoh do kompa <_< , mm zaseo i nema sanse da se mrdne.

E ovako, cista je jos uvek tu, u precniku je 7 mm, s obzirom na to da je na prvom UZ bila 26*24 ovo je super, tako mi je rekao Rasa ;)

Sledece nedelje idem da proverim ureoplazmu, mora da mi prestane krvarenje pa da prodje jos dva dana pa onda, uzece bris i mm (kazite mi da sam zloca ali jedva cekam, ima da se preznojava samo tako :D ) i valjda ce spermokulturu da mu radi, nisam sigurna za spermogram mada verovatno ne bi bilo lose kad vec... Mada nam je danas ponovio da verovatno nema potrebe jer je jednom vec doslo do oplodnje.

Zatim sledeceg ponedeljka kad mi bude 12dc idem na f-metriju i radice mi onaj UTI, pisala sam vec o tome, to je ona metoda za proveravanje prohodnosti jajovoda (valjda :wacko: ) i tako...

E sad, ono sto me melo zabrinulo je sto mi je rekao da zbog mojih prethodnih neredovnih ciklusa on misli da najverovatnije necu da ovuliram <_< Videcemo vec, kao sto rekoh praticemo na UZ sta se desava. A ja sam resila da u inat njemu bas ovuliram ovog meseca, pocela sam ponovo da pijem maku, uzela sam danas i Tokoferol, videcu jos sta mogu da koristim, znaci pod punom ratnom opremom!!! E tako! ;)

drago mi je zbog ciste sto ti se smanjila .. i drago mi je sto si se naoruzala za ovulaciju :) bice ovulacije pored svega toga ma mora da je bude :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ajde i ovede da napisem, napisala sam vec u bazalnoj, Luni je stigla jutros vesticara, odvratna bednica 97.gif

GOVNARA bb9.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Opet ne mogu da stignem da pročitam sve što ste pisale dok me nije bilo...nedostajale ste mi, samo ću toliko da kažem... :rolleyes: ali mi je bilo mnogo lepo na druženju na Tašu sa nekima oda vas i volela bih da sledeći put nas bude još više, ali da budemo trudne :wub:

Završila sam sa učenjem, otkačila to jednom za svagda, hvala dragom Bogu :D Sad evo kreće čišćenje kuće, čini mi se da je sve u haosu, a sutra će da bude još gore, jer nam dolaze majstori, menjamo prozor u jednoj sobi, tj.menjamu stranu na kojoj će biti prozor, pa će tu biti prašine i šuta zbog probijanja zida, već mi se diže kosa na glavit3606.gif Ali dobro, rekla sam neću da kukam, sve ću da podnesem, samo kad sam sa ovim završila, a sve ostalo polako...

Dobila sam jutros, tačno na vreme, ciklus mi je bio 30 dana, tačno 2 nedelje od ovulacije, kako sam je osetila, a i kako mi je dr rekao po uz, izgleda da Femisan A deluje, videćemo za dalje. Da prođe, pa idem da dam kontrolni bris, da vidimo jesam li se rešila onih bakterija...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ima li neka od vas iskustva sa inseminacijom? Bila sam juce na kontroli posle laparoskopije i histeroskopije i sve je super, pa dr. sad predlaze da probamo insemnaciju, pa ako ne uspe do jula onda VTO. :blink:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ili si ti Sanji zaova :huh:

Sanja mi je snaja...zena od brata..i ona ima problema oko zatrudnjivanja..pa joj ja rekla da nam se prikljuci...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ne moze, vidis da ga ogovaram ;)

Iskreno, ne znam koliko ta UTI moze da pomogne ako ima necega, ali je svakako manje invanzivna metoda nego HSG, radi se sa gasom pod pritiskom, i u zavisnosti od pritiska se odredjuje da li ima nekih zacepljenja ili ne.

Pa ja sam se nekako nadala da ce da je nema a bezobraznica jos uvek tu, mada me Radasin ubedjuje da ona vise nije problem, aj da mu verujem.

Moram da se naoruzam, sta on meni tu ja necu da ovuliram, zna mi on mnogo :P Zezam se, al bas me zabrinuo, nesto sve mislim da mi ne gine klomifen...

A što ne želiš klomifen, nisam upućena ? :huh: Moja sestra je pila klomifen, i zatrudnela a 4 godine pre toga ništa..Posle je imala pobačaj al' to je druga priča <_<

Kod mene se ama bas nista ne desava <_< ... cekam da BT ljosne, osecam sve sto najavljuje govnaru, i to je to, sad cu postaviti graf na nasoj temi ...

:D

Baš je govnara t0105.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Opet ne mogu da stignem da pročitam sve što ste pisale dok me nije bilo...nedostajale ste mi, samo ću toliko da kažem... :rolleyes: ali mi je bilo mnogo lepo na druženju na Tašu sa nekima oda vas i volela bih da sledeći put nas bude još više, ali da budemo trudne :wub:

Završila sam sa učenjem, otkačila to jednom za svagda, hvala dragom Bogu :D Sad evo kreće čišćenje kuće, čini mi se da je sve u haosu, a sutra će da bude još gore, jer nam dolaze majstori, menjamo prozor u jednoj sobi, tj.menjamu stranu na kojoj će biti prozor, pa će tu biti prašine i šuta zbog probijanja zida, već mi se diže kosa na glavit3606.gif Ali dobro, rekla sam neću da kukam, sve ću da podnesem, samo kad sam sa ovim završila, a sve ostalo polako...

Dobila sam jutros, tačno na vreme, ciklus mi je bio 30 dana, tačno 2 nedelje od ovulacije, kako sam je osetila, a i kako mi je dr rekao po uz, izgleda da Femisan A deluje, videćemo za dalje. Da prođe, pa idem da dam kontrolni bris, da vidimo jesam li se rešila onih bakterija...

Leno bravo za ispite greenstars.gif

Držim fige da su glupe bakterije nestale :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Anchy super sto se cista smanjila,sta pijes sad dalje od lekova?

Za sad nista, rekao je da cista vise nije problem.

Anchy, kako se stvarno zove ginekolog?

Super za cistetinu, bitno da se kotrlja, da ide na bolje

:lol: Mihajlo ;)

Superiska! Bas mi je drago sto se kod tebe nesto desava, odlicne vesti! Slobodno uradite i spermogram,jer kada tmvec mora da daje uzorak za spermokulturu, sto da ne iskoristite - ako nista drugo, moze da se divi i hvali svojim plivacima, sto ce mu dobro doci posle onih odvratnih briseva

Da, ja se nadam da bar tu nema nikakvih problema.

drago mi je zbog ciste sto ti se smanjila .. i drago mi je sto si se naoruzala za ovulaciju bice ovulacije pored svega toga ma mora da je bude

Kako bude, pa sta sad da radim... A kako je tvoja gospodja cista? :lol:

A što ne želiš klomifen, nisam upućena ? Moja sestra je pila klomifen, i zatrudnela a 4 godine pre toga ništa..Posle je imala pobačaj al' to je druga priča

Baš je govnara t0105.gif

Pa nemam pojma, citala sam o njemu, ne reaguje svaka zena isto na njega, moze tu svasta da bude... Ali ako se mora sta da radim...

Leno, cestitam za ispite, svaka ti cast, ja nikako da se namolim da sednem da ucim...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Anci klomifen ti je super..pokusaj zeno...ako doktor vidi da ne reagujes na njega dace ti nesto drugo...meni je super..ako ovaj put nisam trudna idem po jos jednu kutiju...al probat cu uzet bez recepta...a mozda cak svog malog(ginekologa Georgija) natjeram da opet idemo sa folikulometrijom i ciljanim odnosima...al nadam se da mi vise nece trebati...samo da sad nedobijem..

Jel iko dobije taj dan kad mu FF obelezi???Msm ako nije trudan??Meni je obelezio da sutra treba da dobijem...pa me interesuje...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Anci klomifen ti je super..pokusaj zeno...ako doktor vidi da ne reagujes na njega dace ti nesto drugo...meni je super..ako ovaj put nisam trudna idem po jos jednu kutiju...al probat cu uzet bez recepta...a mozda cak svog malog(ginekologa Georgija) natjeram da opet idemo sa folikulometrijom i ciljanim odnosima...al nadam se da mi vise nece trebati...samo da sad nedobijem..

Jel iko dobije taj dan kad mu FF obelezi???Msm ako nije trudan??Meni je obelezio da sutra treba da dobijem...pa me interesuje...

Otom potom, ispraticemo prvo ovaj ciklus da vidimo da li ovuliram ili ne, pretpostavljam da je klomifen jedino resenje ako nema ovulacije. A on se tesko nalazi u Srbiji, moracu moje drage cekalice malo da angazujem ako bude bilo potrebe.

Ne znam, meni ne, ali meni nisu redovni ciklusi, pa ne mogu da se oslanjam na to.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

83-avon.jpg

Ovo je definitivno najjace prasenje ikada! Ako posle ovog aviNJona ne ostanemo trudne, ja ne znam sta moze da pomogne! :lol:

Ko bi tebi nešto mogao da zameri :wub:

Divno jedno bice! :wub:

Opet ne mogu da stignem da pročitam sve što ste pisale dok me nije bilo...nedostajale ste mi, samo ću toliko da kažem... ali mi je bilo mnogo lepo na druženju na Tašu sa nekima oda vas i volela bih da sledeći put nas bude još više, ali da budemo trudne

Završila sam sa učenjem, otkačila to jednom za svagda, hvala dragom Bogu :D Sad evo kreće čišćenje kuće, čini mi se da je sve u haosu, a sutra će da bude još gore, jer nam dolaze majstori, menjamo prozor u jednoj sobi, tj.menjamu stranu na kojoj će biti prozor, pa će tu biti prašine i šuta zbog probijanja zida, već mi se diže kosa na glavit3606.gif Ali dobro, rekla sam neću da kukam, sve ću da podnesem, samo kad sam sa ovim završila, a sve ostalo polako...

Dobila sam jutros, tačno na vreme, ciklus mi je bio 30 dana, tačno 2 nedelje od ovulacije, kako sam je osetila, a i kako mi je dr rekao po uz, izgleda da Femisan A deluje, videćemo za dalje. Da prođe, pa idem da dam kontrolni bris, da vidimo jesam li se rešila onih bakterija...

Ja tebi cestitam sto si otkacila ucenje (mnogo si lepa)! A dok cistis kucu, misao je pritom potpuno slobodna i ne razmisljaj o majstorima! A bakterije su sve prosle, jao, ima da se vezbaju okeeeee!!! :D

:lol: Mihajlo ;)

Ovo ime, ja nikada necu moci da dodelim tom coveku! :lol: On je za mene Radasin! I lepse mu ide Radasin... :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Anci klomifen ti je super..pokusaj zeno...ako doktor vidi da ne reagujes na njega dace ti nesto drugo...meni je super..ako ovaj put nisam trudna idem po jos jednu kutiju...al probat cu uzet bez recepta...a mozda cak svog malog(ginekologa Georgija) natjeram da opet idemo sa folikulometrijom i ciljanim odnosima...al nadam se da mi vise nece trebati...samo da sad nedobijem..

Jel iko dobije taj dan kad mu FF obelezi???Msm ako nije trudan??Meni je obelezio da sutra treba da dobijem...pa me interesuje...

Ja sam se baš iznenadila, do sada sam dobijala svaki tačno taj dan kad ff pokaže :huh:

Ovo je definitivno najjace prasenje ikada! Ako posle ovog aviNJona ne ostanemo trudne, ja ne znam sta moze da pomogne! :lol:

Divno jedno bice! :wub:

Ja tebi cestitam sto si otkacila ucenje (mnogo si lepa)! A dok cistis kucu, misao je pritom potpuno slobodna i ne razmisljaj o majstorima! A bakterije su sve prosle, jao, ima da se vezbaju okeeeee!!! :D

Ovo ime, ja nikada necu moci da dodelim tom coveku! :lol: On je za mene Radasin! I lepse mu ide Radasin... :D

toyou.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Luna jako mi je zao.....vesticara jedna.....

Leno cestitam na zavrsenim ispitima....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ima li neka od vas iskustva sa inseminacijom? Bila sam juce na kontroli posle laparoskopije i histeroskopije i sve je super, pa dr. sad predlaze da probamo insemnaciju, pa ako ne uspe do jula onda VTO. :blink:

cekalica je radila, reci ce ti njena iskustva.

Ja sam u pripremama, radim sl. nedelje, pa ću tek onda znati.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Otom potom, ispraticemo prvo ovaj ciklus da vidimo da li ovuliram ili ne, pretpostavljam da je klomifen jedino resenje ako nema ovulacije. A on se tesko nalazi u Srbiji, moracu moje drage cekalice malo da angazujem ako bude bilo potrebe.

Ne znam, meni ne, ali meni nisu redovni ciklusi, pa ne mogu da se oslanjam na to.

Klomifen ti sredi jajnike, samo tako. Recimo ja,ga pijem da povećam sanse a ovulacije imam sasvim normalno. I ima dugotrajnije dejstvo.

Ja ga uvozim iz BIH :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Inače,moram nesto da vam ispričamsmiley-sad009.gif

Juče, kod dr., čekam ja svoga reda, i vidim izlazi anesteziolog.

Već pretpostavljam sta bi moglo biti... al ajd kuliram.

Kasnije pričam ja sa dr., i spominjem da sve devojke koje poznajem a radile su abortus, ostaju trudne iz prve (a stvarno je tako). Tek mi dr. skrene paznju, da budem malo tisa, posto u sobi pored spava (ili već sta radi) devojka kojoj su upravo uradili abortus.

Priznajem, doslo mi je da je bar malo nagrdim smiley-angry016.gif

Ne ulazim u to koji su razlozi njeni niti sta drugo, ali koja ironija. U jednoj sobi ja, koja se ubi od pokušavanja, a u drugoj sobi ona...smiley-sad017.gif

I sve to zove se-"žuta minuta"..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Klomifen ti sredi jajnike, samo tako. Recimo ja,ga pijem da povećam sanse a ovulacije imam sasvim normalno. I ima dugotrajnije dejstvo.

Ja ga uvozim iz BIH :lol:

A kako mislis "sredi jajnike samo tako"...jer ja sam ga pila x puta...i ako sad nisam uhvatila zeca,opet cu ga piti...meni je stvarno dobar...3.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.