Čekamo plusiće

Plusići   308 votes

  1. 1. Da li tema 'Čekamo plusiće' treba da bude zaštićena?

    • Da
      138
    • Ne
      170

Molimo vas da se prijavite ili regstrujete da biste glasali.

odgovora

Objavljeno

:lol: :lol: :lol: :lol: moraš, zbog bebuške :P

Znaci plan je tov :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Evo i mene,pozdrav za sve cekalice i da sto pre postanu mamice.

A sad da se predstavim,bicu kratka.

Cekam vec dugo,pa rekoh kad vec cekam da ne cekam sama.

Sa mojim dragim sam u braku 9 god.,iza sebe imam 3 spontana,konacno smo pronasli razlog tome,malo teze se ostaje u drugom stanju,i to je to.

Sada cekamo,nadam se da cemo se lepo druziti :blink:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da li mislite da ne mogu da zatrudnim jer vučem teške stvri i jer me Miša šutira u donji stomak? <_<:blink:

Ja mislim da to nema nikakve veze,ali se ipak pripazi,nekim zenama smeta a nekim ne,a Misa je izgleda neki opasan tip.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Evo i mene,pozdrav za sve cekalice i da sto pre postanu mamice.

A sad da se predstavim,bicu kratka.

Cekam vec dugo,pa rekoh kad vec cekam da ne cekam sama.

Sa mojim dragim sam u braku 9 god.,iza sebe imam 3 spontana,konacno smo pronasli razlog tome,malo teze se ostaje u drugom stanju,i to je to.

Sada cekamo,nadam se da cemo se lepo druziti :blink:

dobro dosla Linea :D sto manje se zadrzala :) ja sam dobila danas :( uf kako je mrzim..prezirem...kad ce vise doci nasa druga bebica :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

dobro dosla Linea :D sto manje se zadrzala :) ja sam dobila danas :( uf kako je mrzim..prezirem...kad ce vise doci nasa druga bebica :(

Hvala.

I ja sam danas dobila,doci ce nadajmo se vrlo brzo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Znaci plan je tov :D

:D :D

Evo i mene,pozdrav za sve cekalice i da sto pre postanu mamice.

A sad da se predstavim,bicu kratka.

Cekam vec dugo,pa rekoh kad vec cekam da ne cekam sama.

Sa mojim dragim sam u braku 9 god.,iza sebe imam 3 spontana,konacno smo pronasli razlog tome,malo teze se ostaje u drugom stanju,i to je to.

Sada cekamo,nadam se da cemo se lepo druziti :blink:

Uh, koleginica po broju spontanih, i ja imam iza sebe tri <_< Inače, dobro nam došla i što kraće se zadržala. Šta je uzrok pobačajima i kad su se desili, u kojoj nedelji /mesecu?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Evo nesto za sve moje drage ceke :lol:

*CEKA

Sedi ceka sama

I sve isto sanja,

Jedna je misao

Jednako proganja:

Testic svoj u ruci

Ne sme ni da gledi

Plasi se da opet

Pocne da se jedi.

Znate vec o cemu

Ceke brigu vode:

Hoce li se skoro

DOseliti rode!

*cekalica

MatroNadja po uzoru na Cika Jovu Zmaja ;)

:wub::D

Jeeeeeeeeeej super

Evo, mi smo stigli... :lol: Home, sweet home...

Ma sad ste vi puni Francuskog duha,sad na posao i ima da uspe iz prve.. :D

Evo i mene,pozdrav za sve cekalice i da sto pre postanu mamice.

A sad da se predstavim,bicu kratka.

Cekam vec dugo,pa rekoh kad vec cekam da ne cekam sama.

Sa mojim dragim sam u braku 9 god.,iza sebe imam 3 spontana,konacno smo pronasli razlog tome,malo teze se ostaje u drugom stanju,i to je to.

Sada cekamo,nadam se da cemo se lepo druziti :blink:

Dobro nam dosla, za druzenje smo uvek tu...c0105.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Evo i mene,pozdrav za sve cekalice i da sto pre postanu mamice.

A sad da se predstavim,bicu kratka.

Cekam vec dugo,pa rekoh kad vec cekam da ne cekam sama.

Sa mojim dragim sam u braku 9 god.,iza sebe imam 3 spontana,konacno smo pronasli razlog tome,malo teze se ostaje u drugom stanju,i to je to.

Sada cekamo,nadam se da cemo se lepo druziti :blink:

Dobrodosla!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Evo i mene,pozdrav za sve cekalice i da sto pre postanu mamice.

A sad da se predstavim,bicu kratka.

Cekam vec dugo,pa rekoh kad vec cekam da ne cekam sama.

Sa mojim dragim sam u braku 9 god.,iza sebe imam 3 spontana,konacno smo pronasli razlog tome,malo teze se ostaje u drugom stanju,i to je to.

Sada cekamo,nadam se da cemo se lepo druziti :blink:

dobro dosla i sto pre otisla na lepse teme.... :rolleyes:

dobro dosla Linea :D sto manje se zadrzala :) ja sam dobila danas :( uf kako je mrzim..prezirem...kad ce vise doci nasa druga bebica :(

:(

svi je mrzimo....t1929.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja mislim da to nema nikakve veze,ali se ipak pripazi,nekim zenama smeta a nekim ne,a Misa je izgleda neki opasan tip.

Dobrodošla, što pre otišla :)

Uh, Miša jeste opasan tip :D samo mu fali društvo :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Evo i mene,pozdrav za sve cekalice i da sto pre postanu mamice.

A sad da se predstavim,bicu kratka.

Cekam vec dugo,pa rekoh kad vec cekam da ne cekam sama.

Sa mojim dragim sam u braku 9 god.,iza sebe imam 3 spontana,konacno smo pronasli razlog tome,malo teze se ostaje u drugom stanju,i to je to.

Sada cekamo,nadam se da cemo se lepo druziti :blink:

Dobrodosla :) i sto pre otisla ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nesto ste mi se ulenjile... Ajde, na posao :)

aby-200220.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nesto ste mi se ulenjile... Ajde, na posao :)

aby-200220.jpg

ja sam uvek aktivna :lol: uhvatila ,hvala :wub:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

:D :D

Uh, koleginica po broju spontanih, i ja imam iza sebe tri <_< Inače, dobro nam došla i što kraće se zadržala. Šta je uzrok pobačajima i kad su se desili, u kojoj nedelji /mesecu?

Hvala na dobrodoslici.

Evo ovako:Prvi se desio 2003 u 11 nedelji-prestala srcana radnja:

Drugi 2004 u 9 nedelji-nije ga bilo iako su u 7 registrovani otkucaji(kaze dr.istopio se;

Treci 2010 u 7- nema srcane radnje(posle 7 dana vidi se u materici na uz krvarenje)

u sve 3 trudnoce me nije zaboleo stomak niti sam prokrvarila,prosto se desi i na kiretazu.

Naravno radili smo kojekakve analize i sve ok.Tek u oktobru 2011 dr.iz fronta nam da da uradimo neke mutacije gena i ispostavi se da imam neku vrstu trombofilije koja se aktivira u trudnoci i pravi trombove u sitnim krvnim sudovima materice pa posteljice koji dovode do zastoja u radu srca kod ploda.Prima se niskomolekularni heparin i trudnoca se iznese bez problema.

a da jos vise poludim dr.vlajisavljevic mi je to dao da vadim 2009 god.ali je doktor u transfuziji bio toliko 'pametan' da je rekao da nema potrebe(a mi mu verovali,zna covek)(toliko o njihovom znanju).Da sam tad uradila te analize sada bih imala bebicu.

Izvini na opsirnosti,sta je kod vas problem.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Eto,Linea,ja mislim da Suncokret ima upravo trombofiliju isto pa cete razmenjivati iskustva kad bude online...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala na dobrodoslici.

Evo ovako:Prvi se desio 2003 u 11 nedelji-prestala srcana radnja:

Drugi 2004 u 9 nedelji-nije ga bilo iako su u 7 registrovani otkucaji(kaze dr.istopio se;

Treci 2010 u 7- nema srcane radnje(posle 7 dana vidi se u materici na uz krvarenje)

u sve 3 trudnoce me nije zaboleo stomak niti sam prokrvarila,prosto se desi i na kiretazu.

Naravno radili smo kojekakve analize i sve ok.Tek u oktobru 2011 dr.iz fronta nam da da uradimo neke mutacije gena i ispostavi se da imam neku vrstu trombofilije koja se aktivira u trudnoci i pravi trombove u sitnim krvnim sudovima materice pa posteljice koji dovode do zastoja u radu srca kod ploda.Prima se niskomolekularni heparin i trudnoca se iznese bez problema.

a da jos vise poludim dr.vlajisavljevic mi je to dao da vadim 2009 god.ali je doktor u transfuziji bio toliko 'pametan' da je rekao da nema potrebe(a mi mu verovali,zna covek)(toliko o njihovom znanju).Da sam tad uradila te analize sada bih imala bebicu.

Izvini na opsirnosti,sta je kod vas problem.

Linea dobrodošla, iskreno se nadam da je tvojim mukama došao kraj i da ćeš što pre ugledati svoje dve crtice pa i bebicu :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Линеа и Сунцокрет нажалост има тромбофилију, надам се да ћете разменити искуства, она има проблем да нађе неке инекције колико сам разумела, јел ти немаш тај проблем.

Inekcije cu poceti da primam tek kad ostanem trudna,a za trombofiliju smo saznali posle spontanih,tako da nije bilo potrebe da ih trazim. Nije valjda da cu morati i oko toga da se nerviram.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Inekcije cu poceti da primam tek kad ostanem trudna,a za trombofiliju smo saznali posle spontanih,tako da nije bilo potrebe da ih trazim. Nije valjda da cu morati i oko toga da se nerviram.

koliko sam ja skontala suncokret ima frku bas zbog inekcija jer ih ne moze nabaviti....al nisam sigurna....to ce ti ona najbolje objasniti.....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da,da Suncokret i treba da prima inekcije tek kad ostane trudna,ali je frka oko njih jer dr-i ne prepisuju na recept valjda ili nece.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da,da Suncokret i treba da prima inekcije tek kad ostane trudna,ali je frka oko njih jer dr-i ne prepisuju na recept valjda ili nece.

Inekcije nisu problem da se nadju vec da ih neko prepise :angry: Mora svaki dan da uzima celu trudnocu i 6 nedelja posle porodjaja a jedna kosta, ako se dobro secam, 900 din. Pa izracunajte koliko je to :o

A na pozitivnoj su listi i kao da iz svog dzepa treba da daju a ne samo da izdaju recept. Strasno me nerviraju. Vise ni za decu ne prepisuju lekove samo na ceduljce sta da kupis u apoteci :angry:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Inekcije cu poceti da primam tek kad ostanem trudna,a za trombofiliju smo saznali posle spontanih,tako da nije bilo potrebe da ih trazim. Nije valjda da cu morati i oko toga da se nerviram.

A jesu li te uputili sta treba da radis cim saznas da si trudna i da li imas i pre trudnoce neku terapiju kao pripremu?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

A jesu li te uputili sta treba da radis cim saznas da si trudna i da li imas i pre trudnoce neku terapiju kao pripremu?

cim mi zakasni veca,odmah na uz,ako je trudnoca 2-3 dana se ostaje u bolnici da odrede i prepisu tacnu terapiju.A terapija za sad je vit.E,folna,vit.C,I svaki 2-3 dan cardiopirin(moze i ne mora sve zavisi od mutacije),to je obavezno,ali ja s vremena na vreme popijem i B6 i B12 jer i to neki doktori prepisuju.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

..............

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Inekcije nisu problem da se nadju vec da ih neko prepise :angry: Mora svaki dan da uzima celu trudnocu i 6 nedelja posle porodjaja a jedna kosta, ako se dobro secam, 900 din. Pa izracunajte koliko je to :o

A na pozitivnoj su listi i kao da iz svog dzepa treba da daju a ne samo da izdaju recept. Strasno me nerviraju. Vise ni za decu ne prepisuju lekove samo na ceduljce sta da kupis u apoteci :angry:

E Boze ti pomozi ne znam ima li iko normalan vise,to je stvarno velika sramota... :(

Uh, muko moja, isti problem imam. Ja sam saznala za Trombofiliju posle drugog spontanog, nosilac sam FV Leiden (heterozigot) i deficit proteina S, to je urodjena Tromb. a imam i stečenu, Antibetaglikoprotein mi je 66.5. Terapija Fraxiparin 0.6.

Tačno, samo što nisu 900 din nego 500, malo li je i to? <_< A svaki dan treba da se prima.

Ja sam pred treću trudnoću bila na konsultacijama kod dr. Mikovića koji mi je kao pripremu za trudnoću savetovao Aspirin 80 mg, i Folna. Čim uradim test da dotrčim u Front na uz i kao počinjemo sa terapijom. Svi na ovoj temi znaju moje muke, kroz kakvu agoniju sam tamo prolazila, al' probaću što sažetije da ti objasnim šta mi se desilo. E, kad sam uradila test, otišla sam u Front, ali Miković nije bio tamo, bio dežuran i otiš'o kući čovek. Zamolim sestru da me primi bilo ko, zato što moram da primim injekciju, ona odgovara da ne može, da to moram da vidim sa ginekologom koji me je primio na konsultacije i da će Miković biti tu tek sl. ponedeljak pa da dodjem tad, jer tad radi sa pacijentima :blink: To je bio utorak, znači, već počinje da mi teče vreme za injekciju, gubim dane, a kao moram odmah da primim terapiju, kako, kad neće niko da me primi <_< Nadjemo mi vezu, ona okrene telefon i sredi mi u petak da dodjem kod Mikovića. Tad su me primili na ležanje, e, onda su počela ispitivanja, ultrazvukovi, te, mala Beta, te vidi se samo mešak, ne mogu da mi daju Fraxiparin dok Beta ne dodje do neke granice, svaki drugi dan su mi vadili Betu, do srede ( 8 dana prošlo od uradjenog testa a ja još uvek nisam primila terapiju!) Tad se pojavio plod u mešku i tad su se smilovali i počeli terapiju. Medjutim, nedelju dana je već prošlo, mislim da je tad već šteta načinjena, i to su počeli sa 0.3 dozom, najmanjom. Nastavili su da me bodu zbog Bete koja se sasvim normalno duplirala, što znači da je trudnoća napredovala. E, 11 dana sam ležala tamo, pustili me i zakazali kontrolu za 7 dana a pritom niko ne zna ko treba da mi prepiše injekcije, pošto je lek na pozitivnoj listi i ne plaća se, što je i razumno, zbog cene. NF kaže hematolog prepisuje, hematolog kaže NF, ja u Dom Zdravlja, oni kažu Front, ova dr iz Transfuzije kaže lekar opšte prakse, lekar opšte prakse kaže ginekolog i tako u krug, tako da sam morala da kupujem injekcije, svaki dan po 500 din <_< Znači, Front me pustio kući bez ijedne injekcije, ne razmišljajući da li ću naći taj dan iste i da li imam para da ga kupim a terapiju moram da primim u 18h a oni me pustili u 15h. Dolazim na kontrolu posle 7 dana, trudnoća kao nije nešto napredovala, dolazim opet, posle dva dana, trudnoća i dalje ne napreduje, to je bio petak, Miković mi zakazuje kiretažu u ponedeljek, 100 % je ubedjen da imam missed i da dodjem u pon. da to i potvrdi, ali i da obustavim dan ranije terapiju Fraxiparina, zbog krvarenja prilikom kiretaže. I naravno, ja sva sj***** zbog svega obustavim Fraxiparin odmah u subotu, nisam ga primila, zato što po njegovoj priči mogu da očekujem i krvarenje tokom vikenda. ne smem da se igram sa životom. Dolazim u pon. kad SURPRISE, trudnoća dobra, kuca srce, a ja terapiju nisam primila 48h, a smeš da zakasniš samo 30 min sa terapijom, i šta sad? Kaže on meni, "ne znam šta se desilo, ali ova je trudnoća je vitalna, nastavi sa terapijom" i izadje čovek napolje. Ja šta ću, trči kod sestre da mi da injekciju. Kontrola za 7 dana. Posle 7 dana, na uz, trudnoća nije dobra, posle dva dana opet, trudnoća nije dobra i taj dan su mi uradili kiretažu. A sve vreme dok sam odlazila na kontrole jurila sam po Domu Zdravlja i Institutu za transfuziju nadležne, da vidim ko mora da mi prepiše injekcije, a imam visokorizičnu trudnoću, Welcome to Serbia!

Prošle god. u septembru sam bila kod Ive Elezovića, načelnika hematologije u KC na konsultacije, da vidim šta nije valjalo, zašto sam opet imala pobačaj i pored terapije. E, ovako njegov izveštaj glasi: prvo, zakasnili su sa terapijom, primila sam tek posle 8 dana prvu injekciju, dalje, nikako nisam smela da budem 48h bez terapije, kad sam mu ispričala za tu situaciju samo je stisnuo usta, sve je jasno k'o dan. I ta terapija od 0.3 je nedovoljna, trebala sam odmah 0.6 da primam. Sve u svemu, sve oko terapije je bilo pogrešno. Za sledeću trudnoću, kao priprema za istu, Kardiopirin, jednom dnevno, Folna, jednom dnevno, čim ostanem trudna, pojačavam Folnu na dve dnevno i sa Kardiopirina prelazim na Fraxiparin 0.6, znači ne konzumiram Kardiopirin i injekcije zajedno kao u prošloj trudnoći. S 'tim što ću u dogovoru sa gin. s' kojim budem ugovorila saradnju početi sama da se bodem, jer imam 10 injekcija u šteku, i ne pada mi na pamet da ponovo ležim 100 god. u bolnici, da me bodu i zaj******* kako im volja. Ovaj put znam sama šta mi je činiti, znam da se bodem, znam da to moram da radim čim uradim test a na UZ ću svakako otići posle 10 dana. E sad, problem su mi te injekcije, ovaj put ne želim da ulazim u trudnoću bez rešenja o istim, ne želim ponovo trudna da jurim po institucijama i da vučem lekare za rukav.

Ja kao, što sažetije :DLinea, koja je tvoja mutacija? Uh, moraćemo da otvorimo posebnu temu za nas sve, ja mislim da ima već, pa ćemo tamo da dikutujemo, da ne budemo OT ovde.

Bas mi je zao kroz sta si sve morala da prodjes....zelim ti puno srece da ubuduce bude sve onako kako si stvarno zasluzila,ja sam jako emotivna i uvjek mi se place kad cujem ovako nesto,jos kad su doktori takvi onda sam ljuta na cijeli svjet zasto je to tako...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Linea, da ne bismo bile OT ovde, prećićemo na OVU TEMU tamo ćemo da pišemo sve vezano za naš problem ;) tamo sam prebacila svoj kilometarski odgovor.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.