Čekamo plusiće

Plusići   308 votes

  1. 1. Da li tema 'Čekamo plusiće' treba da bude zaštićena?

    • Da
      138
    • Ne
      170

Molimo vas da se prijavite ili regstrujete da biste glasali.

odgovora

Objavljeno

Hm ... Sv. Nikola je zastitnik putnika i dece (izmedju ostalog), tako da sam sigurna da ce uz njega nase bebice stici do nas :)

Jao, bas sam se raznezila sad... :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

mocha-dad-shakespeare-blog-cartoon.jpg

Sto si leeepa :lol:

Ovo je vec :blink::blink::blink: ... bas nas ima dosta kojima je Sv. Nikola devojacka slava ... hm ... :)

Jes' da je jedna od najpopularnijih slava, al' opet :lol:

Испаде да све што чекамо славимо Св. НИколу јел то можда неки знак :mellow:

Znas kako kazu - sv. Nikolu slavi cela Srbija, polovina slavi a druga polovina ide na slavu. E sad ispade da smo rodjene u prvoj polovini a udale se za drugu :blink: A kazu i da po slavi mozes da znas sa kim si u dalekom srodstvu. Ranije se momak i devojka nisu vencavali ukoliko im porodice slave istu slavu. Kada bi cackale vekovima unazad mozda bi pronasle da su nam pretci iz istog sela i iste familije :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Znas kako kazu - sv. Nikolu slavi cela Srbija, polovina slavi a druga polovina ide na slavu. E sad ispade da smo rodjene u prvoj polovini a udale se za drugu :blink: A kazu i da po slavi mozes da znas sa kim si u dalekom srodstvu. Ranije se momak i devojka nisu vencavali ukoliko im porodice slave istu slavu. Kada bi cackale vekovima unazad mozda bi pronasle da su nam pretci iz istog sela i iste familije :rolleyes:

Pisace u novinama o nama, naslov 'Davno izgubljene rodjake se pronasle na forumu"

:lol: :lol: :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pisace u novinama o nama, naslov 'Davno izgubljene rodjake se pronasle na forumu"

:lol::lol::lol:

Ništa to nije čudno...tako smo se našle Šećer i ja... ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ništa to nije čudno...tako smo se našle Šećer i ja... ;)

Jao, bas lepo :rolleyes:

Za ostale ne znam, al Jekic mi je 100% neki rod :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Да и ја сам сигурна да си ми ти род, и што је интересантније мислим да су нам мужеви у сродству, славе исту славу, верили нас на исти дан :lol:

:o To mi nije palo na pamet!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Maybe, svrati do "Lunarne ovulacije", treba mi tvoje strucno misljenje ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Svecu, svakako.

Jedino sto nama ovde nema ko da dodje u goste, a strancima me mrzi da objasnjavam sta je slava i ovako nece potpuno razumeti ... :(

Ja bas mislim da je to njima zanimljivo i egzoticno iako nema sanse da skapiraju sustinu.

Тачно, на то сам заборавила... Што значи да Св. Никола штити децу да се роде у право време а не у неко погрешно и да зато ми чекамо.

Може и тако да се формулише и то ми више одговара па ћу да верујем у то :)

Nema sta drugacije da mislis nego samo pozitivno. Kod sv. Nikole moze samo dobro da bude. On je ustvari pravi deda mraz (senta Claus od sent Nicolaus = sveti Nikola) A legenda o njemu i darivanju ide iz vremena kada je on ziveo (III vek). Imao je bogate roditelje koji duze vreme nisu mogli imati dece, pa su od Boga izmolili malog Nikolu. U blizini roditeljske kuće sv. Nikole, živeo je covek,, nekad bogat, ali izgubio je carsku službu i sav imetak. Imao je tri kćeri, koje bi se mogle udati, ali im nije mogao dati miraz. I nesrecni otac odlučio je trgovati lepotom i mladošću svojih kćeri, da tako zaradi. One su se pomolile Bogu, da ih izbavi od toga zla i spasi njihovu čast i poštenje.Sv. Nikola nekako je doznao za tu odluku nesavesnog oca pa uzme vrećicu, napuni je zlatnicima, umota u platno i, prišunjavši se nocu potajno do kuće, ubaci zamotane zlatnike kroz prozor. Otac onih devojaka začudio se, kad je ujutro našao tako veliki novac. Videvši kako je svota dovoljna, čak i prevelika da časno uda jednu kćer, opremio je i dade joj miraz. To se dogodi i po drugi put; nađe, jednog jutra i drugu vrećicu sa zlatnicima. Spremi on i srednju kćer. A kad je i to bilo gotovo, sve mu je nešto govorilo, da će onaj dobrotvor i po treći put doći pa ga je u zasedi čekao nekoliko noći. I doista, baš kad sv. Nikola ubaci svoj dar i za najmlađu kćer, skoči otac, stigne neznanca i prepozna u njemu Nikolu. Uprkos zaklinjanju nka cuti, srecni otac je razglasio po celom mestu radosnu vest.

Sv. Nikola je i zastitnik devojaka. Ranije u Srbiji se za sv. Nikolu deci u prozor stavljao poklon sto cu i ja ove godine svom detetu a od sledece godine sve da ste to radile svojoj decici!

Pisace u novinama o nama, naslov 'Davno izgubljene rodjake se pronasle na forumu"

:lol::lol::lol:

:lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja bas mislim da je to njima zanimljivo i egzoticno iako nema sanse da skapiraju sustinu.

Nema sta drugacije da mislis nego samo pozitivno. Kod sv. Nikole moze samo dobro da bude. On je ustvari pravi deda mraz (senta Claus od sent Nicolaus = sveti Nikola) A legenda o njemu i darivanju ide iz vremena kada je on ziveo (III vek). Imao je bogate roditelje koji duze vreme nisu mogli imati djece, pa su od Boga izmolili malog Nikolu. U blizini roditeljske kuće sv. Nikole, živeo je covek,, nekad bogat, ali izgubio je carsku službu i sav imetak. Imao je tri kćeri, koje bi se mogle udati, ali im nije mogao dati miraz. I nesrecni otac odlučio je trgovati lepotom i mladošću svojih kćeri, da tako zaradi. One su se pomolile Bogu, da ih izbavi od toga zla i spasi njihovu čast i poštenje.Sv. Nikola nekako je doznao za tu odluku nesavesnog oca pa uzme vrećicu, napuni je zlatnicima, umota u platno i, prišunjavši se nocu potajno do kuće, ubaci zamotane zlatnike kroz prozor. Otac onih devojaka začudio se, kad je ujutro našao tako veliki novac. Videvši kako je svota dovoljna, čak i prevelika da časno uda jednu kćer, opremio je i dade joj miraz. To se dogodi i po drugi put; nađe, jednog jutra i drugu vrećicu sa zlatnicima. Spremi on i srednju kćer. A kad je i to bilo gotovo, sve mu je nešto govorilo, da će onaj dobrotvor i po treći put doći pa ga je u zasedi čekao nekoliko noći. I doista, baš kad sv. Nikola ubaci svoj dar i za najmlađu kćer, skoči otac, stigne neznanca i prepozna u njemu Nikolu. Uprkos zaklinjanju nka cuti, srecni otac je razglasio po cijelom mestu radosnu vest.

Sv. Nikola je i zastitnik devojaka. Ranije u Srbiji se za sv. Nikolu deci u prozor stavljao poklon sto cu i ja ove godine svom detetu a od sledece godine sve da ste to radile svojoj decici!

:lol:

Jao, kako divna prica! 26 godina sam slavila tu slavu a to nisam znala <_< sram me bilo!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

:wub:

A za strance, bas tako, egzoticno im je i jedino interesantno zato sto hoce da zderu i piju a da to neko drugi pripremi. Posto bih jos dodatno morala da im objasnjavam zasto je jelo posno itd., stvarno nemam zelju bilo koga da zovem.

A po cemu ih to razlikuje od nas? :lol:

I ovde mnogi ne kapiraju da treba da spreme posnu slavu mada ja nemam nista protiv kad ljudi i onako ne poste, lepo je obeleziti i skupiti prijtelje i familiju, narocito u ova vremena kad se vise kuckamo nego sto se gledamo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

A po cemu ih to razlikuje od nas? :lol:

I ovde mnogi ne kapiraju da treba da spreme posnu slavu mada ja nemam nista protiv kad ljudi i onako ne poste, lepo je obeleziti i skupiti prijtelje i familiju, narocito u ova vremena kad se vise kuckamo nego sto se gledamo.

Jao, ja ne volim kad neko sprema mrsnu slavu a pada se u posno, ne daj Boze ako je u pitanju Sv. Nikola, to mi je nezamislivo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Maja m.m. - ?

Jacka - ?

Milina mama - ?

LunaMi - ?

Yora - 22.12

Sanja83 - ?

Red_Butterfly - ?

Dusica 2502 - ?

Tajci79 - 08.12.

IvanaV - 09.12.

Maybe - 13.12.

Trmalja - 13.12.

Kikiriki - 14.12.

Mian - 15.12.

tiki77 - 20.12

My Heart - 23.12.

Venera 23.12.11

Ljubinka - od 22.12. do 29.12.

Јекић-30.12

Hellen - 03.01.'12.

Anchy07 - 13.01.'12.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jao, ja ne volim kad neko sprema mrsnu slavu a pada se u posno, ne daj Boze ako je u pitanju Sv. Nikola, to mi je nezamislivo.
e

I ja sam tako razmisljala, narocito zato sto postim sve posne dane u godini, ali onda sam shvatila da ljudi ne kapiraju i ne razmisljaju isto i da je bolje i bilo kako da slave nego nikako, kako bi taj duh preneli na svoju decu a deca ce mozda nastaviti kako treba. Bog nam nece brojati zalogaje ali hoce dela i molitve, a uz molitvu je post dobar a bez molitve tek obicna dijeta.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jao, ja ne volim kad neko sprema mrsnu slavu a pada se u posno, ne daj Boze ako je u pitanju Sv. Nikola, to mi je nezamislivo.

slažem se u potpunosti

Jeste tako, ali mi je to tuzno. I kod nas, kao sto kazes, cesto slava ne znaci ljudima nista drugo nego povod za porodicno okupljanje, sto jeste takodje lepo, ali mi je zao sto se sustina slave svodi na to. Ja cak znam ljude koji naprave slavu, zapale svecu, i onda pljuju po Bogu i crkvi i sta vec ... a kad ih pitas pa sto onda slave slavu, oni ni ne znaju da odgovore ...

A meni i ovako porodica nije tu, a kolege mi nisu bas prijatelji, tako da ...

to je baš tako

I ja slavim Sv. Nikolu, to je moja i devojačka i udata slava i mnogo volim što mi je

Sv. Nikola slava

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Maja m.m. - ?

Jacka - ?

Milina mama - ?

LunaMi - ?

Yora - ?

Sanja83 - ?

Red_Butterfly - ?

Dusica 2502 - 30.12.

Tajci79 - 08.12.

IvanaV - 09.12.

Maybe - 13.12.

Trmalja - 13.12.

Kikiriki - 14.12.

Mian - 15.12.

tiki77 - 20.12

My Heart - 23.12.

Venera 23.12.11

Ljubinka - od 22.12. do 29.12.

Јекић-30.12

Anchy07 - 13.01.'12.

Upisala.... :( :( :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

e

I ja sam tako razmisljala, narocito zato sto postim sve posne dane u godini, ali onda sam shvatila da ljudi ne kapiraju i ne razmisljaju isto i da je bolje i bilo kako da slave nego nikako, kako bi taj duh preneli na svoju decu a deca ce mozda nastaviti kako treba. Bog nam nece brojati zalogaje ali hoce dela i molitve, a uz molitvu je post dobar a bez molitve tek obicna dijeta.

Ne znam, ja se taj dan nekako osecam svecano, ne psujem, trudim se da nemam gresne misli :rolleyes: , sve po propisu, tako da to ne razumem.

Nazalost, znam i slucajeve gde ljudi ne poste iz finansijskih razloga, u smislu da nemaju para za ribu i sve ostalo sto ide uz to, vec imaju neko prasence koje cuvaju pa im to dodje ekonomicnije. Da se ne lazemo, nije jeftino spremiti slavu...

Opet smo OT...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Evo testica od jutros. Ja izasla s posla i dala krv na analizu. Bice oko 17h rezultati na mail, mozda i ranije. Sad sam kuci, kakav posao sad kad je drama! :lol:

post-50869-1323436989_thumb.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Evo jos jedna slika

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ne mogu da ubacim jos jednu sliku, kao iskoristila sam kilobajte za priloge.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Stigla veštica :angry: Tačnije stigla još juče ali je baš mrljavilo a ja luda nadala se da će na tome da se zadrži..A u neku ruku možda je i bolje što nisam trudna jer sam bila bolesna, verovatno bih se stalno pitala da li će to uticati na bebu :(

Drage moje, meni se prividja crtica :rolleyes: Pomagajte da odgonetnemo misteriju :lol:

Maybe ja vidim crticu i na ne zatamnjenoj... :rolleyes:

Tad mi je bila veridba :rolleyes: , ustvari tad me je mm verio (posto smo na taj dan poceli da se zabavljamo), a veridbu smo pravili 16-tog

Sve ti kaze, i kad je bila ovulacija, i da li je uopste bila, i ako je bila da li je bila dobra, a i najavi vesticaru par dana unapred, da te ne iznenadi <_<

Anchy baš mi je žao što ti stigla veštica :(

Inače i mene mm zaprosio na dan kad smo počeli da se zabavljamo, isto mi je devojačka slava Sv.Nikola a od mm Sv. Aranđel mada oni ne slave :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Evo testica od jutros. Ja izasla s posla i dala krv na analizu. Bice oko 17h rezultati na mail, mozda i ranije. Sad sam kuci, kakav posao sad kad je drama! :lol:

Pa ovde se baš lepo vidi crtica :blink:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ma nisam ja sigurna dok ne stignu ovi drugi rezultati. Ne smem da se radujem prerano! Uhhhh :rolleyes::rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Evo testica od jutros. Ja izasla s posla i dala krv na analizu. Bice oko 17h rezultati na mail, mozda i ranije. Sad sam kuci, kakav posao sad kad je drama! :lol:

Tajci, i ja ovde vidim drugu crticu :rolleyes: :rolleyes: :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I ja ću da ćutim t9008.gif samo ću da držim fige da je to to :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.