Čekamo plusiće

Plusići   308 votes

  1. 1. Da li tema 'Čekamo plusiće' treba da bude zaštićena?

    • Da
      138
    • Ne
      170

Molimo vas da se prijavite ili regstrujete da biste glasali.

odgovora

Objavljeno

Ja treba da (NE)dobijem u sredu, najkasnije cetvrtak...

Cas umisljam da imam simptome i da me spopsada ona nervoza kao kad trebam dobiti, a onda se smirim i shvatim da nema nista, da je sve ok. Samo me grudi jako bole, vise nego inace cini mi se...ne mogu spavati potrbuske kako bole. E ko ce izdrzati do cetvrtka, majko sveta! Imam jedan test, ali ga cuvam. Ne mogu da se razocaram kao prethodna 3 meseca, a crtice ni na vidiku. A radila sam i 10 dana ranije i 7 i 5 i 3 i na dan...tako da razumem vas testmanijake, ali sam sebi rekla - E neces ovaj put, cekaj! :rolleyes::rolleyes:

Nadam se da ces ovaj put docekati :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Daj Boze! Ja sam po prirodi nestrpljiva ZA SVE, pa mozete misliti...

Ne bi bilo vece srece...

I daj Boze da sve u Novu godinu udjemo TRUUUUUUUUUDNEEEEEEEEEEE :rolleyes::rolleyes::rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

A inace i kod mene je isti slucaj sa doktoricom. Treba da zakazes 20 dana ranije! Uredno mi se odbija od plate za zdravstveno, a kad treba, nema sanse da te prime! Koja je ovo drzava!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Yoro, vidim te :wub: Sta ima?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Uspela sam,kod zamene verovatno,nisam ni pitala,rekla sam o cemu je rec da mi dugo,rece da dodjem sutra posle 5,tad primaju ne zakazane

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Znaci moze kod zamene, ali kad insistiras, ali ovako ti ne bi rekli, pa ti placaj!

Joj, gade mi se! Treba stvarno biti bezobrazan sa njima, jer mi smom ih UNAPRED debelo platili!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ni od mene nista ovaj mesec, vestica stigla jutros :angry: :angry: :angry: Vise srece sledeci mesec :rolleyes: :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Yoro, vidim te :wub: Sta ima?

evo me, iščitavam zadnjih 25 stranica šta ima novo.

Trudnicama čestitke a mojim čekalicama da što pre ugledaju svoje dve crtice.

A moje dete me ubi u pojam juče, čitala mu ja neke priče i vidi on neku rodu. I kaže meni: mama moram ja da nađem jednu belu rodu da joj kažem da ti donese jednu bebu. Drage moje, želudac me je zaboleo od boli i još mi ne prestaje.

Znam da imam dete i da je lakše, alil verujte da je tuga i bol ista kad veštica dođe, kao i kad sam iščekivala prvo dete. Evo sad posle Nove godine ulazimo u treću godinu kako radimo na drugoj bebi. A to mi je ukupno 5 godina iščekivanja i razočarenja. Neodustajem, ali osećam kako me snaga polako izdaje da idem dalje

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

evo me, iščitavam zadnjih 25 stranica šta ima novo.

Trudnicama čestitke a mojim čekalicama da što pre ugledaju svoje dve crtice.

A moje dete me ubi u pojam juče, čitala mu ja neke priče i vidi on neku rodu. I kaže meni: mama moram ja da nađem jednu belu rodu da joj kažem da ti donese jednu bebu. Drage moje, želudac me je zaboleo od boli i još mi ne prestaje.

Znam da imam dete i da je lakše, alil verujte da je tuga i bol ista kad veštica dođe, kao i kad sam iščekivala prvo dete. Evo sad posle Nove godine ulazimo u treću godinu kako radimo na drugoj bebi. A to mi je ukupno 5 godina iščekivanja i razočarenja. Neodustajem, ali osećam kako me snaga polako izdaje da idem dalje

:( ... Moram da te pitam, ne mogu da se setim da li si pisala - sta je problem? Jel radis nesto na tome, sem branja tresnjica naravno?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

:( ... Moram da te pitam, ne mogu da se setim da li si pisala - sta je problem? Jel radis nesto na tome, sem branja tresnjica naravno?

kao sve je uredu, a rezultata nema. Malo sam se razočarala i u svog dr u Frontu mada ga razumem. Preokupiran je veštačkim oplodnjama i nema vremena on sad da gubi na mene. A i imam višak kilograma kojih nikako da se rešim. Mislim da mi je i to smetnja. Meni je generalno problem ovulacija, ali pored klomifena i cikloproginole nisam uspela da zatrudnim. Ostalo je da probamo sa inseminacijom, ali Srđa mi je stalno bolešljiv i sve dane sam potrošila na njega. Sad moram da se malo primirim neko vreme pa ću posle NG da krenem u nove pretrage. A zezame i holesterol koji je ogroman a ne pijem lekove jer hoću da zatrudnim i tako u krug.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

:wub:

Pa nesto se uvek nazire ... JA SAM TRUDNA DOK SE NE DOKAZE DRUGACIJE!

Parola nas bezgacih :P

Maybe, draga, da znas da sam svaki dan mislila na tebe dok nisam imala internet, jer je to bio period kada se trebalo ustanoviti da su u pravu one slabe crtice. Sada citam unazad sve teme, pa vidim da onda jos nije bilo nista. Znaci , ovaj mesec ponovo iscekujemo!

Jako mi se svidja nova parola :) I mogu ti reci, nemoj da se zacudis ako te jednog dana odnesu u bolnicu sa trudovima, a ti nisi ni znala da si trudna! Hehe, gledala sam na TV-u te zene sto su redovno dobijale, stomak nije rastao, ne osete bebu itd, pa ko zna, svasta je moguce. I tako se potvrdjuje tvoja parola da ipak jesi trudna :D

Salu na stranu, stvarno jedva cekam da vas sve sa ove teme ne vidim vise ovde, vec da zajedno zaplesemo na temi prvi trimestar i tako dalje ;)

Ja sada sebe ubedjujem da sam ipak trudna jer mi se desava nesto novo i cudno....zadnja dva puta sam dobila samo na dva dana i to slabo...ja uvek krvarim obilno i dugo. Necu da pravim test, razocaracu se, ovako sam umislila da sam mozda trudna :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ista prica i kod mene. A i na svakakvim ispitivanjima sam bila - i opet, za sada, nista.

Ostaje mi jedino da verujem da ce da se desi kada treba da se desi, a ne kada ja to zelim, jer treba da se rodi posebna mala bebica za koju do sada jos uvek nije bilo vreme.

Sta si probala sve da uradis po pitanju tezine i holesterola? Pitam, jer i mm muku muci sa jedno 10 do 15 kg viska (kako kad) i visokim, bas dosta, holesterolom.

:wub:

tacno tako!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ma znas, za prvu trudnocu je najbolje od pocetka biti svestan bebe, jer to je divno. A drugo moze i onako, mozda je lakse, jer te nista ne sprecava da se brines o malom detetu i radis sve kao pre, i onda te iznenadi porodjaj a sve bude u najboljem redu.

Uf, a ti kazes da TI imas problem??!

:D

Ja se bojim testa, sta ako ne pokaze nista...onda sam luda, a to ne zelim :P

Svakako nesto ne stima, jer mora postojati razlog za ovakve ne/menstruacije, a ja kazem zato sto sam tajno trudna :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

kao sve je uredu, a rezultata nema. Malo sam se razočarala i u svog dr u Frontu mada ga razumem. Preokupiran je veštačkim oplodnjama i nema vremena on sad da gubi na mene. A i imam višak kilograma kojih nikako da se rešim. Mislim da mi je i to smetnja. Meni je generalno problem ovulacija, ali pored klomifena i cikloproginole nisam uspela da zatrudnim. Ostalo je da probamo sa inseminacijom, ali Srđa mi je stalno bolešljiv i sve dane sam potrošila na njega. Sad moram da se malo primirim neko vreme pa ću posle NG da krenem u nove pretrage. A zezame i holesterol koji je ogroman a ne pijem lekove jer hoću da zatrudnim i tako u krug.

Na zalost skoro ni jedan lekar nece da ti se posveti dok ne platis. Jedino sto je istina je ta kilaza ali ne u smislu kilograma vec navika u ishrani jer namirnice uticu na hormone a tek na masnoce i secer itd. A problem sa holesterolom nije ni samo do ishrane, hoce on i od stresa da bude velik. Ako su trigliceridi u normali a samo je holesteril visok onda je to verovatno vecinom od stresa a ako su i triglic. visoki onda je definitivno klopa u pitanju. A i genetika cesto ne ide u prilog, moj svekar je ceo zivot mrsav, jede ko pticica pa jos i pazi to malo sto jede da je nemasno i bez secera, a ima i visok secer i holesterol.

Mesec-dva pre nego sto cu zatrudneti sa Savom, sprovedem jednu rigoroznu dijetu - ciscenje. To je neki sirup "Neera", ima po prodavnicama zdrave hrane. Razmuti se u 2l vode i to je sve sto unesete u toku dana. Ne secam se tacno koliko je dana optimalno sprovoditi tu dijetu, ja sam izdrzala 7 dana, nisam nesto smrsala bitno ali sam ubrzo zatrudnela. Planiram od sledece nedelje nesto slicno, jos teze, zove se Brojsova dijeta - pije se oko 2 dl Biota soka dnevno i kombinacija cajeva zalfija, maticnjak... Evo sada nesto vrtim film unazad - meni su se poslednja dva ciklusa poremetila sa 30 na 24 dana a toliko ima i da ne pijem kafu! Sigurno se nesto ipak desava sa hormonima, a na vise strana sam citala da kafa lose utice na plodnost. Mislim da ipak moras da se malo vise pozabavis sobom i uzmes stvar u svoje ruke, lekari samo prebacuju loptu i setkaju te tamo vamo i trose tvoje vreme.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

:lol: :lol: :lol:

Volis da zivis u neizvesnosti, aaaa???

I ja kada nesto pogledam i meni su se malo skratile ove moje mece ... A i ugojila sam se tri kile ... mozda sam vec u trecem ili cetvrtom mesecu ... :unsure::lol:

Citala sam i da nekim zenama beta nikada ne pokaze pozitivan rezultat, cak ni ona iz krvi, a one rode bebice :blink: ...

Dopada mi se ova nova teorija :lol:

Super, onda cu ipak uraditi test, ali moram sacekati 15ti, sada imamo 230 dinara u kuci a moram kupiti maleckoj Brufen. Znaci ako je negativan, nema veze - LAZE!

:D

Majko mila, nismo mi za bebac, mi smo za psihijatriju...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ni od mene nista ovaj mesec, vestica stigla jutros :angry: :angry: :angry: Vise srece sledeci mesec :rolleyes: :rolleyes:

:angry: Nista, idemo dalje..Još malo pa se bacaj na trešnjice.. :rolleyes:

Žene meni nešto loše od kad sam ustala, 120 otkucaja srca u minutu, i muka mi :unsure:

Znam da je prerano da budu simptomi trudnoće ali ipak se tripujem :blink:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Divna, kiara, bas mi je drago da je sve u redu! Imas li neke slicice sa uz? :rolleyes:

Daj malo prasinice ;)

evo slicice:-)

img7883k.th.jpg

Uploaded with ImageShack.us

cek da skontam kako se stavljaju te glitter slicice, tj prasinica:-)))))

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

evo slicice:-)

Jaooo divno :wub: Vidi se i glava i ručice..Divan bebac :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ako si sad skoro 10 nedelja, kad si ti uradila test??? Cini mi se da si tek nedavno radila - kako si toliko izdrzala?

ma saznala sam ja odmah na pocetku, kasnila mi je 1 dan. kod lekara sam bila i ustanovio je da sam tek 4 ned, nista se nije ni moglo videti.

cini ti se da sam dugo cekala, ne bih ja toliko izdrzala.

cudno mi je samo sto sam cekala od 4 do skoro 10 ned:-)

ustvari sam mislila da sam tek na pocetku 9, a bila sam na kraju:-)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Yora, draga, dugo te nije bas nesto bilo, nedostajala si nam. Verujem da ti je tesko, nema to veze sto imas vec jedno dete ... i njega si dugo cekala ... Toliko cekanje uopste nije fer, toliko nade i razocarenja iz meseca u mesec ... :( Potpuno te racumem.

ma Srđa nikako da ozdravi. I vi ste meni nedostajali, ali uvešću ja taj net kući kad tad.

A da je fer nije fer ova naša čekanja i iščekivanja. Ja sam prosto ljubomorna na one cure koje reše da zatrudne i onda zatrudne to veče. Mislim, drago mi je zbog njih ali daj malo beba i nama. Mislim da me razumete šta hoću da vam kažem i kako se osećam.

Ista prica i kod mene. A i na svakakvim ispitivanjima sam bila - i opet, za sada, nista.

Ostaje mi jedino da verujem da ce da se desi kada treba da se desi, a ne kada ja to zelim, jer treba da se rodi posebna mala bebica za koju do sada jos uvek nije bilo vreme.

Sta si probala sve da uradis po pitanju tezine i holesterola? Pitam, jer i mm muku muci sa jedno 10 do 15 kg viska (kako kad) i visokim, bas dosta, holesterolom.

Ne mogu da skinem kilo pa to ti je. Pokušavala sam razne dijete, ali kad mi dođe da jedem ja moram da jedem. Malo mi je bilo bolje kad sam pila Cikloproginolu, apetit mi se smanjio pa sam i malko smršala. Ali nesmem da je pijem na svoju ruku. možda i počnem.

Kako tvoj dragi to reguliše?

Na zalost skoro ni jedan lekar nece da ti se posveti dok ne platis. Jedino sto je istina je ta kilaza ali ne u smislu kilograma vec navika u ishrani jer namirnice uticu na hormone a tek na masnoce i secer itd. A problem sa holesterolom nije ni samo do ishrane, hoce on i od stresa da bude velik. Ako su trigliceridi u normali a samo je holesteril visok onda je to verovatno vecinom od stresa a ako su i triglic. visoki onda je definitivno klopa u pitanju. A i genetika cesto ne ide u prilog, moj svekar je ceo zivot mrsav, jede ko pticica pa jos i pazi to malo sto jede da je nemasno i bez secera, a ima i visok secer i holesterol.

Mesec-dva pre nego sto cu zatrudneti sa Savom, sprovedem jednu rigoroznu dijetu - ciscenje. To je neki sirup "Neera", ima po prodavnicama zdrave hrane. Razmuti se u 2l vode i to je sve sto unesete u toku dana. Ne secam se tacno koliko je dana optimalno sprovoditi tu dijetu, ja sam izdrzala 7 dana, nisam nesto smrsala bitno ali sam ubrzo zatrudnela. Planiram od sledece nedelje nesto slicno, jos teze, zove se Brojsova dijeta - pije se oko 2 dl Biota soka dnevno i kombinacija cajeva zalfija, maticnjak... Evo sada nesto vrtim film unazad - meni su se poslednja dva ciklusa poremetila sa 30 na 24 dana a toliko ima i da ne pijem kafu! Sigurno se nesto ipak desava sa hormonima, a na vise strana sam citala da kafa lose utice na plodnost. Mislim da ipak moras da se malo vise pozabavis sobom i uzmes stvar u svoje ruke, lekari samo prebacuju loptu i setkaju te tamo vamo i trose tvoje vreme.

Ma ja hol i trig imam toliko velike da su mi rekli da to nije od hrane, već mi je metabolizam skroz poremećen, ali kad god sam pitala kažu da nema veze za bebu.

e to ti je ono jbo lud zbunjenog

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

81686.gif

Evo je prasinica:-)))))))))))))))))

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jaooo divno :wub: Vidi se i glava i ručice..Divan bebac :rolleyes:

daa, jako slatka slicica..rukice kao gombice:-) a mrda se kao da igra, jako je smesno:-))))

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

evo slicice:-)

img7883k.th.jpg

Uploaded with ImageShack.us

cek da skontam kako se stavljaju te glitter slicice, tj prasinica:-)))))

Joj sto je slatka, kao kad ja Savi crtam bebu :wub:

ma Srđa nikako da ozdravi. I vi ste meni nedostajali, ali uvešću ja taj net kući kad tad.

A da je fer nije fer ova naša čekanja i iščekivanja. Ja sam prosto ljubomorna na one cure koje reše da zatrudne i onda zatrudne to veče. Mislim, drago mi je zbog njih ali daj malo beba i nama. Mislim da me razumete šta hoću da vam kažem i kako se osećam.

Ne mogu da skinem kilo pa to ti je. Pokušavala sam razne dijete, ali kad mi dođe da jedem ja moram da jedem. Malo mi je bilo bolje kad sam pila Cikloproginolu, apetit mi se smanjio pa sam i malko smršala. Ali nesmem da je pijem na svoju ruku. možda i počnem.

Kako tvoj dragi to reguliše?

Ma ja hol i trig imam toliko velike da su mi rekli da to nije od hrane, već mi je metabolizam skroz poremećen, ali kad god sam pitala kažu da nema veze za bebu.

e to ti je ono jbo lud zbunjenog

A da li si proveravala stitnu zlezdu? Ona je odgovorna i za metablizam i za razmenu materija, a kad se uspori onda ode i holesteril a i dosta koci zacece.

Maybe, sprovesti ciscenje organizma s vremena na vreme nije lose ali se ne radi naglo (danas jedem burek a sutra pijem sokice). Cinjenica je da tako rigorozne dijete jos vise znaju da uspore metabolizam ali su veoma dobre za izbacivanje toksina i preporod celija. Ova Brojsova dijeta je u svetu cuvena jer se pomocu nje lece mnoge bolesti a najpoznatija je u lecenju tumora i leukemije (ne daj Boze). Princip je taj da kada ne unosimo belancevine u organizam, telo izbacuje sve suvisno kako mu ne bi otimalo te belancevine. Tako se i tumori izbacuju, odnosno telo ih "pojede". U tim teskim slucajevima se totalna dijeta srovodi 42 dana. Ja cu probati 1 ili 2 nedelje a posle toga svake srede i petka, kad i inace postim. To bih probala jer ja sam ekstremni lik, ili jedem ili ne jedem. Posto ne mogu da se disciplinujem i jedem na grame i satnicu, meni je lakse da nista ne jedem nego da uzmem dva zalogaja i stanem. Kod takvih dijeta nije problem glad vec nedostatak zvakanja.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nisam imala losu nameru,ali vas zaista ne razumem.Mozda bas,kao sto kaze Maybe, zato sto sam ja vec preokupirana obavezama oko sina,ali ni sa njim nisam radila testove dok mi nije kasnilo.Ali svi smo razliciti.Ja ne volim razocarenja,pa verovatno zato vise volim da cekam...Nemojte me pogresno razumeti.Nije ni meni lako da cekam da ne dobijem i naravno da i mene ubija ne izvesnost.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mozda je malo bezveze pitanje, ali uzasno me svrbe bradavice poslednjih par dana :blink:

Jel se nekoj desavalo slicno?

Sad cu jos da tripujem kako je simptom rane trudnoce :angry:

Naravno, svaka promena na telu se moze tako protumaciti..a verovatno nema nikakve veze

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.