Čekamo plusiće

Plusići   308 votes

  1. 1. Da li tema 'Čekamo plusiće' treba da bude zaštićena?

    • Da
      138
    • Ne
      170

Molimo vas da se prijavite ili regstrujete da biste glasali.

odgovora

Objavljeno

i krenulo danas najnormalnije ..... cak sam i nesto malaksala ... bas me je stiglo .. mozda sam i prevelik pritisak vrsila na sebe ...

uf ... samo da ovo prodje, pa idemo u sledeci krug

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

i krenulo danas najnormalnije ..... cak sam i nesto malaksala ... bas me je stiglo .. mozda sam i prevelik pritisak vrsila na sebe ...

uf ... samo da ovo prodje, pa idemo u sledeci krug

Baš bezveze <_< Držim fige za sledeći mesec :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

bas bezveze :angry:

Maja m.m. - ?

Jacka - ?

Bimbi - ?

Milina mama - ?

LunaMi - 16.11.

Mian - 18.11.

Yora - 26.11.

Sanja83 - 27.11.

Jekic - 3.12.

Red_Butterfly - 5.12.

Dusica 2502 - 05.12.

Tajci79 - 08.12.

IvanaV - 09.12.

Ljubinka - 06.12.

Anchy07 - 11.12.

Maybe - 13.12.

Trmalja - 13.12.

Kikiriki - 14.12.

tiki77 - 20.12

My Heart - 23.12.

Venera 23.12.11

Yora???? ajde obraduj nas.....

My heart, kako si?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Suncokret, jesi li se cula sa Lenockom? Kako je ona i psihicki i fizicki?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

A kako je my heart posle onog odliva jer se javljala igde?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

zdravo, ja sam danas ugledala svoje dve crte :D

ali od sinoc izlazi mi po maaalo braonkasti iscjedak, malo sinoc malo danas, ali skorz malo, bolove danas nemam, a ovih dana sam imala kao da cu dobiti, sinoc je bio oko 11-12 dan od ovulacije, pa jel to inplatacija ili nesto opasno, jeli zna neko?

izvinjavam se sto pisem ovdje nisam znala gdje drugdje :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

zdravo, ja sam danas ugledala svoje dve crte :D

ali od sinoc izlazi mi po maaalo braonkasti iscjedak, malo sinoc malo danas, ali skorz malo, bolove danas nemam, a ovih dana sam imala kao da cu dobiti, sinoc je bio oko 11-12 dan od ovulacije, pa jel to inplatacija ili nesto opasno, jeli zna neko?

izvinjavam se sto pisem ovdje nisam znala gdje drugdje :(

Implantacija nije sigurno jer ne bi mogla da ugledas dve crte pre nego sto se ona obavi. Tamno krvarenje u tragovima (nikako obilnije) se desava nakon sto se zametak spusti u matericu pa se ne zakaci odmah za zid vec odskoci kao loptica, na tom mestu gde je prvo pao nastaje hematom i krvarenje je od njega. Najcesce nije zabrinjavajuce ali se ipak za svaki slucaj daje utrogestan jer je slabije ishranjivanje ploda i moze da dodje do uginuca. Za savako krvarenje u trudnoci, pa i najbezazlenije, po meni mora da se ide odmah kod dr, jer oni znaju kakvu terapiju je najbolje sprovesti i da li treba i inekcijama progesterona pomoci. Dobro je sto nemas bolove, nadam se ni da ti krvarenje nije obilnije ali ipak idi sto pre kod dr, jer ako treba da koristis nesto svaki dan moze biti bitan. A ako ti je prestalo onda je to najverovatnije bio mali hematom i vec se ocedio. U svakom slucaju, cestitam na crticama i zelim ti laku i dosadnu trudnocu :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Malo pre sam uradila test, 8-9 dana pre termina, i naravno da je negativan :D Prosto sam morala, sta ako mi opet porani i ja ne stignem ni jedan da uradim :huh: A vrtim ga na sve strane, stavljam naopacke na prozor, na momente mi se cini da vidim tackicu na jednoj ivici, pa onda na drugoj a ustvari nista nema :blink: Imala sam apstinencijalnu krizu jer ni prethodni mesec nisam uradila ni jedan test, sad mi je malo lakse da izdrzim jos tih 9 dana :P

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

A kako je my heart posle onog odliva jer se javljala igde?

Nije se jos javila ;)

zdravo, ja sam danas ugledala svoje dve crte :D

ali od sinoc izlazi mi po maaalo braonkasti iscjedak, malo sinoc malo danas, ali skorz malo, bolove danas nemam, a ovih dana sam imala kao da cu dobiti, sinoc je bio oko 11-12 dan od ovulacije, pa jel to inplatacija ili nesto opasno, jeli zna neko?

izvinjavam se sto pisem ovdje nisam znala gdje drugdje :(

Crna ruzo prati stanje i kod ginekologa obavezno, nekad se ne vidi plod na pocetku, mozes uraditi betu i progesteron da se utvrdi trudnoca pa da ti daju adekvatnu terapiju, ne zelim te plasiti ali ja sam imala to braon krvarenje kad sam imala vanmatericnu.. zato oprez, nadam se da ce biti sve u radu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hocu samo da pohvalim ove testove (iako nista ne valjaju jer imaju samo jednu crticu :lol: ) ni posle 2 sata se nista nije pojavilo, cisto je belo i nista nije razmrljano a kostaju samo 140 din. Zovu se GraviGnost mini. Na njima pise da pokazuju trudnocu vec na dan kasnjenja i treba im samo 3 min. da pokazu rezultat. Jel neka koristila te testove?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hocu samo da pohvalim ove testove (iako nista ne valjaju jer imaju samo jednu crticu :lol: ) ni posle 2 sata se nista nije pojavilo, cisto je belo i nista nije razmrljano a kostaju samo 140 din. Zovu se GraviGnost mini. Na njima pise da pokazuju trudnocu vec na dan kasnjenja i treba im samo 3 min. da pokazu rezultat. Jel neka koristila te testove?

Joj dobra si, jos i hvalis... :lol: , ja slabo radim testove, tek kad mi kasni 4-5 dana, e onda kupim neki najskuplji jer mislim da je najtacniji :D , u poslednjje vreme koristim maybe baby za ovulaciju

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

zdravo, ja sam danas ugledala svoje dve crte :D

ali od sinoc izlazi mi po maaalo braonkasti iscjedak, malo sinoc malo danas, ali skorz malo, bolove danas nemam, a ovih dana sam imala kao da cu dobiti, sinoc je bio oko 11-12 dan od ovulacije, pa jel to inplatacija ili nesto opasno, jeli zna neko?

izvinjavam se sto pisem ovdje nisam znala gdje drugdje :(

cestitam na crticama

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

zasto nebi moglo biti inplantacija jer sam ja sinoc dobila iscjedak a danas sam vidjela pozitivan test :unsure:

ja sam i dve nedelje dok nisam znala da sam trudna(jel sam planirala trudnocu folikumetrija...) primala inekcije progeteron i tablete utrogetan, i sad isto nastavljam jos nedelju dana dok odem na uz, dr kaze nemozemo nista da uradimo dok se ne vidi na uz, sad to samo primam. a to krvarenje nije bre uopste krvarenje, kad nebi bila trudna uopste nebih ni obratila paznju,samo kad se obrisem skorz malo vidim i ne uvjek

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Недостају ми Мејби и Леночка :( :( :(

Надам се да је Лени мало боље, волела бих да знам како је.

I meni fali Lena, ali kapiram da joj sada malo nije do nas. :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Е овa je луђa и од мене :blink: :blink: :blink:

Hehe,a i ti iskopas svasta :lol: :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

А шта ћу кад ми досадно :lol: :lol: :lol:

А и приближавају ми се дани за тест :lol::P

Meni nisu ni blizu, pošizeću :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Девојке ево нашла сам и видео за препознавање плодне слузи, мало је одвратно па нек гледа онај ко се не гади.

Слуз

Meni više ništa nije gadno :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

А ни мени, јел да да смо чудне :lol::huh:

Da stvarno :lol: :lol: :blink:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Девојке ево нашла сам и видео за препознавање плодне слузи, мало је одвратно па нек гледа онај ко се не гади.

Слуз

E čekaj, dan dva posle ove poslednje sluzi na videu to je vreme za trešnjice? Jel' sam dobro shvatila? :huh:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Е а погледајте ово, постоје и тестови за шалу :blink: :blink: :blink:

Мислим стварно ко би се шалио са овим :blink:

Ahaha ovo ti je ono za ludače koje hoće da nahvataju muža na trudnoću :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hocu samo da pohvalim ove testove (iako nista ne valjaju jer imaju samo jednu crticu :lol: ) ni posle 2 sata se nista nije pojavilo, cisto je belo i nista nije razmrljano a kostaju samo 140 din. Zovu se GraviGnost mini. Na njima pise da pokazuju trudnocu vec na dan kasnjenja i treba im samo 3 min. da pokazu rezultat. Jel neka koristila te testove?

E, koristila ja :D ! Svidja mi se sto su jeftini.

Е овa je луђa и од мене :blink: :blink: :blink:

Ima nas raznih... <_<

Девојке ево нашла сам и видео за препознавање плодне слузи, мало је одвратно па нек гледа онај ко се не гади.

Слуз

Ne gadim se, a i poucno je! Zene, ja ovakvo nikad nisam primetila kod mene :blink: , bude rastegljivo ali nikad ovako providno, uglavnom belicasto.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

zasto nebi moglo biti inplantacija jer sam ja sinoc dobila iscjedak a danas sam vidjela pozitivan test :unsure:

ja sam i dve nedelje dok nisam znala da sam trudna(jel sam planirala trudnocu folikumetrija...) primala inekcije progeteron i tablete utrogetan, i sad isto nastavljam jos nedelju dana dok odem na uz, dr kaze nemozemo nista da uradimo dok se ne vidi na uz, sad to samo primam. a to krvarenje nije bre uopste krvarenje, kad nebi bila trudna uopste nebih ni obratila paznju,samo kad se obrisem skorz malo vidim i ne uvjek

Ne moze da bude inplantacija zato sto tek kad se ona zavrsi pocne beta da raste, a ako beta nije bar 25 ni najosetljiviji test ti ne bi pokazao dve crtice. Od oplodnje inplantacija se desava nekog 6-9. dana a onda pocinje beta da raste. Nemoj da se brines, narocito zato sto vec uzimas progesteron i utrogestan, on cuva mlade trudnoce. Verujem da je to hematom, mnoge od nas su ga imale i rodile zdravu i pravu decicu. A kazu (i pokazalo se kao istinito) da se hematom javlja kod muskih beba ;) Ono sto je dobro kod tvog krvarenja je to sto nema sveze, svetle krvi. To ne bi valjalo a ovo sto si opisala je prilicno cesto u pocetku.

Недостају ми Мејби и Леночка :(:(:(

Надам се да је Лени мало боље, волела бих да знам како је.

I meni nedostaju :( Brinem se samo da Lena sebe nesto ne krivi, zbog onih antibiotika. Ja sebe dan danas opterecujem zbog prvog pobacaja jer sam, ne znajuci da sam trudna, isla na akupunkturu kod neke zene u Krusevac koja pomaze kod neplodnosti :( A i tada sam se kupala u Ribarskoj banji u vrucoj mineralnoj vodi koja ima i neki procenat radijacije. Mozda nije nista od toga dovelo do spontanog ali ja cu se uvek pitati.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ne gadim se, a i poucno je! Zene, ja ovakvo nikad nisam primetila kod mene :blink: , bude rastegljivo ali nikad ovako providno, uglavnom belicasto.

Možda to ima neke veze sa tim koja si grupa sekreta :huh: Ja to jedno vreme nisam primećivala uopšte, sad baš mogu da razlikujem..

Човече мислим срећом нема код нас, мада побољшало би годишњу статистику за склапање бракова :lol: :lol: :lol:

:lol: To valjda ide lažni testovi za trudnoću i za muškarce lažni račun u banci :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Možda to ima neke veze sa tim koja si grupa sekreta :huh: Ja to jedno vreme nisam primećivala uopšte, sad baš mogu da razlikujem..

Pa ranije nisam obracala paznju na to, a sad tacno primecujem u toku ciklusa kako se menja.

A ja ne znam koja mi je grupa sekreta :unsure:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Е овa je луђa и од мене :blink::blink::blink:

Ajde mi da budemo jos ludje. Ako imas laptop sa web kamericom ti (i mi kad dodje nas red) pred kamerom da umaces test i mi sve da uzivo pratimo razvoj dogadjaja. Preko Skypa. Podizemo plusice na visi nivo :lol:

Девојке ево нашла сам и видео за препознавање плодне слузи, мало је одвратно па нек гледа онај ко се не гади.

Слуз

Kad ovako napises ja bih pogledala taman mi se i zeludac izvrnuo :lol:

Јесте, ти су за трешњице, овај први је онај ватер-нешто а овај други је ег-нешто.

Не знам енглески па не знам како се пише :P

:lol::lol::lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.