Čekamo plusiće

Plusići   308 votes

  1. 1. Da li tema 'Čekamo plusiće' treba da bude zaštićena?

    • Da
      138
    • Ne
      170

Molimo vas da se prijavite ili regstrujete da biste glasali.

odgovora

Objavljeno

Ja treba da (ne)dobijem za dva do cetiri dana, a nista zivo ne osjecam, samo sam malo naduta. :mellow: To mi se prvi put desava, inace sam sedam dana luda i bolna i naduta. Sad sam samo luda i naduta. :D Danas hocu da kupim test, pa bih vas molila da me uputite na one jeftine. Znam da ima onaj "Reci mi", ako se tako zove :unsure: , ima li jos koji?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nemoj ništa na svoju ruku da uzimaš.

cicyclo proginova ne moze da nasteti stoga koristila sam je i u Bosni kad sam bila prosle godine..stvarno mislim da ce mi dobro doci????

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

cicyclo proginova ne moze da nasteti stoga koristila sam je i u Bosni kad sam bila prosle godine..stvarno mislim da ce mi dobro doci????

Ok onda.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ne znam sta drugo da uzmem jer cajeve ne mogu dobiti postom ili sad da salju cisti progesteron nemam pojma pa sam mislila da je cyclo proginova njbolje resenje :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Juče sam bila kod doce u ns i mogu vam reći da mi deluje skroz ok, rekao je da mora operacija, dao mi je spisak analiza koje trebam da pribavim i kad završim onda ću dobiti termin za intervenciju. Ja sam već krenula u akciju, već imam neke od analiza. Što se tiče same intervencije, traje desetak min, ujutru dođeš i taj dan ideš kući, čeka se samo prva menstruacija i može da se pravi beba. Sad se osećam rasterećenije i jedva čekam da se sve završi.

Odlicne vesti. Sad znas na cemu si a najbolje je sto nema dugog oporavka.

E da, zaboravih, juče je mm i meni bilo 9 godina od prvog poljupca :* i početka naše ljubavi :)

:wub: bas slatko. Ja sam uvek pamtila sve datume, sa svim svojim momcima, jedino sa mm nisam imala pojma kad smo se smuvali i kad sam prvi put pokusala da se setim (bezuspesno) tada sam pomislila kako cu za njega da se udam pa cemo imati datum za slavljenje ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Znas kako - najbolje bi bilo da ti tvoje nalaze iz Bosne lepo posaljes nekome u Bosni (mami, sestri, bratu, nekom bliskom) i da oni sa time odu kod ili tvog lekara koji je tamo ili kod nekog drugog i da lekar preporuci sta tacno da pijes, koliko, itd.

Pa onda lepo neka ti posalju lekove - ja bih na tvom mestu trazila da posalju DHL-om (jeste da je malo skuplje, ali sigurno mozete da priustite) i neka samo naglase da ce primaoc da plati troskove ;)

Srecno! :)

pa moji nalazi su skoro svi iz Bosne i kad sam bila dole doktorka mi je dala proginovu

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja jos uvek nisam otisla kod mog Indusa :unsure: ...

E pa stvarnoooo.... pa mora covek i danas nesto da zaradi. Ajde, ajde, pozuri, obraduj i nas i njega :D

Sad mi nesto pade na pamet. Jesi li imala prilike da razgovaras sa nekom zenom odatle? Kod njih je, pretpostavljam, tragedija ako ne mogu da radjaju i sigurno imaju razne prirodne preparate i cajeve a mozda i neke trikove karakteristicne za to podneblje i kulturu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jel mislis na mene???

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jel mislis na mene???

Mislim na Maybe, ona zivi u Omanu, a istocnjacke zene su poznate po raznim vestinama. Mada i u Australiji moze svasta da se sazna jer tu nema ko ne zivi. Ako imas neke zanimljivosti po pitanju plodnosti (sad mislim na tebe Lilla :P ) podeli sa nama.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Svim novim čekalicama želim dobrodošlicu.

Hvala vam za čestitke za rođendan, divne ste <3 :*

Ljubinka, planirala sam da uradim tatto na ruci, negde ispod šake, sa te strane gde je mali prst i to bi bio violinski ključić. E sad...pošto idem na operaciju-intervenciju odložila sam tatto.

Jekić, i mene je zezala beta ovaj mesec, kasnilo mi je nekih nedelju dana, a kada su mi izvadili krv rezultat je bio 1,1.

Juče sam bila kod doce u ns i mogu vam reći da mi deluje skroz ok, rekao je da mora operacija, dao mi je spisak analiza koje trebam da pribavim i kad završim onda ću dobiti termin za intervenciju. Ja sam već krenula u akciju, već imam neke od analiza. Što se tiče same intervencije, traje desetak min, ujutru dođeš i taj dan ideš kući, čeka se samo prva menstruacija i može da se pravi beba. Sad se osećam rasterećenije i jedva čekam da se sve završi.

E, super, neces morati mnogo da cekas sa radovima! ;)

Ja treba da (ne)dobijem za dva do cetiri dana, a nista zivo ne osjecam, samo sam malo naduta. :mellow: To mi se prvi put desava, inace sam sedam dana luda i bolna i naduta. Sad sam samo luda i naduta. :D Danas hocu da kupim test, pa bih vas molila da me uputite na one jeftine. Znam da ima onaj "Reci mi", ako se tako zove :unsure: , ima li jos koji?

Ja sam prosli put nasla neki novi BB test, mada mi se razmrljila kontrolna linija, pa smo ga proglasile neispravnim, Jekic je njega koristila i kaze da je kod nje bio ok.

Maybe, cekamo test!

Lilla, procitala sam sve o tvom problemu, nista ti ne mogu pomoci, nemam pojma o tome zaista, mogu samo da ti drzim palceve da se uskoro sve sredi.

Inace, i ja sam imala neredovne cikluse od kako sam prvi put dobila, pila sam kontraceptivne pilule da mi se to sredi, nikad mi nisu dijagnostikovali policisticne jajnike niti bilo sta drugo, samo su mi rekli da mi je organizam takav, :blink: Dok koristim pilule sve je ok, cim prestanem ne dobijam i po dva-tri meseca. Godinu dana pre trudnoce su mi se ciklusi normalizovali sami od sebe na 35 dana. Sad posle spontanog nisu toliko tacni ali hvala Bogu bar dobijam svakog meseca.

To je moje iskustvo, znam da je kod tebe drugaciji problem, ali eto i ja sam sumnjala da mi sa hormonima nesto nije u redu, na kraju sam ipak ostala trudna bez ikakvih pomagala, nadam se da cu moci jos jednom... :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mislim na Maybe, ona zivi u Omanu, a istocnjacke zene su poznate po raznim vestinama. Mada i u Australiji moze svasta da se sazna jer tu nema ko ne zivi. Ako imas neke zanimljivosti po pitanju plodnosti (sad mislim na tebe Lilla :P ) podeli sa nama.

ma kakva ja ja nemam iskustva puno u tome...

Narucila sam sebi proginovu mabye koliko kosta dh <_<

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Aha :)

E, upravo sam na to mislila.

Zove se - raaaaaaaadiiiiiiii teeeeeeeestiiiiiiiiiiiiiic!!! :D

Salu na stranu, kada je premijera?

Ja jos uvek nisam otisla kod mog Indusa :unsure: ...

Znas kako - najbolje bi bilo da ti tvoje nalaze iz Bosne lepo posaljes nekome u Bosni (mami, sestri, bratu, nekom bliskom) i da oni sa time odu kod ili tvog lekara koji je tamo ili kod nekog drugog i da lekar preporuci sta tacno da pijes, koliko, itd.

Pa onda lepo neka ti posalju lekove - ja bih na tvom mestu trazila da posalju DHL-om (jeste da je malo skuplje, ali sigurno mozete da priustite) i neka samo naglase da ce primaoc da plati troskove ;)

Srecno! :)

Danas nije sigurno, mozda sutra. Danas sam u frci, pakovanje i finalno spremanje pred put. Tako da cu da vas iznenadim. :D Mada i ne bih nesto da je pozitivan, posto moram da uzmem vaginaletu jer imam cijenjenu i uzasno dosadni kandidu :angry: . Pa ne znam hoce li da skodi ako ista ima. A nisam bila kod dr, nisam stigla <_< .

Inace ne volim nista da uzimam na svoju riku kad jedonji dio u pitanju, ali sad moram.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

A dok cekam, sad se setih, Jekic, kad se tebi prvi put pojavila druga crtica, kog dpo?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sad sam umocila ... pa da vidimo :)

:unsure:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Maybe....

....

....

svi čekaju ko' zapete puške.... :unsure: :unsure:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mauuuubeeeeee, ajdeeeee.....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ma ona pala u nesvest od srece :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ma ona pala u nesvest od srece :lol:

I meni se cini. Ili nije vjerovala jednom testu, pa otisla da kupi jos jedan.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zna li neko da li sme Canesten da se koristi u slucaju da mozda postoji veoma rana trudnoca? :unsure:

Enav mislim može najbolje da ti odgovori.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ih, bre, maybe, pa nista onda, cekaj jos neki dan.

Ne znam za Canesten, ja za candidu koristim ili MacMirror ili Nystatin, Ove prve mogu sigurno, a za druge cini mi se da pise samo uz konsultaciju sa ginekologom.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Јел се јављала Леночка неком.

Mislis zbog uz? Javice sigurno u toku dana sta je bilo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Cini mi se da sam je videla jutros na forumu, verovatno je tek sad kod lekara.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Danas nije sigurno, mozda sutra. Danas sam u frci, pakovanje i finalno spremanje pred put. Tako da cu da vas iznenadim. :D Mada i ne bih nesto da je pozitivan, posto moram da uzmem vaginaletu jer imam cijenjenu i uzasno dosadni kandidu :angry: . Pa ne znam hoce li da skodi ako ista ima. A nisam bila kod dr, nisam stigla <_< .

Inace ne volim nista da uzimam na svoju riku kad jedonji dio u pitanju, ali sad moram.

Kandida je bas cesta u trudnoci tako da sigurno ima vaginaleta koje mogu da se koriste. Najbolje da pitas dr koje su najbezbednije a u medjuvremenu, dok se ne resis kandide, smanji ili jos bolje potpuno izbaci slatkise i secer jer ih one obozavaju i brze napreduju. Zato se i zovu kandide (candy=bombona)

Мејби драга и тамо има тестманијака, ух бре па ми можемо нек удружење да формирамо.

Мораћу да је питам што планира да ми да ако то није проблем, сигурна сам да није, сећам се кад је рекла да сам имала овулацију и да није лоше, нажалост ја се нешто не разумем па нисам баш ни запамтила, мени било битно како она чита резултате а ја нешто и немам везр.

Зато планирам овај месец да одрадим још једном прогестерон, после овулације, нећу да се кљукам ако ми не треба, отићићу опет да проверим, можда ми се смањио прогестерон а и све нешто се мислим да ова моја докторка мене нешто не гледа како треба и да можда искоришћава моју неупућеност, па да ме отаљава.

Sve ti nju lepo da pitas (uzmi tefterce i zapisi sve ove sugestije odavde) a ako ti i da utrogestan, ja ga ne bih izbegavala, lek je odlican, ne moze da steti a cuva male trudnoce. Malo sam izlapetis, kad ono bese ides kod dr?

Maybe, jel ti na clear blue pokazao crticu? Secas se da ti je isto tako i pre par meseci bilo cini mi se na clear blue testu. A sa druge strane, taj jeftin spanski, pitaj boga kolika mu je stvarno osetljivost, radis ga 5 dana ranije, a i nije ti prva jutarnja mokraca (nisi valjda trpela celo jutro :blink: ).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.