Čekamo plusiće

Plusići   308 votes

  1. 1. Da li tema 'Čekamo plusiće' treba da bude zaštićena?

    • Da
      138
    • Ne
      170

Molimo vas da se prijavite ili regstrujete da biste glasali.

odgovora

Objavljeno

ovde je sve nesto glupo ja sam se javila za probleme pri zacecu prije 8 meseci ali nismo se ni pomakli sa mrtve tacke najprije mi je doktorica pravila probleme kao nije htele da primi Bosanske nalaze a ja sam prosle godine operisala hipofizu i u tim problemima probamo sa drugom i ona nam propise tablete kao one bi nam trebale pomoci a te ustvari teblete samo blokiraju zacece nemaju u sebi ni 1 % progesterona a kad sam je ja molila da mi da jedne cepice koji su na progesteron bazi ona tvrdila da mi te tablete isto deluju GLUPCA JEDNA a sad smo kao kod specijaliste i oni mi rade neke glupe nalaze tipa slikaj kosti provjeri vid nigdje veze i cekaj jos barem tri meseca ako nebude nista icu na injekcije glupost do gluposti a ne mozes nista iz apoteke uzeti na svoju ruku zakon takav da moras imati recept od doktora bas sam tuzna i pomalo razocarana :(

A jesi pokusala promeniti lekara??

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kako si posumnjala da nesto nije u redu sa hormonima tako rano? Pitam, jer si (za mene) veoma mlada, pa me interesuje da li si ti nesto sumnjala ili su doktori predlozili da radis hormone tako mlada? :)

Izvini sto pitam, ali sam lavica u horoskopu, a svi znamo kako su macke znatizeljne :lol:

Dobila sam menstruaciju sa nepunih 11 godina i do 18te nije ni pokusao da se normalizuje ciklus...em neredovno, em obilna i duga krvareja, bolovi pakleni, maljavost...Pa sam otisla kod ginekologa, eto vec je bilo vreme, posle posetila jos tri i vratila se prvom. On ima iskustva sa policisticnim jajnicima, a mene kao zahvatilo bas u najvecem stepenu, pa me je poslao na ispitivanja. A milion puta se nismo cuvali sa momkom, i imala sam tu "srecu" da nisam ostala trudna, na kraju saznala i zasto.

Pa materica zavaljena i nekako ulevo zaokrenuta, nema ovulacije i tako svasta. Ali resili jedno dete :D Mislili smo da ce jedna uspesna trudnoca stabilizovati hormone, medjutim, nastavljam sa mukama. Sad sam dobila i pocela opet piti hormonsku terapiju, jer kada budem prestala, naglo ce mi se povecati sansa za zatrudnjivanjem, dok jos ima ovulacije bez tableta.

Nemoj se izvinjavati, pa sta bih od dosade na forumu da me niko nista ne pita :)

Lavice, ja sam macka samo u kineskom :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

treba mi drustvo :rolleyes: da pricam sa nekim da malo se oraspolozim..pisala sam na predhodnoj stranici o mom problemu pa mozes da me savetujes sta da radim :rolleyes:

Osim promene lekara, moze li ti neko mozda slati progesteron sa nasih teritorija? Jel dolazis kuci nekada, pa da tu obavis jos pregleda?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala ti na odgovoru Ninuska, bas me je interesovalo da vidim da kod mene doktori nisu nesto propustili kad sam bila mladja ;)

Svi su doktori u sustini isti, bilo kod nas ili negde drugde, samo sto je sistem kod Lille uzas jedan ... Koliko znam, verovatno ne moze tek tako sama da menja i bira lekara, za sve joj verovatno treba uput (tako je bilo i za moju mamu) ... A kada je konacno dobila uput, taj lekar je hteo da joj izvadi matericu kompletno, kao ne treba joj, ima stotine nekih cista i odmah moraju jajnici napolje ... Majka mi se prestravila, otisla kod drugog na ultrazvuk gde su se i lekari i sestre cudili sto hoce da je operisu jer nema nijednu cistu, i sve je u normali za njene godine ... I onda saznamo da operacija "kosta" (placa socijalno) preko $26000 ... Video lekar zenu koja ne planira vise da radja, pa sto da je ne operise i ne zaradi jos koji dinar? :angry:

Nema na cemu ;)

A ovo za sistem rada u Australiji, stvarno nemam reci. Mislila sam da su tamo normalniji.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

By the way, maybe, kad ti ono trba da dobijes? Citam malopre da si radila neki "mutan" test, pa mozda ima sanse za radost?? :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

menjala sam vec tri doktora ali svaki na isti kalup proteran uzas do uzasa...ne znam sta da vam kazem u martu iduce godine planiramo za dole pa videcemo ali ko ce cekati marta..pila sam sve i svasta osim sto mi je malo pomogla maka ostalo nista a tako i doktori.. :unsure:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moram dodati, ja sam uspela stici do te tacke da ostanem trudna, ali mi telo odbacuje embrione kao strano telo. Kako to resiti?

Imala sam 3 zvanicna spontana, od kojih je jedan bio posle porodjaja. Opet ista stvar... trudnoca se ne razvija kako treba. I to bili blizanci, a tako bih volela dvojkice :wub:

I sa Mijom sam se borila u trudnoci, organizam mi je reagovao na trudnocu velikim porastom pritiska i kontrakcijama, ali junacina moja se izborila za zivot .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

menjala sam vec tri doktora ali svaki na isti kalup proteran uzas do uzasa...ne znam sta da vam kazem u martu iduce godine planiramo za dole pa videcemo ali ko ce cekati marta..pila sam sve i svasta osim sto mi je malo pomogla maka ostalo nista a tako i doktori.. :unsure:

Zaista strasno... nema ti druge nego da probas ovde, i znam, dugo je to za iscekati. Ali problem manjka progesterona i nije velii problem, ako je ostalo sve u redu.

Sta si pila do sada?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

koristila sam ulje nacurka zlatnu maku,macinu travu...ma jojjj puno toga jos nemogu vise ni da se setima sad sam odvalila od svega pijem samo folnu i to je to i pokusavam zdravo da se hrani, ;) ....mada sam uvek se trudila da se zdravo hranim...ali dzaba mi sve bez hormona a doktorka nece da mi propise glupaca kaze moram cekati da mi specijalista kaze a ja bila u apoteki i trazila da pricam sa farmaceutom mislim doktorom farmacije i on mi toplo preporucio cepice od progesterona koji se koriste vaginalno ali on kaze da posle dva tri puta uzimanja da garantirano pomognu ako je samo progesteron u pitanju kao kod mene ali ova bvamo tvrdi da nece mi pomoci i da moram radti neke nalaze tipa slikaj kosti proveri vid sve prvo pa onda da radim na zatrudnjivanju ali vec je proslo godina i 7 meseci kako pokusavamo :blink:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

videcu u decembru sta ce mi reci nadam se najboljem...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

koristila sam ulje nacurka zlatnu maku,macinu travu...ma jojjj puno toga jos nemogu vise ni da se setima sad sam odvalila od svega pijem samo folnu i to je to i pokusavam zdravo da se hrani, ;) ....mada sam uvek se trudila da se zdravo hranim...ali dzaba mi sve bez hormona a doktorka nece da mi propise glupaca kaze moram cekati da mi specijalista kaze a ja bila u apoteki i trazila da pricam sa farmaceutom mislim doktorom farmacije i on mi toplo preporucio cepice od progesterona koji se koriste vaginalno ali on kaze da posle dva tri puta uzimanja da garantirano pomognu ako je samo progesteron u pitanju kao kod mene ali ova bvamo tvrdi da nece mi pomoci i da moram radti neke nalaze tipa slikaj kosti proveri vid sve prvo pa onda da radim na zatrudnjivanju ali vec je proslo godina i 7 meseci kako pokusavamo :blink:

Uf,uf, bas su bezobrazni!

Na zalost, nemam koristan savet, osim da se naoruzas strpljenjem i da ne odustajes.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Tek 16-og, ko li ce docekati :rolleyes:

Ti bi trebala da odradis test iz krvi za antitela koja, moguce je, ti organizam proizvodi. Ne mogu sada da se setim kako se zove taj test, pogledacu kasnije pa ti javljam. Ako su u pitanju samo ta antitela, onda se to relativno lako resava.

A moguce je i da je problem u disbalansu nekih hormona.

Cekamo, cekamo...zajedno :) i nadam se da necemo docekati vesticu jos nekih godinu dana :rolleyes:

Ne znam za ta antitela, kad nadjes javi pa da vidimo. A hormonski disbalans...definitivno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Uf,uf, bas su bezobrazni!

Na zalost, nemam koristan savet, osim da se naoruzas strpljenjem i da ne odustajes.

znam draga..hvala ti puno nagoram mm da negde odemo barem na 7 dana samo malo da se opustimo vec mi je svega preko glave mislim da bi nam dobro dosli :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

znam draga..hvala ti puno nagoram mm da negde odemo barem na 7 dana samo malo da se opustimo vec mi je svega preko glave mislim da bi nam dobro dosli :)

E TO je mozda lek za sve! Uspecete, videces, samo polako.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

:)

Javljam ti sutra, moram konacno da odem na spavanje, iako mi se ne spava, bar da se ispruzim ... bem ti nesanicu ... ne smem ni da vam kazem koliko je sati sada kod mene ...

Bas tako kako kaze Ninuska, to je odlicna ideja i svakako je iskoristite!

A sad - laku noc!

Kao da je ovo klub usamljenih zena koje nemaju druga posla :D

Ni ja nikako da se odvojim odavde. Laku noc.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

E TO je mozda lek za sve! Uspecete, videces, samo polako.

ma samo malo da se odmorim znam da mi nece vratiti hormon ali ce me barem napunti energijom za sve dalje sto sledi :P

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ma samo malo da se odmorim znam da mi nece vratiti hormon ali ce me barem napunti energijom za sve dalje sto sledi :P

Ko zna, na hormone itekako utice raspolozenje. Srecno!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

kod mene je dan pa necu na spavanje tek sam doruckovala..heheh..laku noc drage moje

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ko zna, na hormone itekako utice raspolozenje. Srecno!

DAJ BOZE :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

kod mene je dan pa necu na spavanje tek sam doruckovala..heheh..laku noc drage moje

Dobro jutro :)

Odosmo mi na spavanje, na drugoj strani planete....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dobro jutro :)

Odosmo mi na spavanje, na drugoj strani planete....

hehe lepe snove vam zelim ode i ja nesto da radim :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ne znam da ubacim ticker :P

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

sta mislite da sebi uzmem Ciyclo Proginovu mislim da je narucim iz Bosne <_<

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sledeceg leta obavezno sa Yorom i Suncokretom pijemo kafu negde na Karaburmi, imamo do tada da smislimo sta cu da kazem s&s i kako da "opravdam" izlazak

:) :) Da, sledeće leto bi stvarno mogle B)

Sve se plasim da ces da se poradjas sledeceg leta jedino ako ces da dodjes u Srbiju da to "obavis". Onda nece ni biti problem za izgovor, ti sa bebcem u setnju a mi za tobom ;) Moraces malo sporije da hodas jer cemo tada nas tri da budemo pred porodjaj

:lol::rolleyes:

klap.gif

Naravno da cu da dodjem u Srbiju, bas sam nesto racunala - ako mi se sada dese dve crtice termin bi bio u julu, tako da uz porodiljsko mogu da dodjem krajem Aprila ...

Apriiiiiil u Beeeeoooooooograduuuuuuuu ....

Planiram da organizujem setnje na Tasmajdanu ili kod Hrama (to mi je najblize ) za sve nas uskoro-buduce trudnice i mame

:rolleyes: Hram je nepresušni izvor pozitivne energije, tamo ćemo ;)

Juče sam bila kod doce u ns i mogu vam reći da mi deluje skroz ok, rekao je da mora operacija, dao mi je spisak analiza koje trebam da pribavim i kad završim onda ću dobiti termin za intervenciju. Ja sam već krenula u akciju, već imam neke od analiza. Što se tiče same intervencije, traje desetak min, ujutru dođeš i taj dan ideš kući, čeka se samo prva menstruacija i može da se pravi beba. Sad se osećam rasterećenije i jedva čekam da se sve završi.

Sjajno!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

sta mislite da sebi uzmem Ciyclo Proginovu mislim da je narucim iz Bosne <_<

Nemoj ništa na svoju ruku da uzimaš.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.