Čekamo plusiće

Plusići   308 votes

  1. 1. Da li tema 'Čekamo plusiće' treba da bude zaštićena?

    • Da
      138
    • Ne
      170

Molimo vas da se prijavite ili regstrujete da biste glasali.

odgovora

Objavljeno

Uputise me da na ovoj temi ima zivih ljudi pa da pitam :lol:

Da li je neka od devojaka radila testiranje hormona koji uticu na plodnost? Ne znam kad se oni rade, kog dana ciklusa? (mislim na estrogen, progesteron, testosteron i prolaktin valjda)

Uh, ja ti to ne znam. Znam da postoje neke tracice, ali sam sigurna da ce ti devojke objasniti!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Uputise me da na ovoj temi ima zivih ljudi pa da pitam :lol:

Da li je neka od devojaka radila testiranje hormona koji uticu na plodnost? Ne znam kad se oni rade, kog dana ciklusa? (mislim na estrogen, progesteron, testosteron i prolaktin valjda)

Rade se, tj. krv se vadi od 2. do 4. dana ciklusa, znači najbolje kad dobiješ, pa sutradan, osim progesterona koji se radi u drugoj polovini ciklusa negde oko 21. dana...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ево ме, Бета од јуче кад сам дала крв, је 0,35 што занчи у трговима.

Одох код ње, однесем јој бету, она погледа и каже да је бета била и у петак мала, али јесте дошло до оплодње, поче она да ми набраја да се то дешава, да биохемијске или хемисјке како она рече, сад не знам како се правилно каже, нису уопште ретке и да је у ствари ово позитиван знак, да могу да затрудним и да је добро да је тело одбацило плод је јер је навећи узрочник тих биохемијских нека генетска грешка, кад ми се заврши менстуација идем на прави преглед, сад ме је гледала само преко стомака на уз, каже нема ништа, и рекла ми да ће највероватније да ми да да пијем од овулације утрогестан,ја мислим да се тако зове лек, то је ваљда прогестерон, он служи за очување плода и тако.

Биће ваљда све у реду и да ће ово да ми помогне.

Da, on u tom periodu služi da ti pripremi matericu za plod, da udeblja endometrijum, da se plod lakše zakači.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Super, Jekic, ja mislim da ce sad sve da bude u redu, drzim palceve za asledeci mesec tj ovaj :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Rade se, tj. krv se vadi od 2. do 4. dana ciklusa, znači najbolje kad dobiješ, pa sutradan, osim progesterona koji se radi u drugoj polovini ciklusa negde oko 21. dana...

E, super, hvala za info :)

Meni rekose kao da pitam svog ginekologa koje dane da radim - a ja ga trenutno nemam, tj isla sam privatno a sad imam zdravstvenu pa cu da krenem kod drzavnog..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Хелен добродошлица и од мене.

Hvala :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Сад сте ме опет заинтригирале да урадим тестич. Иако знам да че опет бити - урадичу га. Одо у вц, држ те се,стиже мойа йедна црта :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ko što rekoh...

osv-081120.jpg

Loše se vidi...ali kontrolna crta je tu...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Кикирики не дај се,идемо даље,у нове победе :wub:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ајде ваљда ће да се удебља па да се лепо закачи али добро сад се надам да је можда само то сметња.

Хвала Анчи и ја теби држим фиге за овај месец, од сутра опет качим базалну а и твоју, јесте да су сад досадни али уловићемо лакше овулацију.

Ja ne merim :D , videces, pisala sam tamo. Al svraticu da ti pravim drustvo :P

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da li je nekoj od vas bilo muka od folne kiseline. Ja sam pocela da je pijem i izdrzala dve nedelje i vise nisam mogla od uzasnih mucnina. Da li je neko pio caj od macine trave? Svakakva pozitivna iskustva sam nasla na netu o tom caju. :rolleyes:

meni je bilo uzasno muka od folnaka...zeludac mi se okretao u prva 3 meseca trudnoce, cim sam presla na bedoksin odmah je prestalo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja dobila :( I to 12 dana ranije :blink: Nikako da mi se ciklus vrati u normalu, te na 22, pa na 30 dana... tako da se ni ne upisujem na listu, sta mi vredi kad taj datum izgleda uopste nema veze... mada oko selidbe i svega nije ni cudo da se poremetilo...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

meni je bilo uzasno muka od folnaka...zeludac mi se okretao u prva 3 meseca trudnoce, cim sam presla na bedoksin odmah je prestalo

hvala ti puno, koliko ujutru potrazicu u apoteci :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Uputise me da na ovoj temi ima zivih ljudi pa da pitam :lol:

Da li je neka od devojaka radila testiranje hormona koji uticu na plodnost? Ne znam kad se oni rade, kog dana ciklusa? (mislim na estrogen, progesteron, testosteron i prolaktin valjda)

Ja jesam, dok je jos trajala menstruacija, izvadili krv i dobila katasrofalne rezultate...ali 4 godine terapije sa Diane i Gluforminom je dovelo do normalizovanja.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

hej cure evo i ja da se prikljucim cekanju..cekamo na bebu vec godinu i sedam meseci ali nema je ja imam problema sa hormonima naime moj progesteron je low sad trenutno smo u fazi vadjenja nalaza p videcemo sta ce nam na kraju reci :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ovde je sve nesto glupo ja sam se javila za probleme pri zacecu prije 8 meseci ali nismo se ni pomakli sa mrtve tacke najprije mi je doktorica pravila probleme kao nije htele da primi Bosanske nalaze a ja sam prosle godine operisala hipofizu i u tim problemima probamo sa drugom i ona nam propise tablete kao one bi nam trebale pomoci a te ustvari teblete samo blokiraju zacece nemaju u sebi ni 1 % progesterona a kad sam je ja molila da mi da jedne cepice koji su na progesteron bazi ona tvrdila da mi te tablete isto deluju GLUPCA JEDNA a sad smo kao kod specijaliste i oni mi rade neke glupe nalaze tipa slikaj kosti provjeri vid nigdje veze i cekaj jos barem tri meseca ako nebude nista icu na injekcije glupost do gluposti a ne mozes nista iz apoteke uzeti na svoju ruku zakon takav da moras imati recept od doktora bas sam tuzna i pomalo razocarana :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

maybe :lol: pa ti si show :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Maybe,ja vidim bledo plavo nesto!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I ja vidim svetlo plavu linijicu :rolleyes: Ne umišljaš ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Tako da, izvolte, ovde su dva puta po jedna crtica :rolleyes:

Mislis, ja sam totalno skrenula? :lol: :lol: :lol:

Obo boldovano mi bilo smešno :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mislis, ja sam totalno skrenula? :lol::lol::lol:

Jesam, jesam, priznajem ... testomanijak, to sam ja :lol:

Ne umišljaš.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kako si posumnjala da nesto nije u redu sa hormonima tako rano? Pitam, jer si (za mene) veoma mlada, pa me interesuje da li si ti nesto sumnjala ili su doktori predlozili da radis hormone tako mlada? :)

Izvini sto pitam, ali sam lavica u horoskopu, a svi znamo kako su macke znatizeljne :lol:

Evo lavice da ti ja odgovorim na ovo,znam da nisam pitana ali ja sam strelac i moram svugde da se umešam. Elem moj dr, je meni prvo predložio proveru hormona,zbog izrazite maljvosti po telu. Moj problem je bio višak progesterona. Rezultat je bio očajan,kako mi je on po srpski objasnio,dozvoljeno je recimo 5% a ja sam imala 21%

Srećom regulisali smo to u roku od godinu ipo

I da ja takodje vidim bledo-plavu crticu

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

maybe dušo, hoćemo li da slavimo za koji dan? ;):D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Test je bio u pravu..danas dobila :(

Idem sutra ili prekosutra da testiram hormone..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Test je bio u pravu..danas dobila :(

Idem sutra ili prekosutra da testiram hormone..

Drugi put će biti ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.