Čekamo plusiće

Plusići   308 votes

  1. 1. Da li tema 'Čekamo plusiće' treba da bude zaštićena?

    • Da
      138
    • Ne
      170

Molimo vas da se prijavite ili regstrujete da biste glasali.

odgovora

Objavljeno

Oooo, lepo, lepo, znači biće veseo februar i kod Ivane i kod Jekić! :D

Ivana samo vi natenane, svojim tempom... ;)

Kakva je venčanica Jekić, ima li neka sličica? :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Него не знам енгески, јел ово одбројава до свадбе или као да је свдба била, ја сам мислила да сам наместила да одбројава до свадбе.

Pa da, odbrojava još koliko do venčanja...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Има :D

Pa daj!!! :P

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ајде ћу да ставим једну сличицу.

Nestrpljivo čekam :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ова докторка није из мог града, идем у други већи да би се прегледала, и имала сам поверња у њу до сад али данас ме је изнервирала, јесте да има препоруке и то страшне мој рошак после нмеколико година добио дете и он каже само захваљујући њој, због тога сам и отишла код ње, али све зависио од сутра ако ми каже да није ништа страшно и да се то дешава одмах је мењам и Боже мој није једини доктор на свету, потржићу друго мишљење.

Moja sestra je tek nakon nekoliko meseci od spontanog od sasvim drugog lekara saznala da joj janici ne proizvode to nesto sto hrani plod i da je trebala da pije lekove zbog toga,sto je kasnije i uradila..Kad se vec tako dogodilo valjda ces sad bar saznati da li zaista postoji problem...Nije lose uvek potraziti drugo misljenje ako imalo sumnjas u prvo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Питаћу је.

Него да не гушим тему са мојим проблемима, више ме и срамота, задњих недељу дана ја, ја, ја...

Причаћемо о лепим стварима а ја ћу да вам јавим шта је са мном.

Идемо даље до коначне победе.

Kad smo kod lijepih stvari, ajde postavi slicicu ponovo da i ja vidim. :D

Pleaseee!!!!t0810.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Питаћу је.

Него да не гушим тему са мојим проблемима, више ме и срамота, задњих недељу дана ја, ја, ја...

Причаћемо о лепим стварима а ја ћу да вам јавим шта је са мном.

Идемо даље до коначне победе.

Pa trenutno si ti u prvom planu, ja bih sad vec pocela da kukam al' mi rano jos pa cu sacekati jos par dana :lol:

I ja cekam slicicu vencanice :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Питаћу је.

Идемо даље до коначне победе.

rzq-aplauz.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Devojke moje ne stižem da vas čitam, ali čitaću čim mi se ova gužva raziđe. Inače sada hvatam momenat dok ne dođu drugarice....danas mi je bday :)

Htela sam sam da vam javim da sutra rano ujutru krećemo za ns kod onog specijaliste kod koga nisam mogla da idem prošli put jer sam dobila dan pre pregleda.

Inače, od mm sam dobila najlepši poklon, brali smo trešnjice posle više od mesec dana apstinencije :))) i dobiću tatto.

Evo stigli gosti.......

Srecan rodjendan, Red!!! Znas vec sta ti zelim... ;)

Питаћу је.

Него да не гушим тему са мојим проблемима, више ме и срамота, задњих недељу дана ја, ја, ја...

Причаћемо о лепим стварима а ја ћу да вам јавим шта је са мном.

Идемо даље до коначне победе.

Ne ubacuj se, ne gusis nikog, znas da smo sve nestrpljivo cekale tvoje rezultate.

Javi kako je bilo kod doktorke.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Devojke moje ne stižem da vas čitam, ali čitaću čim mi se ova gužva raziđe. Inače sada hvatam momenat dok ne dođu drugarice....danas mi je bday :)

Htela sam sam da vam javim da sutra rano ujutru krećemo za ns kod onog specijaliste kod koga nisam mogla da idem prošli put jer sam dobila dan pre pregleda.

Inače, od mm sam dobila najlepši poklon, brali smo trešnjice posle više od mesec dana apstinencije :) )) i dobiću tatto.

Evo stigli gosti.......

Red srecan rodjendan i da od sledece godine slavis i deciji! A sta ces da istetoviras i gde, ako nije previse intimno pitanje :P ?

Ево тек сам сад дошла, ево резултати бете су 6 iu/l што значи да је трудноћа постојала овај месец, није нека чим су ове вредности толкико ниске али је ипак трудноћа, онда ти ја зовем лепо моју докторку и полудим, она није хтела да ме прими док ми се не заврши крвављење, рече ми вредност је толико ниска да нема потребе да идем пре него што ми се менструација заврши јер је плод сигурно отишао са менструацијом :angry: cesмислим нисам ни ја дебил, знам да нема шансе да се задржао и на крај је молим да ме прими сутра, чисто да ме прегледа колико може и да ми каже нешто шта се самном дешава. Она пристане али да дам и бету, ја сам данас опет вадила крв и сутра ујутру око 9 су резултати па идем код докторке. Вероватно због мале вредности сам имала оне јесу-нису цртице, али сад ми је и лакше, потврђена ми је прва биохемијска трудноћа.

Sad bar imas i dokaz da nisi luda i da ti se ne prividjaju one crtice, a i nama isto. Sad si na korak blize resavanju problema. Verovatno ce ti trebati neka hormonska podrska i odmah ce i beba da se uhvati. Javljaj nam kako je bilo kog dr i nove rezultate bete, nestrpljiva sa ko da sam ja u pitanju. Sve se nadam da beta i dalje raste :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

O pa Jekic, tebi nesto krenulo, super! Samo ne odustaj, ima da ti se prikaci jedno bebce na 9 meseci :)

Ja sam cutala do sada, kasnilo mi je 2 nedelje, ali juce dobila :(

Nije nam jos u planu, ali sam se potajno obradovala.

A i mm i ja smo u zadnje vreme zeljni jos jedne bebice, pa se i ne cuvamo.

Jedino me plasi sto sam od 4 trudnoce samo jednom uspela, pa me je strah kroz sta cu sve jos morati da prodjem. Ne zelim da moj andjeo ispasta zbog nekih komplikacija.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ne mogu da citam sve unazad, pa me zanima da li vi cekalice pijete Folnu kiselinu? Ne bi skodilo, mozda pomogne.....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ne mogu da citam sve unazad, pa me zanima da li vi cekalice pijete Folnu kiselinu? Ne bi skodilo, mozda pomogne.....

Ja pijem. Koliko ja znam treba da se pije bar tri meseca pre začeća i valjda još prva dva u trudnoći pa posle kako lekar kaže...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja pijem. Koliko ja znam treba da se pije bar tri meseca pre začeća i valjda još prva dva u trudnoći pa posle kako lekar kaže...

Zato i pitam jer je pozeljno uzimati bar 3 meseca pre zaceca. To je obican B vitamin, smeju ga piti i deca, pa samo navalite :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Red.B t3307.gif :) :)

jekić eto, sad barem znaš što kaže Ljubinka, da ti se ne prividjaju crte, kao ni nama. Ono što ja znam što se tiče biohemijske trudnoće je da do iste dolazi zbog slabe prokrvljenosti materice (jedan od mogućih uzroka) kad plod treba da se zakači za endometrijum a isti je nedovoljno prokrvljen, plod sklizne jer nema za šta da se zakači. Nemoj se iznenaditi ako ti prepišu od ovulacije utrogestan ili čak i aspirin.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da li je nekoj od vas bilo muka od folne kiseline. Ja sam pocela da je pijem i izdrzala dve nedelje i vise nisam mogla od uzasnih mucnina. Da li je neko pio caj od macine trave? Svakakva pozitivna iskustva sam nasla na netu o tom caju. :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I ja pijem folnak vec 3-4 meseca i nemam nikakve mucnine.

A macinu travu nisam pila, probala bih, ali ne znam gde da je nadjem :blink:

Jos je moja sestra pocela da radi u biljnoj apoteci i kaze da nemaju nista slicno.

Dobrodosla, Dusice :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala na dobrodoslici :rolleyes: Ja sam macinu travu pronasla u prodavnici zdrave hrane, prodaje se i pod imenom ocajnica :rolleyes: , pa mozda pokusaj tako da je pronadjes. Ne znam da li ima nesto drugo sto bih mogla da pije umesto folne, a da daje isti rezultat.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pozdrav! Dobrodosla :)

Mislim da je dosta clanica pilo taj caj - ja nisam, ali ce ti one sigurno vise o tome ispisati.

Sto se tice folne kiseline - da li si pila SAMO folnu, ili si pila nesto ala multivitamin sa folnom?

Meni je licno uzasno bila muka kada sam pila taj neki multivitamin koji ima 11 vitamina (ukljucujuci folnu kiselinu) potrebnih za trudnice ... katastrofa mi je bila, povracalo mi se ... prestala sam to da pijem, sada pijem folnak (t.j. samo folnu kiselinu), to mi odgovara.

Pila sam samo folnak od 5mg, i prosto nisam mogla da izdrzim te mucnine i prestala sam.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala na dobrodoslici :rolleyes: Ja sam macinu travu pronasla u prodavnici zdrave hrane, prodaje se i pod imenom ocajnica :rolleyes: , pa mozda pokusaj tako da je pronadjes. Ne znam da li ima nesto drugo sto bih mogla da pije umesto folne, a da daje isti rezultat.

Pa sve kao mislim nisam jos toliko "ocajna", ima vremena :lol:

A nisi nam rekla jel pijes folnak ili nesto drugo?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nisam videla da si odgovorila. Znaci sigurna si da je od njega, prestale su mucnine kad si prestala da ga pijes?

Pa ne znam, vidi sa dr da ti prepise nesto drugo, mozda taj multivitamin koji je pila Maybe, a mislim da i folna kiselina moze da se nadje od nekog drugog proizvodjaca, cini mi se da sam videla.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nisam videla da si odgovorila. Znaci sigurna si da je od njega, prestale su mucnine kad si prestala da ga pijes?

Pa ne znam, vidi sa dr da ti prepise nesto drugo, mozda taj multivitamin koji je pila Maybe, a mislim da i folna kiselina moze da se nadje od nekog drugog proizvodjaca, cini mi se da sam videla.

Cim sam prestala da ga pijem, prestale su i mucnine. Nisam se setila da trazim od nekog drugog proizvodjaca, probacu i tako :rolleyes:

Za ocajnicu ne znam sta da ti kazem :rolleyes: Kontam ne moze skoditi, pa sto ne probati :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kikiriki - ajde, zeno, radi jos tih teeeeeeestoooovaaaaaaa!!! :)

Ma, nemam ni mučnine, ni bolne grudi a i testovi su bili vrlo jasni :( nego nešto sam mnogo nervozna ovih dana, verovatno meca jaše ka meni...a imam i bubuljice koje je najavljuju. Sačekaću još par dana pa ako ne stigne uradiću još jedan od onih šurnaest što ih imam :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Uputise me da na ovoj temi ima zivih ljudi pa da pitam :lol:

Da li je neka od devojaka radila testiranje hormona koji uticu na plodnost? Ne znam kad se oni rade, kog dana ciklusa? (mislim na estrogen, progesteron, testosteron i prolaktin valjda)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Red hp brzd :D sa malim zakasnjenjem!

Jekic, obavezno vidi sta se desava, jer kad se sve sabere i oduzme dr. ode kuci svojoj deci nakon sto ti je rekla da je sve u redu, a ti preplaces svaku menstruaciju...Dve glave su bolje nego jedna...dve osobe ce imati razliciti pristup problemu. Trazi ti i drugo i trecemisljenje aklo treba!

a za svadbu...CESTITAM :) I ZELIM TI DA TI VENCANICA BUDE MALA U STRUKU I DA MORAJU DA JE SIRE :P

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.