Čekamo plusiće

Plusići   308 votes

  1. 1. Da li tema 'Čekamo plusiće' treba da bude zaštićena?

    • Da
      138
    • Ne
      170

Molimo vas da se prijavite ili regstrujete da biste glasali.

odgovora

Objavljeno

Ja sam ga cula u 7.nedelji trudnoce,prvi uz u 5. i posle u 7.se culo srce

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

kako radis TORCH, da li je to kod tebe besplatno?

ja sam cula da kod nas bar u novom sadu ne moze da se radi o trosku drzave a privatno kosta 15000 din.

Ja sam ga radila prošle godine, nema nigde besplatno, košta oko 11-12.000.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Biće posle...ali ako uspete nešto da vidite, sad je kao punoglavac u balončiću :lol:

Jes' kao punoglavac ali opet nekako meden :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam ga radila prošle godine, nema nigde besplatno, košta oko 11-12.000.

pa dobro ga je uraditi, ali sto je mnogo, mnogo je. ja, eto , za taj torch nisam ni znala u prvoj trudnoci. sad mi je bila frka zbog malog i boginja, ja ne znam koje sam prelezala pa sam samo za njih radila, ostale viruse nisam.

nego me je zbunila Lenocka kad je rekla da ce u higijenskom to raditi. znam da se placa.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ma sve sam zaboravila, čitala sam, ali tad su bili drugi u pitanju, a sad kad je za mene, kao da ništa ne znam :lol: Joj, slička, mrvica mala se vidi, pa smo uzimali lupu da gledamo :lol: Sad sam kod mojih, čekam mm-a da završi posao, pa kad dođem kući slikaću, pa ću da vam pokažem, ali samo se vidi tačkica, gestacioni mešak, tačkica moja :rolleyes:

Sva sam se najezila... :wub:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Сунцокрет какви смрадови,нисам ни слутила да те толико зезали после овог задњег тужног догађаја t1935.gif

Јесу ли уопште они нормални, па тако да те муче после свега, ја сам просто полудела кад сам сад све читала :angry:

Da, da, djubrad teška <_<

Ниси тамо у сличице са УЗ, не знам где друго да гледам :unsure:

Nije još postavila, čekamo ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Danas sa zadovoljstvom ispracam vesticu,pocinjem opet sa cajicem,koliko budem mogla podneti,i cekam 17. novembar...Ajmo ispocetka.

Srećno!

nisam vam jos napisala ovo da je meni ovde super, sve devojke su tako pozitivne i opustene. Sve ste pune dobre energije i bas uzivam kada s vama caskam.

jos kad neka od vas kaze da je trudna, onda je to pun pogodak.

niko ne razume toliko nas problem. sa vama mogu da caskam o tome do prekosutra i niko nikog nece smoriti, kao sto to mozda ne bi bio slucaj da pricamo uzivo sa nekim drugim :)

Verujem da smo sve mnogo srećne što ovakvo mestašce postoji gde možemo da se opustimo i da razgovaramo o svakakvim temama. A o izuzetnoj podršci da i ne govorim :*

Pa, taj lek je na pozitivnoj listi, što znači da se ne plaća, pogotovo trudnice koje moraju da ga koriste celu trudnoću svaki dan pa i kasnije, on inače košta 300 din po injekciji, pa sad ti izračunaj koliko mi novca treba, Šta se dešava? Problem je što niko neće da mi ga prepiše, svi prebacuju loptu jedni na druge i svi se ogradjuju, "što ja moram da prepišem" kao da pare vade iz svog džepa, imala sam veliki problem sad u ovoj poslednjoj trudnoći zbog toga, na svu muku morala sam da jurcam ko će da mi prepiše injekcije, i što je najgore nisam uspela, niko nije hteo, morali smo da kupujemo :angry: Kad su me otpustili iz Fronta posle 11 dana ležanja samo su rekli" javite se svom hematologu da vam prepiše Fraxi.mi to ne radimo" ja kod hematologa, o on kaže" a nee, to moraju da vam prepišu tamo gde ste ležali" ja u Dom zdravlja, ginekolog " a nee, ne radimo mi to, to hematolog prepisuje" ja kod lekara opšte prakse, a ona" ja ne znam ni šta ti je to" ja kod načelnika, a isti " jok, mi to ne prepisujemo trudnicama, samo osobama koji boluju od tromboze...... I ajd, sad, ko je tu lud?? Razumela bih da lek nije na pozitivnoj listi, ali jeste i sve trudnice ga dobijaju normalno, bez plaćanja, samo mene zezaju! I sad kad sam bila kod Elezovića u K.C on mi kaže" da bih mogao da vam prepišem Fraxi. morali biste da ležite s' vremena na vreme ovde na odeljenju leukemije :blink: :blink: što meni ne pada na pamet da se izlažem takvom stresu u svojoj inače visokorizičnoj trudnoći. E, jedino rešenje i to ćemo i uraditi je da odemo u ministarstvo zdravlja i da se raspitamo kakva ja prava imam. Tako da, to mi je trenutno najveći problem sada i dok to ne rešim ne ulazim u trudnoću.

Iščita ja sve što si napisala i ja tu između redova čitam da ćeš ti morati da "podmažeš" nekog doktora da ti prepiše taj lek, možda će ga stimulacija dovesti do načina kako može da ti se prepiše. Nažalost, ali kad se svi prave ludi onda ili ih potplatiš ili prosto ćutiš da te šutaju tamo-amo.

Sad sam prelistavala malo,meni se cini da sam ovde najstarija cekalica??? dal da se :lol: ili :( ?

Koliko dugo čekaš?

Biće posle...ali ako uspete nešto da vidite, sad je kao punoglavac u balončiću :lol:

Pa to je baš slatko :) Naša beba je naprvom snimku izgledala kao Kasper i tako smo je jedno vreme i zvali.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Inače, ja sam trebala dobiti najkasnije danas po nekoj mojoj računici. Pre pobačaja sam mestruaciju dobijala 32. dana. U prošlom ciklusu je kasnila i dobila sam je na 34. dan. A danas mi je 35. dan, pa se dvoumim da li sutra ujutru da uradim test, radoznala sam. U prvoj trudnoći mi je test bio negativan 30.-og dana, a pozitivan 38.-og dana. Imam jedan testić koji mi stoji ako zatreba, prosto mi bode oči...Uf

Samo što je kod mene slučaj malo zeznut, nekako i ne bih volela da sam trudna jer sam donela odluku da odem na tu intervenciju uklanjanja septuma iz materice....A sa druge strane ako sam i ostala trudna, Božja volja. Tako da, koliko je dobro da sam trudna, toliko i nije.

A što se simptoma tiče od juče sam besna kao pas koji nije jeo tri dana i pri tom nije ni primio vakcinu za besnilo. Mm ide kroz kuću i viče mi "veštice, vešticeeeee...." Jedino što ovaj mesec razlikuje od svih predhodnih je što su me nekih desetak dana boleli jajnici i što sam imala do skoro sekreta za izvoz ali me nije pekao, bio je onako više beličasto-žut. A odnose smo imali samo prve nedelje ciklusa jer mm ima nekih problema o kojima sam pričala već.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Inače, ja sam trebala dobiti najkasnije danas po nekoj mojoj računici. Pre pobačaja sam mestruaciju dobijala 32. dana. U prošlom ciklusu je kasnila i dobila sam je na 34. dan. A danas mi je 35. dan, pa se dvoumim da li sutra ujutru da uradim test, radoznala sam. U prvoj trudnoći mi je test bio negativan 30.-og dana, a pozitivan 38.-og dana. Imam jedan testić koji mi stoji ako zatreba, prosto mi bode oči...Uf

Samo što je kod mene slučaj malo zeznut, nekako i ne bih volela da sam trudna jer sam donela odluku da odem na tu intervenciju uklanjanja septuma iz materice....A sa druge strane ako sam i ostala trudna, Božja volja. Tako da, koliko je dobro da sam trudna, toliko i nije.

A što se simptoma tiče od juče sam besna kao pas koji nije jeo tri dana i pri tom nije ni primio vakcinu za besnilo. Mm ide kroz kuću i viče mi "veštice, vešticeeeee...." Jedino što ovaj mesec razlikuje od svih predhodnih je što su me nekih desetak dana boleli jajnici i što sam imala do skoro sekreta za izvoz ali me nije pekao, bio je onako više beličasto-žut. A odnose smo imali samo prve nedelje ciklusa jer mm ima nekih problema o kojima sam pričala već.

Pa ne znam sta da ti kazem, podseca na Lenockin "slucaj" :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

TORCH je besplatan sa uputom na Institutu za javno zdravlje u Beogradu, ja ga radila i dobijes reziltate vec sutra.

Nema me ali vas citam, reko da odgovorim, ustedite gde mozete ;)

Cestitke za sve novopecene trudnice :wub:

Pozdrav

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Uradila sam test, negativan je. Ako ne dobijem do ponedeljka uradiću još jedan.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Uradila sam test danas, DVE CRTICE SU SE ODMAH POJAVILE. Jos sam u soku I nisam svesna. Sad cu da uradim I Betu da vidim kolika je ona

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Uradila sam test danas, DVE CRTICE SU SE ODMAH POJAVILE. Jos sam u soku I nisam svesna. Sad cu da uradim I Betu da vidim kolika je ona

Stvarno?! Daj slicicu!!! Jeeeeeeeeeeeeeee!!!!!

Jao, bas mi je dragoooo!!! Jeeee!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Uradila sam test danas, DVE CRTICE SU SE ODMAH POJAVILE. Jos sam u soku I nisam svesna. Sad cu da uradim I Betu da vidim kolika je ona

Sjajno :). Cestitam i lepu i laganu trudnocu ti zelim :wub:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Daj slicicu, daj slicicu, daj slicicu!!! Mi mnogo volimo slicice!!! :rolleyes: :rolleyes: :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

kiara, čestitam!!!! Sve najbolje!

Devojke........ja uzela test da ga bacim kad ono vidim onu drugu crticu toliko bledu, ma jedva vidljivu, sad sam zbunjena....drhtim.....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

kiara, čestitam!!!! Sve najbolje!

Devojke........ja uzela test da ga bacim kad ono vidim onu drugu crticu toliko bledu, ma jedva vidljivu, sad sam zbunjena....drhtim.....

Ma dajte slicice pa da se radujemo!!!

Sigurno ti treba pomoc oko tumacenja ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jao, ako budemo imali dva puta po dve crtice isti dan, kako ce to biti divnoooo :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala vam puno devojke moje.

RED Butterfly diiiiivvvvvnnnnnooooOo. Pojavila se crticaaaaaa. Bravo! To je toooo!!!!!cestitam ti!!!

Ne znam da li mogu da posaljem sl zato sto pisem sa telefona,u gradu sam. Pokusacu mada mislim da ne mogu da je dignem.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pokušala sam da slikam sa mob ali se ne vidi ništa, ali toliko je bleda da ja mislim da kada bi pokazala test mm rekao bi da ne vidi nista.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Velika mi je slika 1mb ne moze da je digne. Kod kuce cu je smanjiti

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala vam puno devojke moje.

RED Butterfly diiiiivvvvvnnnnnooooOo. Pojavila se crticaaaaaa. Bravo! To je toooo!!!!!cestitam ti!!!

Ne znam da li mogu da posaljem sl zato sto pisem sa telefona,u gradu sam. Pokusacu mada mislim da ne mogu da je dignem.

Pa dobro, ne moras odmah, kad stignes. Izraduj se malo pa posle, nemoj da zaboravis na nas ;)

Pokušala sam da slikam sa mob ali se ne vidi ništa, ali toliko je bleda da ja mislim da kada bi pokazala test mm rekao bi da ne vidi nista.

Ma oni nikad nista ne vide, mi bismo je sigurno sve videle :D

Uradi ti onda sutra jos jedan pa ces da vidis kako napreduje, drzim palceve da potamni :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ovde bas zanimljivo,lepih vesti ima.Cestitam od srca.

Neko me pitao,cekam skoro dve i po godine,drugom se nadam.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ma kako da vas zaboravim. Toliko se ovde bodrimo I hrabrimo..samo sam vama rekkla.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sledeći ću uraditi u ponedeljak ili utorak, pošto sam pričala juče sa mm kako mi kasni i kako bih trebala uraditi test, a on me pita gde žurim, da sačekam bar još pet dana, e sad pošto sam ovaj uradila za moju dušu, onaj ću uraditi onda kad on bude želeo, pa da zajedno čekamo rezultat. Naravno za ovaj moj mu neću ni reći, mada ne znam kako ću izdržati.

lex voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.