Čekamo plusiće

Plusići   308 votes

  1. 1. Da li tema 'Čekamo plusiće' treba da bude zaštićena?

    • Da
      138
    • Ne
      170

Molimo vas da se prijavite ili regstrujete da biste glasali.

odgovora

Objavljeno

Ostala sam u šoku.

Missed u 7. nedelji, ima srčana radnja ali plod je prestao da se razvija još u trećoj.

Cista na desnom jajniku veličine narandže.

U četvrtak kiretaža i punktiranje ciste.

Nemam više šta da dodam...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ostala sam u šoku.

Missed u 7. nedelji, ima srčana radnja ali plod je prestao da se razvija još u trećoj.

Cista na desnom jajniku veličine narandže.

U četvrtak kiretaža i punktiranje ciste.

Nemam više šta da dodam...

Mnogo mi je zao :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ostala sam u šoku.

Missed u 7. nedelji, ima srčana radnja ali plod je prestao da se razvija još u trećoj.

Cista na desnom jajniku veličine narandže.

U četvrtak kiretaža i punktiranje ciste.

Nemam više šta da dodam...

:(:(:(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ostala sam u šoku.

Missed u 7. nedelji, ima srčana radnja ali plod je prestao da se razvija još u trećoj.

Cista na desnom jajniku veličine narandže.

U četvrtak kiretaža i punktiranje ciste.

Nemam više šta da dodam...

Uzas :( Ovo boldovano je nemoguca misija, da srcana radnja postoji, plod bi bio ziv, ne bi proglasili missed. Skupi snagu da nastavis, moras, idemo dalje, sta da se radi.....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ostala sam u šoku.

Missed u 7. nedelji, ima srčana radnja ali plod je prestao da se razvija još u trećoj.

Cista na desnom jajniku veličine narandže.

U četvrtak kiretaža i punktiranje ciste.

Nemam više šta da dodam...

Vago, nazalost mnogima nam se desio missed. Ruzno je i tuzno-ali idemo dalje. Eto nas ubrzo ponovo medju cekalicama. Bitno je da ne utice na narednu trudnocu i jos je jako vazno da ti ostanes jaka i strpljiva. Bice dobro!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Koliko sam ja sad se načitala da je missed abortion, normalno formiran plod ali mu je prestalo srce da radi a oni su mi rekli da plodu fale delovi za 7. nedelju i da se nije dobro formirao ali da mu kuca srce... sada meni ništa nije jasno...

Ja radim na takvom radnom mestu gde sam izložena hemikalijama tj. organskim rastvaračima pa sam razmišljala da je možda to neki uzrok.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

vaga1982 navistina mi e zal :( no taka trebalo da bide taka sakal gospod ajde izdrzi go ova hrabro a potoa ke ima uste plusovi mnogu pozdrav do tebe i znaj ne si sama ne imas nas

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Stvarno ste divne, znam da ovo nije tema za vas čekalice ali mi je bilo majlakše da se vama požalim...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Koliko sam ja sad se načitala da je missed abortion, normalno formiran plod ali mu je prestalo srce da radi a oni su mi rekli da plodu fale delovi za 7. nedelju i da se nije dobro formirao ali da mu kuca srce... sada meni ništa nije jasno...

Ja radim na takvom radnom mestu gde sam izložena hemikalijama tj. organskim rastvaračima pa sam razmišljala da je možda to neki uzrok.

Oni onda nisu normalni, dok god srce kuca plod je ziv i ima nade da se lepo razvije, ne mogu da ti napisu missed abortion ako srce jos kuca :blink::blink: I da fale "delovi" kako oni kazu, kao da si, da izvines u automehanicarskoj radnji, ima nade da se razvije, mozda ti je trudnoca rana, manja nego sto su izracunali, mozda cak i za dve nedelje manja pa ce to za koju nedelju da dodje na svoje. Jel' ti krvaris? Jel' bi otisla kod drugog ginekologa, cisto i on da te pogleda? Nista ne gubis, cisto da ti savest bude mirna, jer i menii sad nista nije jasno, samo znam, kad je dijagnoza missed abortion(Imala sam ih 3) znam o cemu pricam, da plodu SRCE NE MOZE DA KUCA!

Vago, ne daj da te ciste dok ne proveris kod drugog ginekologa!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Oni onda nisu normalni, dok god srce kuca plod je ziv i ima nade da se lepo razvije, ne mogu da ti napisu missed abortion ako srce jos kuca :blink::blink: I da fale "delovi" kako oni kazu, kao da si, da izvines u automehanicarskoj radnji, ima nade da se razvije, mozda ti je trudnoca rana, manja nego sto su izracunali, mozda cak i za dve nedelje manja pa ce to za koju nedelju da dodje na svoje. Jel' ti krvaris? Jel' bi otisla kod drugog ginekologa, cisto i on da te pogleda? Nista ne gubis, cisto da ti savest bude mirna, jer i menii sad nista nije jasno, samo znam, kad je dijagnoza missed abortion(Imala sam ih 3) znam o cemu pricam, da plodu SRCE NE MOZE DA KUCA!

Vago, ne daj da te ciste dok ne proveris kod drugog ginekologa!

Apsolutno podrzavam,danas prosto moras otici na vise mesta jer su doktori :angry:

Vago,ja nikad nisam bila u tvojoj situaciji ali znam da se osecas nemocno,razocarano,otupljeno.Mnogo mi je zao jer nijedna majka to ne zasluzuje.

Izdrzi i cuvaj se...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Koliko sam ja sad se načitala da je missed abortion, normalno formiran plod ali mu je prestalo srce da radi a oni su mi rekli da plodu fale delovi za 7. nedelju i da se nije dobro formirao ali da mu kuca srce... sada meni ništa nije jasno...

Ja radim na takvom radnom mestu gde sam izložena hemikalijama tj. organskim rastvaračima pa sam razmišljala da je možda to neki uzrok.

Mojoj sestri su tako rekli da plodu ne kuca srce i doslo je vec do toga da se razmislja o kiretazi. Pocela je da krvari i svi su mislili da je kraj, medjutim nasa porodicna prijateljica koja je ginekolog i vodila joj je posle celu trudnou to nije dala, malo su sacekali i ispostavilo se da je trudnoca mnogo mladja nego sto su mislili i da je sve u redu. Primala je utrogestan, imala je kontrakcije celu trudnocu, ali je mirovala i izgurala je sve do kraja. Moj ti je savet da pitas jos nekog lekara za misljenje...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ostala sam u šoku.

Missed u 7. nedelji, ima srčana radnja ali plod je prestao da se razvija još u trećoj.

Cista na desnom jajniku veličine narandže.

U četvrtak kiretaža i punktiranje ciste.

Nemam više šta da dodam...

:(:(:(

Stvarno ste divne, znam da ovo nije tema za vas čekalice ali mi je bilo majlakše da se vama požalim...

Draga, mi smo tu da se bodrimo u ovoj našoj avanturi.

Budi jaka i proveri kod još nekog lekara.

Ljubim te

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Vago1982 stvarno mi je žao :( MOžda stvarno ne bi bilo loše da poslušaš Suncokret i odeš kod nekog drugog, čisto da budeš mirna...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Vago jako mi je zao,nema reci utehe....na zalost moja prijateljica je skoro prosla kroz sve to i sigurno je da nije lako,ali kod nje plod upravo nije imao srcanu radnju,tako da kao sto SUncokret kaze idi kod jos jednog lekara.....raspitaj se da bude dobar strucnjak

Kod mene drage cekalice kao i kod Lenocke nije pomoglo ni more,ni sunce,ni to sto smo bili opusteni,upravo sam ispratila vesticu i krecemo u novi krug...nadam se da cemo sve imati vise srece ovaj mesec...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Vago, jel si bila kod još nekog lekara.

I moj komšija od 11 godina je trebao da završi kao kiretaža, ali uz lekiće i ležanje eno ga moj komšija Dule ima i sestru Ninu koju mu je majka rodila posle 2 spontana.

Imaj vere

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moja situacija je bila skoro slična.

Samo, kao što ove žene pišu, nije bilo srčane radnje pa se smatralo da je uginuo plod. Ja sam na juriš, nakon prvog UZ, za svaki slučaj uradila još jedan kod drugog lekara, i tek kada je potvrdio situaciju, morala sam na kiretažu.

A znam još puno, meni bliskih žena, koje su skoro zamalo abortirale zbog izostanka srčane funkcije. Međutim, rešile su da je najbolje da sačekaju još koji dan i srculence je počelo da kucka, znači MLAĐA TRUDNOĆA.

Pa strinino malo prase :P je tako rođeno, a sad je devojčica od 2 godine.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Posle ovog ne znam šta da radim ni šta da kažem...

U meni je neka gadna sumnja da je sve u redu...

Curka mi braonkasto ali jak malo, par kapi dnevno.

Trudnoća nije 7. nedelja kako oni kažu već 4. nedelje pošto znam kad sam ovulirala i možda se ti delovi još nisu razvili...

Otiću sutra kod drugog ginekologa da vidi...

Javljam vam se sutra.

Hvala na velikoj podržci...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I meni je tu malo nelogicno.Srculence kuca a kazu da plod ne napreduje.

Ne mora trudnoca da se vodi po poslednjoj menstuaciji...eto i meni trudnocu vode po velicini ploda.

Samo ti lepo i lagano kod drugog doktora i ne spominji kod njega sta ti je ovaj rekao pa vidi.

Verujem da je tu sve ok

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

A braonkasto sto ti curka...meni je prva tri meseca skoro pa uvek curkalo i od skoro prvog dana trudnoce pijem utrogestan evo i sada u sestom.Nemoj samo da radis i dizes nista tesko.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Koliko sam ja sad se načitala da je missed abortion, normalno formiran plod ali mu je prestalo srce da radi a oni su mi rekli da plodu fale delovi za 7. nedelju i da se nije dobro formirao ali da mu kuca srce... sada meni ništa nije jasno...

Ja radim na takvom radnom mestu gde sam izložena hemikalijama tj. organskim rastvaračima pa sam razmišljala da je možda to neki uzrok.

Ja da se ubacim, iako nisam sa ove teme... Jako mi je zao zbog onog sto su ti rekli :( Pridruzujem se onima sto ti predlazu da trazis jos jedno misljenje... Ne znam ko ti vodi trudnocu, ali ako ti nije problem da das malo vise para, ja bih ti preporucila ordinaciju Visnjevac, i to dr Visnjevca (ne zensku dr-icu, vec muskarca), on slovi za jednog od najboljih u N. Sadu i meni je vodio celu ovu trudnocu, zbog njega sam sacuvala bebu u stomaku kad sam krenula da se otvaram... On i inace ako nije siguran u nesto, trazi misljenje jos nekog kolege, znaci nije od onih arogantnih sto po svaku cenu moraju da isteraju svoje. Kod njega radi i dr Belopavlovic, po recima mnogih najbolji ultrazvucar kod nas, pa mozda ne bi bilo zgoreg da i on pogleda sta se tu desava. Ponavljam, skupi su, ali ako mozes, ja bih ti preporucila kod njih da ides.

Srecno!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

E pa najveći fazon je što mi je Belopavlović to i dijagnostikovao, mada je rekao da se pre kiretaže još jednom dobro pogleda...

Višnjevac je školski drug mog muža tako da mi nije problem da dođem do njega...

Pijem kafu i razmišljam na koju stranu da krenem...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

E pa najveći fazon je što mi je Belopavlović to i dijagnostikovao, mada je rekao da se pre kiretaže još jednom dobro pogleda...

Višnjevac je školski drug mog muža tako da mi nije problem da dođem do njega...

Pijem kafu i razmišljam na koju stranu da krenem...

Drzim palceve da ipak sve bude u redu, nijedan normalan gin. ti nece predloziti kiretazu ukoliko srce kuca, cekamo te, javi nam.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Drzim palceve da ipak sve bude u redu, nijedan normalan gin. ti nece predloziti kiretazu ukoliko srce kuca, cekamo te, javi nam.

I ja isto.

Javi se.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

E pa najveći fazon je što mi je Belopavlović to i dijagnostikovao, mada je rekao da se pre kiretaže još jednom dobro pogleda...

Višnjevac je školski drug mog muža tako da mi nije problem da dođem do njega...

Pijem kafu i razmišljam na koju stranu da krenem...

Polako draga, imaš našu podršku.

Molim se da je sve okej i da je doktor pogrešio.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.