Čekamo plusiće

Plusići   308 votes

  1. 1. Da li tema 'Čekamo plusiće' treba da bude zaštićena?

    • Da
      138
    • Ne
      170

Molimo vas da se prijavite ili regstrujete da biste glasali.

odgovora

Objavljeno

Joj , jutros mi je islo to malo krvi sveze, tj menstuacija klasicna, sad braon i to kao pred kraj menstruacije. Cula sam se sa jednom dr poznanicom , kaze da stavim ulozak i pratim. Mozda sam trudna pa to kaze normalno tako na pocetku, hormoni rade svoj posao, svaka druga zena dozivi to kao krvarenje . Samo da pratim koliko ide! <_<  sad cu da odem da izvadim hormone i betu da znam na cemu sam 

javljaj <3

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja da javim da sam dobila. :mellow:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja da javim da sam dobila. :mellow:

:mellow: iidemo dalje.  Samo da prođe veštica i još jedan krug

Vetruška voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Joj , jutros mi je islo to malo krvi sveze, tj menstuacija klasicna, sad braon i to kao pred kraj menstruacije. Cula sam se sa jednom dr poznanicom , kaze da stavim ulozak i pratim. Mozda sam trudna pa to kaze normalno tako na pocetku, hormoni rade svoj posao, svaka druga zena dozivi to kao krvarenje . Samo da pratim koliko ide! <_<  sad cu da odem da izvadim hormone i betu da znam na cemu sam 

Ako i jesi trudna ,moras da odes doktoru jer nijedno krvarenje nije bezabezazleno

miliccam voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Cao zene drage,

Samo da vam javim lepe vesti da smo konacno docekali plusic :) Danas sam 6+6 a prvi UZ i kompletne nalaze imam zakazano za 21. jun. Ljubim vas sve i drzim fige!

leni, Bralac, bepce i 2 ostalih volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Bila sam kod endokrinologa 10.05. zbog visokog prolaktina koji se od 2100 spustao do 1100 nakon 3. mjerenja. Pila sam bromokriptin 3 dana 1/2 tbl, potom 2x1/2 sljedecih 7 dana a nakon toga 1/2 ujutru i cijelu uvecer. Ciklus mi kasni 5 dana, test za trudnocu je pokazao minus. Jucer sam popila zadnju tabletu i sada ne znam da li da nastavim s terapijom i u kojim dozama. Da li je moguce da se prolaktin previse spustio sa ovom dozom, jer mi ciklus nikad nije kasnio? Ima li neko iskustva s tim :/

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Gde ste cekalice?:)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Cao žene, nova sam na forumu, tek prijavljena i uopste prvi put na nekom od foruma. Ovde sam da bi dobila mozda neke savete od iskusnijih u ovoj temi. Naime planiramo bebu i radimo na tome nekih 6 meseci ali nista se ne desava. Nismo do sad radili nikakve analize niti provere sem sto su meni ustanovili malo povećan TSH ali nije mnogo od gornje granice, ostali parametri stitne zledze su dobri, zbog planiranja trudnoce dali su mi tyroxin kako bi regulisao taj nivo TSH. I imam cesto gljivicnu infekciju Candidu ali to mi se nekako uvek vraca i kada regulišem vaginaletama. Sa jajnicima je sve u redu nemam hvala Bogu ciste i slicno. I mozda sam posumnjala da mi izostaje ovulacija. Vec duze vreme ne primecujem onu sluz a znam ranije da sam je imala. Tu je neki drugi sektret beli skroz, bez mirisa i tegoba u ovom ciklusu. Inace pocela sam da pratim ovulaciju preko trakica i trenutno sam u 19dc i nema jos uvek pozitivnih. Dobijam izmedju 29-32 dc. Malo je duzi post jer sam nova i zelala sam da podelim sa vama moje trenutno stanje. Ima li mozda neko slicno iskustvo ili neli savet? Pozz žene :) :*

Micili voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Čekaj, da li si to ti?:o

Ta sam bila, i ostala :D
Lepo je videti te ovde. Jesam li propustila neke lepe vesti?

Kod mene nema lepih vesti, ostim što ponovo stojim na kraju istog reda :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Cao žene, nova sam na forumu, tek prijavljena i uopste prvi put na nekom od foruma. Ovde sam da bi dobila mozda neke savete od iskusnijih u ovoj temi. Naime planiramo bebu i radimo na tome nekih 6 meseci ali nista se ne desava. Nismo do sad radili nikakve analize niti provere sem sto su meni ustanovili malo povećan TSH ali nije mnogo od gornje granice, ostali parametri stitne zledze su dobri, zbog planiranja trudnoce dali su mi tyroxin kako bi regulisao taj nivo TSH. I imam cesto gljivicnu infekciju Candidu ali to mi se nekako uvek vraca i kada regulišem vaginaletama. Sa jajnicima je sve u redu nemam hvala Bogu ciste i slicno. I mozda sam posumnjala da mi izostaje ovulacija. Vec duze vreme ne primecujem onu sluz a znam ranije da sam je imala. Tu je neki drugi sektret beli skroz, bez mirisa i tegoba u ovom ciklusu. Inace pocela sam da pratim ovulaciju preko trakica i trenutno sam u 19dc i nema jos uvek pozitivnih. Dobijam izmedju 29-32 dc. Malo je duzi post jer sam nova i zelala sam da podelim sa vama moje trenutno stanje. Ima li mozda neko slicno iskustvo ili neli savet? Pozz žene :) :*

Dobrodošla i želim ti da ovaj red čekalica brzo dočekaš i da što pre odeš na trudničke teme.

Da li je tvoj partner radio neke analize?

Ovulatorna faza je uglavnom u istom periodu ciklusa, najčešće oko 14dc, a lutealna faza je ta koja se produži kada kasni ciklus. Koje trakice koristiš i kada?

Ja sam koristila tračice kada sam planirala drugo dete, neke trakice su mi pokazivale čak dva puta ovulaciju u razmaku od 6 dana, za šta je dr rekla da je apsolutno nemoguće (ako i postoje dve ovulacije one su veoma blizu, uglavnom u periodu od 24h jedna za drugom i ne mogu se prepoznati tračicama, već na uz po puknutim folikulima).

Ovog puta ne pratim bazalnu tt, tračice i položaj grlića. Samo folikulometrija i hormoni, ja sam se umorila planirajući drugu trudnoću od svih metoda praćenja ovulacije kod kuće.

Što se tiče analiza, uglavnom ide redom, hormoni, folikulometrija, HSG, OGTT, trombofilije...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ta sam bila, i ostala :D
Lepo je videti te ovde. Jesam li propustila neke lepe vesti?

Kod mene nema lepih vesti, ostim što ponovo stojim na kraju istog reda :D

takođe i tebe. :babymommy:

kod mene je sada četvoro, mala , najmlađa ima 4 meseca. I to je to od nas. 

Izmedu ostalog sam zaradila kamen u žuči, ali šta ćeš , sve ima svoju cenu 

zelim ti od srca da ti se ostvari želja tvoja . Kako si ti? 

Delujes mi nekako puna elana:D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

takođe i tebe. :babymommy:

kod mene je sada četvoro, mala , najmlađa ima 4 meseca. I to je to od nas. 

Izmedu ostalog sam zaradila kamen u žuči, ali šta ćeš , sve ima svoju cenu 

zelim ti od srca da ti se ostvari želja tvoja . Kako si ti? 

Delujes mi nekako puna elana:D

Čestitam! Nemam smajlije ♥ imaš dva dečaka i dve devojčice ili?

Hajde da se kamen reši na najbezbolniji način! Bar znaš da je imalo cenu sve :)

Evo pišem i brišem, ne znam šta da ti kažem, puna elana baš lepo zvuči.

Ništa, položila sam prekvalifikaciju i radim evo tri godine, od kad je Bane krenuo u jasle sa godinu dana. :)

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Čestitam! Nemam smajlije ♥ imaš dva dečaka i dve devojčice ili?

Hajde da se kamen reši na najbezbolniji način! Bar znaš da je imalo cenu sve :)

Evo pišem i brišem, ne znam šta da ti kažem, puna elana baš lepo zvuči.

Ništa, položila sam prekvalifikaciju i radim evo tri godine, od kad je Bane krenuo u jasle sa godinu dana. :)

 

nekako mi je tako delovao tvoj upad , pozitivno, ili prosto samo nedostaješ 

Bas bi bilo lepo bar jedan dan ovaj forum u punom sastavu.

lepo je sto si uspešna na svim poljima. Uzivaj u tome . Ništa nije sa neba palo ali tako se više ceni 

i sada znaci nova runda?:D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

nekako mi je tako delovao tvoj upad , pozitivno, ili prosto samo nedostaješ 

Bas bi bilo lepo bar jedan dan ovaj forum u punom sastavu.

lepo je sto si uspešna na svim poljima. Uzivaj u tome . Ništa nije sa neba palo ali tako se više ceni 

i sada znaci nova runda?:D

Ne reče mi, kako se zove beba? Ja sam se isključila kad si imala dvoje, koliki su klinci?

Dobili smo dozvolu za novu trudnoću u januaru, pa polako... B smo čekali 2,5god, tako da sad imamo malo više strpljenja nego prošli put. Sve u svoje vreme :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ne reče mi, kako se zove beba? Ja sam se isključila kad si imala dvoje, koliki su klinci?

Dobili smo dozvolu za novu trudnoću u januaru, pa polako... B smo čekali 2,5god, tako da sad imamo malo više strpljenja nego prošli put. Sve u svoje vreme :)

aha, znaci ti onda ne znaš ni Suncicu. Ona je treca devojčica , a četvrta je Iskra. Jedan dečak i tri devojčice . 6 godina najstariji, pa 5, pa 3, pa 4 meseca iliti 0 kako kaže najstariji . Beba je null:D

pre bepca sam imala jedan spontani u 5-6 nedelji i to na moru :( preživi se ali se ne zaboravi nikada 

kako kažu strpljen spasen 

 

*andjelcic* voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

aha, znaci ti onda ne znaš ni Suncicu. Ona je treca devojčica , a četvrta je Iskra. Jedan dečak i tri devojčice . 6 godina najstariji, pa 5, pa 3, pa 4 meseca iliti 0 kako kaže najstariji . Beba je null:D

pre bepca sam imala jedan spontani u 5-6 nedelji i to na moru :( preživi se ali se ne zaboravi nikada 

kako kažu strpljen spasen 

 

Divno i imena su im divna! ♥ Znam za dečaka i devojčicu, posle sam se isključila negde u trudnoći 2015te i nemam pojma dalje o dešavanjima ovde, osim nekih članica sa kojima sam ostala u kontaktu na fb i privatno :)

Preživi se spontani, ali se ne zaboravlja, znam to vrlo dobro. Ali, idemo dalje sa istim ciljem :)

Je l dojiš bebu? (*oxytocin zavisnik :P )

Earl Grey voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Divno i imena su im divna! ♥ Znam za dečaka i devojčicu, posle sam se isključila negde u trudnoći 2015te i nemam pojma dalje o dešavanjima ovde, osim nekih članica sa kojima sam ostala u kontaktu na fb i privatno :)

Preživi se spontani, ali se ne zaboravlja, znam to vrlo dobro. Ali, idemo dalje sa istim ciljem :)

Je l dojiš bebu? (*oxytocin zavisnik :P )

to se podrazumeva :D evo već sada pripremam mleko svoje da ima dok sam u bolnici. Zamrzavam. Veći mi je to stres nego sama operacija ali procice. Sve sam dojila minimum oko godinu ipo. Pa i za vreme drugih trudnoća. A malu ću sada sigurno dok ne krene u vrtic sa jedno dve godine ili malo više. Takav mi je bar plan

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

to se podrazumeva :D evo već sada pripremam mleko svoje da ima dok sam u bolnici. Zamrzavam. Veći mi je to stres nego sama operacija ali procice. Sve sam dojila minimum oko godinu ipo. Pa i za vreme drugih trudnoća. A malu ću sada sigurno dok ne krene u vrtic sa jedno dve godine ili malo više. Takav mi je bar plan

Sjajno :) pa i ti si onda u klubu oksitocin zavisnika :D

Hajde neka u bolnici prođe sve u najboljem redu. Kad ideš?

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Divno i imena su im divna! ♥ Znam za dečaka i devojčicu, posle sam se isključila negde u trudnoći 2015te i nemam pojma dalje o dešavanjima ovde, osim nekih članica sa kojima sam ostala u kontaktu na fb i privatno :)

Preživi se spontani, ali se ne zaboravlja, znam to vrlo dobro. Ali, idemo dalje sa istim ciljem :)

Je l dojiš bebu? (*oxytocin zavisnik :P )

to se podrazumeva :D evo već sada pripremam mleko svoje da ima dok sam u bolnici. Zamrzavam. Veći mi je to stres nego sama operacija ali procice. Sve sam dojila minimum oko godinu ipo. Pa i za vreme drugih trudnoća. A malu ću sada sigurno dok ne krene u vrtic sa jedno dve godine ili malo više. Takav mi je bar plan

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sjajno :) pa i ti si onda u klubu oksitocin zavisnika :D

Hajde neka u bolnici prođe sve u najboljem redu. Kad ideš?

 

hvala.

zakazano 30og septembra. Tada mi rade gastroskopiju, nevezano za operaciju hoće da prekontrolisu ostalo, i 1og je operacija. 3-5 dana ostajem. Spremam mleko pomalo , svaki dan ili svaki drugi po 180ml. Kontam da će tada bebi sa 5,5 meseci biti oko 1 litar, ali ću sa svaki slučaj malo više po danu. Bolje i da ima više nego manjak. 

Bas me je sada onako htelo, najstariji kreće u prvi razred, mala beba, operacija. Još da muž može da doji bilo bi vrh :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno (Izmenjeno)

hvala.

zakazano 30og septembra. Tada mi rade gastroskopiju, nevezano za operaciju hoće da prekontrolisu ostalo, i 1og je operacija. 3-5 dana ostajem. Spremam mleko pomalo , svaki dan ili svaki drugi po 180ml. Kontam da će tada bebi sa 5,5 meseci biti oko 1 litar, ali ću sa svaki slučaj malo više po danu. Bolje i da ima više nego manjak. 

Bas me je sada onako htelo, najstariji kreće u prvi razred, mala beba, operacija. Još da muž može da doji bilo bi vrh :D

Nije sad tema, ali možemo u pp, kako muž najlakše može da pomogne kad mama nije tu, a beba pije mamino izdojeno mleko. *savetnica za dojenje :)

* Meni je polazak u školu bio baš onako stresan, a on se baš laganice uklopio u odeljenje gde nikoga nije znao pre polaska, i na kraju je ispalo da sam ja imala jedina tremu od polaska u školu :D Tako da... što se škole tiče, mama, smiri se :D

Da se vratimo na temu, nadam se da ovde nema čekalica jer su prešle na druge teme :)

Izmenjeno od strane *andjelcic*
Earl Grey voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dobrodošla i želim ti da ovaj red čekalica brzo dočekaš i da što pre odeš na trudničke teme.

Da li je tvoj partner radio neke analize?

Ovulatorna faza je uglavnom u istom periodu ciklusa, najčešće oko 14dc, a lutealna faza je ta koja se produži kada kasni ciklus. Koje trakice koristiš i kada?

Ja sam koristila tračice kada sam planirala drugo dete, neke trakice su mi pokazivale čak dva puta ovulaciju u razmaku od 6 dana, za šta je dr rekla da je apsolutno nemoguće (ako i postoje dve ovulacije one su veoma blizu, uglavnom u periodu od 24h jedna za drugom i ne mogu se prepoznati tračicama, već na uz po puknutim folikulima).

Ovog puta ne pratim bazalnu tt, tračice i položaj grlića. Samo folikulometrija i hormoni, ja sam se umorila planirajući drugu trudnoću od svih metoda praćenja ovulacije kod kuće.

Što se tiče analiza, uglavnom ide redom, hormoni, folikulometrija, HSG, OGTT, trombofilije...

Hvala puno, nadam se da ce se tako i biti :D. Nismo nista radili ni ja ni suprug, planiramo da krenemo na analize uskoro. Hvala sto si mi napisala sta sve treba, znacice mi odakle početi. 

Inace koristim traciste Clearblue digitalni sa smajlicima ali ovaj mesec nisam krenula odmah posle menstruacije nego kasnije mozda oko 14 dc i mozda mi je vec bila. Od sledeceg meseca krecem odmah posle ciklusa i praticu. Ja sam posumnjala na izostanak ovulacije ali to je samo moj neki osećaj. A muskarci rade samo spermogram jel? A mi sve te stvari koje si mi navela?

I krenula sam da pijem folnu kis. Femibion 1 i femisan A kapi, cula sam da to može da poveca malo plodnost a i dobro je svakako za taj nas sistem, nece skoditi. Sta moze jos da se pije ali prirodni dodaci? 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala puno, nadam se da ce se tako i biti :D. Nismo nista radili ni ja ni suprug, planiramo da krenemo na analize uskoro. Hvala sto si mi napisala sta sve treba, znacice mi odakle početi. 

Inace koristim traciste Clearblue digitalni sa smajlicima ali ovaj mesec nisam krenula odmah posle menstruacije nego kasnije mozda oko 14 dc i mozda mi je vec bila. Od sledeceg meseca krecem odmah posle ciklusa i praticu. Ja sam posumnjala na izostanak ovulacije ali to je samo moj neki osećaj. A muskarci rade samo spermogram jel? A mi sve te stvari koje si mi navela?

I krenula sam da pijem folnu kis. Femibion 1 i femisan A kapi, cula sam da to može da poveca malo plodnost a i dobro je svakako za taj nas sistem, nece skoditi. Sta moze jos da se pije ali prirodni dodaci? 

Mm je radio spermogram, spermokulturu i briseve. Najlaše je eliminisati prvo muški sterilitet...

Ja sam radila tim redom: brisevi, hormoni (bazični, androgeni, za štitnu, insulin), prohodnot jajovoda (HSG), test opterećenja glukoze (OGTT), trombofilije, folikulometriju (praćenje ovulacije na ultrazvuku). Pošto smo već imali zajedničko dete, preskočili smo kariotipe i antispermatozoidna antitela koja se rade dodatno ukoliko nije došlo do trudnoće.

Ja sam pila čaj od origana za detoksikaciju organizma (dobar je i za policistične jajjajnike), femisan A i čaj od očajnice, folnu. 

Postoji mmućkalica, tako su je nazvale ovde čekalice odavno, samo momoram pronaći recept, med i orašasti plodovi, za plodnost :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.