Čekamo plusiće

Plusići   308 votes

  1. 1. Da li tema 'Čekamo plusiće' treba da bude zaštićena?

    • Da
      138
    • Ne
      170

Molimo vas da se prijavite ili regstrujete da biste glasali.

odgovora

Objavljeno

Tia ja bih ti preporucila da krenete polako sa kontrolama. . Nista preterano, mladi ste jos, ali s obzirom da radis vec par meseci lh testove i dokazano je da imas ovulaciju, ja bih ti preporucila da odradite speemogram cisto da vidite da li mu neki vitamini trebaju i slicno... doktori uvek krecu isto sa spermogramom jer je to najlaksa stavka za kontrolu...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno (Izmenjeno)

 

Pa bas smo se nesto utisale :) Vetruska, dobro dosla i sto pre nam otisla :)

Ja bih trebalo da dobijem 18. znaci jos 7 dana, grudi me bole od Bozica jos, i ne prestaju :/ Znam da cete reci kako to moze biti znak, ali moja majka je imala ciste na grudima koje su pocele da se razvijaju kad je bila mojih godina, tako da mislim da je to :( Bas je jaaako neprijatno, ziga sa strana, ne mogu da lezim na stomaku uopste. Obicno mi bol krene 5-6 dana pred mens. ali ovo je stvarno neobicno ali s obzirom da imam i blagi PCOS, mislim da su me ciste napale i na grudima :( cekam da dobijem (ili ne dobijem) pa cu kod lekara da vidim sta mi je ciniti. Tacno se secam kako mi se mama patila godinama i ne planiram da i meni bude tako.

 

No, nadam se najboljem pa videcemo.

Kako ste mi vi sve??

 

Izmenjeno od strane Dzeks

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dobrodošla draga. Meni su preporučili da se virak i macina trava piju pre nego što se odlučite za bebu, jer pročišćava sve. Ja sam ga pila prošli mesec i prestala. 

Aha aha, ja sam svom gin rekla da to konzumiram i on mi je rekao da je to ok i da pijem sve do ciklusa i da prekinem i naravno da prekinem ako mi se desi trudnoca :) pa et vidjet cemo, i ja cu prekinuti jedno vrijeme da vidim reakciju :D

tiaa voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Tia ja bih ti preporucila da krenete polako sa kontrolama. . Nista preterano, mladi ste jos, ali s obzirom da radis vec par meseci lh testove i dokazano je da imas ovulaciju, ja bih ti preporucila da odradite speemogram cisto da vidite da li mu neki vitamini trebaju i slicno... doktori uvek krecu isto sa spermogramom jer je to najlaksa stavka za kontrolu...

Nama je ginekolog rekao da se javim u ferbruaru ako ne bude nista. 3 meseca sam pila folnu i 3 meseca pauzu ako ne bude nista , radim analize hormona. Muz u ponedeljak zakazuje pregled.

Neon, Mexi i Dzeks volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Aha aha, ja sam svom gin rekla da to konzumiram i on mi je rekao da je to ok i da pijem sve do ciklusa i da prekinem i naravno da prekinem ako mi se desi trudnoca :) pa et vidjet cemo, i ja cu prekinuti jedno vrijeme da vidim reakciju :D

Bas sam proslog meseca citala o tome. Neko kaze da se koristi pre, neko dok planira bebu. Misljenja su podeljena. I prestala sam, da ne rizukujem.

Dzeks voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nama je ginekolog rekao da se javim u ferbruaru ako ne bude nista. 3 meseca sam pila folnu i 3 meseca pauzu ako ne bude nista , radim analize hormona. Muz u ponedeljak zakazuje pregled.

Ja sam draga radila hormone i bio mi je prolaktin povisen zbog stresa pa se spustio u normalu. I ti bi trebala to da uradis, meni je gin rekao da uradim 7kom hormona. I ja isto pijem folnu i omegu 3 mi je ukljucio pa eto. Upravu si i ja cu stopirati sa cajem pa cemo vidjet :) svasta sam citala vise ni sama ne znam kako da se ponasam hahah

Mexi voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam draga radila hormone i bio mi je prolaktin povisen zbog stresa pa se spustio u normalu. I ti bi trebala to da uradis, meni je gin rekao da uradim 7kom hormona. I ja isto pijem folnu i omegu 3 mi je ukljucio pa eto. Upravu si i ja cu stopirati sa cajem pa cemo vidjet :) svasta sam citala vise ni sama ne znam kako da se ponasam hahah

Trudimo se da budemo strpljivi i smireni koliko mozemo, sta nam dr preporuci to da uradimo. Mi od jula meseca smo aktivni, ali jos uvek nista. Taman imamo jos dva pokusaja, sada u januaru i u ferbruaru. Pa se posle javljamo, da ne bude da nas vracaju nazad zato sto treba da prodje neki period da bi se analize radile.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moj dr je meni rekao sa lh testovima se posle 3 meseca, ukoliko ovulacija postoji, treba desiti trudnoca... ma u svakom slucaju mladi ste i sve se da resiti! Nemoj da se sekiras

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moj dr je meni rekao sa lh testovima se posle 3 meseca, ukoliko ovulacija postoji, treba desiti trudnoca... ma u svakom slucaju mladi ste i sve se da resiti! Nemoj da se sekiras

Pa mi cemo naglasiti da je ovulacija pracena svakog meseca. Spremao se postepeno za taj termin, nekako sam se pomirila. Negativan test me ne moze vise iznenaditi.

Dzeks voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

vetruška pričaj nam tvoju priču. Koliko meseci pokušavate?

Hvala na dobrodoslici ^_^

Mi smo poprilicno novi. Vencali smo se pre 3 meseca, i sad smo prestali da se “cuvamo”, pa cemo videti sta se desava. 

Drzim palceve svima da prosetamo stomacice uskoro. :wub:

miliccam, tiaa, Koala i 2 ostalih volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno (Izmenjeno)

Tiaa samo se opusti i nemoj previse  razmisljati o tome jer psiha je najgora kada se najmanje nadamo bice :)

 

Izmenjeno od strane Dzeks
tiaa i lex volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

 

Hvala na dobrodoslici ^_^

Mi smo poprilicno novi. Vencali smo se pre 3 meseca, i sad smo prestali da se “cuvamo”, pa cemo videti sta se desava. 

Drzim palceve svima da prosetamo stomacice uskoro. :wub:

Jesi draga imala kakvih simptoma do sad? :)

lex i tiaa volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jesi draga imala kakvih simptoma do sad? :)

Za sada nisam, ali rano je svakako za simptome-tek mi je sredina ciklusa. Sad smo vredni :D

lex, miliccam i Dzeks volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kako ste devojke?? 

Draga Tia, kad treba da ne dobijes? Nadam se da ces nas iznenaditi ovog puta. Ukoliko ne, onda mozes otici raditi analize, kod mene je isto kao kod Dzeks bio povisen prolaktin, dobila sam od endokrinologa tabl Dostinex, samo sam dve popila i odma zakacila, mozda da sam cekala i dalje bih neuspesno pokusavali. Nadam se da neces imati potrebe za tim i da ce te ovog puta uspeti. :) 

 

tiaa, Dzeks, miliccam i 1 ostali volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno (Izmenjeno)

https://ibb.co/CsNGX87

Ovako izgledaju moji ih testovi. Mislim da mi je za par dana ovulacija. @Sovica93 kako si?

@Mexi kako se osećaš?  Hvala na savetu. Možda je isti problem i kod mene

Izmenjeno od strane tiaa
lex, miliccam i Dzeks volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ako su ovo oni, ja mislim da sutra ili prekosutra dobijas smajlija

lex voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ako su ovo oni, ja mislim da sutra ili prekosutra dobijas smajlija

Da, oni. Znači da se spremimo polako za akciju:D

lex, miliccam i Dzeks volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

@Koala jesi uradila test? 

jesam Mexi, radim ih od 10dpo svaki dan, danas mi je 13dpo, 33dc

I ne znam sta da ti kazem, nit je negativno nit je pozitivno

U pitanju su oni onestep testovi na koje se vecina zena zali da daju lazno pozitivne, ja cekam do 15dpo, ako ne dobijem radim baby rapid koji ce sve da mi kaze

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

jesam Mexi, radim ih od 10dpo svaki dan, danas mi je 13dpo, 33dc

I ne znam sta da ti kazem, nit je negativno nit je pozitivno

U pitanju su oni onestep testovi na koje se vecina zena zali da daju lazno pozitivne, ja cekam do 15dpo, ako ne dobijem radim baby rapid koji ce sve da mi kaze

onda cekamo jos 2 dana, obavezno nam javi :wub:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

onda cekamo jos 2 dana, obavezno nam javi :wub:

hocu, naravno :wub:

kako si ti? Lepo napreduje bebac? :babymommy:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Trenutno sam u 9.nedelji, mucim muku sa mucninama svaki dan, strah me da ustanem iz kreveta pravac kupatilo i povracanje, gadi mi se sve i jos ne mogu da jedem ko covek, medjutim, kad sam pre 5 dana bila kod dr i cula srce moje mrvice sve sam to zaboravila.

Svima vama zelim da ubrzo cujete srce svoje bebe ali da vam trudnoca bude laka i lepa. :babymommy:

Koala i miliccam volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mexi, bas mi je drago da je bebica dobro a mucnine ce ubrzo proci, nemoj nista da brines. ;)

Kada je tebi termin, ako zelis da te stavimo na spisak trudnica? A mozes i da nam se pridruzis na temi drugi trimestar, tamo pisu sve trudnice. 

Lex, kako si draga? Kakav je situacija kod vas? 

Tiaa, ja ti od srca zelim da ovog meseca bude nesto lepo i kod vas.

Koala, sacekaj jos par dana. 

Ostalim cekalicama saljem bebi prasinu, pa da nam sve stavljate slike pozitivnih testica uskoro. :baby:

Dzeks i Venera volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mexi, bas mi je drago da je bebica dobro a mucnine ce ubrzo proci, nemoj nista da brines. ;)

Kada je tebi termin, ako zelis da te stavimo na spisak trudnica? A mozes i da nam se pridruzis na temi drugi trimestar, tamo pisu sve trudnice. 

Lex, kako si draga? Kakav je situacija kod vas? 

Tiaa, ja ti od srca zelim da ovog meseca bude nesto lepo i kod vas.

Koala, sacekaj jos par dana. 

Ostalim cekalicama saljem bebi prasinu, pa da nam sve stavljate slike pozitivnih testica uskoro. :baby:

Nadam se da ce proci sto pre jer je stvarno tesko, nemam volju ni za cim samo mi je dobro kad lezim.

kako si ti? Meni je termin 21.08 a tebi? 

ja zato ulazim cesto na stranicu da svima podelim bebeci prah :wub:

Dzeks i miliccam volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nadam se da ce proci sto pre jer je stvarno tesko, nemam volju ni za cim samo mi je dobro kad lezim.

kako si ti? Meni je termin 21.08 a tebi? 

ja zato ulazim cesto na stranicu da svima podelim bebeci prah :wub:

Ijao pa tebi je termin na moj rodjendan :wub: stavicu te na spisak. 

Meni je termin 11.07. , mi vec dva puta jurimo moj rodjendan ali nam se neda, sa prvom bebom termin 05.09 a sada jul. Mozda bude sa trecom (ako je bude). :D

Jos par nedelja i bice ti bolje, videces.

Mexi voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.