Čekamo plusiće

Plusići   308 votes

  1. 1. Da li tema 'Čekamo plusiće' treba da bude zaštićena?

    • Da
      138
    • Ne
      170

Molimo vas da se prijavite ili regstrujete da biste glasali.

odgovora

Objavljeno

Pa to je sjajno:D Samo da prezivimo vikend.

Lily0508 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

@Koala Onda je pravo vreme da se bacis u akciju, pokusaj da dignes noge posle odnosa , kod @Aleksiss24 je uspelo :wub::D:D

Ja sva u strahovima, mozda jer mi je prva trudnoca, boli me stomak onaj osecaj kao da cu svakog casa procuriti i samo trcim u wc da proverim sta je da nije neka krv al samo zuti sekret, gadi mi se cak i voda a problem je sto mi se nista ne jede pa jedem ono samo jer moram, smrsala sam 4kg, i sva sam  zabrinuta je li sve ok, nadam se da cu dobro ocuvati bebu :rolleyes:

zašto ne pozoveš svog lekara ili da mu javiš da si smršala 4kg. Možda ti prepiše nešto.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

zašto ne pozoveš svog lekara ili da mu javiš da si smršala 4kg. Možda ti prepiše nešto.

Rekla sam joj sta me sve muci i dala mi je folnu(jer je ranije nisam pila) i B-complex, verujem da sam smrsala zbog toga sto nista  ne mogu da podnesem ranije sam samo jela slatkise a sad ne mogu da podnesem nista. 

Kako nam se ti osecas? Imas li neki simptomcic ?:wub::wub:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

meni se nista ne jede, da mi bar nesto prija jela bi samo to. Jesi li imala grceve u donjem delu stomaka, stegne jako pa odmah popusti - bol identican kao za vreme mece?? 

Imam još uvek povremeni žigove, ali ne kao za vreme mece.. meni su mece bile mnogo bolne, pa ovi žigovi nisu ni prići jačinom..  samo onako kao da me ubode iglom, drži 2-3 sekunde i prodje. Jesi bila ti na UZ beše? Koja si nedelja?

Mexi voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Heeej zenice,  kako ste? 

Ima li novosti kod cekalica? @tiaa imas li neki simptom? 

@Lily0508 jesi li bolje danas? @Aleksiss24 kako se osecas jesi bila kod dr? @doda imas li mucnine? @miliccam kako je kod tebe?  @Koala jesi li kupila tracice? 

Kod nas sve ok, mucnine prestale. Vec smo veliki, cak 4, 6cm I usli u 12.nedelju. 

Ja sam u prvoj tr smarsala 3kg, nije to tako strasno I ne moze da ugrozi bebu, meni dr rekao do 5kg je ok ali to zavisi I od tvoje kilaze ako si vec mrsava onda bas I nije dobro. 

@tiaa trenutno ulazim da vidim tvoje lepe vesti. ;)

 

Lily0508 i Mexi volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Imam još uvek povremeni žigove, ali ne kao za vreme mece.. meni su mece bile mnogo bolne, pa ovi žigovi nisu ni prići jačinom..  samo onako kao da me ubode iglom, drži 2-3 sekunde i prodje. Jesi bila ti na UZ beše? Koja si nedelja?

jesam, vidi se samo gestacijska vrecica,jos je rano :rolleyes: 5nedelja i 5 dana,  za 3 nedelje idem opet na UZ.  Ti, kad imas kontrolu?

Venera, Lily0508, miliccam i 1 ostali volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

jesam, vidi se samo gestacijska vrecica, za 3 nedelje idem opet. Ti, kad imas kontrolu?

Ja sam osma nedelja, idem na sl UZ u sredu/četvrtak.. 

Uuuh, samo da mi ove mučnine prodju, pa da mogu da jedem ko čovek  :mellow:

Mexi, Venera, miliccam i 1 ostali volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno (Izmenjeno)

Još nisam dobila. Boleo me stomak baš i sada je sve ok. Ako je menstruacija nije  normalno da me danima boli. Ne znam da li mi se hrana smučila ali stalno mi se jede salata. :D u meku uzimam salatu i krilca i ubijem se kao niko. Juče sam uzela u prodavnici mešanu salatu sa nekim dodacima za poneti i to mi je bila vecera. Polako se pretvaram u kupus:D

Izmenjeno od strane tiaa
lex, miliccam, Lily0508 i 3 ostalih volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mislila sam posto nema neki miris da je to normalno u trudnoci ali cu otici svakako.

Gde si nam ti? Kako se ti osecas? 

ja sam svuda po malo, obaveze, porodicna okupljanja pred praznike. :) a u medju vremenu spavam :D 

dobro sam, rastemo lepo. :)

https://postimg.cc/y33GH9ML

tiaa, Mexi i miliccam volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ja sam svuda po malo, obaveze, porodicna okupljanja pred praznike. :) a u medju vremenu spavam :D 

dobro sam, rastemo lepo. :)

https://postimg.cc/y33GH9ML

ohh :baby: bas mi je drago za tebe, lepi stomacic :)

KikaC96 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Juče sam uradila test i bio je negativan, ali još nisam dobila. Danas mi je 32dc. 

lex i Mexi volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

 

Juče sam uradila test i bio je negativan, ali još nisam dobila. Danas mi je 32dc. 

Koliko dana ti inace traju ciklusi? 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

 

Koliko dana ti inace traju ciklusi? 

prošli mesec je bio na 30. Pila sam virak pa verovatno zato kasni.  Ali me svaki dan boli stomak kao da će da krene svakog momenta i onda se taj bol izgubi. Pre toga se to nije dešavalo. U flo sam unela sve podatke i do 12. sam imala te čudne sekrete, posle toga ništa. Možda u sredu dobijem.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

https://www.dodajsliku.com/image/Hzl14

Nadam se da cete videti, htela sam da trazim i vase misljenje, ciklusi su mi u proseku 28 dana, i jel moguce da mi je ovulacija bila pre 10dc? Vestica je ovog meseca trajala samo 5 i po dana, ispada da je O bila 8, 9dc

Nista mi nije jasno :huh:

Danas(13dc) me bole krsta i jajnici, bila sam ubedjena da je danas ali kad sam uradila testic ono samo jedna crtica..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Koala, moguce je. Meni je ovulacija bila 10dc a ja dobijam na 26 do 28dana. Mozda se tebi ovog meseca ciklus skratio pa je I ovulacija poranila, to se desava. Ja sam ocekivala ovulaciju 15dc I slucajno radila test 10dc I videla drugu crticu I ovulaciju. 

Koala voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Juče sam uradila test i bio je negativan, ali još nisam dobila. Danas mi je 32dc. 

A koji ti je dpo? Mozda je jos rano za test.  Tebi bude nesto kasno ovulacija. Ja ne bih jos rekla da je sve gotovo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Koala, moguce je. Meni je ovulacija bila 10dc a ja dobijam na 26 do 28dana. Mozda se tebi ovog meseca ciklus skratio pa je I ovulacija poranila, to se desava. Ja sam ocekivala ovulaciju 15dc I slucajno radila test 10dc I videla drugu crticu I ovulaciju. 

takvi su i moji ciklusi, od 26-29(prosli mesec je jedino bio 29)

a ja bila ubedjena da mi je O kasnije, nikako ranije

po slikama sa interneta, pozitivan lh test bi trebalo da mi je bio 8/9dc, sto znaci da mi je O bila oko 10dc, a jedini odnos je bio 8dc

Sad ako sam ga zakacila, svaka mi cast :D 

odlicna stvar su ove trakice, sad mi je jasno zasto nije bilo trudnoce do sad, uvek smo ciljali sredinu i drugi deo ciklusa

miliccam voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Koala zato.ti je najbolje da uzmes digitalni.ov.test .... dobijes smajlija kad je ovulacija i ne.lupas glavu sa crticama

KruelaDeviL voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Koala zato.ti je najbolje da uzmes digitalni.ov.test .... dobijes smajlija kad je ovulacija i ne.lupas glavu sa crticama

kod nas nisam nigde nasla da se prodaje, a trazila sam clear blue

a trakice sam uzela da odredim kada mi je otprilike ovulacija, sad mi je vec lakse kad znam da je bila odma na pocetku, tako da cu sledeci mesec odmah nakon zavrsetka vestice krenuti sa trakicama, da je ne propustim

A valjda je nisam propustila ovaj mesec, pa nece ni biti potrebe za trakicama :wub:

miliccam voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno (Izmenjeno)

A koji ti je dpo? Mozda je jos rano za test.  Tebi bude nesto kasno ovulacija. Ja ne bih jos rekla da je sve gotovo.

nisam pratila ovulaciju, jer sam pila virak i htela sam malo da se opustim. A mislim da je bila 10. Ovulacija (18dc) , tada je bio kao belanac. Poslednji neobičan sekret je bio 12.  Test sam radila u nedelju 23. Ali sa najobičnijim iz Müller-a., koštao je 3€. Ali se radi on kad baš zakasni, možda je rano.

Izmenjeno od strane tiaa
lex, Mexi i miliccam volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Rano je, sacekaj par dana pa ako ne dobijes ponovi test. Ja ti zelim dve crtice debele kao vrata I  :babycrib:. Valjda je moj prah I do tebe stigao. ;)

 

Koala, lex i Mexi volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno (Izmenjeno)

Rano je, sacekaj par dana pa ako ne dobijes ponovi test. Ja ti zelim dve crtice debele kao vrata I  :babycrib:. Valjda je moj prah I do tebe stigao. ;)

 

jao milice dabogda se ja ugušila od tog praha:D

Izmenjeno od strane tiaa
Mexi, Koala i lex volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno (Izmenjeno)

@mexi kako si mi ti?:wub:

Izmenjeno od strane tiaa
Mexi voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dobro sam ja, evo i ja prasim ne prestajem, daj Boze da tebe preskoci vestica ovog meseca i da nam  javis lepe vesti. :D

Koala i lex volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.